Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Scoffer
А почему бы и нет? Иначе любой Микротик в рамках квиксет - это просто тупо роутер аля 741 TP-LINK - базовая настройка сети - входные параметры (проводные) и назначение названия wifi, пароль и смена канала - всё... Что-то дальше - это ручной режим. Можно сказать так, как я понял - роутеры Микротик всё умеют, но только это конструктор - собери сам (типа как раньше продавались наборы - собери радио сам (т.е. ты должен всё своими руками спаять). А в роутерах других марок (ширпотребовательских) - уже, как говорится, собраны скрипты для этого всего, упакованы в интерфейс с кнопочками (коробка автомат). :) Одни для профи и для гиков, другие - для домохозяек. Кому-то интересно повозиться с настройкой FTP в ручном режиме, а кому-то хочется просто включить его одной кнопкой и пойти к соседу и перенести своё видео.
Mad Dog
Member

Повідомлення

Scoffer: 28.01.2023 11:21
Mad Dog: 28.01.2023 11:11Все інше в налаштуваннях для домогосподарок просто морок.
Будь ласка список всього іншго що взагалі може знадобитись домогосподаркам за межами квіксету.
Ви всі так кажете наче якщо тицалка є, то її обов'язково треба тицнути, інакше ломка.
У кожного своя модель використання. Можеш пробігтись по цій темі прочитати вимоги. Комусь треба юсб щоб шарити файли, комусь треба юзати юсб модеми, комусь банальну гостьову мережу віфі, комусь батьківський контроль, комусь навіть принт-сервер.

При чому іноді зустрічається модель використання яка навіть мене дивує. Пришли в гості, сидимо на кухні, хазяйка кличе свого підлітка... нуль реакції. заходить на телефоні у Ксяомі хоум, і там дивиться чи телефон дитини онлайн. Якщо дитина давно офлайн значить його і вдома нема, якщо онлайн то одним кліком він йде у блек ліст і зразу прибігає з питанням що з інтернетом. :lol:
Але звісно знайдуться ті, хто розкаже що домогосподарці простіше розібратись з Вінбоксом ніж з одним додатком де, температури по кімнатам показуються, де пилососом керуєш, і де зразу є певний функціонал від роутера.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Mad Dog
Так я так и делал - сижу на работе. Захожу в мобильное приложение роутера - смотрю - чей телефон дома, а чей нет. Очень удобно. :) Дальше - ребёнок не слушается - бац ему на расстоянии инет вырубил.

Отправлено спустя 20 минут 46 секунд:
Для меня, как со стороны, настройка роутера Микротик видится как запуск этого двигателя:
спойлер
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

terminahtor: 26.01.2023 19:30 Mikrotik - гівно за визначенням.
Чєл, тут більше половини форумум про твою аву такої ж думки :facepalm:
Noveon: 27.01.2023 00:05 Когда уже манера общения на наших форумах будет хоть немного похожа на западные, где уважение - на первом месте?
Прикольно чути оце саме від тебе :gigi:

