Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
nam5580
Junior

Повідомлення

Ekz0rcyst: 29.11.2023 10:30 дивитись на роутери Mikrotik треба з позиції, - поставив, налаштував та забув
Головне не забувати прошивку час від часу оновлювати
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

nam5580
Так, згоден. Хоча це справедливо для будь-якого пристрою.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

artko: 28.11.2023 18:12 цікаво.
мені дає 1966грн
https://www.moyo.ua/ua/marshrutizator_a ... gn=routers

якщо жодного разу не налаштовували, то у вас буде цікавий досвід :) вони дуже відрізняються за ідеологіюєю налаштуваннь (якщо полізти за усіма можливостями).
як роутер - чудові прилади, працюють дуже гарно.
мікротік - там свій софт, мотоцикл мінск не той приклад.
Взял всё же асус. Из того расчёта, что продать легче. Я не уверен, что мне надо гигабит, но там акция привлекательная на него очень. Если не нужен окажется, то продам его и верну рт-н10е, он может 100мбит, а у провайдеров градация тарифов четкая, 50-100-1000. Завтра приедет, буду смотреть че там за гигабит этакий. К слову, сразу после того, как я заказал на мойо за 1966 грн, они убрали его и оставили только за 2300 (ещё даже до того как я подтвердил заказ, самому звонить пришлось, не перезванивали).
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Теж нещодавно обирав (не собі) між ASUS RT-AX53U та TP-LINK Archer AX23 що насправді одне й теж. Обрав TP-LINK Archer AX23. Якщо виробник закине підтримку, - поставлю OpenWrt. Але насправді питань до штатної прошивки немає так як кейс найпростіший, - "роздать" інтернет по квартирі.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ekz0rcyst: 30.11.2023 18:35 Теж нещодавно обирав (не собі) між ASUS RT-AX53U та TP-LINK Archer AX23 що насправді одне й теж. Обрав TP-LINK Archer AX23. Якщо виробник закине підтримку, - поставлю OpenWrt. Але насправді питань до штатної прошивки немає так як кейс найпростіший, - "роздать" інтернет по квартирі.
256RAM/128ROM vs 128RAM/16ROM все ж не одне і теж.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ekz0rcyst
А как вы поняли, что это одно и тоже - ASUS RT-AX53U та TP-LINK Archer AX23, по каким таким критериям? Или просто AX1800 и всё - значит одно и тоже... :) Но есть же ещё - начинка, прошивка, интерфейсы... И почему именно среди этих выбирали?
Tesseract
Member

Повідомлення

Ekz0rcyst: 30.11.2023 18:35Якщо виробник закине підтримку, - поставлю OpenWrt.
Я на свій асус на вихідних його поставив. Два дні налаштовував. Навіть банальну гостьову мережу довелось по мануалу робити, бо воно там ніразу не тривіально. Про сервак OpenVPN і мови нема. Хоча на рідній прошивці це робилось менш ніж десятьма кліками мишки.
Тому OpenWrt це або для себе, або для юзерів, які усе одно будуть до вас звертатись з найменшою проблемою. Для середнього користувача воно практично не придатне.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Tesseract: 30.11.2023 20:58 Я на свій асус на вихідних його поставив. Два дні налаштовував. Навіть банальну гостьову мережу довелось по мануалу робити, бо воно там ніразу не тривіально. Про сервак OpenVPN і мови нема. Хоча на рідній прошивці це робилось менш ніж десятьма кліками мишки.
Тому OpenWrt це або для себе, або для юзерів, які усе одно будуть до вас звертатись з найменшою проблемою. Для середнього користувача воно практично не придатне.
OpenWRT, як і RouterOS, EdgeOS - для тих, кто розуміє трохи як працює мережа, і тоді дозволяють зробити багато чого. Інши прошивки - так, може бути простіше і зручніiше для деяких завдань. Але якщо там не передбачено щось, то усе. Це - неможливо.

p.s. доречі доволі багато побутових роутерів "під капотом" мають кастомізований OpenWRT :)
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Avenger80
SOC MT7621 стоїть в обох роутерах, але бачу таки дійсно об'єм флешки та RAM відрізняється в моєму випадку не в кращу сторону як зауважив пан artko. Ну нічого, робить без нарікань.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ekz0rcyst
Ну да, тот же проц стоит и в моём роутере (KN1010), но возможности, прошивки, интерфейсы у всех разные... Я прекрасно знаю, как тот же TP-Link своей забагованой прошивкой может всё что угодно испортить и посадить в лужу проц, который по своим физическим характеристикам производительнее. А отличается ОЗУ и постоянная память из-за того, что у Asus есть USB и соответственно чтоб поддерживать работоспособность функций связанных с USB и прошивку - добавили больше объём памяти.
Tesseract
Member

