Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mad Dog
Member

Повідомлення

OverPow: 03.02.2023 23:58 Для статистики и общей информации:
У меня дома стоит Netis n2 , 2 телефона, комп + ноут + тв.
На невеликій кількості клієнтів працює дійсно не погано. Але коли у великий будинок приїхало 2 десятки біженців, цей Нетіс перетворився у тикву, з постійними відвалами вафлі.
OverPow: 03.02.2023 23:58 По 5 ггц - 300 мбит. Что еще нужно?
Гігабіт )

Отправлено спустя 2 минуты 15 секунд:
Безвесть: 04.02.2023 07:46 Хочу підключити собі інтернет на 500мбіт
Підкажіть який треба вибирати роутер щоб ці 500мбітбули на комп'ютері ну і вайвай щоб був
Будь-який сучасний Wi-Fi роутер з гігабітними lan та wan портами.

Отправлено спустя 47 минут :
viperest1: 03.02.2023 20:05 Мої вітання :beer: , давно мене не було тут на форумі і надіюся , що у всіх все добре ;) .
Факт той , що хочу запитати є власники ось такого апарату ? :
https://hotline.ua/ua/computer-besprovo ... axd2hpaxd/
Планую собі взяти взамін профільного свого для покриття ~ 130 м² + трошки на вулиці :gigi:
Та вони ж тільки вийшли. Тобі сюди: https://www.reddit.com/search/?q=hAP%20ax3

Але я щось не бачу жодної причини купляти саме цей роутер. :dontknow:
+ є сумніви що він покриє "~ 130 м² + трошки на вулиці". Але тут питання до того приміщення, розташування в ньому роутера ну і очікування від покриття.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

j3s0n
viewtopic.php?p=3514881#p3514881
а який прикол порівнювати wifi роутер по пропускній здатності світча?
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

WalkMan
Це потужність, кількість трафіку яку він обробляє при вказаних умовах фаєрволу.
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

viperest1: 03.02.2023 20:05 Мої вітання :beer: , давно мене не було тут на форумі і надіюся , що у всіх все добре ;) .
Факт той , що хочу запитати є власники ось такого апарату ? :
https://hotline.ua/ua/computer-besprovo ... axd2hpaxd/
Планую собі взяти взамін профільного свого для покриття ~ 130 м² + трошки на вулиці :gigi:
Є такий апарат. Але немає 130 м². У порівнянні з АС2 при виставленому регіоні "Україна" потужність сигналу на 2,4 ГГЦ нижча, 5ГГЦ +- така сама. Якщо не висталяти регіон то 2,4 буде трішки вищою, а на 5 значно вища. Взагалі не варто ставити 1 пристрій, який буде жарити як мікрохвилівка, краще доставити ще 1 точку доступу. Ну і є дрібні глюки wifiwave2. Я взагалі хотів брати hAP ax², але у нас вони дорожчі, ніж узяв hAP ax³ (5599 грн. на клік.юа). Ну і швидший процесор, що для того ж WireGuard є плюсом.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

j3s0n
дякую капітане :gigi:
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA
а ви часто користуєтеся wireguard?
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

j3s0n: 04.02.2023 17:48 BohdanUA
а ви часто користуєтеся wireguard?
А як зараз без VPN? Я за рік війни вдома був не більше 1 міс. Не хочется втрачати дуступ до домашньої інфраструктури. Так, є домашній сервачок/nas під Unraid з Nextcloud. Дуже зручно, але не покриває 100% завдань. Іноді SMB через VPN зручніше. Або DLNA через VPN, торрент клієнт закачав контент на домашній NAS, а дивишся з телека десь далеко.
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

