NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Smok: 03.11.2023 19:57 а що по IOps? сильны просадки, якщо писати та читати файли одночасно?
Я по ЮСБ підключав NVME, а ви за Сата переживаєте. зараз проведу тести сати на ЮСБ і скину сюди
Якийсь TeamGroup Lite на 128Гб по USB
Зображення
Зображення
n0ns3ns
Junior

Повідомлення

Доброго дня! Перелистав декiлька сторiнок та дивлюсь що тема зайшла занадто круто.
Хочу оновити собi роутер та пiдключити до нього ЮЗБ вiнт щоб було дома сховище для файлiв доступне з WiFi мережi (наприклад щоб розшарити той вiнт з фiльмами та пiдключатись до нього зi смарт ТВ).
Пiдкажiть будьласка на який роутер звернути увагу та можливо лiнк на налаштування.
Заздалегiть дуже вдячний!
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

n0ns3ns: 06.11.2023 00:08 Доброго дня! Перелистав декiлька сторiнок та дивлюсь що тема зайшла занадто круто.
Хочу оновити собi роутер та пiдключити до нього ЮЗБ вiнт щоб було дома сховище для файлiв доступне з WiFi мережi (наприклад щоб розшарити той вiнт з фiльмами та пiдключатись до нього зi смарт ТВ).
Пiдкажiть будьласка на який роутер звернути увагу та можливо лiнк на налаштування.
Заздалегiть дуже вдячний!
вам сюди
viewtopic.php?f=10&t=54510
nam5580
Junior

Повідомлення

di2di: 04.11.2023 11:35 ще е такі девайси як міні ПК nettop - HP EliteDesk та ProDesk 400 і 600 на Т процах...
В мене Prodesk 600 G3 на i5-6500T, для торентів дуже хороша штука. Всередині є місце для 2.5 диска + m.2 слот для NVMe SSD.
Конфігурація i5-6500T/8/256 з ібею разом з доставкою виходить до 100 доларів, а якщо пошукати, то ще дешевше.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

nam5580: 07.11.2023 09:50
di2di: 04.11.2023 11:35 ще е такі девайси як міні ПК nettop - HP EliteDesk та ProDesk 400 і 600 на Т процах...
В мене Prodesk 600 G3 на i5-6500T, для торентів дуже хороша штука. Всередині є місце для 2.5 диска + m.2 слот для NVMe SSD.
Конфігурація i5-6500T/8/256 з ібею разом з доставкою виходить до 100 доларів, а якщо пошукати, то ще дешевше.
Нащо для торентів така звірюка? У мене SMB і Торенти працювали на міні ПК Fijitsu з C2D + 4 GB DDR2 під OMV багато років. Проблем з продуктивністю не відчував.

Переїзд до іншої країни змусив нарешті налаштувати Nextcloud для роботи із сірим IP та без прив'зки до конфігу роутера. Скористався сервісом Cloudflare та його фічею Cloudflare Tunel. Підняв контейнер, під'єднав його до створеного на сайті тунелю а далі в адмінці Cloudflare все робиться за 5 хв елементарно, жодних конфігів правити не треба. Головне в налаштуваннях тунелю прописати IP і порт саме контейнера а не той, що присвоює роутер у локалці (так теж працює, але ж інший роутер видасть інший IP, треба буде правити), ну і про всяк випадок прописати цей IP статично. Профіт. Тепер підключаючи свій міні сервачок до будь-якого роутера/провайдера, та хоч до мобільного, все працює з коробки без жодної зайвої кнопки.
спойлер
Зображення
Зображення
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Ray2000gt: 12.11.2023 13:41
nam5580: 07.11.2023 09:50 В мене Prodesk 600 G3 на i5-6500T, для торентів дуже хороша штука. Всередині є місце для 2.5 диска + m.2 слот для NVMe SSD.
Конфігурація i5-6500T/8/256 з ібею разом з доставкою виходить до 100 доларів, а якщо пошукати, то ще дешевше.
Нащо для торентів така звірюка? У мене SMB і Торенти працювали на міні ПК Fijitsu з C2D + 4 GB DDR2 під OMV багато років. Проблем з продуктивністю не відчував.
Енергоспоживання! Подібний ПК значно скромніше споживає електроенергію, а ще новіше відеоядро можна використати для транскодування контенту!
Ще хотів спитати, скільки коштувала купівля домену .com і в якого реєстратора купували? Звісно якщо не секрет.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Ekz0rcyst: 15.11.2023 10:26 Ще хотів спитати, скільки коштувала купівля домену .com і в якого реєстратора купували? Звісно якщо не секрет.
Godaddy, була акція перші два роки по $10/рік. Тепер по $20/рік.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Ray2000gt
Дякую.
TomMass
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ekz0rcyst
Ось для цього зручний сервіс є https://www.domcomp.com/
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

