Чи можливо зробити так, щоб Wifi (на МП) працював коли ПК вимкнений?

Локальные сети и Интернет
Автор
Повідомлення
0kie
Member

Повідомлення

daesz: 03.04.2024 12:25не працює ні так, ні так
Естественно не заработает, а если так сделать?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Avenger80: 03.04.2024 12:07 Liquidator
artko
Какая-то схема получения интернета странная... Всё шиворот на выворот. :) ПК - это роутер. Только это что - комп надо держать постоянно включенным для раздачи инета по wifi? Какой-то неэкономичный и неуниверсальный роутер получается... А если кому-то надо будет с ноутбуком по wifi посидеть или смартфоны по wifi или телевизор по wifi - это надо бежать комп включать? Честно, бред какой-то.
мало того - воно ще (ну, як стверджує користувач такої схеми) ще і "не режет скорость, в отличие от роутеров топовьіх". що, як на мене, зовсім загадкове явище
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0kie: 03.04.2024 12:38
daesz: 03.04.2024 12:25не працює ні так, ні так
Естественно не заработает, а если так сделать?
То буде всерівно ось так :
Зображення
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

daesz
ви б перевірили, а вміє ваш адаптер такий режим, чи ні...
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 03.04.2024 14:03 daesz
ви б перевірили, а вміє ваш адаптер такий режим, чи ні...
Який режим? Хотспоту? Я ж його кожного дня мануально включаю :D
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

daesz: 03.04.2024 14:25
artko: 03.04.2024 14:03 daesz
ви б перевірили, а вміє ваш адаптер такий режим, чи ні...
Який режим? Хотспоту? Я ж його кожного дня мануально включаю :D
в статті що вище лінк давали - про це якраз написано :) що може бути відсутня підтримка в драйверах, для налаштувань системно. а окремі програми - зможуть.
перевірити нескладно ж.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 03.04.2024 14:29
daesz: 03.04.2024 14:25
Який режим? Хотспоту? Я ж його кожного дня мануально включаю :D
в статті що вище лінк давали - про це якраз написано :) що може бути відсутня підтримка в драйверах, для налаштувань системно. а окремі програми - зможуть.
перевірити нескладно ж.
Якось пропустив мимо очей, що потрібна драйверна підтримка цього (лол), в мене стоїть наче остання версія із сайту азроку, але підтримки немає :
Зображення

Спробував оновити драйвер - віндовс каже що у мене стоїть сама свіжа версія :-/
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

artko: 03.04.2024 10:59
Liquidator: 03.04.2024 02:37 Я особисто дома не використовую роутери (пару раз пробував і топові мікротіки і інші асусо\тплінки - всі банально ріжуть швидкість, десь більше десь менше, але ріжуть) і інет по хаті роздаю сугубо з ПК за допомогою WIFI адаптера розпаяного на мамці, або є запасний що розпаяний на платі під PCI-E.... різниці між ними немає.
тобто wi-fi адаптер на материнці при коннекті (ну, наприклад) 866мбіт дасть ці 866мбіт, а коннект 866мбіт на роутер поріже і дасть 400мбіт? цікаво.
Трохи не так якщо ви кабель заводите у сєтєвуху і до вас приходить по кабелю реальних 950 Мбіт - то ви і отримаєте перманентно всі свої 950 Мбіт бо банально будете використовувати потуги свого досить потужного ПК, а далі якщо треба, то роздається вайфай адаптером на інші пристрої якщо це потрібно. Тобто я перманентно получаю максимальну швидкість туди де мені вона потрібна. А так роутер банально слабший за ПК і при великому навантаженні банально не справляється, тротлить ..... останній гігібітний мікротік, який я пробував у 18-му році вже після 15-ти хвилинного постіного навантаження на мрежу під 1 Гігабіт перегрівався, починав тупити і зрізати швидкість до 600 Мбіт, топова на той час модель ТП лінку зрізала до 750..800 Мбіт хоча приходило стабільних 940-950 Мбіт. Тому я особисто не використовую роутер бо мені важлива максимальна швидкість на ПК без додаткових посередників у вигляді роутера, який тупить
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

daesz: 03.04.2024 14:39 Якось пропустив мимо очей, що потрібна драйверна підтримка цього (лол), в мене стоїть наче остання версія із сайту азроку, але підтримки немає :
Зображення

Спробував оновити драйвер - віндовс каже що у мене стоїть сама свіжа версія :-/
ну ось вам і причина. працювати не буде. і ,доречі, треба якраз шукати старий драйвер, там може бути підтримка (і про це написано в статті :) )

