Чи може провайдер дистанційно перевіряти швидкість з'єднання до ONU-пристрою?

Локальные сети и Интернет
Автор
Повідомлення
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Всім привіт. Питання до знаючих форумчан. Чи може провайдер дистанційно перевіряти швидкість з'єднання до ONU-пристрою?
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

AmigoPhoenix
що ти маєш на увазі під "швидкість"?
Shpoker
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

в основном - да, ибо в них есь мозги и флуд пингом как минимум можно посмотреть что творися
Mad Dog
Member

Повідомлення

AmigoPhoenix: 20.03.2023 15:55 Всім привіт. Питання до знаючих форумчан. Чи може провайдер дистанційно перевіряти швидкість з'єднання до ONU-пристрою?
Йому це не треба робити.
Він моніторить силу сигналу ОНУ та завантаження на порту. Якщо з сигналом все ок і інші користувачі не відіжрали завелику полосу то ти отримає швидкість близьку до тій що у тебе в тарифі.
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tablestikus
Маю на увазі ті цифри, які спідтест показує (завантаження/відвантаження)

Тарифний план в мене умовно гігабітний. Тобто називається він в провайдера "Безмежний Гігабіт". За його умовами швидкість не може падати нижче 350 мегабіт/с. Фактично вона зазвичай тримається на рівні 600-800, рідко в часи пік може падати до 450.

11 березня пропадав інет протягом дня 2-3 рази ненадовго. Після цього ввечері спідтест показав в районі 95мегабіт/с (завантаження/відвантаження). Така швидкість і до сьогодні.

Онлайн підтримка говорить:
"Згідно діагностики, проблем зі з'єднанням до ONU-пристрою не виявлено, послуга повинна надаватися коректно. Згідно Ваших скріншотів, можлива локальна проблема (з'єднання між ONU та роутером/ПК). Якщо є пошкодження на Ethernet-кабелі або конекторі RJ-45, який підключається до ONU та роутера/ПК, можливе зниження швидкості до 100 мбіт/с. Тому і Вам запропонували дотиснути усі кабелі до ONU та іншого пристрою і звернутися за номером гарячої лінії якщо проблема після цих дій не вирішиться. Якщо у Вас і на даний момент швидкість не перевищує 100 мбіт/с, зателефонуйте для виклику спеціаліста."

"Так, до ONU-пристрою надається швидкість згідно тарифного плану."

Які дії я проводив для усунення:
1. Підключав ONU напряму до ПК.
2. Пробував різні кабелі (4шт).
3. Скидав налаштування мережі в віндовс.
Безрезультатно.

Я далеко не експерт в тих питаннях, тому можу помилятися. Але закралася така думка, що в проблема не з моєї сторони.
Викликати їхнього спеціаліста цього тижня не получиться. От я і створив тему, щоб отримати поради і знайти з чийого боку проблема.

Відправлено через 1 хвилину 26 секунд:
Порадьте, в яку сторону копати далі.
Dinner
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Админ может глянуть как поднят порт ONU, на 100мбит/с или 1гбит/с . Да ты и сам это можешь проверить, подкинь кабель от ONU до ноута/пк и посмотри в сетевых адаптерах как поднят порт на сетевухе. При условии, что сетевуха может 1гбит/с
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dinner: 20.03.2023 20:24посмотри в сетевых адаптерах как поднят порт на сетевухе
Чи не могли б ви більш детально сказати як це зробити?
спойлер
lan.jpg
Foxgl
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

AmigoPhoenix: 20.03.2023 15:55 Всім привіт. Питання до знаючих форумчан. Чи може провайдер дистанційно перевіряти швидкість з'єднання до ONU-пристрою?
Ні, точну швидкість провайдер виміряти не може. Якщо по кабелю від термінала до ПК при справній сетевушці - 95 мбіт, Вам треба викликати їх спеціалістів, хай дивляться. Все інше буде лише втратою часу.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

AmigoPhoenix: 20.03.2023 20:14 Порадьте, в яку сторону копати далі.
Я ще напряму спробував би підключати ONU до якогось іншого ноута чи компа з гігабітним портом.
Якщо і там стабільно в соточку буде обмеження - хай провайдер перевіряє чи замінює ONU.
Dinner
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

