NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taxi911: 06.02.2024 12:13 avuremybe
Швидкість езернету забули вказати.
ASUS пише, що порт на материнці гігабітний.
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

avuremybe вашого роутера також вкажіть лан порти яка швидкість/свічів за наявності, та відеокамери/відеореєстратора.
Це комплексне питання.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

avuremybe: 06.02.2024 12:18
taxi911: 06.02.2024 12:13 avuremybe
Швидкість езернету забули вказати.
ASUS пише, що порт на материнці гігабітний.
Нема сенсу городити НАС при 1Гб порту, бо обмеження по швидкості буде ~ 100-110 МБ\с це середня швидкість звичайного ХДД.
Розглядайте таки ставити в ПК щось швидше.

Як там робота з програм через сітку я не знаю, але що заважає це робити, я наприклад ігри всі на НАСі тримаю і звідти іх запускаю.
Також є технологія iSCSI - підключає виділений об'єм на НАСі як звичайний диск в ОС, але там можуть бути граблі.
Востаннє редагувалось 06.02.2024 12:43 користувачем taxi911, всього редагувалось 1 раз.
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Deadpool: 06.02.2024 12:34 avuremybe вашого роутера також вкажіть лан порти яка швидкість/свічів за наявності, та відеокамери/відеореєстратора.
Це комплексне питання.
Я думав його до ПК підключати, а не до роутера.
Мене вихід в мережу не цікавить, мені відео монтувати треба.

Відправлено через 1 хвилину 30 секунд:
taxi911: 06.02.2024 12:39
avuremybe: 06.02.2024 12:18
ASUS пише, що порт на материнці гігабітний.
Нема сенсу городити НАС при 1Гб порту, бо обмеження по швидкості буде ~ 100-110 МБ\с це середня швидкість звичайного ХДД.
Розглядайте таки ставити в ПК щось швидше.
Дійсно. Про цей ботлнек я чомусь не подумав :think:
DEVES
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

avuremybe: 06.02.2024 11:49 Почав займатись відеомонтажем - з'явилася потреба у великих об'ємах та швидкості накопичувачів.
Фактично, процес запису файлу на HDD (WD10SPZX-00Z10T0) у мене зараз займає в 3 рази більше часу, ніж його кодування.

1. Якщо у мене буде NAS, підключений по езернету до ПК, я зможу працювати з цими файлами прямо звідти, не ганяючи їх туди-сюди?
Наразі я юзаю Premiere Pro i nVidia ShadowPlay. Вони зможуть працювати прямо там, минаючи дублювання своїх файлів на ПК?
2. Скільки і яких дисків треба загнати в RAID0, щоб я отримав якесь суттєве полегшення в плані швидкості, відносно профільного? Бажано разів так у три.
Накопичувати це файлове сміття у великих об'ємах я не планую, думаю що об'єму в 2-3ТБ буде більш ніж достатньо. Цікавить, в першу чергу, швидкість.
3. З огляду на сказане вище,
чи не буде економічно вигідніше купити дешевенький SSD на пару терабайт і юзати під потреби монтажу?
Мені так здається, що SDD в режимі щоденного перекидання файлами великих розмірів бистро відкине ласти...
Ото ж ведь радости будет, когда при записи на этот дешевенький SSD за пределами динамического кеша скорость упадёт до 50мегабайт\с :laugh:

Короче говоря, не страдай фигнёй. Купи внешний SanDisk Extreme Portable V2 и радуйся жизни. Железка проверенная и рекомендуется к приобретению.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

avuremybe, для підключення накопичувачів існують спеціалізовані інтерфейси, SATA, SAS, NVME, U.2. Будь який з них дадуть в рази більшу швидкість за Gigabit Ethernet.
Але дешевий SSD під такий юзкейс не варто брати, бо в них радикально знижується швидкість запису за межами SLC кешу.
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

avuremybe
В мене нас вдома на гігабітній мережі. На базі простого пк з OMV
Дружина монтажкою займається.
Простенькі проекти монтує прямо з нього, якісь 4к проекти може кидати на ссд спочатку в пк.
Але!!! Всі вихідні файли, проєкти, футажи і інше завжди на НАСіку лежить і зберігається. Там наразі 8+4+4 диски.
На швидкості рендеру трохи буває що впливає обмеження 1гб в 100-110мб обміну. Тому зацікавлений взяти роутер з 2.5гб і мережеву 2.5 в НАСік. Так як материнка і її пк вже має 2.5гб. Тоді буде сильно веселіше.

