NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Deadpool: 07.02.2024 10:04 avuremybe
перестаю бубніти. просто скажу вже крилатою фразою: "люди діляться на тих хто робить бекапи. і тих хто ще не робить" якщо це щось робоче.
це я описав випадки де в мене виникали репутаційні і фінансові проблеми через те що тримав все в одному місці.

так як доводиться обслуговувати пк парк, то бачу як летить свіженький ссд гудрама, кінгстона, брендовий дела. яс сата так і нвмі. і люди документи або з кінцями втрачають, всю роботу за роки, або пощастить за місяць відновлювати. бо скористались мережевою папкою місяць назад)

Так для роботи я бекапами користуюсь.
Ще ніколи не знадоблялось, але я їх роблю, роками. :beer:
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Deadpool: 07.02.2024 10:04"люди діляться на тих хто робить бекапи. і тих хто ще не робить"
Насправді, на:
1) тих, хто не робить бекапи
2) тих, хто ВЖЕ робить бекапи
3) і тих, хто перевіряє цілісність бекапів :weep:

Останній пункт через самий великий біль заставив пройти - бо ти ж такий впевнений молодий одмін адмін, з бекапами - а не тут то було :gigi:
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Питання до користувачів Synology. Користуюсь Photos Mobile для бекапу галереї з телефону. Все працює, але, якщо видаляю з галереї телефона (iPhone) певну фотку, то вона зникає з Photos Mobile. Як зробити, щоб всі файли, яку туди попадають, залишались? Інакше я не можу звільнити місце в телефоні.
Є функція Free Up Space, але вона пропонує видалити всі фото/відео, які забекаплені на Сіно, а мені бажано індивідуально це робити.
Також дуже не подобається той факт, що якщо видаляєш фотку в Photos Mobile, вона зникає з галереї. :mad:
Сіно вирішили косплеїти Google Photos?
В Nextcloud такого немає, все, що він робить, це тихенько і тупенько бекапить файли з галереї, при цьому не лізе в зворотньому напрямку і нічого не видаляє. Також не реагує на видалення фоток з галереї. Ризик втратити файли мінімальний на відміну від Гугл/Сіно.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Васильович
Все вірно, - до дупи ті бекапи з яких ти не можеш відновитись!
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Ray2000gt
Перевірив.
Якщо Synology Photos забекапила фотки, то вона не видаляє їх, коли видаляеш їх у додатку Галерея. На телефоні фотки зникли, але на NAS та у додатку Synology Photos вони є.
І так і сяк пробував, але все як написав.
Поки не видалиш з Synology Photos, фотки з насу не зникають.
Думаю щось з твоїми налаштуваннями.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Питання: хтось ставив xpenology та Intel N100 ? Бо гуглив, є і робочі кейси, є і ні.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ortyomko
А в чому затик?
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

BigTypoon: 11.02.2024 20:20 Ray2000gt
Перевірив.
Якщо Synology Photos забекапила фотки, то вона не видаляє їх, коли видаляеш їх у додатку Галерея. На телефоні фотки зникли, але на NAS та у додатку Synology Photos вони є.
І так і сяк пробував, але все як написав.
Поки не видалиш з Synology Photos, фотки з насу не зникають.
Думаю щось з твоїми налаштуваннями.
Так, розібрався, дякую. Просто ті файли не забекапились, хоча Synology Photos їх показував, вони ще весіли в черзі.
А як бути в зворотньому напрямку? Якщо я видаляю фотку в Synology Photos, вона (якщо є) видаляється з галереї. Як її видалити лише з Synology?

Отправлено спустя 3 минуты 35 секунд:
Ortyomko: 11.02.2024 21:13 Питання: хтось ставив xpenology та Intel N100 ? Бо гуглив, є і робочі кейси, є і ні.
Бачив, китайці продавали плати і збірки на якихось процах цієї серії, щось з N95/100/200/305.
Серед рекомендованих дистрибутивів був xpenology.
Tesseract
Member

Повідомлення

Ray2000gt: 11.02.2024 19:37В Nextcloud такого немає, все, що він робить, це тихенько і тупенько бекапить файли з галереї, при цьому не лізе в зворотньому напрямку і нічого не видаляє.
Там коли додаєте нову папку в список бекапу, можна вибрати бажану поведінку. Nextcloud може синхронізувати і в одну і в обидві сторони.
Ray2000gt: 11.02.2024 22:46Бачив, китайці продавали плати і збірки на якихось процах цієї серії, щось з N95/100/200/305.
Якщо там кривий китайський БІОС, то може бути таке що ви знесете передвстановлену вінду, і більше нічого запустити не зможете. Або запустите, але не зможете налаштувати автоматичний запуск після перебою живлення. Або почнуться глюки після встановлення додаткової оперативки. Загалом надійність - це не про китайські коробки з інженерних проців, а 90% безіменних плат з аліка саме на них.
BigTypoon
Member
Аватар користувача
Звідки: Борщагівка - Позняки

Повідомлення

Ray2000gt: 11.02.2024 22:46Якщо я видаляю фотку в Synology Photos, вона (якщо є) видаляється з галереї. Як її видалити лише з Synology?
Перевірив, якщо видалити з Synology Photos, то в Галереї все на місці. Але то є Андроїд. не знаю що там на Ифонє.

