Соотношение скорости заказки/отдачи

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
berkaz
Junior

Повідомлення

Привет друзья!

пару дней назад началась котовасия со скоростью интернета а именно после грозы/молнии/непогоды/дождя

до этого тестил скорость закачки была 100мбит

сейчас при замере спидтеста скорость начинается от 2.5 мбит и падает за 30сек до 0.5

скорость отдачи вроде нормальная если верить спидтесту

пробовал качать фильм через торент:-4-6мбит выдает но долго раскачигаривается

первый скрин :скорость закачки

кто виноват? провайдер мутит или кабель/сетевая/распределитель на крыше выделывается?

Отправлено спустя 5 минут 56 секунд:
пакет 100мбит
Вкладення
1.png
2.png
3.png
slv
Member

Повідомлення

Провайдер
Роутер
Сетевая
Материнка ( псих)
berkaz
Junior

Повідомлення

забыл,роутера нет,кабель сразу в сетевую подключен

Отправлено спустя 3 минуты 31 секунду:
звонякал в тех под. сказали что не могут проверить скорость из за некомутируемого кабеля (хрен знает че это)

предлагают вызвать мастера платного :rotate:
ervin
Member
Аватар користувача

Повідомлення

berkaz
Было схожее. Интернет был и даже вполне успешно играл в пубг. Но как только нагрузка на канал повышалась хотя бы до нескольких мб/сек инет пропадал с высоким шансом. Скорость выше 10мб не поднималась + вышеописанные дисконнекты.

Решилось полной заменой кабе
ля квартира-роутер провайдера.
fastneed
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

berkaz: 26.07.2022 16:13 предлагают вызвать мастера платного :rotate:
платный должен быть если это вы накосячили.
в остальных случаях должен быть бесплатным.
и раз вы ничего нечудили, то вызывайте пусть решают.
berkaz
Junior

Повідомлення

вызвать всегда можно,хотел сам разрулить,увидеть разные варианты-причины
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Привіт усім. Щоб не створювати нової теми - знайшом трохи схоже на своє питання.
Довго сидів на "сірому" провайдері. Неможливість використання інету в блекаути та максимальна швидкість у 100 Mbit (якої звісно в реалі немає) змусили шукати альтернативу. На краю міста знайшовся лише ще один провайдер.
Підключили досить швидко. Наче про все переговорили і розійшлись по своїм справам.
Потім став тестувати 100 Mbit. Трохи розчарувало - якогось прориву в якості і тих же швидкостях на звичайних торрентах я не побачив.
Перейшов на тест 200 Mbit. Одразу вперся в роутер - той чогось більше 100 Mbit не видавав.
Не став ломати мізки - підключив на пряму у МП. Там по спеках Intel® 2.5GbE LAN chip (2.5 Gbit/1 Gbit/100 Mbit)

Наче пішла швидкість "скачати" до 190 Mbit і "віддати" до 95 Mbit. Це без навантаження на инет - просто робочий стол.
Ну таке - всім відомо, що є у провайдерів якісь проги, що при включенні спідтесту роблять загальну картину якнайкращою на користь провайдера.
Тому просто з цікавості запускаючи тест почав змінювати "оптимальний сервер" на обраний мною.
Картина стала ще менш радісною - десь біля 80 Mbit по тесту.
Тести робив різні - біля чотирьох. На скрінах - від Астра
ОПТИМАЛЬНИЙ сервер обраний програмою
Зображення
сервер обраний для тесту мною
Зображення
З обладнання - провайдером встановлено якийсь невеличкий ноунейм модем (8х10 см) - гріється досить відчутно.
З тонкощів - від модема у хату з горища провід доволі довгий - метрів 14 до самого ПК і поруч скрутка з запасом десь метрів 10.
Будемо рахувати, що загальна довжина проводу модем-ПК -- метрів 25.
Була думка обрізати/обжати його одразу "впритик" до ПК, але поки не став цього робити.

