NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Tesseract
Member

Повідомлення

Васильович: 04.06.2024 14:26Дивно, USB ж - штука стандартизована.
Воно іще має підтримувати SATA контролер, який ховається за цим USB. Якщо ядро операційки наса відносно старе, а контролер диска свіжий, то може не бути сумісності.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Задався питанням стосовно стримінгу відео зі свого NAS ззовні.
Завдання: мати можливість дивитись відеоконтент поза домашньою мережею з різних пристроїв (телефон, ноутбук).
Засоби: NAS зі старим процом i5 2450M (2с/4т), домашній інтернет з сірим ІР та всратим аплінком 4-5 Мбіт/с.
Раніше NAS стояв вдома з нормальним гіговим каналом та білим ІР. Проблем не було, на Кінетіку був налаштований VPN сервер, за потреби підключався та дивився через SMB. Все працювало чудово навіть на відносно важких файлах (ріпи на 6-8 ГБ йшли, більші я не дивлюсь).
Зараз все інакше. Якщо сірий ІР я обходжу за допомогою Tailscale, то зі швидкістю нічого не вдієш. Більшість відео йдуть дуже погано, кешування (чи що воно там робить) займає вічність, перемотка фактично неможлива.
Зрозумів, що мені має допомогти транскодінг. Погуглив на тему селфхостинга відео. Стандартний набір: Plex, Emby, Jellyfin. На Реддіті дуже шанують останнього.
Поставив. Налаштував https доступ через свій улюблений Cloudflare.
Відтворення контенту стало кардинально краще. Майже все запускається відносно швидко. Щось не йде, щось йде повільно, але спишимо це на доісторичне залізо. Також великий + це те, що можна вибирати якість відео, на випадок, якщо не вистачає каналу.
Але мінусів більше.
Трохи плутане налаштування серверної частини саме у веб меню.
Інтерфейс програми-клієнта (як і веб версії) розрахований на бібліотеку фільмів/серіалів/передач. У мене багато випадків з сотнями коротеньких відео до 1 хв.
Неймовірно корявий рідний клієнт на IOS. Честно кажучі, не розумію, яким чином він потрапив до апстору з такою якістю. Багів просто море. Банальне, якщо відео було горизонтальне, то при виході з нього, інтерфейс клієнту вже буде горизонтальний (допомагає тільки закрити/відкрити клієнт) , якщо ж дочекатися кінця відео, то все ок, вийде з нього і поверне екран.
Якщо відео з будь яких причин не запустилось, то може так і залишитись чорний екран, знов закрити-відкрити.
Питання, що я роблю не так? Може для моїх завдань потрібен інший сервіс? Чи спробувати підібрати іншого клієнта? Пробував Infuse та Phyn, даремно, що платні, ще й не підтримують транскодінг, відповідно вибір якості тому все тормозить. В них наче суттєвих багів не замітив, але все одно інтерфейси розраховані на «кіно». Малюють якійсь недолугі постери для моїх коротеньких відосів і тд.
TomMass
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

По-перше дякую за розгорнутий відгук по Jellyfin. Бо теж на нього дивився, все хотів погратися

А спробуйте для експеременту узяти місяц Plex Pass. Для мене він номеро уно як був так і залишився в своєї категорії (пасс брав тількі одного разу, теж для тестів с транскодингом, але у домашній мережі)
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Ray2000gt: 23.07.2024 10:03Неймовірно корявий рідний клієнт на IOS
Наскільки мені відомо, офф клієнта від них на іос немає :-/
На андроїд ніяких проблем не було за рік користування.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 23.07.2024 10:03NAS зі старим процом i5 2450M (2с/4т)
А воно вже вміє Intel QuickSync (QSV)?
Я в себе на профільному J3455 активував і транскодінг на iPhone працює дуже гарно.
В iOS клієнті:
спойлер
Зображення
На сервері:
спойлер
Зображення
Ось таке з "тяжких" відео перше включив:
спойлер
Зображення
Якість перемикається майже миттєво, якихось проблем з відтворенням нема:
спойлер
Зображення
Але. Це все в локалці - не маю необхідності віддалено користуватися, тому навіть не налаштовував доступ.
Плюс 90% часу використовую все ж клієнт на Android TV box.
Plex давно закинув - інтерфейс в Jellyfin мені зручніший (використовую суто пульт). Хоча, наприклад, криво названі файли Plex краще розпізнає, це факт.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Васильович
Номінально Intel QuickSync (QSV) є починаючи з Sandy Bridge, що стосується Jellyfin треба хоча б broadwell і новіше.
HWA Tutorial On Intel GPU
On Linux there are two methods:
1. QSV - Prefered on mainstream GPUs, for better performance
2. VA-API - Required by pre-Broadwell legacy GPUs, for compatibility
В мене для цього Quadro P400, H264 та H265 може кодувати та декодувати в 3 потоки, а мені поки більше і не треба. Хоча Intel QuickSync (QSV) мені цікавіший бо можна суттєво зменшити енергоспоживання (мінус відяшко), але "жаба душить" вкладати зараз в це кошти коли й так все чудово працює.
Востаннє редагувалось 03.08.2024 19:15 користувачем Ekz0rcyst, всього редагувалось 1 раз.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

А краще кебі-лейк, бо там вже hevc 10bit вміє.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst: 03.08.2024 19:11можна суттєво зменшити енергоспоживання
От і я всіма руками за енергоефективність :up:
Тим більше, в наші то часи :(
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Ekz0rcyst: 03.08.2024 19:11 Васильович
Номінально Intel QuickSync (QSV) є починаючи з Sandy Bridge, що стосується Jellyfin треба хоча б broadwell і новіше.
Так, у мене як раз Санді. Щоб працювало апаратне прискорення Н264, треба обирати VAAPI, це стосується не тільки Jellyfin. Але щось мені воно не дуже подобається, лишився поки що на CPU.

Отправлено спустя 5 минут 59 секунд:
Васильович, дякую за вичерпну відповідь по Jelly. :up:
Знайшов спосіб, як заставити працювати будь-яке відео. Встановив Unmanic (спрощений аналог TDarr’a), задав умови і параметри кодування відео. Тепер, коли відео з неприйнятними для Jelly параметрами, Unmanic автоматично конвертує його в прийнятне. Мені здається, що це костиль, але поки що так.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 03.08.2024 19:39Мені здається, що це костиль, але поки що так.
Не костиль, а Unix-way: окремій задачі - окрема програма :learn:
P.S. Іронізую, але, насправді, якщо це працює - то чому б і не користуватися :up:
Відповісти