Якщо напряму то взагалі НАС збираєш або на материнці з 2.5гб або за 400-500грн з алі тянеш мережевих дві карти, шукаєш гарний пачкорд і все.

Мені не хотілосб вночі коли рендер слухати тарахкотіння ндд колись, тому власне ндд і виніс в іншу кімнату, так і юзаю.

Ссд на 4тб то добре, але це зробити актуальний проект на пк з ссд а потім перелити його в насік для збереження/шаблонів.

Відправлено через 6 хвилин 4 секунди:
І так. В тебе якщо монтажка то саме раціональне вже давно придумали.
Ссд для софта і системи
Окремий ссд недорогий, який ти цілеспрямовано береш для вбивання, на нього вішаєш кеш адобів всіх, там завжди залишай 60-100гіг мінімум вільних, ну і робочі актуальні файли при потребі. Все інше переганяється на ндд
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Deadpool
Для утилізації швидкості, на мережі 2,5Гб, потрібен швидкий РЕЙД на НАСі якщо він живе на ХДД.
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taxi911в мене пара дисків банально може бути задіяна.
Ну і рейд зеркальний ніхто не відміняв, і надійно і швидкість х2 :beer:
Але то таке, плани.

Наразі сижу з гіговою мережею, в цілому збс. Дружина своє робить, я собі своє тягаю звідти.
Файлопомийка з торентокачалкою.
В цілому гігабіта достатньо. Але завжди є куди рости)
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Добре, давайте прикинемо орієнтовні бюджети і я буду відштовхуватись уже від цього.

В скільки стане SSD для таких задач об'ємом 2ТБ? Десь в 7к?
На скільки його вистачить, якщо я буду тудою проганяти, скажімо, по 100 ГБ/добу?
Років 5 проживе? Чи не факт?

Чи вистачить 2 жорстких дисків в RAID0 щоб отримати якісь адекватні покращення швидкості?
Десь по 3к за один, якщо брати нові.
Мережева карта 10Гбіт - також 3к, якщо нова.
Нехай диски і мережеву карту я знайду б/в, приймемо що це в сумі обійдеться в 6к.
Власне NAS - ще не вникав, що там до чого, але припустимо 15к.
Загалом проект мінімум на 21к, тобто ресурс трьох сферичних SSD в вакуумі.

Виходить, якщо такий SSD в таких умовах може прожити 5+ років - то геморой із NAS мені дійсно не потрібен...
Поправте, де я що не так порахував/прикинув, бо я в усьому цьому не дуже свідомий. :beer:
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

avuremybe: 06.02.2024 15:03 Добре, давайте прикинемо орієнтовні бюджети і я буду відштовхуватись уже від цього.

В скільки стане SSD для таких задач об'ємом 2ТБ? Десь в 7к?
На скільки його вистачить, якщо я буду тудою проганяти, скажімо, по 100 ГБ/добу?
Років 5 проживе? Чи не факт?
По 100ГБ/добу його на 100 років вистачить :)))
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

avuremybe
Ресурс гарного SSD - 1-2 петабайти. Якщо по 100ГБ день то це на 33 роки)))
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

taxi911: 06.02.2024 13:38 Deadpool
Для утилізації швидкості, на мережі 2,5Гб, потрібен швидкий РЕЙД на НАСі якщо він живе на ХДД.
Ніт. Сучасні диски видають 200+МБ/с. 2,5 езернет - 250+МБ/с. Теж дзеркало (Рейд 1) практично з'їсть весь канал при запису. І на 200% при читанні.