Так от, саме питання - чи це норма? У сенсі - чим мені апелювати до провайдера?
На щось взагалі у цьому випадку пальцем тицяти і казати, що це не норма можна?
Помідорами не кидатись - в цих питаннях я практично нуль, бо не було взагалі з чого обирати раніше.
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

shatun: 08.07.2023 11:35 всім відомо, що є у провайдерів якісь проги, що при включенні спідтесту роблять загальну картину якнайкращою на користь провайдера.
с этого момента поподробнее :) ещё всем известно что пришельцы похищают людей

ставь своё "мощное" оборудование вместо ихнего, настраивай, и проверяй скорости, после уже обращай внимание если ли в договоре тарифа такие слова как "До 200мб/c"
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

seraphic: 08.07.2023 11:45 ставь своё "мощное" оборудование вместо ихнего, настраивай, и проверяй скорости, после уже обращай внимание если ли в договоре тарифа такие слова как "До 200мб/c"
Про що мова? Зараз з обладнання - лише їх модем. Як і написано вище - роутер я поки взагалі до уваги не беру.
Mad Dog
Member

Повідомлення

shatun: 08.07.2023 11:35 Так от, саме питання - чи це норма?


Що провайдер залишив 10м кабелю про запас? Норма.
Швидкість на різні сервери буде відрізнятись, особливо якщо вибереш щось за океаном.
Якщо падіння швидкості в два рази по Україні то в нормальних умовах це не нормально. Не факт що ти від провайдера зможеш добитись чогось кращого.
seraphic
Member
Аватар користувача
Звідки: Дон.обл

Повідомлення

shatun: 08.07.2023 12:22
seraphic: 08.07.2023 11:45 ставь своё "мощное" оборудование вместо ихнего, настраивай, и проверяй скорости, после уже обращай внимание если ли в договоре тарифа такие слова как "До 200мб/c"
Про що мова? Зараз з обладнання - лише їх модем. Як і написано вище - роутер я поки взагалі до уваги не беру.
ты спрашиваешь разрешение тут на форуме на счет претензий к провайдеру? ты ещё в японию сделай тест и скажи провайдеру мол пинг большой и скорость низкая, и главное расскажи им про прогу которая в спидтесте делает чудеса :)
Если у тебя возникает проблема с определённым узлом, смело звони оператору они как минимум постараются помочь
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Mad Dog: 08.07.2023 12:23
shatun: 08.07.2023 11:35 Так от, саме питання - чи це норма?
Що провайдер залишив 10м кабелю про запас? Норма.
Я не проти, якщо воно не є причиною падіння швидкості.
Mad Dog: 08.07.2023 12:23 Швидкість на різні сервери буде відрізнятись, особливо якщо вибереш щось за океаном.
Ні - лише місцеві.
Mad Dog: 08.07.2023 12:23 Якщо падіння швидкості в два рази по Україні то в нормальних умовах це не нормально.
Не просто по Україні - саме по серверах інших місцевих провайдерів.
Mad Dog: 08.07.2023 12:23 Не факт що ти від провайдера зможеш добитись чогось кращого.
В нашій країні це зрозуміло "за замовчуванням". Звідти і питання.
Іноді, якщо впевнено тицяти на щось пальцем і трохи вивчивши предмет казати, що так не має бути, то допомагає.
Але треба бути впевненим, що тицяєш на те, що треба і правильно формулюєш.
Оно вище людина порівнює хитрощі від провайдера з викраденням інопланетян, а я не можу з ним сперечатись, бо знаю що я правий, але предмету достоменно не знаю, так щоб "мордою об стіл". Єдинй мій аргумент - був добре знайомий з робітником подібної контори - не маю причин тій людині не довіряти.