Відправлено через 4 хвилини 9 секунд:
Liquidator: 03.04.2024 14:49 Трохи не так якщо ви кабель заводите у сєтєвуху і до вас приходить по кабелю реальних 950 Мбіт - то ви і отримаєте перманентно всі свої 950 Мбіт бо банально будете використовувати потуги свого досить потужного ПК, а далі якщо треба, то роздається вайфай адаптером на інші пристрої якщо це потрібно. Тобто я перманентно получаю максимальну швидкість туди де мені вона потрібна. А так роутер банально слабший за ПК і при великому навантаженні банально не справляється, тротлить ..... останній гігібітний мікротік, який я пробував у 18-му році вже після 15-ти хвилинного постіного навантаження на мрежу під 1 Гігабіт перегрівався, починав тупити і зрізати швидкість до 600 Мбіт, топова на той час модель ТП лінку зрізала до 750..800 Мбіт хоча приходило стабільних 940-950 Мбіт. Тому я особисто не використовую роутер бо мені важлива максимальна швидкість на ПК без додаткових посередників у вигляді роутера, який тупить
змішалися коні, люди.. ( в сенсі вайфай та дротова мережа).
не бачив ще жодного роутера який по дротах різав та перевантажувався, окрім доісторічного tp-link wr841.
той же мікротік ац2 - без жодних проблем стабільно 1гбіт по дроту на протязі багатьох годин (були моменти, тягав мережею терабайти).
що там у вас тротлити змогло при дротовому підключенні (коли тупо комутатор перекладає пакети майже завжди) - не можу навіть уявити.
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Avenger80: 03.04.2024 12:07 Liquidator
artko
Какая-то схема получения интернета странная... Всё шиворот на выворот. :) ПК - это роутер. Только это что - комп надо держать постоянно включенным для раздачи инета по wifi? Какой-то неэкономичный и неуниверсальный роутер получается... А если кому-то надо будет с ноутбуком по wifi посидеть или смартфоны по wifi или телевизор по wifi - это надо бежать комп включать? Честно, бред какой-то.
1) Дружище схема как раз получается прямая так как ты по кабелю НАПРЯМУЮ БЕЗ ПОТЕРЬ СРАЗУ В СЕТЕВУХУ получаешь свой интернет, а дале раздаешь с помощью другого устройства как вайфай адаптер.

2) Пк это не роутер, ПК - это ПК, просто он умеет делать всё тебе необходимое в том числе и выполнять функцию "роутреа", если у тебя есть сотвествующий набор оборудования и програмного обеспечения

3) У всех режимы использования ПК разные и если ты к примеру включаешь ПК иногда чтобы иногда попользоваться, то это совсем не значит что ВСЕ ТАКЖЕ используют ПК как и ты клацая его туда сюда и экономя электроэнергию. Многие люди именно работают за ПК не по 2-3 часа а по 10-12 часов в сутки к примеру, поэтому выключать ПК на получасовые перерывы в работе для них такой же бред, как и для тебя судя по твоему посту является бредом держать по пол суток пк включенным :-P Поэтому если человек работает дома к примеру за ПК - то он утром включает его, а перед тем как идет отдыхать выключает ПК и ему тот же вайфай когда он спит не нужен ;)
Востаннє редагувалось 03.04.2024 15:15 користувачем Liquidator, всього редагувалось 1 раз.
0kie
Member

Повідомлення

daesz: 03.04.2024 14:39Спробував оновити драйвер - віндовс каже що у мене стоїть сама свіжа версія
Даже на сайте твоей материнки драйвер за август 2023 года доступен для скачивания. В настройках 11-й Винды (ты же её используешь, верно?) выставь параметры "Обновлять другие программы" и загляни в "Дополнительные параметры" на вкладке обновления системы - там будет сюрприз в виде свежего драйвера как минимум за этот год. ;)
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Liquidator
1) я і так без втрат отримую інтернет. перевірено неодноразово.
2) вірю, я знаю та вмію налаштовувати такі режими.
3) і якже по моєму посту видно що не треба тримати ПК ввімкнутим багато? :)
може я ще і роутер вимикаю, бо боюся віпромінювань? :)
спойлер
uptime
15:19:33 up 12 days, 3:55, 1 user, load average: 0.10, 0.16, 0.20

останній раз перезавантажувалося основне обладнання майже два тижні тому, при оновленні. особистий десктоп - учора, кернел міняв.
ви б не робили висновок по невідомім якимось критеріям.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0kie: 03.04.2024 15:14
daesz: 03.04.2024 14:39Спробував оновити драйвер - віндовс каже що у мене стоїть сама свіжа версія
Даже на сайте твоей материнки драйвер за август 2023 года доступен для скачивания. В настройках 11-й Винды (ты же её используешь, верно?) выставь параметры "Обновлять другие программы" и загляни в "Дополнительные параметры" на вкладке обновления системы - там будет сюрприз в виде свежего драйвера как минимум за этот год. ;)
Те, що там написано серпень 2023, ще не значить що дрова за серпень 2023 :
Зображення
Не розумію як авто-оновлення системи/драйверів видасть мені щось інше ніж
Зображення
Востаннє редагувалось 03.04.2024 15:33 користувачем daesz, всього редагувалось 2 разів.
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

artko: 03.04.2024 15:12 не бачив ще жодного роутера який по дротах різав та перевантажувався, окрім доісторічного tp-link wr841.

