NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

j3s0n: 14.09.2023 11:22а для vpn surfshark за 2.3 на місяць, купа країн, зміна адреси і також голова не болить з приводу інфраструктури і підтримки.
лише на 1 людину, і наче активну сесію.

свій впс за 4-5баксів і вайергвард, 10хвилин твого часу і роби на всю родину впн, а як дуже хочеться то різалку докрути.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Можливо кому дійсно буде корисно та і просто цікаво, - зараз безкоштовно можна зареєструвати домен pp.ua.
Я наприклад змінив схему доступу до nextcloud та jellyfin без wireguard. Тепер vpn використовую виключно для доступу до SMB та RDP.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Ekz0rcyst
Де воно там безкоштовне?
Хто реєстратор? NIC.UA ?
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

taxi911
Ну можна і nic.ua. Це хіба проблема?
спойлер
Зображення
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Вітаю,
З'явилася потреба в простенькому NAS, підкажіть на що дивитися по залізу\софту.
В данний момент потрібний торрент клієнт, але в майбутньому хочу повісити і Plex сервер. Більше ніяких задач не планується.
Бюджет невеликий, баксів 100(диски вже є). Спочатку дивився в сторону б\в Synology на 1 hdd, але там залізо зовсім простеньке, тому тепер дивлюсь в сторону неттопів.
Нещодавно тут рекомендували Dell Wyse 3040, трошки погугливши, знайшлися ще Asus CN62 та Intel NUC. В першу чергу цікавить стабільність таких коробочок з підключеними hdd-кишенями. Я так розумію тут все від самих кишень залежить? Збирати гроб для внутрішніх hdd не хотілося б....
Які кишені хороші? Можна пошукати WD-шні без дисків(хоча точно не знаю чи можна туди вставляти щось своє), а можна з Алі замовити щось типу Оріко.
По софту я теж чайник, нічого крім Хрінолоджи не чув. Він стає на будь-який пристрій?
Дякую :beer:
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

maroders2: 03.11.2023 18:52 Вітаю,
З'явилася потреба в простенькому NAS, підкажіть на що дивитися по залізу\софту.
В данний момент потрібний торрент клієнт, але в майбутньому хочу повісити і Plex сервер. Більше ніяких задач не планується.
По софту то поставити Debian і там виконати apt install plex transmission-daemon. все, маєте те що ви хочете :gigi:
Замість трансмішина можна поставити qbittorrent-nox , мені кюбіт більше подобається, бо трансмішин більше 200-300 мегабіт не прожовує. Але у нього є клієнт під вінду. Тобто віндовий софт керує торент-серваком на NASі. У обох торентів є штатні вебморди ще, але мені трансмішиновський клієнт був самий зручний.
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

erazel
Я з цим Трансмішином вже трошки знайомий. Поставив openwrt на роутер і додав кишеню з хдд 2.5. Але так і не розібрався, як потрапити на диск(ext4), щоб скинути скачаний торрент на ПК. Самбу ставив, але щось не вийшло з налаштуванням, хоча ще спробую довести справу до кінця...
Короче кажучи після усіх цих шаманств в консолі і прийшла в голову думка взяти щось окреме. Як мінімум не буду роутер гвалтувати і зможу в майбутньому перенести Plex з пк на NAS.
Так що там із надійністю схеми неттоп+кишеня з хдд? Буде працювати без проблем 24\7?
Востаннє редагувалось 03.11.2023 19:32 користувачем maroders2, всього редагувалось 1 раз.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