sanya555: 27.01.2023 08:54 Да я не против микротика, но :gigi: у соседа hAP ac3 висит прямо у входной двери в квартиру, хата двушка, так вот когда мы пьем коньяк у него на кухне, вайфай в 5Ггц одно два деления, атам всего-то одна тонкая стена, и одна толстая, при этом хоть одно деление, но мой телефон видит мою домашнюю сеть в 5Ггц, а на 2.4 даже инет есть. И Саоми 3G я бы не сказал что мощный по вафле роутер, но как то добивает из соседней квартиры до коньяка))
спойлер
Зображення
От WiFi вже традиційно, нажаль, слабке місце в мікротіків.
Я до блекаутів просто окрему точку доступу юзав, але вимушений був тимчасово відмовитися, так як час роботи від акума мені зараз важливіший стабільного WiFi.
j3s0n: 28.01.2023 00:23 у мене сервак і я шарю через домен
Mad Dog: 28.01.2023 11:11 Він хоче глянути один файл твого хоумвідео, а не мати доступ до твоєї домашньої мережі з доступом до телевізорів, кондиціонерів і всього іншого розумного.
До речі, свіжі мікротіки на ARM вміють ZeroTier, що дуже (прям ДУЖЕ) розв'язує руки в плані всяких шарінгів та інших збочень.
А "домогосподарки" хай сусіду shared ссилочку на файл потрібний зроблять з Dropbox чи іншого хмарного сервісу.
А то геть подуріли - в 2023 ftp використовувати :D
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Васильович
Конечно, а лучше всего вообще сервер на Contabo или hetzner орендовать и делов-то. Шутка. :)
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Avenger80: 28.01.2023 14:36 Васильович
Конечно, а лучше всего вообще сервер на Contabo или hetzner орендовать и делов-то. Шутка. :)
Васильович тобі на це порекомендує сервак на Oracle cloud. І правильно зробить. Безкоштовний пожиттєвий інстанс, дуже зручна штука.
Користуюсь вже пів року по його рекомендації, все супер. :beer:
PerfectO
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Перехожу на нового провайдера с пакетом до 1 Гбит/сек UA и до 500 Мбит/сек зарубежный сегмент. сейчас использую маршрутизатор MikroTik RB951G-2HnD с 2.4 GHz. посоветуйте, пожалуйста, какой выбрать двухдиапазонный роутер (мой смартфон поддерживает WLAN 2.4G/WLAN 5.1G/WLAN 5.8G, WLAN Display, 802.11a/b/g/n/ac), чтобы использовать тарифный план на максимум, был хороший сигнал WiFI для трехкомнатной квартиры и за адекватные деньги. предварительно бюджет до 2к грн. за новый или б/у. или еще дешевле, если такой есть. возможно встречали подходящие предложения на ОЛХ или тут на форуме в разделе "Продам"?
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Васильович
Мені абсолютно плювати хто там шо думає, на мою думку шлакротік - гівно для мазохистів і крапка. Уваги заслуговують тільки деякі ентерпрайз рішення із лінійки CCR.
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Mad Dog
так а що вам треба ще - пароль на вайфай задали, інтернет є, фаєрвол навіть за замовчуванням дуже і дуже правильно налаштованний, все що поза quickSet це вже якісь точечні зміни і доналаштування, як то пробросити порт чи редірект зробити.
Спершу ви писали, що налаштувань швидких нема, тепер згодні, що є, але тепер інтерфейс поганий, так а нашо там щось (я навіть не знаю як написати) красивого чи гарного треба зробити, якщо мікрот працює по принципу - один раз налаштував, у мене ще до війни аптайму було по 6 місяців, аж доки апдейт не приходив.

Або давайте так - я хочу інформування, що у мене новий девайс підключився до вайфаю, на мікроті я просто роблю простий скрипт який надсилає мені у телегу повідомлення, хочу знати коли DNS переключається (у мене через pihole вся домашня мережа працює, якщо він не доступний, то це докер контейнер рестартується і автоматом треба перемикатися тимчасово на 1.1.1.1 і потім автоматично на pihole коли той підніметься, все це за 15 хвилин робиться навіть якщо не мав гадки як це робити, ба більше того - це тільки те, що я не адмін зробив, а ще скільки всього можна робити: автоматично перемикатися на 4G модем який в USB стоїть коли нема інету по ether1, тощо.


Відправлено через 4 хвилини 13 секунд:
о а як можна безкоштовно?

Відправлено через 2 хвилини 19 секунд:
PerfectO
hap ac2 у мене працював 6 років, тільки з технікою епл погано вафля працює, може пропадати, його ціна якраз до 2000 зараз, гігабіт вивозив дуже класно, аж доки у мене не почалися дивні сценарії використання і не зʼявилось 20+ клієнтів.
afhpwnd
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

terminahtor: 28.01.2023 15:56 Васильович
Мені абсолютно плювати хто там шо думає, на мою думку шлакротік - гівно для мазохистів і крапка. Уваги заслуговують тільки деякі ентерпрайз рішення із лінійки CCR.
А що в нас в магазинах є краще за ті ж кошти?
Бо я шось пропустив всю розмову.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

j3s0n
Я думал он подешевел, хотя в долларах подешевел, но цена на него как и была в гривнах всегда - около 2700-2800грн - https://elmir.ua/routers/router_mikroti ... jYQAvD_BwE
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80
окрім цього магазина повно сірих і навіть з польші можна купити, за 5 днів буде.
PerfectO
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

j3s0n
Спасибо за совет, но забыл написать самое главное - при отключении света буду подключать новый роутер через Універсальний PD і QC тригер 9, 12, 15, 20 Вольт к павербанку Baseus 20000 mAh PPIMDA, который выдает "Струм, А: 4.5V/5A, 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A". а модель hap ac2 на 12 В не работает, судя по отзывам. поэтому дополню свой вопрос - перехожу на нового провайдера с пакетом до 1 Гбит/сек UA и до 500 Мбит/сек зарубежный сегмент. сейчас использую маршрутизатор MikroTik RB951G-2HnD с 2.4 GHz. посоветуйте, пожалуйста, какой выбрать двухдиапазонный роутер (мой смартфон поддерживает WLAN 2.4G/WLAN 5.1G/WLAN 5.8G, WLAN Display, 802.11a/b/g/n/ac), чтобы использовать тарифный план на максимум, был хороший сигнал WiFI для трехкомнатной квартиры, за адекватные деньги и была возможность запитать такой роутер от павербанка 4.5V/5A, 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A. предварительно бюджет до 2к грн. за новый или б/у. или еще дешевле, если такой есть. возможно встречали подходящие предложения на ОЛХ или тут на форуме в разделе "Продам"?