Повідомлення

Підключати накопичувач ніхто не змушує. Тоді вільна оперативка буде використовуватись під кеші, пов'язані з мережею. Тому якщо є можливість взяти за ту ж ціну Асус, то краще вибрати саме його.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Отчитываюсь значит. Набрехали рабочие, что подключали и говорили мол, потолок 600мб будет пока нету клиентов. Спидтест 900 показывает. Флешка на асусе оказалась очень кстати, удобно. Вопрос, я всегда юзал open system, частный дом. Есть смысл ставить wpa3?
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

temporar
звичайно. це як відкриті двері
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh: 01.12.2023 18:49 temporar
звичайно. це як відкриті двері
В том и дело, тут только я один )))
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

temporar
а по вулиці ніхто не ходить?
2.4 сильно далеко б'є, якщо мати антену то взагалі здалеку можна зловити сигнал.
а тут ви і ваші пристрої
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh: 01.12.2023 19:04 temporar
а по вулиці ніхто не ходить?
2.4 сильно далеко б'є, якщо мати антену то взагалі здалеку можна зловити сигнал.
а тут ви і ваші пристрої
хм, я так поглядывал иногда есть ли подключенные но о том, что кто-то может сидеть с антенной далеко не думал. Ладно

Отправлено спустя 1 минуту 53 секунды:
Вот эта штука с флэшкой прям реально крутая, странно что нету такой штуки, чтоб к харду был доступ с телефона через вай-фай

Отправлено спустя 14 минут 51 секунду:
какую флэшку к нему лучше подкупить, полтб? там 3.2?
Tesseract
Member

Повідомлення

temporar
Може тоді зовнішній хард? Але швидкості у них усе одно будуть не дуже. Впертися в швидкість USB 2.0 може лише зовнішній SSD.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Tesseract: 01.12.2023 19:39 temporar
Може тоді зовнішній хард? Але швидкості у них усе одно будуть не дуже. Впертися в швидкість USB 2.0 може лише зовнішній SSD.
Так у асуса там юсб 2.0? Внешний хард надо будет запитывать дополнительно как я понимаю? Скорости флешки для облака может будет хватать, нет?
Посоветуйте может что-нибудь, я гуглдиском пользовался 16 гб бесплатно, а тут такая технология кайфная

Отправлено спустя 2 минуты 40 секунд:
К слову RT-AX53U пробивает стены страшно, где мой rt-n10e лагал ютубом с одной палочкой, там у меня щас 2 железно. С одной стороны и радостно, а с другой мозги выжигает поди сильнее. Переносить подальше что-ли
Tesseract
Member

Повідомлення

temporar: 01.12.2023 20:50Так у асуса там юсб 2.0? Внешний хард надо будет запитывать дополнительно как я понимаю? Скорости флешки для облака может будет хватать, нет?
Посоветуйте может что-нибудь, я гуглдиском пользовался 16 гб бесплатно, а тут такая технология кайфная
Швидкість типової флешки 40 Мбіт, зовнішнього диску - 100, а максимум для USB 2.0 - 400 Мбіт. Хоча тут ще від роутера залежить. З іншого боку зовнішній диск можна не лише з роутером використовувати. Тому я б глянув ADATA SC610 500 GB.
temporar: 01.12.2023 20:50К слову RT-AX53U пробивает стены страшно, где мой rt-n10e лагал ютубом с одной палочкой, там у меня щас 2 железно. С одной стороны и радостно, а с другой мозги выжигает поди сильнее. Переносить подальше что-ли
Можна в налаштуваннях потужність зменшити.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

temporar
Ставите на телефон Total Commander, а к нему плагин Lan, можно FTP - и будет счастье на телефоне (предварительно, конечно, настроив соединение). А для просмотра фильмов с диска (флешки), к примеру, тот же MX Player на смартфоне - там тоже есть такое понятие как сеть (сетевой диск).
Кстати, к нему можете купить любой внешний жёсткий диск. Правда в отзывах пишут, что не все тянет (карманы), не хватает питания - вот это интересно, правда ли? Т.е. капризный к внешним жёстким дискам или как?

Отправлено спустя 4 минуты 7 секунд:
Tesseract
В отзывах на Розетке пишут, что очень слабый wifi, пошел сдал обратно и т.д. - кому верить? :)
Відповісти