maroders2: 03.11.2023 18:52 Вітаю,
З'явилася потреба в простенькому NAS, підкажіть на що дивитися по залізу\софту.
В данний момент потрібний торрент клієнт, але в майбутньому хочу повісити і Plex сервер. Більше ніяких задач не планується.
Бюджет невеликий, баксів 100(диски вже є). Спочатку дивився в сторону б\в Synology на 1 hdd, але там залізо зовсім простеньке, тому тепер дивлюсь в сторону неттопів.
Нещодавно тут рекомендували Dell Wyse 3040, трошки погугливши, знайшлися ще Asus CN62 та Intel NUC. В першу чергу цікавить стабільність таких коробочок з підключеними hdd-кишенями. Я так розумію тут все від самих кишень залежить? Збирати гроб для внутрішніх hdd не хотілося б....
Які кишені хороші? Можна пошукати WD-шні без дисків(хоча точно не знаю чи можна туди вставляти щось своє), а можна з Алі замовити щось типу Оріко.
По софту я теж чайник, нічого крім Хрінолоджи не чув. Він стає на будь-який пристрій?
Дякую :beer:
вітаю, в мене є всі ці пк,
вайз може не потягнути плекс + торенти одночасно (бо USB віджирає CPU + завантаження торента + плекс), звісно буде залежати від навантаженння торентами по USB та плекс (я не знаю що там за кодування, та чи потрібен декодинг)
Asus CN62 гарне рішенння за ціною/можливостями, дешевше за intel nuc, проци від целеронів до i7
intel nuc, основна фішка - кишеня для 2.5" диска, на мою думку це найкраще рішення, якщо у вас є 1тб+ диск в форматі 2.5", який ви будете використовувати в якості сховища для теки

Dell Wyse 3040
+ найдешевші
+ дуже низьке споживання
+ пасивне охолодження
- малопотужні (під одну задачу)
- впаяна пам'ять (оперативка та ssd)
- UEFI only системи
- тільки 1 USB 3
живлення 5v

Asus CN62
+ ціна\потужнність
+ пам'ять та m.2 ssd міняються
+ 4шт USB 3
- UEFI only системи
- тільки 1 диск m.2, в коробці формату 11*11см
живлення 10-19v

Intel NUC
+ пам'ять та m.2 ssd міняються
+ 4шт USB 3
+ є версії з sata корзиною на 1 2.5" диск
+ є legacy режим для не UEFI систем, накшталт windows 7
- ціна (найдорожчі)
живлення 10-19v

вцілому Asus CN62 та Intel NUC дуже схожі, як за форматом, так і за можливостями, різниця тільки в деяких деталях.
Стабільність роботи буде залежати виключно від USB кишені, але вам слід пам'ятати, що IO USB порта значно менше аніж SATA чи m.2, тобто не виключено, що качаючи 4к фільм, та дивлячись 4к фільм можуть бути фрізи, краще качати на SATA, а дивитись з USB, зменшуючи навантаження IOps на USB

по софту раджу ставити proxmox і вже на нього всілякі плекси, торенти і т.д.
erazel
Member
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

maroders2: 03.11.2023 19:31 Самбу ставив, але щось не вийшло з налаштуванням, хоча ще спробую довести справу до кінця...
Ну от тут якраз заковика при всіляких GUI і т.д. Оптимально поставити голий дебіан і нормально руками все налаштувати. буде як мультику - краще день потратити і потім за 5хв долетіти. Бо долітати прийдеться ще не раз :-) .
А от на рахунок неттопу - а що йому станеться, тут головне охолодження толкове дати, якийсь обдув простору чи щось таке. А з кишенею то біс зна. Все залежить який там контроллер і чи не буде перегріватися він. Ніразу не юзав кишені 24/7.Хоча друг вроді на маліні юзав, ніби жило місяцями у нього. Дійсно, найкраще про досвід з кишенями питати у сектантів RaspberyPI, у них вічно САТА диски через кишені по USB підключені ;)

Відправлено через 2 хвилини 31 секунду:
Smok: 03.11.2023 19:31 по софту раджу ставити proxmox і вже на нього всілякі плекси, торенти і т.д.
Ви проксмокс і докер не поплутали? :-P Ну типу ставити віртуалку з незалежними ОС? Це точно малопотужний НАС потягне? Ну і просто по перечисленю софту я щось подумав що ви про докер.
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

erazel
Проксмокс с коробки умеет lxc контейнеры
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

erazel: 03.11.2023 19:40
Smok: 03.11.2023 19:31 по софту раджу ставити proxmox і вже на нього всілякі плекси, торенти і т.д.
Ви проксмокс і докер не поплутали? :-P Ну типу ставити віртуалку з незалежними ОС? Це точно малопотужний НАС потягне? Ну і просто по перечисленю софту я щось подумав що ви про докер.
нещодавно поставив людині proxmox на celeron, працює нормально, головне що можнна зробити снапшот і в разі чого в пару кліків повернути систему до потрібного стану, ну а встановлення різних систем на проксмокс - це більш зручніше, аніж встановлення всього що треба на 1 систему
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

