Wi-Fi Роутер TP-Link EC220-G5

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
_Ade
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

не можу вирішити питання

стоїть такий роутер Wi-Fi Роутер TP-Link EC220-G5 інтернет Гігабітний
купив Wi-Fi 6E адаптер PCE-AXE3000 Fenvi

через шнур швидкість як треба, до 1000

в 5ггц мережі швидкість завантаження ріжеться до 100 Mbps приблизно, буває взагалі 8 Mbps

робив скидання на заводські налаштування роутера, не допомогає

що це може бути? :)
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Дуже наївно вважати, що по повітрю wi-fi ac (він же wi-fi 5 по новому) дасть вам таку ж швидкість як гігабітним ethernet-ом... Ну 100Мбіт/сек. це малувато, Але! важливо розуміти що в багатоповерхівці на пристойну швидкість не дуже розраховуйте! В приватному секторі з цим простіше. Якщо вмієте пошуком користуватись то досить швидко самі зрозумієте чому так.
_Ade
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Ekz0rcyst
тобто в багатоповерхівці це ніяк не вирішити?
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Там же багато факторів:
- дистанція до роутера
- перешкоди до роутера
- чистота Wi-Fi діапазону
- налаштування роутера та мережевого адаптера
- немаловажливим фактором ще буде розміщення роутера і системника, якщо ви ПК розмістили в глухому столі і сподіваєтесь що Wi-Fi антена буде щось пробивати коли впирається з однієї сторони в стіну а з інших сторін оточена коробом столу - ви глубоко помиляєтесь. Так само і роутер, якщо він десь схований, то краще б ви б його одразу в сейф поклали :gigi:

Перейдемо до сухої практики, HAP ac2 та Intel AX200, так це мабуть одні з найгірших представників для взяття в порівняння, бо мікротік не вміє нормально у Wi-Fi, а AX200 це лайно світу бездротових карт, АЛЕ через 2 стіни вижимала ця збірка у мене по бездроту 400-600М, але варто було комусь пройти відчинити/зачинити двері і в цей момент відбувався помітний дроп зв'язку. Інший приклад той самий HAP ac2 та Wi-Fi 6 адаптер в ноуті 2 метри без жодних перешкод, швидкість по Speedtest ок, більше 600М давило легко і RTT в нормі, але лагає потокове відео.
В результаті обидва ноути підсіли на кабельне з'єднання, аби нерви були у спокої.

Висновки:
Без нормального роутера і нормального Wi-Fi адаптера всі очікування від Wi-Fi з'єднання краще зводити до принципу - працює і не рве зв'язок, то вже добре.
У вашому випадку треба вияснити як далеко роутер і чи багато перешкод, якщо мова йде про пряму видимість - є сенс трохи покопатись в налаштуваннях роутера і мережевої карти, якщо ефекту нуль - думати в сторону заміни роутера на щось нормальне

У мене валяється подібний до вашого ТПлінк, я чисто з інтересу йього пощупав, побачив в чотири рази гірший плаваючий RTT в порівнянні з HAP ac2 по бездроту, то ж вимкнув каку і поклав у шафу
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Не зовсім. Вам потрібно усвідомити одну річ, - ефір для всіх пристроїв загальний, і я маю на увазі далеко не тільки ваші! Це всі сусідні роутери та гаджети й взагалі пристрої що підтримують wi-fi. Звідси багато цікавих наслідків. Так, ці всі пристрої напряму впливають на швидкість вашої домашньої бездротової мережі, але також думаю не тільки в цьому у вас така низька швидкість "по повітрю".
Update. Можливо ви десь відійшли трохи далі від роутера і ваш смартфон чи ноут переключився на 2.4GHz мережу, в такому випадку 100 по повітрю вже не так і погано.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Ekz0rcyst: 28.01.2024 23:06 Не зовсім. Вам потрібно усвідомити одну річ, - ефір для всіх пристроїв загальний, і я маю на увазі далеко не тільки ваші! Це всі сусідні роутери та гаджети й взагалі пристрої що підтримують wi-fi. Звідси багато цікавих наслідків. Так, ці всі пристрої напряму впливають на швидкість вашої домашньої бездротової мережі, але також думаю не тільки в цьому у вас така низька швидкість "по повітрю".
Навіть в чистому ефірі вафля нічого не гарантує :gigi:
Я ставав аналізатором, підлаштовувався під фон сусідів займаючи нійчистіші канали, на якість зв'язку в обозначених мною вище сценаріях, це мало посереднє значення.
Більш того аналізато не завжди бачить усе, деякі бездротові гаджети та побутові прилади можуть і будуть серити в Wi-Fi діапазон і ви не побачите ніколи їх звичайними методами і аналізаторами :dontknow:
Wi-Fi це компроміс, коли виходу немає, для телефона/планшета годиться, для домашньої ПКарні аби крутити торренти і грати в онлайн ігри - дуже не дуже
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Снимали мы как-то офис возле военных(этого никто не знал), и держали вайфай на дфс каналах... Было весело когда раз в неделю минимум вся сеть внезапно ложилась.
Ни один вайфай анализатор ничего не говорил, а эфир был тупо забит большим нечто. Пару месяцев мучился, и НЕ дфс каналы сильно не спасали, тоже падало, но хоть не мертво.
Короче вайфай - дело тонкое и требует настройки и внимательности к мелочам
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

_Ade
Во-первых, проверьте точно ли wifi адаптер подключается на 5Ггц? Разделите сети в роутере на 2,4Ггц и на 5Ггц, дайте им разные имена и подключите четко к 5Ггц. На каком расстоянии находится wifi адаптер от роутера, какие препятствия на пути. Дальше, проверьте каналы, может так оказаться, что надо будет побаловаться с разными каналами на роутере для 5Ггц.
P.s. Не знаю, у меня по всей 3-х комнатной квартире с 189Мбит/с по проводу, по wifi получаю в районе 170-188Мбит/с на 5Ггц.
_Ade
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Avenger80
дякую
роутел поряд, метри 3-4 через стіну, 100% через 5 Ггц підключено, вони в окремих мережал 2.4 та 5
я з відгуків зрозумів, що це нормальна швидкість, щойно затестив, 180 закачка була, через пару хвилин 34, умови не змінювались))
тобто хочеш швидкість, треба тільки кабель кидати :(
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

_Ade
С отзывов на что? На роутер или wifi адаптер? Роутер, в принципе, около 450-500Мбит/с должен давать, по идеи... Адаптер, так вообще зверь...
спойлер
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

_Ade
Ніхто не дасть вам гарантії що швидкість wi-fi істотно збільшиться після заміни роутера.
Якщо у вас є можливість взяти на тест "шустріший" роутер, наприклад з підтримкою wi-fi 6 то можна спробувати.
_Ade
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

знову така штука, не розумію чому віддача набагато більше


https://ibb.co/YppHrYj
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

_Ade
Классная у вас скорость. А что на смартфоне в это время?
Відповісти