Відправлено через 3 хвилини 34 секунди:
Deadpool: 06.02.2024 13:12 avuremybe
В мене нас вдома на гігабітній мережі. На базі простого пк з OMV
Дружина монтажкою займається.
Простенькі проекти монтує прямо з нього, якісь 4к проекти може кидати на ссд спочатку в пк.
Але!!! Всі вихідні файли, проєкти, футажи і інше завжди на НАСіку лежить і зберігається. Там наразі 8+4+4 диски.
На швидкості рендеру трохи буває що впливає обмеження 1гб в 100-110мб обміну. Тому зацікавлений взяти роутер з 2.5гб і мережеву 2.5 в НАСік. Так як материнка і її пк вже має 2.5гб. Тоді буде сильно веселіше.
А нащо роутер з 2.5?

Простіше 5портовий комутатор. На провайдера ж все одно 1Гб?
Ну і НАС з 1 чи двома портами по 2,5. І все. Компи з насом в комутатор. Комутатор в існуючий роутер.
Tesseract
Member

Повідомлення

avuremybe: 06.02.2024 15:03В скільки стане SSD для таких задач об'ємом 2ТБ? Десь в 7к?
На скільки його вистачить, якщо я буду тудою проганяти, скажімо, по 100 ГБ/добу?
Років 5 проживе? Чи не факт?
Ну наприклад у простенького Apacer AS2280Q4U 2 TB за 5500 грн ресурс 1500 TB. Навіть якщо це в бітах, а ви питаєте в байтах, то як раз п'ять років вийде. За таку ціну чудовий варіант.
avuremybe: 06.02.2024 15:03Чи вистачить 2 жорстких дисків в RAID0 щоб отримати якісь адекватні покращення швидкості?
Десь по 3к за один, якщо брати нові.
Мережева карта 10Гбіт - також 3к, якщо нова.
Нехай диски і мережеву карту я знайду б/в, приймемо що це в сумі обійдеться в 6к.
Власне NAS - ще не вникав, що там до чого, але припустимо 15к.
Загалом проект мінімум на 21к, тобто ресурс трьох сферичних SSD в вакуумі.
Послідовний доступ буде ще більш-менш, а от про випадковий краще взагалі не згадувати. Загалом НАС з хардами - це рішення саме для зберігання даних. Працювати прямо з НАСа можна лише з якимись простими проектами.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

avuremybe: 06.02.2024 15:03 Добре, давайте прикинемо орієнтовні бюджети і я буду відштовхуватись уже від цього.

В скільки стане SSD для таких задач об'ємом 2ТБ? Десь в 7к?
Подивіться тут на барахолці. Я свій профільний брав WD Black SN850 2TB за 4 тис, новий. Не буду писати нік, щоб не рекламувати, людина їх завозить.
avuremybe: 06.02.2024 15:03
На скільки його вистачить, якщо я буду тудою проганяти, скажімо, по 100 ГБ/добу?
Років 5 проживе? Чи не факт?
Проживе набагато довше.
avuremybe: 06.02.2024 15:03 Чи вистачить 2 жорстких дисків в RAID0 щоб отримати якісь адекватні покращення швидкості?
RAID це в першу чергу гемор, потім вже свої + і -. Але вам воно не треба для таких завдань.
avuremybe: 06.02.2024 15:03 Мережева карта 10Гбіт - також 3к, якщо нова.
Нехай диски і мережеву карту я знайду б/в, приймемо що це в сумі обійдеться в 6к.
Власне NAS - ще не вникав, що там до чого, але припустимо 15к.
Загалом проект мінімум на 21к, тобто ресурс трьох сферичних SSD в вакуумі.
Знайти NAS з 10 Гб мережею той ще квест.
P.S. Це просто якась каша. По суті ви хочете використовувати NAS як дискову полицю (DAS). Для цього спеціальні рішення, дуже дорогі, ентерпрайзові, зі своїми власними інтерефейсами, такі як External SAS, FibreChannel. Тільки ціни там такі, як ви написали тільки в $.
Це повна маячня.
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt, перш за все - задача стояла розібратись.
Тому дякую всим за відповіді, буду підбирати SSD. :beer:
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

все вірно написали, nas буде дорого під таке рішення, nas - це рішення для доступу різним користувачам до сховища
а вам краще ssd поставити, тільки не дешман, де буде 50 мб/сек, або 2 sata в рейд
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

avuremybe: 06.02.2024 15:03Виходить, якщо такий SSD в таких умовах може прожити 5+ років - то геморой із NAS мені дійсно не потрібен...
Поправте, де я що не так порахував/прикинув, бо я в усьому цьому не дуже свідомий.
Це все при умові що на пк з віндою не ловите вірусню яка може пошифрувати/пожерти файлики, чи апдейти які можуть раптово все оновити і трошки вбити систему/диски, і інші чинники.