maroders2: 03.11.2023 18:52Які кишені хороші? Можна пошукати WD-шні без дисків(хоча точно не знаю чи можна туди вставляти щось своє), а можна з Алі замовити щось типу Оріко.
Кишеня від WD 3,5" працює в мене майже рік 24/7 з вінчестером від Seagate.
Єдиний нюанс - резинові заглушки не підходять до не WD вінтів, тому треба ці заглушки правити ножиком.
Використовую з профільним міні ПК, чудове комбо по потужності та енергоефективності.
спойлер
Зображення
Зображення
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Васильович: 03.11.2023 19:55
maroders2: 03.11.2023 18:52Які кишені хороші? Можна пошукати WD-шні без дисків(хоча точно не знаю чи можна туди вставляти щось своє), а можна з Алі замовити щось типу Оріко.
Кишеня від WD 3,5" працює в мене майже рік 24/7 з вінчестером від Seagate.
Єдиний нюанс - резинові заглушки не підходять до не WD вінтів, тому треба ці заглушки правити ножиком.
Використовую з профільним міні ПК, чудове комбо по потужності та енергоефективності.
спойлер
Зображення
Зображення
а що по IOps? сильны просадки, якщо писати та читати файли одночасно?
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Smok: 03.11.2023 19:57а що по IOps? сильны просадки, якщо писати та читати файли одночасно?
Там USB 3.0, тому швидкості вінчестера ніщо не обмежує.
Тестів не проводив, але якихось проблем порівняно з SATA підключенням не спостерігаю.
Якщо є потреба якийсь бенчмарк конкретний запустити, то можна організувати.
Smok
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

та я думаю треба сьогодні потестувати wyse 3040, цікаво стало наскільки сильною буде просадка (і чи буде), якщо писати в ~8-16 потоків та одночасно читати з usb HDD\SSD, імітуючи закачку торрента та програвання якогось файлу (без декодинга)

а бенчмарки треба буде пошукати, бо я сам поки що не знаю чим потестити
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

erazel: 03.11.2023 19:40Дійсно, найкраще про досвід з кишенями питати у сектантів RaspberyPI, у них вічно САТА диски через кишені по USB підключені
Докладую.
Рпі 4 2 кишені підключені по юсб 3.0 польот норм. Правда живлення дисків було організовано від окремих бж, інакше маліна не потягне.
Юсб 3.0 має швидкість 5гб в сек, у сайта 6гб. Тож різниця не критична для невибагливих юзерів.
Для торентів можна кишені, але треба окреме живлення для сата дисків, інакше по юсб не вистачить напруги. Проте все залежить від дисків, у всіх різне споживання. Ще треба враховувати реактивну тягу, щоб розкрутити пластини всередині. Інакше не стартоне. B-)
almazmusic
Король клавиатуры
Аватар користувача
Звідки: Черкаси

Повідомлення

_clawfinger_: 20.09.2023 11:42 Народ, як вам таке чудо під NAS?
JFYI https://zimacube.zimaboard.com/
Tesseract
Member

Повідомлення

maroders2
Краще уже Dell WYSE 5070 дивіться, на OLX його за 2700 можна знайти. У нього в середині є можливість ставити як M.2 так і 2,5" HDD (правда лише в товстих версіях девайса). USB портів також купа, причому рідний БЖ розрахований на те, що вони будуть споживати багато енергії.
З софту я користуюсь OpenMediaVault, це фактично дебіан з красивим веб-інтерфейсом.
Востаннє редагувалось 04.11.2023 09:57 користувачем Tesseract, всього редагувалось 1 раз.
_clawfinger_
Member
Звідки: З берегів Дніпра

Повідомлення

almazmusic
Класний девайс, але навіть страшно уявити ціну за нього.
di2di
Member
Аватар користувача
Звідки: DNK

Повідомлення

Smok: 03.11.2023 19:31ут рекомендували Dell Wyse 3040, трошки погугливши, знайшлися ще Asus CN62 та Intel NUC. В першу чергу цікавить стабільність таких коробочок з підключеними
ще е такі девайси як міні ПК nettop - HP EliteDesk та ProDesk 400 і 600 на Т процах...
Відповісти