TomMass
Дякую. :)
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Вітаю,
Приїхав вчора до мене intel nuc6i5syh. Встановив на нього популярний openmediavault і трошки засмутився. В налаштуваннях можна завантажити тільки 18 модулів, жодного модуля для torrent(transmission) чи plex я там не знайшов. Їх видалили звідти? ОС оновлена
Які є альтернативи? FreeNas? Хренолоджи? По факту потрібна торрентокачалка, медіасервер Плекс, доступ до дисків з пк по локальній мережі(типу Самба). Ну і хотілося б бачити статус сервера через інтернет
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

maroders2
Потрібен докер, можно встановити все що треба
https://youtu.be/f8Yoo4FRGBU?si=Twx7E3xNGZ9Hy02l
В мене замість трансміссіон qbittorrent який моніторить теку в яку я кидаю торрент та автоматом качає, замість plex jellyfin бо у плекса транскодінг лише за гроші, дивитися через інтернет можно за допомогою netdata.
Але як на мене, найбільш юзер-френдлі хренолоджи, якщо з лінуксом не дуже знайомий.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

maroders2: 22.11.2023 08:10 Вітаю,
Приїхав вчора до мене intel nuc6i5syh. Встановив на нього популярний openmediavault і трошки засмутився. В налаштуваннях можна завантажити тільки 18 модулів, жодного модуля для torrent(transmission) чи plex я там не знайшов. Їх видалили звідти? ОС оновлена
Які є альтернативи? FreeNas? Хренолоджи? По факту потрібна торрентокачалка, медіасервер Плекс, доступ до дисків з пк по локальній мережі(типу Самба). Ну і хотілося б бачити статус сервера через інтернет
я б рекомендував поставити xpenology.
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Grava
З лінуксом досвід мінімальний, але спробую вже довести справу з OMV до кінця. Не дарма ж вона така популярна, мають бути якісь переваги над тією ж Хрееолоджи
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

maroders2: 22.11.2023 09:19 Grava
З лінуксом досвід мінімальний, але спробую вже довести справу з OMV до кінця. Не дарма ж вона така популярна, мають бути якісь переваги над тією ж Хрееолоджи
великий недолік хренолоджи - можлива відсутність драйвера під твоє залізо, а так хренолоджи дуже юзер френдлі
з іншої сторони і те і те виконують одну і ту ж задачу, просто різний інтерфейс та підхід
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Smok: 22.11.2023 13:46великий недолік хренолоджи - можлива відсутність драйвера під твоє залізо, а так хренолоджи дуже юзер френдлі
Щось на кшталт убунту сервер + casaos теж буде юзер-френдлі. Але я casaos майже не тестував, тому про можливі недоліки не знаю :-/
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maroders2: 22.11.2023 08:10Їх видалили звідти?
Ні, більшість "плагінів" тепер в docker - що більше плюс, бо дуже розв'язує руки в плані кастомізації.
maroders2: 22.11.2023 08:10Ну і хотілося б бачити статус сервера через інтернет
Якщо нема "білої" ІР адреси, то тут виручить ZeroTier або Tailscale (конкуренти-аналоги), які реалізують доступ в локальну мережа "по принципу Hamachi". Інструкції легко гугляться.
Grava: 22.11.2023 08:23замість трансміссіон qbittorrent який моніторить теку в яку я кидаю торрент та автоматом качає
А мені от зручніше одразу з браузера через розширення додавати торренти на transmission в NAS, без скачування на свій комп :dontknow:
Grava: 22.11.2023 08:23замість plex jellyfin
Тримаю обидва. Так, Jellyfin круто працює з Intel Quick Sync Video. Але при цьому має багато "дитячих болячок" (наприклад, може після перегляду серію не позначити як переглянути і включити її знову по колу :rolleyes: ).
maroders2: 22.11.2023 09:19мають бути якісь переваги над тією ж Хрееолоджи
Універсальність - OMV запрацює практично будь-де.
Grava: 22.11.2023 13:50Щось на кшталт убунту сервер + casaos теж буде юзер-френдлі
Все ж OMV буде зручніша - через GUI для керування дисками, розділами, користувачами, доступами до "шар".
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Васильович: 22.11.2023 15:41Якщо нема "білої" ІР адреси, то тут виручить ZeroTier або Tailscale
Netdata може працювати локально та підключатися до сайту. Через свій сайт дозволяє моніторити підключені пристрої.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Grava: 22.11.2023 15:44Netdata може працювати локально та підключатися до сайту. Через свій сайт дозволяє моніторити підключені пристрої.
Цікаве рішення. Нагадало New relic чимось.
Tesseract
Member

Повідомлення

maroders2: 22.11.2023 08:10По факту потрібна торрентокачалка, медіасервер Плекс, доступ до дисків з пк по локальній мережі(типу Самба).
Щось ви не розібрались. Самба в OMV є з коробки. Решта ставиться в такому порядку: OMV-Extras -> openmediavault-compose -> що треба.
Відповісти