AmigoPhoenix: 20.03.2023 20:37
Dinner: 20.03.2023 20:24посмотри в сетевых адаптерах как поднят порт на сетевухе
Чи не могли б ви більш детально сказати як це зробити?
спойлер
lan.jpg
Все ок, поднята на 1гбит/с. Если есть возможность , как писали ниже, проверить на другом устройстве, было бы замечательно. Если будет так же, то проблема либо в ONU(возможно пров конфиг попутал и закинул тебе шейп 100мбит, либо пропал конфиг и по умолчанию там шейп как раз 100 и ставиться.У меня такое бывало, у абона на ONU конфиг слетал), либо на стороне прова. Проси вызов техника, расскажи , что порт поднят на 1гбит, на скольких устр-х проверял, чем замерял. И да, через торренты и допустим стим так же само 95?
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Васильович
Я пробував і напряму і через роутер - щвидкість одинакова. Тому думаю проблема не в роутері. Підключити інший пристрій ідея хороша, але в мене його нема. Завтра попитаю сусідів/знайомих.

А якщо спробувати свій ONU підключити до оптики в когось, в кого такий самий провайдер і тарифний план. Щоб перевірити ONU на справність Таке можливо чи кожен ONU має щось на зразок свого індивідуального номеру і тд?

Відправлено через 3 хвилини 12 секунд:
Foxgl: 20.03.2023 20:51Ні, точну швидкість провайдер виміряти не може.
Тобто дистанційно вони різниці між 100 і умовно 600 мбіт не бачуть? Нафіга блін тоді пишуть що швидкість відповідає тарифному плану?
Dinner
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

AmigoPhoenix: 20.03.2023 21:15 Васильович
Я пробував і напряму і через роутер - щвидкість одинакова. Тому думаю проблема не в роутері. Підключити інший пристрій ідея хороша, але в мене його нема. Завтра попитаю сусідів/знайомих.

А якщо спробувати свій ONU підключити до оптики в когось, в кого такий самий провайдер і тарифний план. Щоб перевірити ONU на справність Таке можливо чи кожен ONU має щось на зразок свого індивідуального номеру і тд?
Пров должен будет прописать конфиг, иначе работать не будет. Лучшей идеей взять у кого-то ONU , подключить, позвонить и попросить законфижить новую ONU. Так прямо можешь прову и сказать, что хочешь подключить другую ONU для теста, т.к. тестил напрямую в пк и проблема осталась
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dinner
Перевіряв на одному - ПК. Перевіряв через роутер і напряму - швидкість одинакова. Швидкість заміряв 2 спідтестами: через сайт speedtest.net та через додаток для пк скачаний з того ж сайту. Торентом вчора теж перевіряв 12мбайт приблизно в секунду.
Не підкажете, чи можливо в такий спосіб перевірити свій ONU - попробувати його підключити в когось з таким же провайдером і тарифним планом?

Відправлено через 7 хвилин 22 секунди:
Dinner
Поки друкував, ви вже відповіли. А якщо написати провайдеру "Мені порадили вас попросити перезалити конфіг на мій ONU."?

Відправлено через 53 секунди:
маю на увазі нехай перезалиють конфіг саме на мій ONU, може проблема мине...
Dinner
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Ну можешь и так, но саппорт умников не любят :D Только не перезалить , а просто проверить конфиг моей ONU на OLTу. Хотя шейп еще может быть за OLTом, но тут мы уже не узнаем. Лучше предоставить факты тестов со скринами на саппорт. Скрины замеров(спидтест,торрент), сетевого адаптера. Если дождешься техника, попроси его с собой захватить другую ONU для теста
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dinner: 20.03.2023 21:45проверить конфиг моей ONU на OLTу
Провайдер це може зробити дистанійно чи тільки коли технік буде фізично знаходитися біля OLT?
Dinner
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

AmigoPhoenix: 20.03.2023 22:11
Dinner: 20.03.2023 21:45проверить конфиг моей ONU на OLTу
Провайдер це може зробити дистанійно чи тільки коли технік буде фізично знаходитися біля OLT?
Так, може
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Як то кажуть "на нині досить а завтра буде видно"
Дякую всім за поради і за витрачений на мене час. Бережіть себе.
PowerFulls
Junior

Повідомлення

Спробуйте відключати все на пів години, у мене так допомагає. Як мій знайомий, працівник у провайдера казав, поки ваш МАС у списку коннектів до сервера не кікне, може не давати швидкості, тому все виключити і піти чаю попити.
AmigoPhoenix
Member
Аватар користувача

Повідомлення

PowerFulls
Мені це не допоможе, бо і так виключаю все, коли лягаю спати.
Engineer_1988
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А ви часом свій ONU не підкл до якогось резерв. живлення, коли були трабли зі світлом?
Відповісти