що там у вас тротлити змогло при дротовому підключенні (коли тупо комутатор перекладає пакети майже завжди) - не можу навіть уявити.
Самі ж собі протирічете в одному повідомленні ;)
artko: 03.04.2024 15:12 uptime
15:19:33 up 12 days, 3:55, 1 user, load average: 0.10, 0.16, 0.20

останній раз перезавантажувалося основне обладнання майже два тижні тому, при оновленні. особистий десктоп - учора, кернел міняв.
ви б не робили висновок по невідомім якимось критеріям.
Я і не робив ніяких висновків це зробили вище до мене, я лише навів приклад що комусь не треба климати туди-сюди залізо, а комусь треба...... і якщо у вас такий вискоий аптайм - я особисто в вашому випадку аптайму не вбачав би потреби у використанні роутера як посередника, але ж кожен робить те що він вважає за потрібне..... мені не треба роутер як посредник, вам можливо потрібен...... але ж у шапці теми людина не просто так питала, чи можливо обходитися без роутеру :D
Востаннє редагувалось 03.04.2024 15:40 користувачем Liquidator, всього редагувалось 1 раз.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Liquidator
у вас були приблизно такі "топові" роутери? до того ж згаданий тплінк так робив виключно при навантаженні торентами. по локалці - ніколи. (а нічого, що він до купи і 100мбіт?)

нема там протиріччя. трохи уважніше прочитайте.

daesz
наче для такої плати вже є драйвер версії 24.34.2.567 від цього року, пишуть навіть що є підтримка hosted network під windows. спробуйте пошукати та поставити.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Liquidator
Ну если ты один в семье пользуешься wifi, то понятно. У меня ещё десять устройств по wifi, два компа по проводу и семья. Поэтому wifi нужен круглосуточно и независимо от компа. А на счёт электричества - вот сделают за кВт больше 3 грн - уж лучше роутер пусть потребляет 24 часа в сутки, чем целый комп у которого потребление в 10 раз выше и он шумнее, банально.
Просто может у вас современного роутера не было... Пользовались каким-то древним старьём. Хотя... У каждого свои бзики и хотелки. :beer:
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Avenger80: 03.04.2024 15:37 Liquidator
Ну если ты один в семье пользуешься wifi, то понятно. У меня ещё десять устройств по wifi, два компа по проводу и семья. Поэтому wifi нужен круглосуточно и независимо от компа. А на счёт электричества - вот сделают за кВт больше 3 грн - уж лучше роутер пусть потребляет 24 часа в сутки, чем целый комп у которого потребление в 10 раз выше и он шумнее, банально.
Просто может у вас современного роутера не было... Пользовались каким-то древним старьём.
Оборудование подбирается и используется в зависимости от потребностей что логично, однако в шапке темы человек конкретно спросил о своих потребностях и о возможности использования БЕЗ РОУТЕРА - и я ему четко ответил как можно, а как нельзя исходя из его входящих данных.

А вы всё начинаете примерять на себя и своих кучи ПК и устройств у себя в семье и т.д...... но факт останется фактом что связка сесть-ПК будет ВСЕГДА НАДЕЖНЕ И СТАБИЛЬНЕЕ связки сеть-роутер-ПК, какой бы вы дорогой и современный и супер-пупер навороченный роутер в эту связку не влупили.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Liquidator
Не всегда... :) А представьте нынешние реалии с блэкаутами, отключениями электричества (у нас сейчас каждый день по 4 часа отключают свет) - на коне люди с GPON и питающимися от повербанков ONU и роутерами. А как вы будете запитывать в таком случае целый комп для раздачи инета? Как показала практика - мобильные операторы в такой ситуации хуже некуда, только GPON.
Liquidator
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

artko: 03.04.2024 15:35 Liquidator
у вас були приблизно такі "топові" роутери? до того ж згаданий тплінк так робив виключно при навантаженні торентами. по локалці - ніколи. (а нічого, що він до купи і 100мбіт?)

нема там протиріччя. трохи уважніше прочитайте.
Я зараз вже не згадаю моделей конкретно бо це було досить давно, я помню що спробував декілька мікротіків, тплінк та можливо асус, всі без вийнятку у якійсь степені зрізали канал - хтось трохи більше, хтось менше, тому я особисто відмовися ще тоді від використання роутерів бо мені важливі стабільні аплінк\даунлінк, а на трійку телефонів планшет і ноут нормально раздається і за допомогою WiFi адаптера в ПК
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 03.04.2024 15:35 daesz
наче для такої плати вже є драйвер версії 24.34.2.567 від цього року, пишуть навіть що є підтримка hosted network під windows. спробуйте пошукати та поставити.
Зображення

Зображення

i tried (c)

Видать включати мені прийдеться вайфай вручну :\
Востаннє редагувалось 03.04.2024 16:08 користувачем daesz, всього редагувалось 2 разів.
Відповісти