Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
kolesnukm
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Ну ще в продажі є TP-LINK BE800-900, за 28-40 тис. грн)) і модулі від Qualcomm для ПК чи ноута але там з деякими проблеми із перегрівом
bes
Member
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

Avenger80: 11.12.2023 21:03 Varvar
Ви самі запитали. Ось вам і відповіли.
спойлер
Куда ты ксяоми ему толкаешь, минимум кинетик
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

bes
Честно, я вообще не понял этого всего диалога - человек спросил за Wifi 7, ему ответили, он типа ни фига не понял, мне ещё и минус кто-то втулил... Классно пообщались... :gigi:

Кстати, какой взять самый дешёвый адекватный роутер AC на 1Гбит в нашей рознице? Требований никаких - чтоб просто адекватно раздавал wifi на тарифе 100Мбит/c? Читаю отзывы за любую Tenda или Mercusys. Один пишет - шикарный роутер, рядом отзыв - шо за г... я купил. Вообще блин потерялся.
Tesseract
Member

Повідомлення

Noveon: 11.12.2023 21:14Beamforming... на рожках... с коллинеарной диаграммой...
Якщо зможете розказати як воно працює з подробицями, без усіх цих спрощень, то багатьом тут буде цікаво почитати.
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Tesseract: 11.12.2023 23:05Якщо зможете розказати як воно працює
слева - Ruckus, справа - Beamforming "на рожках"
03be2e36d39e4214b566fb06b5227267.jpeg
Tesseract
Member

Повідомлення

Якщо уже користуєтесь чужими картинками, то давайте посилання.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Tesseract
Це пан Noveon взяв зі статті на habr. Думаю тут не варто це постить. Але я згоден з позицією пана Noveon, - хочеш щоб технологія працювала, використовуй обладнання що її підтримує і буде щастя.
Tesseract
Member

Повідомлення

Подивився я оце їхнє відео: Там у них трохи інший підхід: вони використовують комбіновані антени які складаються з багатьох вузько направлених антен, розташованих по колу. За рахунок цього вони можуть підбирати антени, які дивляться в потрібному напрямку. Цікава технологія, але точка доступу повинна бути встановлена горизонтально. Якщо треба обслуговувати два поверхи, то точку обов'язково треба чіпляти на стелю другого поверху, або класти на низьку тумбочку на першому. Друга проблема, що в такому випадку один пристрій обслуговує одна антена-сегмент, а інші стоять без діла, бо направлені в інші сторони. При цьому радіо чипів треба стільки, скільки сегментів уся комбінована антена має. Якщо хочемо обслуговувати пристрій двома каналами, то треба дві комбіновані антени з усією обв'язкою. Виходить не дуже універсально і дорого, хоча для корпоративного сегменту напевно норм, бо там завжди багато клієнтів, і ця гірлянда буде задіяна рівномірно.
Якщо ж у вас роутер стоїть в одному кутку хати, а усі клієнти зібрались в іншому, то швидкість ймовірно буде нижчою, ніж на роутері з рогами тієї ж вартості.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Tesseract
Думаю в soho рішеннях від виробників типу asus/tp-link/etc. дуже наївно сподіватись на коректну роботу beamforming.
Tesseract
Member

Повідомлення

Було б цікаво подивитись реальні тести, де багато клієнтів зібрались в одному місці. Але звичайно Рукус і умовний Асус мають бути приблизно однакової вартості.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Tesseract
А это причём? Это разные весовые категории, разные сегменты рынка, разные ценовые политики. У нас тут на форуме покупают за несколько сот гривен б/у, а новое - несколько десятков тысяч гривен.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ekz0rcyst: 12.12.2023 14:39 Tesseract
Думаю в soho рішеннях від виробників типу asus/tp-link/etc. дуже наївно сподіватись на коректну роботу beamforming.
вони ж не самі пишуть код wi-fi драйверів. як тільки вендор чипсету зробить як потрібно (той же broadcom, qualcomm, etc) - то і у асуса , тплінка та інших теж буде все працювати (якщо ще не працює). imho.
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Tesseract: 12.12.2023 12:19Якщо уже користуєтесь чужими картинками, то давайте посилання.
Ekz0rcyst: 12.12.2023 12:38Думаю тут не варто це постить.

