NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ekz0rcyst: 05.12.2023 18:56 Можливо хто порадить, яким чином реалізувати наступну ідею... Потрібно у віртуалку з debian 11 на proxmox підключити zfs raid (mirror або raid z1) і змонтувати його як /home. Поки схиляюсь до варіанту створення масиву в самому proxmox та підключення його до віртуалки як сховище і відповідно змонтувати в /home. Можливо є інший спосіб? типу віртуалці дати доступ до контроллеру з дисками... Думаю що краще
Можна і так і так
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Ray2000gt: 07.12.2023 00:09З nvme в цьому плані гнучкіше, так як вони, як правило в індивідуальних IOMMU групах, тому їх можна виділяти по одному.
наскільки я розумію, группи діляться по pci пристроям, nvme - окремий pci пристрій, sata котроллер теж окремий pci пристрій
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Ray2000gt
tablestikus
Дякую за увагу.
Це я знаю та розумію від самого початку, та і питання не в тому як, а як краще... Ну це вже не важливо бо на VM стоїть Yunohost, а він не підтримує raid, це хіба саму VM ставити на raid. Але я забив на це, - дав доступ до контролера SATA в VM з TrueNAS SCALE і зробив raid mirror, на яку в тому числі робляться резервні копії з Yunohost. Працює все чудово. Ще була ідея створення iscsi в truenas та монтування в VM на етапі встановлення, але знову таки я забив на це. )))
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ekz0rcyst: 11.12.2023 13:27Ще була ідея створення iscsi в truenas та монтування в VM на етапі встановлення, але знову таки я забив на це. )))
Та це вже оверінжінірінг. Хоча якщо просто так хочеться - то можна звістно все)
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Питання до знавців Synology/Xpenology. Чи можна вибирати де буде зберігатись база даних Drive і Photos? До чого питаю, планую зробити пул із HDD (RAID 5 з 3-4 дисків) та SSD, на SSD будуть лежати фотки з галерей телефонів. Не зовсім розумію, чи можна керувати розміщенням бази.
Чи можна керувати якістю фото/відео які бекапляться з телефону? Я тут подумав, що мені не обовʼязково зберігати оригінали. Якості того ж Гуглфото мені було б достатньо.
P.S. Додам трохи корисності в свій пост. Натрапив на цікаву плату. 10 sata, Reg памʼять, трохи не вистачає другого NVME, але в цілому непоганий варіант.
спойлер
IMG_2507.png
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Ray2000gt: 14.12.2023 19:35 Питання до знавців Synology/Xpenology. Чи можна вибирати де буде зберігатись база даних Drive і Photos? До чого питаю, планую зробити пул із HDD (RAID 5 з 3-4 дисків) та SSD, на SSD будуть лежати фотки з галерей телефонів. Не зовсім розумію, чи можна керувати розміщенням бази.
Чи можна керувати якістю фото/відео які бекапляться з телефону? Я тут подумав, що мені не обовʼязково зберігати оригінали. Якості того ж Гуглфото мені було б достатньо.
P.S. Додам трохи корисності в свій пост. Натрапив на цікаву плату. 10 sata, Reg памʼять, трохи не вистачає другого NVME, але в цілому непоганий варіант.
спойлер
IMG_2507.png
зараз можна в будь яку материнку поставити адаптер m.2 - 6x sata, тож краще дійсно дивитись на щось з 2-3 m.2 та наприклад 2.5gbE, або 10gbE
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Ray2000gt: 14.12.2023 19:35 Питання до знавців Synology/Xpenology. Чи можна вибирати де буде зберігатись база даних Drive і Photos? До чого питаю, планую зробити пул із HDD (RAID 5 з 3-4 дисків) та SSD, на SSD будуть лежати фотки з галерей телефонів. Не зовсім розумію, чи можна керувати розміщенням бази.
Чи можна керувати якістю фото/відео які бекапляться з телефону? Я тут подумав, що мені не обовʼязково зберігати оригінали. Якості того ж Гуглфото мені було б достатньо.
із власного досвіду:
1) обрати де буде зберігатись не можна. Буду радий почути, що це не так і це я не розібрався
2) якість обирати не можна, тіки оригінал.
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Всім привіт. З'явилась потреба зробити вдома 24/7 файлосховище. Прочитав останні 10 сторінок і аж голова закружилася :laugh: Мабуть, нема зараз ентузіазму збирати щось своє.

