Що краще, Mikrotik або TP-LINK для певних умов?

Локальные сети и Интернет
Автор
Повідомлення
Mad Dog
Member

Повідомлення

torny: 21.02.2023 20:27 Ще раз повторюсь, довелось тільки флешку шукати, більше нічого не налаштовував.
прохання було зробити ось таке:
Mad Dog: 21.02.2023 19:14 Вмикаємо ФТП у потрібну сторону, вибираєм потрібну папку, задаєм логін та пароль, даємо доступ тільки на читання...
Ти зробив тільки до першої коми, і то не зробив вибір звідки треба щоб було видно. І вже зробив стільки ж скриншотів. :gigi:
чи ти сусіду замість доступу до хоумвідео даси рут пароль?
Давай вже без цих маніпуляцій.
спойлер
я дуже сумніваюсь що ти взагалі зможеш налаштувати так як я описав
torny: 21.02.2023 20:27 [ Тому що порівняння буде коректним, якщо порівнювати дві конкретні моделі.
Так, а що ти будеш порівнювати, якщо мікроти не випусти з чим порівнювати?
Mad Dog: 08.08.2022 21:38 Зображення
Ксяоми + самая дешевая сетевуха с али.
+ бюджетний ноут )

Ну ок, ось мій скріншот. з чим ти зібрався порівнювати із того, що є у Мікрота?
torny
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Mad Dog, згоден, мікротік - складно і погано.
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Mad Dog

Протокол FTP уже давно deprecated, він родом з 1971р. Якщо так тягне на некрофілію, то хоча б використовуйте FTPS. Його підтримку припинили у Chrome 88 і Firefox 88, викинули повністю у Firefox 90 (якщо не помиляюсь). Так що Вашому сусіду ще доведеться пошукати якийсь ФТП клієнт. Для чого взагалі давати сусідам пароль від свого WiFi та доступ до "домашнього відео"? Це прямо така кілер фіча та мастхев? Скільки не довелося допомагати налаштовувати роутерів - чую вперше. Уже не кажучи про безпеку таких дій. Адекватні виробники заліза та софта викидають підтримку FTP із своїх продуктів.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

BohdanUA
Я вот вчера, та и позавчера :) - пользовался другой удобной функцией - webdav - передал большие файлы и архивы с жесткого диска роутера друзьям - сообщил только адрес и логин и пароль чисто на конкретную папку где эта инфа лежит - очень удобно и быстро.
bes
Member
Аватар користувача
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

Avenger80: 22.02.2023 12:44 передал большие файлы и архивы с жесткого диска роутера друзьям
да знаем мы твоих друзей с россии :laugh:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

bes
Та причем тут вообще твой набор букв, причем совершенно нелепый? :gigi: Я вообще-то говорил за технологию и заменитель FTP, которым я реально пользуюсь и который мне реально помогает при передачи файлов другим людям на расстоянии, причем любого размера и на приличной скорости. Очень часто бывает так, что звонят друзья или знакомые друзей и просят помочь в чем-то - по установке программ, винды и т.п. и часто бывает так, что у тебя есть та программа или архив или ещё что-то и тебе надо им это перебросить - кидаешь на жесткий диск роутера и они оттуда забирают на хорошей скорости, без выпендрёжа почты, что там типа вирус или размер не подходит или ещё что-то.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

PhilinQQ: 21.02.2023 12:37Хочу щось потужне, для великої відстані, щоб покрити якомога велику площу.
Ось тут проблема і більш «потужний» роутер не вирішить її. Варто просто добавити вуличну точку зі сторони твого гостьового будинка.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

BohdanUA
Та правильно, потому что большинство соседей бабушки и у большинство стоит вот такое :) :
спойлер
Зображення
Зображення
Mad Dog
Member

Повідомлення

BohdanUA: 22.02.2023 12:08 Адекватні виробники заліза та софта викидають підтримку FTP із своїх продуктів.
Тобто Мікротік неадекватний виробник? :gigi:

