Роздача інтернету з квотами.

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
ok491
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Доброго дня.
Є інтернет від Старлінк, треба щоб кожний користувач мав свій обліковий запис та кількість Гб на місяць.
Як це зробити у простійший спосіб? Що купити додатково?
Дякую.
slv
Member

Повідомлення

Роутер
ok491
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Роутер
Яка модель треба?
Що настроювати у роутері та з рідною прошивкою чи ставить щось типу OpenWRT?
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Залежить від роутера напевно.
ok491
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Код: Виділити все

Залежить від роутера напевно.
Яка модель роутера підійде для мене?
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

ok491: 04.02.2024 14:11

Код: Виділити все

Залежить від роутера напевно.
Яка модель роутера підійде для мене?
Це питання до форумних гіків. Я особисто ще не зустрічав обмеження в гігабайтах, обмеження по швидкості та часу так, а ось по кількості трафіку ні.
Тому краще питати спеціалістів. :beer:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

x0taby4
Это точно - это надо у сетевых администраторов спрашивать, как и на чем это делается - у нас на работе так и было - имя пользователя, пароль и количество трафика на месяц - начинали со 100Мбайт. :gigi:
slv
Member

Повідомлення

ok491: 04.02.2024 13:03
Роутер
Яка модель треба?
Що настроювати у роутері та з рідною прошивкою чи ставить щось типу OpenWRT?
Не знаю, мабудь якісь мікротик, Вам до толкових сісадмінів. В часі може обмежувати любий більш-менш SOHO роутер, по лімитам можно настроїувати саме у вінді в якості роутера. Кароч, тре спеціяліст
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

slv: 04.02.2024 14:20
ok491: 04.02.2024 13:03
Яка модель треба?
Що настроювати у роутері та з рідною прошивкою чи ставить щось типу OpenWRT?
Не знаю, мабудь якісь мікротик, Вам до толкових сісадмінів. В часі може обмежувати любий більш-менш SOHO роутер, по лімитам можно настроїувати саме у вінді в якості роутера. Кароч, тре спеціяліст
Ну мікрот можливо і вміє, я перевірю вже наступного тижня взяв ах2, але то таке.....
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

del
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Базово я б
1) делал жесткую привязку мака к айпи
2) белый список маков
3) айпитейблсом маркал пакеты пользователя каким-то маркером, потом бы скриптом раз в 5 минут выгребал счетчики, и складировал их в какую-то бд, проверяя количество. При превышении определенного количества - мак адресс клиента блокировал бы и всё

По сути это нужеы нетфильтер и айпитейблс, пакеты, возможно еще б сверху tc навернул и шореволл, что б с ума не сойти,
Ну и тазик с линуксами/вланами/парой сетевух, который бы это все делал, но точно не домашний роутер.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

На мікроті все відносно легко робиться, але треба сідати і розбиратись:
спойлер
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=39565
Ось приклад з чого почати
ok491
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Евгений King: 04.02.2024 15:34 На мікроті все відносно легко робиться, але треба сідати і розбиратись:
спойлер
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=39565
Ось приклад з чого почати
Так, щось таке і треба, але не по ІР а по аккаунту.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Я помню что у админа на компе была таблица с пользователями и с лимитами для каждого пользователя, а также с текущим трафиком. Подходишь к нему и просишь увеличить свои 100-500Мбайт на месяц. Он вносит изменения в твою колонку и вуаля - у тебя уже лимит повышен. Но это как я понимаю именно сервер, а не роутер, т.к. это предприятие и таких пользователей около 1000. А ограничения вводили, чтоб на работе фильмы не смотрели и не злоупотребляли рабочим временем. :)
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

ok491: 04.02.2024 15:40
Евгений King: 04.02.2024 15:34 На мікроті все відносно легко робиться, але треба сідати і розбиратись:
спойлер
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=39565
Ось приклад з чого почати
Так, щось таке і треба, але не по ІР а по аккаунту.
Для аккаунтингу можна підюзати PPPoE, все з того ж мікрота, у кожного буде свій лог/пасс

Відправлено через 59 секунд:
Avenger80: 04.02.2024 15:42 Я помню что у админа на компе была таблица с пользователями и с лимитами для каждого пользователя, а также с текущим трафиком. Подходишь к нему и просишь увеличить свои 100-500Мбайт на месяц. Он вносит изменения в твою колонку и вуаля - у тебя уже лимит повышен. Но это как я понимаю именно сервер, а не роутер, т.к. это предприятие и таких пользователей около 1000. А ограничения вводили, чтоб на работе фильмы не смотрели и не злоупотребляли рабочим временем. :)
Це ви про білінг вже мову ведете :gigi:
ok491
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Для аккаунтингу можна підюзати PPPoE, все з того ж мікрота, у кожного буде свій лог/пасс
Дякую, подивлюсь.
slv
Member

Повідомлення

Евгений King
Це ви про білінг вже мову ведете :gigi:
Так ТСсові воно і надо, просто Ви точно висловились :lol:
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Поставити проксі squid з авторизацією по користувачам + SAMS (Squid Account Management System)
Відповісти