Отправлено спустя 6 минут :
seraphic: 08.07.2023 12:38 ты спрашиваешь разрешение тут на форуме на счет претензий к провайдеру? ты ещё в японию сделай тест и скажи провайдеру мол пинг большой и скорость низкая, и главное расскажи им про прогу которая в спидтесте делает чудеса :)
Если у тебя возникает проблема с определённым узлом, смело звони оператору они как минимум постараются помочь

Я питаю чи це норма, бо провайдер чеше "все гаразд". Про Японію читай вище - всі з'єднання при тесті - лише з місцевими серваками.
І ввічливий дівочий голос по телефону без позитивних наслідків по самому з'єднанню - це не поміч.
Alex646
Member

Повідомлення

shatun: 08.07.2023 11:35 З обладнання - провайдером встановлено якийсь невеличкий ноунейм модем (8х10 см) - гріється досить відчутно.
Що за модем? Ви підключені до телефонної лінії? Дуже грітись не повинно.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Alex646: 08.07.2023 12:52 Що за модем? Ви підключені до телефонної лінії? Дуже грітись не повинно.
Та ні - оптоволокно...
Палець не оппалює, але відчутно одразу. На самому горищі зараз 37. Модем біля 50 (+/- 3) - точніше не вийде виміряти термометром.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Alex646: 08.07.2023 12:52
shatun: 08.07.2023 11:35 З обладнання - провайдером встановлено якийсь невеличкий ноунейм модем (8х10 см) - гріється досить відчутно.
Що за модем? Ви підключені до телефонної лінії? Дуже грітись не повинно.
ONU
shatun: 08.07.2023 12:47всі з'єднання при тесті - лише з місцевими серваками.
Те що сервер десь поряд не означає, шо трафік до/від нього не біжить кругом, наприклад, через Київ.

shatun: 08.07.2023 12:47 Оно вище людина порівнює хитрощі від провайдера з викраденням інопланетян, а я не можу з ним сперечатись, бо знаю що я правий, але предмету достоменно не знаю, так щоб "мордою об стіл". Єдинй мій аргумент - був добре знайомий з робітником подібної контори - не маю причин тій людині не довіряти.
Спідтест по замовченню вибирає найближчий до тебе сервер. Якщо провайдер встановив у себе сервер спідтесту то з дуже великою вірогідністю спідтест вибере саме цей сервер... Швидкість/затримки можуть бути трохи кращими бо трафік не буде бігати всередині мережі провайдера, а не за її межами. От і вся глобальна змова провайдерів ))
Alex646
Member

Повідомлення

shatun: 08.07.2023 12:59 Палець не оппалює, але відчутно одразу. На самому горищі зараз 37. Модем біля 50 (+/- 3) - точніше не вийде виміряти термометром.
Ну, так, не такі це температури, щоб бути причиною.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Mad Dog: 08.07.2023 13:20
Alex646: 08.07.2023 12:52 Що за модем? Ви підключені до телефонної лінії? Дуже грітись не повинно.
ONU
Тобто я оце назвав модемом... Так - така штука на початку.
Mad Dog: 08.07.2023 13:20 Спідтест по замовченню вибирає найближчий до тебе сервер. Якщо провайдер встановив у себе сервер спідтесту то з дуже великою вірогідністю спідтест вибере саме цей сервер... Швидкість/затримки можуть бути трохи кращими бо трафік не буде бігати всередині мережі провайдера, а не за її межами. От і вся глобальна змова провайдерів ))
Не знаю наскільки це "змова", але так і є - у 8 випадках з 10-ти спідтест обирає їх же одноіменний серевер.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

А тариф то точно 200/200? У мене у провайдера тариф "1 Гбіт", спідтест видає 890/102, зайшов у білінг та 8 шрифтом побачив, що 1 Гбіт тариф означає завантаження на швидкості ДО 1 Гбіт, а віддачу тільки 100 Мбіт. А ще сказали, що 400 Мбіт в прайм тайм це норма, бо й 10 Мбіт це юридично ДО 1 Гбіт :lol:
Відповісти