А як треба деякі фотки з NAS повернути на телефон, то Synology Photos вибираєш потрібні і клацаєш Download. :idea:

По N100 - Тут тільки пробувати, але ж Xpenology майже на всьому працює. Лоадерів актуальних 4шт.
Мені більше заходить лоадер с friends, де оновлення самої Synology, оновлює сам загрузчик)) не треба займатися ручним управлінням.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Scoffer: 11.02.2024 22:02 Ortyomko
А в чому затик?
бачив відгуки у деяких юзерів що не завівся
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

BigTypoon: 12.02.2024 09:16
Ray2000gt: 11.02.2024 22:46Якщо я видаляю фотку в Synology Photos, вона (якщо є) видаляється з галереї. Як її видалити лише з Synology?
Перевірив, якщо видалити з Synology Photos, то в Галереї все на місці. Але то є Андроїд. не знаю що там на Ифонє.
Дивно. У мене при спробі видалення фотки з Сіно різні інтерфейси в залежності від того є вона в галереї телефона чи немає.
спойлер
IMG_2957.png
IMG_2958.png
Ось дві фотки поряд. Натискаю видалити. Перша видалена з галереї і Photos Mobile каже, що вона буде видалена з Synology Photos, друга є в галереї і вона видаляється звідти, інших опцій не бачу. :(
Tesseract
Member

Повідомлення

Ortyomko: 12.02.2024 09:26бачив відгуки у деяких юзерів що не завівся
Якщо це була безіменна коробка з аліка, то там гарантовано стояв якийсь інженерний або відбракований проц. Нормальні БІОСи під такі проци немає сенсу робити, тому вони завжди криві та косі. Через це може бути багато різних приколів, навіть якщо баги самого заліза у поточному юзкейсі не проявляються.
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Tesseract: 12.02.2024 12:33
Ortyomko: 12.02.2024 09:26бачив відгуки у деяких юзерів що не завівся
Якщо це була безіменна коробка з аліка, то там гарантовано стояв якийсь інженерний або відбракований проц. Нормальні БІОСи під такі проци немає сенсу робити, тому вони завжди криві та косі. Через це може бути багато різних приколів, навіть якщо баги самого заліза у поточному юзкейсі не проявляються.
зроз. ну я на асрок дивлюся, там наче все ок повинно бути.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Шановні спеціалісти, підкажіть чайнику як забезпечити доступ ззовні до домашньої мережі.
Раніше для цього я використовував роутер Keenetic з встановленим Wireguard-сервером або L2TP сервером + мав від провайдера білий ІР і можливість підключитись до певного порту.
Зараз цей роутер не використовую, провайдер не дає білого ІР.
Чи можна якось це зробити за допомогою NAS? Наче розумію, що можна, але що саме гуглити, не знаю.
Щоб мати доступ по https до своїх сервісів наразі використовую Claudflare tunnel. Також маю vps з розгорненим Wireguard-сервером, поставив Wireguard-клієнт через докер, а що далі? В роутері прописував маршрут від мережі wireguard до локальної. А тут як?
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Ray2000gt: 15.02.2024 19:53 провайдер не дає білого ІР.
Що взагалі ніяк? Бо це значно спростило досягнення мети.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Ekz0rcyst: 15.02.2024 20:09
Ray2000gt: 15.02.2024 19:53 провайдер не дає білого ІР.
Що взагалі ніяк? Бо це значно спростило досягнення мети.
Бізнес тариф, а це + 150€ до домашнього.
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

Ray2000gt: 15.02.2024 19:53 Шановні спеціалісти, підкажіть чайнику як забезпечити доступ ззовні до домашньої мережі.
Раніше для цього я використовував роутер Keenetic з встановленим Wireguard-сервером або L2TP сервером + мав від провайдера білий ІР і можливість підключитись до певного порту.
Зараз цей роутер не використовую, провайдер не дає білого ІР.
Чи можна якось це зробити за допомогою NAS? Наче розумію, що можна, але що саме гуглити, не знаю.
Щоб мати доступ по https до своїх сервісів наразі використовую Claudflare tunnel. Також маю vps з розгорненим Wireguard-сервером, поставив Wireguard-клієнт через докер, а що далі? В роутері прописував маршрут від мережі wireguard до локальної. А тут як?
Через облако виробнака NAS
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

AlexKuzovkov: 16.02.2024 09:44
Ray2000gt: 15.02.2024 19:53 Шановні спеціалісти, підкажіть чайнику як забезпечити доступ ззовні до домашньої мережі.
Раніше для цього я використовував роутер Keenetic з встановленим Wireguard-сервером або L2TP сервером + мав від провайдера білий ІР і можливість підключитись до певного порту.
Зараз цей роутер не використовую, провайдер не дає білого ІР.
Чи можна якось це зробити за допомогою NAS? Наче розумію, що можна, але що саме гуглити, не знаю.
Щоб мати доступ по https до своїх сервісів наразі використовую Claudflare tunnel. Також маю vps з розгорненим Wireguard-сервером, поставив Wireguard-клієнт через докер, а що далі? В роутері прописував маршрут від мережі wireguard до локальної. А тут як?
Через облако виробнака NAS
Треба мати валідний SN
AlexKuzovkov
Member

Повідомлення

taxi911: 16.02.2024 09:52
AlexKuzovkov: 16.02.2024 09:44

Через облако виробнака NAS
Треба мати валідний SN
Ну так. :) Треба оригинальний NAS. Synology, Asustor точно вміють таке. QNap думаю теж.
Відповісти