Бачу два варіанти.
NUC/Неттоп + корзина для дисків типу такої + самому підібрати та налаштувати весь софт.
Готове рішення від Synology, QNAP тощо.

Схиляюсь до другого, бо чим менше рухів тілом треба буде робити і чим компактніше/естетичніше воно вийде, тим краще. Хоча це й дещо обмежить можливості.

До насу наступні вимоги: торентокачалка, 2 диски в рейд1, доступ по DLNA, компактність, тишина, хмарне сховище для файлів з іос/андроїд. Може жалюгідне залізо в готових збірках не вивезе (хоча чого там вивозити і може даремно переживаю?..).

Коротше, будь-ласка, підскажіть готову конкретну модель достатнього рівня під потреби описані вище. Типу топ за свої гроші. Або просто топ. :beer:
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

Nutbar: 22.01.2024 21:26
До насу наступні вимоги: торентокачалка, 2 диски в рейд1, доступ по DLNA, компактність, тишина, хмарне сховище для файлів з іос/андроїд. Може жалюгідне залізо в готових збірках не вивезе (хоча чого там вивозити і може даремно переживаю?..).

Коротше, будь-ласка, підскажіть готову конкретну модель достатнього рівня під потреби описані вище. Типу топ за свої гроші. Або просто топ. :beer:
Глянь на Asustor DRIVESTOR 2 Lite (AS1102TL). Дуже схоже на Сіноложи, але не воно :)
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

AlexKuzovkov: 22.01.2024 22:02 Глянь на Asustor DRIVESTOR 2 Lite (AS1102TL). Дуже схоже на Сіноложи, але не воно :)
Дякую. Але... не знайшов його в жодному українському магазині. Якщо можна, порадьте мені :lamer: щось більш популярне/існуюче.
Tesseract
Member

Повідомлення

Nutbar
Так, щоб мінімум головняку і з купою фіч, то Synology DS223/DS224+. Знайомий на своєму досить цікаві фічі робив. Хоча якщо захочеться щось справді тонко під себе налаштувати, то краще брати Неттоп і все робити руками. Бо на певному етапі софт Synology починає більше заважати ніж допомагати.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

По хардверним Сінолоджи треба дивитись не зовсім старі моделі, бо вони перейшли на нову версію ос (була 6.3 стала 7.х) то на старих може тормозити, ну і якщо потрібний відеонагляд, то брати заточені кейси з оплаченою ліцензією.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Nutbar, я би взяв щось брендове в SFF корпусі, типу Dell 3050 SFF (не Micro!). Викинути оптичний привід і можна запхнути парочку 3.5" дисків. Буде шикарний варіант. В нормальному корпусі, ефективним БЖ. Проц можна поставити Т-шку.
Городити неттоп + USB корзини, варіант робочий, але я б не робив на довгострок.
ОС щось з: OMV, TrueNAS, Unraid, Xpenology.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Ray2000gt
Якщо взяти до уваги простоту рішення, то залишиться тільки Xpenology.
А нормально реалізоване хмарне сховище тільки Synology Drive Server. (Не забудьте купити домен та білу ІР адресу)
А також мультиплатформенність софту - android/iOS.
Nutbar
Рейд не про безпеку даних. Backup це про безпеку даних.
Качати торрент на рейд, м'яко кажучи безглуздо. Для цього тільки jbod, чи USB drive.

Виставляючи домашні сервіси в Інтернеті, треба ПОСТІЙНО слідкувати за оновленнями безпеки. Бо кулхацкери та боти, будуть постійно ломитися туди))
SSL, Nginx, Fail2Ban
Tesseract
Member

Повідомлення

BigTypoon: 24.01.2024 03:50Виставляючи домашні сервіси в Інтернеті, треба ПОСТІЙНО слідкувати за оновленнями безпеки. Бо кулхацкери та боти, будуть постійно ломитися туди))
SSL, Nginx, Fail2Ban
Якщо виставляти на стандартних портах. Повний діапазон як правило ніхто не сканує. Нестандартний порт звичайно не замінить регулярні оновлення і захисні механізми, але дозволить перевести захист з параноїдального режиму в зручний. У мене так колись виникла проблема з nextCloud, що не можна було великі файли завантажити. Виявилось, що це захист так спрацьовує, довелось його частково вимкнути.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