Якщо не хочете городити нас, то до ссд на умовних 2-4тб бери сходу 4-8тб кишеньку юсб якусь. Або міні нас готовий. Ти поки просто не уявляєш яка це дупа коли в тебе навертається проект якого більше ніде немає в тебе. А ти вже навіть аванс отримав. І з ссд буває складніше чи взагалі неможливо відновити видалені файли, з хдд це все дуже легко і просто навіть самостійно відновлюється.
Повір гіркому досвіду. Навіть в мене була така ситуація двічі за той час коли займався шабашками. Вінчання запороте віндою яка оновилась поверх вінди. І випускний просто відїхавшим хдд.
Третього разу я вже не чекав, і зібрав спочатку на вінді окремий пк для файлопомийки, а потім вже на омв, бо дружина вантажила проекти для афтера і зловила вірусню. Яка на сервері може справ наробити.
Нехай на сотню шабашок це два випадки. Але репутацію, і фінансово воно тебе мінусить знатно... Київська контора брала диск останній, там 20к тоді встало відновлення. Це років з 10 назад. І то не в повній мірі, віддавав і аванс і сирі матеріали і шось монтував, але люди вже все, спогадів не мають.

Пк з монтажкою це ніяких файлів важливих в одному екземплярі, це чисто забрати з флешки, залити в нас файли, обробити на пк, злити в нас готове на всякий.

Працювати з рендером з нього теж можна, але рейд мастхев. Бо диски буде ганяти норм.

Чисто ссд взяти саме вигідне рішення при умові що нічого не станеться поганого з даними.
НАС це і тиша за робочим пк, і надійність через дублювання даних. Але окремий пристій готовий або самозбірний.

Сапе просте. Купи ссд побільше, і паралельно збери з старого/б.у. пк, на 1гб дрстатньо буде і накатай якусь хренололжи/омв. Буде недорого все, і надійно, і швидко.

Відправлено через 3 хвилини 59 секунд:
AlexKuzovkov: 06.02.2024 15:53Сучасні диски видають 200+МБ/с.
Це якісь явноне прості, не дешеві, і не тихі)
Те шо в мене було або є, максимум бачив 120-130 ну 160край на хдд. І то 7200 в корпусі, як згадаю...
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Deadpool: 07.02.2024 03:08Якщо не хочете городити нас, то до ссд на умовних 2-4тб бери сходу 4-8тб кишеньку юсб якусь. Або міні нас готовий. Ти поки просто не уявляєш яка це дупа коли в тебе навертається проект якого більше ніде немає в тебе. А ти вже навіть аванс отримав. І з ссд буває складніше чи взагалі неможливо відновити видалені файли, з хдд це все дуже легко і просто навіть самостійно відновлюється.
За досвід дякую, але для мене це не актуально.
Як вже писав вище - потреби накопичувати немає. Я просто знімаю ігрові відео.
Змонтував > залив на ютуб > Shift+Delete
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

avuremybe
перестаю бубніти. просто скажу вже крилатою фразою: "люди діляться на тих хто робить бекапи. і тих хто ще не робить" якщо це щось робоче.
це я описав випадки де в мене виникали репутаційні і фінансові проблеми через те що тримав все в одному місці.

так як доводиться обслуговувати пк парк, то бачу як летить свіженький ссд гудрама, кінгстона, брендовий дела. яс сата так і нвмі. і люди документи або з кінцями втрачають, всю роботу за роки, або пощастить за місяць відновлювати. бо скористались мережевою папкою місяць назад)
Відповісти