Це просто приклад, на якому добре видно "простоту" налаштування Мікротіка за межами квік сету.
ну не подобається ФТП як приклад можна взяти openVPN... Чи теж він вже вмер?
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

...тем временем автора темы не видно, и она превратилась в обычный срач :-/
leremenko
Member
Аватар користувача

Повідомлення

PhilinQQ: 21.02.2023 12:37 Добрий день.
Тимчасово проживаю у великій сім'ї в частному секторі. Зараз Archer A6 добиває з другого поверху до кухні на першому та частково до моєї, окремої домівки за 5 метрів від головного дому. Зв'язок поганий, на кухні слабкий сигнал і в мене теж. Став перед питанням оновити роутер. Хочу щось потужне, для великої відстані, щоб покрити якомога велику площу. Та щоб багато пристроїв спокійно працювали та не перевантажували роутер. В мережі 6 телефонів, 2 комп'ютери, 2 ноутбуки та 2 планшети.
Побачив на телемарті 2 цікавих варіанти:
Зображення
Mikrotik має більше оперативної пам'яті (1Gb), 4 ядра, антени по 5 дБі та походить з Латвії. Але в нього всього 2 антени і я не знаю чи вистачить їх для хорошого покриття та великої кількості користувачів.
TP-LINK має багато антен, що дуже добре якщо багато пристроїв. З мінусів в нього оперативки всього 128 МБ та 3 ядра з меншою частотою.
Допоможіть обрати роутер, щоб коли я приймав сигнал іншим роутером та юзав його на компі в мене на першому не втрачався сигнал для інших користувачів.

користуюсь вже другим поколінням меш системи від Тенда. Цінник сходий на АХ73. Налаштування елементарне, безшовний перехід з поверха на поверх.
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Mad Dog: 22.02.2023 14:47
BohdanUA: 22.02.2023 12:08 Адекватні виробники заліза та софта викидають підтримку FTP із своїх продуктів.
Тобто Мікротік неадекватний виробник? :gigi:

Це просто приклад, на якому добре видно "простоту" налаштування Мікротіка за межами квік сету.
ну не подобається ФТП як приклад можна взяти openVPN... Чи теж він вже вмер?
А які у Вас складнощі із налаштуванням OpenVPN у ROS7? Чи у WireGuard? Прописати у ручну роути? Якщо людина думає, що ВПН це для сидіти вконтакті, тді так, це складно. А хто знає для чого йому ВПН, що таке сертифікати, маршрутизація та ІР- адреса, той декілька кліків мишкою зробить. За Вашим юзкейсом домогосподарки піднімають ВПНи? Для чого вигадувати неіснуючі ароблеми?
Mad Dog
Member

Повідомлення

BohdanUA: 23.02.2023 10:21 За Вашим юзкейсом домогосподарки піднімають ВПНи?
а хто говорив за домогосподарок? Було твердження, що всі інші сторінки за межами квік сету такі ж просі... я на цих прикладах показав що у порівнянні зі звичайними мильницями там далеко все не просто.

Реальні кейси у кожного свої. Комусь батьківський контроль, комусь тимчасово з телефона заблокувати інет на телефоні дитини, комусь торрент, комусь юсб-модем, комусь навіть принтсервер. І практично у всьому що підтримують мильниці мікротік програє по простоті та юзабіліти.