Сделал фильтр на Хотлайн с питанием 9 В. может что-то из этого списка рассмотреть?
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

PerfectO
так людина пише (там у оголошенні про кабель), що видає 20В, мікроту вистачить.
PerfectO
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

j3s0n
кабеля хватит, но моего павербанка не хватит =)
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

PerfectO
не так зрозумів, тепер ясно :beer:
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

j3s0n: 28.01.2023 16:51 о а як можна безкоштовно?
https://www.oracle.com/cloud/free/
Реєструєтесь і отримуєте безкоштовний інстанс.

Отправлено спустя 1 минуту 45 секунд:
PerfectO: 28.01.2023 17:26
Сделал фильтр на Хотлайн с питанием 9 В. может что-то из этого списка рассмотреть?
Більшість роутерів всеж на 12 В.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

PerfectO: 28.01.2023 17:26 j3s0n
Спасибо за совет, но забыл написать самое главное - при отключении света буду подключать новый роутер через Універсальний PD і QC тригер 9, 12, 15, 20 Вольт к павербанку Baseus 20000 mAh PPIMDA, который выдает "Струм, А: 4.5V/5A, 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A". а модель hap ac2 на 12 В не работает, судя по отзывам. поэтому дополню свой вопрос - перехожу на нового провайдера с пакетом до 1 Гбит/сек UA и до 500 Мбит/сек зарубежный сегмент. сейчас использую маршрутизатор MikroTik RB951G-2HnD с 2.4 GHz. посоветуйте, пожалуйста, какой выбрать двухдиапазонный роутер (мой смартфон поддерживает WLAN 2.4G/WLAN 5.1G/WLAN 5.8G, WLAN Display, 802.11a/b/g/n/ac), чтобы использовать тарифный план на максимум, был хороший сигнал WiFI для трехкомнатной квартиры, за адекватные деньги и была возможность запитать такой роутер от павербанка 4.5V/5A, 5V/4.5A, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A. предварительно бюджет до 2к грн. за новый или б/у. или еще дешевле, если такой есть. возможно встречали подходящие предложения на ОЛХ или тут на форуме в разделе "Продам"?

Сделал фильтр на Хотлайн с питанием 9 В. может что-то из этого списка рассмотреть?
Купи ось таке і не знущайся з павербанками. В твій бюджет як раз входить.
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/bezp ... QJa0W.html

Отправлено спустя 1 минуту 44 секунды:
Mad Dog: 27.01.2023 13:05
j3s0n: 27.01.2023 12:35 FTP на якийсь сервак у мережі?
Ні, щоб з флешечки/диска увімкненого по usb сусіду фільм скинуть )
Ну і одного відкритого порта для ФТП замало. І це вже рівень явно не домохозякий.
ftp це ж не секьюрно

Отправлено спустя 44 секунды:
Mad Dog: 28.01.2023 11:11
j3s0n: 28.01.2023 00:23 я таким збоченням не займаюсь, у мене сервак і я шарю через домен,а давати тупо пряме посилання на свій айпі це якось тупо.
Я ж кажу є wireguard, підключаюсь - я наче у мережі і маю доступ до всього по самбі, зразу поставив собі на всі девайси, дуже зручно.
Він хоче глянути один файл твого хоумвідео, а не мати доступ до твоєї домашньої мережі з доступом до телевізорів, кондиціонерів і всього іншого розумного.
Залити в хмару і дати лінк сусіду - то йому ще зручніше буде

Отправлено спустя 4 минуты 11 секунд:
Avenger80: 28.01.2023 14:36 Васильович
Конечно, а лучше всего вообще сервер на Contabo или hetzner орендовать и делов-то. Шутка. :)
Ну мати дедік-вм де розгорнути власну хмару не така і погана ідея
PerfectO
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

tablestikus
Тратить еще 1.5к не вижу смысла, павербанк уже есть в наличии.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

j3s0n: 28.01.2023 17:51 PerfectO
так людина пише (там у оголошенні про кабель), що видає 20В, мікроту вистачить.
Та мікроту більше 12В треба тільки якщо він щось по пое далі живить
Відповісти