j3s0n: 04.02.2023 17:48 BohdanUA
а ви часто користуєтеся wireguard?
Постійно, це робочий інструмент. Перейшов на нього з OpenVPN, де достатнього його функціоналу.
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ray2000gt: 04.02.2023 18:47А як зараз без VPN?
Нормально, вдома без vpn.
Ray2000gt: 04.02.2023 18:47дивишся з телека десь далеко.
Не дуже тоді розумію, спочатку я подумав ви військовий, який вдома не буває, а тепер і не знаю, просто вдома не живете, але хочеться дивитися телік з кінчиками з дома...
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA: 04.02.2023 13:32
viperest1: 03.02.2023 20:05 Мої вітання :beer: , давно мене не було тут на форумі і надіюся , що у всіх все добре ;) .
Факт той , що хочу запитати є власники ось такого апарату ? :
https://hotline.ua/ua/computer-besprovo ... axd2hpaxd/
Планую собі взяти взамін профільного свого для покриття ~ 130 м² + трошки на вулиці :gigi:
Є такий апарат. Але немає 130 м². У порівнянні з АС2 при виставленому регіоні "Україна" потужність сигналу на 2,4 ГГЦ нижча, 5ГГЦ +- така сама. Якщо не висталяти регіон то 2,4 буде трішки вищою, а на 5 значно вища. Взагалі не варто ставити 1 пристрій, який буде жарити як мікрохвилівка, краще доставити ще 1 точку доступу. Ну і є дрібні глюки wifiwave2. Я взагалі хотів брати hAP ax², але у нас вони дорожчі, ніж узяв hAP ax³ (5599 грн. на клік.юа). Ну і швидший процесор, що для того ж WireGuard є плюсом.
Дякую Вам за відгук :beer: . А от " буде жарити , як мікрохвильовка" - то що настільки сильний сигнал ? Планую поставити в " географігному" :D центрі квартири ( в коридорі ) . Думаєте, що це погане рішення для дому :shuffle: ?
Wolffox
Junior
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Доброго часу! Шановні добродії! дозвольте накинути єкскрементів на вентілятор! мій домашній роутер почав робити мені чортиків! (йому все 2 роки) тегра тому повстало питання а на шож міняти! спробував читати усю гілку але у кожного різна ситуация и разні обставини! Тому опишу шо в мене и мої ХОТЕЛКИ! и питаю у Вас поради!
Шо мою:
1. интернет ( 100мбіт) наврядчи буде гігабіт але коли буде перемога все можливо
2. ТВ (по вайфай) ютуб (дуже дратуе затримка перед роліками). lg старий (е розьем для лан але вести проблемно)
3. 3 телефони по вайфай (1 на 5ггц и 2 на 2ггц)
4. планшет старий по вайфай
5. комп вайфай 5ггц
6. телевизійна приставка амазон лайт по вайфай
7. мережевний накопичувач NAS 615 підключен до роутера шнурком 100мбіт (але у настройках е 1000 , не вмикается)
8. плоша квартири 45 метрів, у разі відсутності світла робота не потрібна!

Мої хотелки:
1. ТВ ЛЖ шоб ютуб без затримок (подключав на лан усе шикаорно та живо бігає), такох мультики з НАС615 через DLNA (якость так)
2. шоб між телефоном (5ГГЦ) и НАС 615 швидкість більше за 10мбит (бо великі файли копіюются довго)
3. буває до дому заходять знайомі та родичи (різні ноути) шоб скидувати на ноути швидко різні файли великі) а також телефони ( як з компу 5ГГЦ, так и с НАС 615)
4. може есть якась моделька в яку можливо булоб вставити юсб3 (м2 на 500гиг), шоб НАС615 вібправити на пенсію.
5. ціна (и це дуже важливо бо гроші всі на донати ЗСУ відправив), можливо даже якесь надійне БУ.

ПС. За мову не пінайте. вивчив тільки рік тому. Слава Україні!
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

viperest1: 05.02.2023 00:49 А от " буде жарити , як мікрохвильовка" - то що настільки сильний сигнал ? Планую поставити в " географігному" :D центрі квартири ( в коридорі ) . Думаєте, що це погане рішення для дому :shuffle: ?
Я мав на увазі не цей апарат, є китайці, в яких жодних норм по потужності радіосигналу. Цей роутер має явно потужніший радіосигнал, ніж hAP ac lite. Навіть hAP ac² значно потужніший. Якщо поточного роутера трішки не вистачає (низький рівень сигналу), то hAP ax³ закриє потребу. Якщо ж у потрібній точці сигналу 0, то боюсь що чуда не станеться. Ну і це ще сирий продукт, на форумі скаржаться що у ROS 7.7 впала швидкість WiFi, у порівняно з 7.6. Я на жаль не порівнював, відразу оновився. Так що є надія, що через рік-2 девайс допиляють).
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA
Дякую за відповідь :beer: :super:
Значить цей таки однозначний кандидат на покупку :super: .
До речі вчора на своєму оновив прошивку із 6.47 на 7.7 ---> політ нормальний :super: , правда трохи сексу було , бо вільної пам'яті було аж цілих 2% :gigi: . Так, що довелося шаманити , але жаль бубна не маю :lol: :lol:

Відправлено через 2 хвилини 3 секунди:
Wolffox
Mikrotik hAP ac lite Tower Case(RB952Ui-5ac2nD-TC)
Спробуйте такий , як в мене зараз практично 4 роки роботи і 1 раз налаштував ( вчора був 2 раз ) . Квартира у вас не велика , поставити в центрі і буде все ок :super:
Р.S. українська чудова :beer: :beer: :super:
BohdanUA
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

viperest1: 05.02.2023 11:54 До речі вчора на своєму оновив прошивку із 6.47 на 7.7 ---> політ нормальний :super: , правда трохи сексу було , бо вільної пам'яті було аж цілих 2% :gigi: . Так, що довелося шаманити , але жаль бубна не маю :lol: :lol:
Як не дивно, але V7 займає на hAP ac lite менше дискової пам'яті, ніж V6. А от оперативної більше, в 6й версії відключені зайві пакети:
спойлер
lite-6.jpg
lite-7.jpg
Для порівняння AX3, але на ньому значна складніша конфігурація із блекджеком і ВПНами:
спойлер
ax3.jpg
Wolffox
Junior
Звідки: Запорожье

Повідомлення

viperest1: 05.02.2023 11:54

Відправлено через 2 хвилини 3 секунди:
Wolffox
Mikrotik hAP ac lite Tower Case(RB952Ui-5ac2nD-TC)
Спробуйте такий , як в мене зараз практично 4 роки роботи і 1 раз налаштував ( вчора був 2 раз ) . Квартира у вас не велика , поставити в центрі і буде все ок :super:
Р.S. українська чудова :beer: :beer: :super:
Дякую! Буду шукати!
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

viperest1: 05.02.2023 11:54 Wolffox
Mikrotik hAP ac lite Tower Case(RB952Ui-5ac2nD-TC)
Спробуйте такий , як в мене зараз практично 4 роки роботи і 1 раз налаштував ( вчора був 2 раз ) . Квартира у вас не велика , поставити в центрі і буде все ок :super:
Р.S. українська чудова :beer: :beer: :super:
Там це, лайт-версію викатили нову, яка в віфі-6 чисто на 2.4ГГц
https://mikrotik.com/product/hap_ax_lite
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tablestikus
також варто рощклядати саме цю версію, оскільки тут енергоефективнійший чіп
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

tablestikus: 05.02.2023 13:07Там це, лайт-версію викатили нову, яка в віфі-6 чисто на 2.4ГГц
прикольная штука)
чисто из-за 128/256 в пару к какой-нибудь точке доступа, т.к. вафля в нём не особо инетересна, разве что для принт-сервера
ему бы ещё корпус от hAP lite RB941-2nD - вообще как подставка под ту же точку служил бы
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BohdanUA: 05.02.2023 12:13Для порівняння AX3, але на ньому значна складніша конфігурація із блекджеком і ВПНами:
Цікавий скрін у вас, 300мб у вас вже нема, це шо стільки споживає?
У мене на RB5009 пам'яті менше 200мб споживання.
viperest1
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А я от таки надумав : свій , що маю зараз ( Mikrotik hAP ac lite Tower Case(RB952Ui-5ac2nD-TC) ) проводжу кабель в підвал ( там наш скромний куточок під час :censoured: :censoured: тривог ) і заживлю його від ( Mikrotik hAP AX3 (C53UiG+5HPaxD2HPaxD) ), який планую взяти коли появиться . Правда , ще потрібно буде організувати автоматичне перемикання живлення ( 220v -> батарея, коли немає 220v -> 220v ) . І тоді вже все буде ок B-)
Відповісти