BigTypoon: 24.01.2024 03:50 Ray2000gt
Якщо взяти до уваги простоту рішення, то залишиться тільки Xpenology.
А нормально реалізоване хмарне сховище тільки Synology Drive Server. (Не забудьте купити домен та білу ІР адресу)
А також мультиплатформенність софту - android/iOS.
І згоден, і - ні.
Наче хочеться покритикувати Nextcloud, але воно працює, стабільно, роками.
З приводу налаштування його, то тут скоріш не про простоту а про лінивість. Навіть людина без знань зможе виконати послідовність дій з гайду і воно заведеться, просто витратити 2-3 години.
Востаннє редагувалось 24.01.2024 10:47 користувачем Ray2000gt, всього редагувалось 1 раз.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Tesseract
Да ви пане шуткуєте. :eek: які "нестандартні" порти. В шоці. Ви ж не школяр, щоб вірити в такий наївняк. Софт по злому - настільки автоматизований і має широкі можливості, що йому абсолютно ..... на нестандартні порти :laugh:
І давай, без аргументів: "кому я потрібен".

По Nextcloud.
Якщо зрівнювати Nextcloud та Synology Drive Server, то нічого зрівнювати.
Глючне, тормознуте, з вагоном тікетів Nextcloud, та ідеально працююче рішення від Synology :)
Як мультиплатформенністі так захищеній роботі у web інтерфейсі через півсвіту. Швидкий шарінг як між юзерами, так і просто назовні. ГуголДрайв, але без корпорацій і обмеження простору.
З включеною безпекою на максимум.

Отправлено спустя 3 минуты 32 секунды:
Ray2000gt: 24.01.2024 10:39виконати послідовність дій з гайду і воно заведеться, просто витратити 2-3 години.
От і розкритикували.
А якщо ти постійно не займаєшся підтримкою Nextcloud, то за півроку/рік - це знову 2-3 години на якусь модернізацію.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

BigTypoon: 24.01.2024 10:45 По Nextcloud.
Якщо зрівнювати Nextcloud та Synology Drive Server, то нічого зрівнювати.
Глючне, тормознуте, з вагоном тікетів Nextcloud, та ідеально працююче рішення від Synology :)
Можливо ви праві. Я користуюсь Nextcloud вже 5 років. Ось поставив VM Xpenology десь 3 міс тому, тестую. Швидкість справді краща.

Отправлено спустя 2 минуты 6 секунд:
BigTypoon: 24.01.2024 10:48 От і розкритикували.
А якщо ти постійно не займаєшся підтримкою Nextcloud, то за півроку/рік - це знову 2-3 години на якусь модернізацію.
От чесно, 4 роки не трогав його, боюсь щось зламати. :shuffle:
Можливо перейду на Xpenology.

Отправлено спустя 3 минуты 35 секунд:
BigTypoon: 24.01.2024 03:50 (Не забудьте купити домен та білу ІР адресу)
Я сказав ні білій IP та портфорвардінгу на роутері.
Тільки тунелі. Tailscale, Zerotier, Cloudflare tunnel.
Безпека + як побічні бонуси нульові налаштування роутера, незалежність від провайдера.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Ray2000gt: 24.01.2024 10:58Я сказав ні білій IP та портфорвардінгу на роутері.
Тільки тунелі. Tailscale, Zerotier, Cloudflare tunnel.
Безпека + як побічні бонуси нульові налаштування роутера, незалежність від провайдера.
Гарний та правильний вибір. Але тяжко юзерів вимагати використовувати тунелі, та інший софт. Тому просто захищаю по максимуму.
Та слідкую за логами.
Tesseract
Member

Повідомлення

BigTypoon: 24.01.2024 10:48Да ви пане шуткуєте. :eek: які "нестандартні" порти. В шоці. Ви ж не школяр, щоб вірити в такий наївняк. Софт по злому - настільки автоматизований і має широкі можливості, що йому абсолютно ..... на нестандартні порти :laugh:
Популярних портів усього кілька десятків, а повний діапазон 65 тисяч. Якщо треба просканувати не десять айпішок, а скажімо тисячу, то сповільнювати процес в 10000 раз заради двох хостів з нестандартними портами мало хто захоче. Тому 95% хакерів сканують лише список популярних портів. Для домашнього обладнання можливість зменшити непотрібне навантаження на 95%, це досить непогано. Особливо якщо разом з цим можна зменшити помилкові спрацьовування захисту.
Відповісти