Archer A64 проблема при оновленні динамічного IP

Локальные сети и Интернет
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ekz0rcyst
А вы не рассматривали вариант наоборот, что конкретно его роутер с другим провайдером и другим оборудованием может вести себя очень даже адекватно? :) Может быть всё, это ж техника. :gigi: Тогда получается или менять роутер на другой, в следствии не сочетания оборудования или чтоб провайдер разбирался, почему такая фигня происходит.
Как вы объясните реальный случай, который я описал выше, что при замене ONU на другую модель все глюки исчезли у человека с роутером, хотя с этим ONU прекрасно работали другие роутеры. Да, может это совсем не случай автора темы, но гипотетически всё может быть и исключать ничего нельзя.
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Змініть мак адрес на вашому тіпіінку, виглядає так, що обладнання у прова не може вам видати нормально адрес з dhcp пулу, це фігня буває на обладенні від мікротік, сам зтикався з таким пару десятків разів, тому починає видавати 169 іпішку.
Помоєму всі тіпілінки уміють в заміну мака на штатній прошивці.
Мак можна взяти з пальця, або з того же вашого старого маршрутизатора 100 мегабітного.
Flamerise
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Провайдер надає доступ до мережі по mac адресу, в мене стояв в них адрес мого пк, змінив на адрес роутера і проблема зникла! дякую за вказівку.
Можна закривати тему
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Avenger80
Я доволі категорично відписався на основі описаної інформації. Припускати можна все, і в ваших словах є певна логіка. Я стикався з різними випадками, - наприклад роутер на WAN порту абонента постійно міняв MAC і як наслідок відсутній інтернет. Це звичайно не випадок ТС-а, я лиш навів як приклад.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Flamerise
Вообще странно, что такая ситуация возникла. Как правило вы должны знать, что конкретно у вас привязка у провайдера по MAC адресу первоначально и держать это в голове (иногда, как Триолан, привязка по MAC адресу отсутствует и по фигу, что и как ты подключаешь, всё схавает), но у моего нынешнего провайдера по MAC адресу, так там вообще инета не будет, если не указать конкретный (первоначальный) MAC адрес. Хотя вот снова, а как с ONU в этом плане, ONU ж является первоначальным входным устройством в доме, а там же по фигу что к нему подключаешь или нет? И ещё не совсем понимаю, так как дела не имел, когда первый же вопрос всегда - а ONU в режиме моста?

Отправлено спустя 8 минут 31 секунду:
atropgeon
А как же Flamerise ставил и комп и роутер старый и всё работало? У них был один тот же MAC тогда? Кто их настраивал тогда и вводил одинаковый MAC чтоб оно всё работало?
Flamerise
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Старший роутер мабуть краше клонував мак адресу, а Цей чомусь переривав доступ до інтернету, але тепер він взагалі не видає нічого в логах, не перепитує постійно ip адресу, і я рік нічого не помічав доки в одній онлайн грі не почало дисконектити, і почав шукати проблему
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Flamerise
А как это понять - лучше клонировал MAC адрес или хуже клонировал MAC адрес. Он либо клонирует его либо нет - делается это в настройках роутера - у любого роутера, даже самого древнего, есть такая опция - клонирование MAC адреса. Вот, к примеру, у меня (и так примерно у каждого роутера):
спойлер
Зображення
Ладно, это не суть. Главное, что решили проблему.
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Avenger80: 02.06.2024 21:19
А как же Flamerise ставил и комп и роутер старый и всё работало? У них был один тот же MAC тогда? Кто их настраивал тогда и вводил одинаковый MAC чтоб оно всё работало?
Цього знати не можу звісно, є вірогідність що у прова ліміт не на один мак а на 3 маки наприклад, то раз, а по друге, приладів з одним маком по замовчуванню не буває, якщо процював пк на пряму і старий роутер, то скоріш за все там обмеження у прова не на один мак, от і все. Одним словом, вирішили траблу і файно, а як було.... треба дивитись логи у прова, я думаю, що користувач щось десь накрутив :gigi:

Ще може бути варіант, що у провайдера привязка по маку налаштована, але айпішка яка була закріплена за ним, була видана комусь іншому, таке буває коли нестача іпішок в пулі адресів, тоді звісно користувач не зможе отримати ip і буде кукати без нету, допомагає почистити dhcp lease/arp table
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

atropgeon
У меня, кстати, когда-то была ситуация с одним моим провайдером, когда у меня несколько раз за день конкретно исчезал инет - в логах писало - конфликт IP адресов, а провайдер говорил, что всё нормально, сделайте то, сделайте сё, но каждый следующий день я боялся при включении компа, что у меня не будет инета. В конце-концов поменял провайдера и стало всё отлично.
Flamerise
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Кому цікаво проблема була не з Мак адресою, а з модемом, коли вимикають світло то потім з'являється той лог, що в шапці(після покупки роутера і аж до травня світло не вимикали в мене), але якщо витягнути і вставити саме оптоволокно в модемі то робить потім нормально, мабуть зміна мак адреси просто імітувала це)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Flamerise
Всё-таки действия именно с ONU вызывали такие реакции. :) Бедный роутер, а его собирались выкинуть, перепрошить, разбить и даже в шапке он виноват. :) А оказалось, что виновато оборудование провайдера... Да, я не сталкивался с оптикой, но в очередной раз убеждаюсь, что подключение этим методом вызывает больше нюансов, чем просто витой парой до квартиры от провайдера.
Dremjke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst: 02.06.2024 15:40Взагалі не розумію про що йде розмова якщо в шапці написано, що з іншим роутером та прямо в ПК все ок! Тобто проблема явно не на стороні провайдера чи в ONU! Проблема в конкретному екземплярі роутера, - почати з оновлення прошивки ну або навпаки старішу версію встановити і подивитись як на ній буде працювати. Ще варіант встановлення кастомної прошивки якшо є відповідна підтримка, - стосовно моделі ТС-а не дивився. Ну і останній варіант заміна роутера, що дорожче.
Нехай ТС спробує в відпише. Йому різні люди різні можливі варіанти рішення запропонували.
pelia: 02.06.2024 12:28Тим що не всі живуть у багатоквартирних будинках, та навіть не у приватних секторах з багатьма сусідами. Деякі живуть практично у полі з електропідстанцією у 50м від воріт, котра живить половину міста.
Ekz0rcyst: 02.06.2024 15:40Приватний сектор, - яка ще вітуха? Грамотно побудована PON-мережа наше все!
Так і кажіть, що приватний сектор :)
Ekz0rcyst: 02.06.2024 15:40Стосовно "штрафів", - у нормальних провайдерів завжди має бути послуга "Платний виклик майстра"
Так я про це і кажу. Donate писав про якісь міфічні штрафи від провайдера. У будь-якого нормального провайдера чітко регламентовані платні та безоплатні послуги. Штрафи накладають за зовсім інші речі і то не все так однозначно.
Ekz0rcyst: 02.06.2024 15:40Та треба розуміти, що ремонт роутерів, ПК, Пральних машин сюди не входить. Хоча ще залежить від конкретного набору послуг провайдера, - якщо роутер був придбаний у прова то це вже інше питання.
Так і не треба цих крайнощів. Якщо провайдер не надає платної послуги за ремонт роутера, який належить абоненту, то так і буде сказано і все на цьому.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Dremjke
Згоден з вами. Палець догори. :up:
Відповісти