Всі чудово розуміють, що там інтерфейс робили не для домогосподарок... але все одно хтось почне розповідати як там все просто. :gigi:
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Mad Dog

Так справа у тому, що за межами квіксету 99% користувачів нічого і не потрібно. Там навіть можна увімкнути простенький VPN який буде реально добре працювати. У моєму будинку напевно четверть WiFi мереж мають назву TP-LINK_XXXX, тобто на них ніхто не міняв дефолтну назву мережі і пароль. WIFI6 узагалі лише 1 у мене, ще 4 WIFI5, решта WIFI4. Мешу жодного не знайшов, 0. У мікротіків 1 реальний мінус, це можливості WiFi, поріняно із топовими моделями інших виробників. Але базові налаштування такі ж легкі, а додаткових можливостей на порядок більше. Ви ж на своєму TP-Link не налаштовуєте в 1-2 кліки Docker чи ZeroTier? Адже вони так само необхідні як і OpenVPN. Який, до речі, не буде нормально працювати як через програмні, так і апаратні обмеження бюджетного роутера.
Mad Dog
Member

Повідомлення

BohdanUA
Ні справа в тому, що замість того щоб визнати що у мікротика убогий інтерфейс та деякі налаштування ви починаєте тупо уводити тему взагалі в іншу сторону. Ні рік виходу протоколу ФТП, ні те що домохозякам не потрібен ОпенВПН, ні те що у вас в будинку не перейменовують ssid etc не виправдовує і взагалі не має відношення до інтерфесу всіх мікротіків.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Mad Dog
Інтерфейс routeros архаїчний але точно не убогий, тому що все те що можна налаштувати налаштовується та працює, а налаштувати можна багато чого на відміну від вказаного в назві теми tp-link! Я вважаю порівнювати інтерфейс routeros з інтерфейсом прошивок tp-link, asus, tenda, ... взагалі некоректно.
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80: 22.02.2023 12:44 Я вот вчера, та и позавчера :) - пользовался другой удобной функцией - webdav - передал большие файлы и архивы с жесткого диска роутера друзьям - сообщил только адрес и логин и пароль чисто на конкретную папку где эта инфа лежит - очень удобно и быстро.
WebDav это дыра в безопасности. Я его и на NAS отключил, а на роутере использовать тем-более стремно.
https://www.csoonline.com/article/21283 ... rcher.html
Avenger80: 22.02.2023 12:50 Очень часто бывает так, что звонят друзья или знакомые друзей и просят помочь в чем-то - по установке программ, винды и т.п. и часто бывает так, что у тебя есть та программа или архив или ещё что-то и тебе надо им это перебросить - кидаешь на жесткий диск роутера и они оттуда забирают на хорошей скорости
Я передаю файлы с помощью Synology NAS. Даже сбрасывать ничего никому не надо, просто доступ по ссылке дал и ссылку отправил. Приложение есть на любом устройстве и ПК. Роутер не для этого предназначен.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

oversmoke
Ну может быть... (правда статья 2011г., а сейчас 2023г.). Спорить особо не буду, прям не вникал в эту безопасность. Соединение https, с сертификатами безопасности. Я тоже ссылку кинул типа: https://*******/webdav/ и логин и пароль конкретно к уровню доступа и всё. Ну у меня нет Synology NAS и не собираюсь покупать, а есть жесткий типа такого - https://pn.com.ua/md/316639/ , который подсоединён к роутеру - бомжеНАС одним словом и меня устраивает. :gigi:
Mad Dog
Member

Повідомлення

Ekz0rcyst: 24.02.2023 14:12 Mad Dog
Інтерфейс routeros архаїчний але точно не убогий, тому що все те що можна налаштувати налаштовується та працює,
Геніальна фраза. :gigi:

Так можна про все що хочеш сказати.
Жигулі офігенна машина, бо все що можна налаштувати налаштовується та працює. :D

Але жоден ще не привів скріншоти як він налаштував тей клятий ФТП із запропонованими мною налаштуваннями. :lol:
Rostik-24
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Привіт усім!) Хлопці допоможіть!
Таке проблемка! Новий телевізор Samsung з Польщі, прошили все ок! Хлопчина підключає до свого мікротік на терабайт. а телевізор через кабель не працює., нема підключення до інтернета! В чому проблема в самому роутері!? Бо людина яка прошивала його , не перший раз це робить і все ок було!!
Відповісти