нечего сказать? - придерись к почерку... 2 душнилы нашли друг друга
Tesseract: 12.12.2023 13:54Цікава технологія, але
Tesseract: 12.12.2023 13:54Друга проблема
Tesseract: 12.12.2023 13:54Виходить не дуже універсально

очень далеко идущие выводы для человека, который впервые узнал, как работает бимформинг и посмотрел одно видео...
не удивительна и кульминация всего этого рафинированного бреда:
Tesseract: 12.12.2023 13:54При цьому радіо чипів треба стільки, скільки сегментів уся комбінована антена має.

если что: количество радиомодулей и антенн в Рукусах - в открытом доступе
Tesseract
Member

Повідомлення

Noveon: 12.12.2023 17:34если что: количество радиомодулей и антенн в Рукусах - в открытом доступе
Якщо одна комбінована антена містить в собі шість сегментів, які по суті є окремими антенами, то це одна антена чи шість? Якщо один чип містить в собі шість незалежних приймачів, які працюють з комбінованою антеною, то це шість приймачів чи один?
Про ваш фірмовий стиль не підтверджувати свої слова лінками я мовчу.
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Tesseract: 12.12.2023 21:47одна комбінована антена містить в собі шість сегментів
можно линк на это чудо наркоманского инжинегринга?
Tesseract: 12.12.2023 21:47один чип містить в собі шість незалежних приймачів
прямо "в себе"? и почему именно шесть?
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Tesseract: 12.12.2023 21:47
Noveon: 12.12.2023 17:34если что: количество радиомодулей и антенн в Рукусах - в открытом доступе
Якщо одна комбінована антена містить в собі шість сегментів, які по суті є окремими антенами, то це одна антена чи шість? Якщо один чип містить в собі шість незалежних приймачів, які працюють з комбінованою антеною, то це шість приймачів чи один?
Про ваш фірмовий стиль не підтверджувати свої слова лінками я мовчу.
А діполь це скільки сегментів антени? :lol:
Tesseract
Member

Повідомлення

Noveon: 13.12.2023 00:01можно линк на это чудо наркоманского инжинегринга?
Стара стаття, але зате з поясненнями "на пальцях": https://www.wired.com/2010/12/ruckus-wifi-3g/
Noveon: 13.12.2023 00:01прямо "в себе"? и почему именно шесть?
Там є картинки, самі порахуйте скільки сегментів найчастіше роблять.

P.S. Гугл перекладач переклав цю статтю так, що краще б я цього не бачив. І хтось іще вірить у швидку перемогу AI над людством.
ssd
Member

Повідомлення

asus rt-ax53u (ax1800) или Mercusys MR80X?

По ттх, видно, что Mercusys лучше, цена ниже, но нет USB.
Вопрос в реализации этого железа и прочих нюансах/минусах Mercusys по сравнению с Асусом?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

ssd: 13.12.2023 11:20Mercusys MR80X
Вопрос один - насколько ПО у него нормальное и неглючное по сравнению с тем же Asus. Чтоб мозги не выносил. Есть ли на него тот же OpenWRT (для желающих перепрошивать).

Я на днях задался вопросом покупки для знакомого человека самого дешёвого адекватного AC роутера - на глаза попались две марки Tenda и Mercusys - почитал отзывы - один пишет - та всё зашибись, рядом же - никогда не покупайте этот хлам. :gigi: В общем, сам в раздумьях от этих марок. Когда то спросил за ту же Tenda в одном из местных компьютерных магазинах - покачали головой, сказали, что лучше не брать, если есть возможность купить что-то лучше.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Avenger80
Mercusys - це бюджетка від Tp-link наче пишуть. для тих, кому справжній тп-лінк дорого :)
Відповісти