NAS: выбор, обсуждение, настройка, эксплуатация

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

chik1812
Ortyomko свой Сино продает, если подходит бу.


А кто то пробовал на DSM7 в видеонаблюдении Сурвиллианс стейшн настраивать аналитику?
поставил версию 918+ аналитика не активна, накатал от ДВ коробки, аналитика активна, но настроить не получается - выдает ошибку слабой сети (бред какой то). Срабатывание на пересечении линии настраивается, но по факту не работает.
Сначала подумал, что нужна 1050ти, но посмотрел по спекам, там обычная коробка с j4xxx на борту без ВК. Скорее всего ВК нужна для определения и идентификации лиц.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

chik1812: 07.11.2022 22:30 На рахунок старенького компьютера в основі НАС ...Так можна собі таке зробити, але то на роботі...І не буде милувати око шефа :)
То я не то щоб закликав так робити, то більше для прикладу - що якесь особливо потужне залізо й не треба для таких задач.
chik1812: 07.11.2022 22:30 А ос на рахунок шифрування копій...В мене навпаки поганий досвід з шифрованими копіями
В мене також, я про це і написав :)
chik1812
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taxi911: 08.11.2022 09:12 Ortyomko свой Сино продает, если подходит бу.
Да,спасибо , уже отписался ему.

Отправлено спустя 3 минуты 59 секунд:
Васильович: 08.11.2022 11:27 То я не то щоб закликав так робити, то більше для прикладу - що якесь особливо потужне залізо й не треба для таких задач.
А ос на рахунок шифрування копій...В мене навпаки поганий досвід з шифрованими копіями
В мене також, я про це і написав :)
Ясно ) Та є дома пару матринок...Десь крутиться в голові щось би додому хотілося ...навіть малинка є третя...Все щось збираю до кучі з чого би можна було зліпити NAS :D
А на рахунок шифрування, -так передивився твоє повідомлення і дійсно десь не вичитав частинку " НЕ" в повідомленні ) Вибачай :beer:
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Васильович
Добрий день! А з якою швидкістю у вас створюються резервні копії Time Machine? У мене на мій NAS буває доволі довго, це з урахуванням швидкості з'є днання 1Gb/sec. Хочу зрозуміти чи нормальна поведінка яку я в себе бачу...
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ekz0rcyst
Добрий день.
Якщо коротко - швидкість створення копій низька.

Якщо розгорнуто - треба брати до уваги багато факторів. По-перше, резервні копії робляться на макбуку в фоні, навантаження на процесор, диск і мережу мінімально допустимі.
По-друге, сам процес "створення" дуже цікавий - система спочатку перевіряє наявність вільного простору, видаляє застарілі копії, а вже потім записує файли, які змінювалися з часу попереднього резервування. Фактично, скільки я разів я моніторив сам процес з консолі NAS (btop + iftop) - там читання архіву завжди більше було, ніж запису до нього ж. При цьому швидкості обміну даними з NAS були на рівні 20 Мбіт/с - хоча макбук підключений проводом з 1 Гбіт/с швидкістю портів.

Так що для себе я зробив висновки, що низька швидкість створення резервних копій Time Machine - це нормально, враховуючи, що сам процес фактично не впливає на комфорт роботи користувача макбука.
Ekz0rcyst
Member
Аватар користувача
Звідки: Місцевий

Повідомлення

Васильович
Дуже дякую за вашу відповідь! Деякі речі стали на свої місця.
BorisBrejcha
Member
Звідки: Odessa

Повідомлення

chik1812: 07.11.2022 16:59 Ось тому вирішили перейти на кращий рівень резервування на NAS.

это из коробки умеет делать даже terramaster
https://www.terra-master.com/us/time_machine_backup
chik1812
Member
Аватар користувача

Повідомлення

BorisBrejcha: 13.11.2022 22:20 это из коробки умеет делать даже terramaster
https://www.terra-master.com/us/time_machine_backup
Так вони всі роблять з коробки ), але певні підтримують SMB а якісь AFP . Нам потрібно AFP .
Порівняю загалом з Sinology DS720+ Бо там точно прописані налаштування які нам потрібні.
спойлер
NAS.png
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

chik1812: 14.11.2022 13:50 Так вони всі роблять з коробки ), але певні підтримують SMB а якісь AFP . Нам потрібно AFP .
Це не зовсім так.
Якраз про AFP вже час забути:
The protocol was deprecated starting in OS X 10.9 Mavericks, and AFP Server support was removed in macOS 11 Big Sur.
Сорси:
1) https://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Filing_Protocol
2) https://www.macworld.com/article/234926 ... hange.html

Тому якраз SMB з розширенням для підтримки Time Machine - це сучасне рішення :learn:
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

chik1812
Я чи є різниця яка хардверна коробка має стояти? протокол AFP підтримується DSM ОС, самі ходові версії 6.2-6.3 -7.0 (1)
chik1812
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taxi911: 14.11.2022 14:16 chik1812
Я чи є різниця яка хардверна коробка має стояти? протокол AFP підтримується DSM ОС, самі ходові версії 6.2-6.3 -7.0 (1)
Серед Sinology взагалі немає ) Так...служба підтримки Sinology саме так і відповіла ) Все NAS поддерживают протокол AFP и могут выступать в качестве харнилища для Mac устройств. . Можливо немає різниці , навіть якщо DSM ОС буде встановлена на будь яку платформу...Але я за нативне використання та оптимізацію , особливо коли справа йде за резевне копіювання . Тому така цікавість до різних брендів та їхньої реалізації AFP.
BorisBrejcha
Member
Звідки: Odessa

Повідомлення

Problems connecting to NAS with AFP
Popular NAS solutions connect via SMB. While some offer AFP support, such as Synology (DiskStation DS216+II) and TerraMaster (F2-220), connecting to NAS over AFP is not feasible in the majority of situations, such as:

Operating within a heterogeneous network environment (Windows, Linux, and Macs) in which file sharing should only be enabled between a few platforms.
Using a complex distributed file sharing system (mainly with a Windows Server as a file server) that requires an SMB/CIFS connection between nodes.
When a general-purpose storage solution such as NetApp has been purchased and connected to Macs via SMB, to accommodate limited need.
https://www.acronis.com/en-us/blog/post ... -over-afp/
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Шукав тут інфу про файлові системи, почитав, дякую всім.

Сам погравшись на своєму серваку мабуть з усіма, лишив наступне: EXT4 для всього, зверху mergeFS + snapraid, у EXT4 є ліміт у 16ТБ максимальний розмір файла, snapraid parity якраз пишуться одним файлом, то довго використовував XFS для parity аж пока просто щось пішло не так і команди на перевірку XFS перестали працювати, то ж повернувся на EXT4 так простіше одні й ті самі скріпти для всіх дисків, хоча в мене і диски великі (паріті вже зараз 15ТБ, буду просто ще один диск підключати для паріті).
А ще один маленький на 1ТБ SSD використовую на ZFS, туди пишуться всі торенти, бекапи і таке інше і тільки кілька cron джоб час від часу переносять все на mergeFS, після чого запускаю snapraid sync, scrub і таке інше.

Спробував Unraid, не зрозумів за що я повинен платити, від 60 баксів за те, що наприклад openmediavault безкоштовно пропонує, ще й швидкість запису дуже повільна на Unraid бо real-time паріті відбувається.
fuelen
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Як я розумію, synology має роз'єм 4-pin DIN. Я б хотів заживити свій NAS (DS720+) через зарядну станцію не через оригінальний адаптер, а напряму через один з DC виходів на станції. Станція має ось такі виходи:
  • 1 x 12V/10A (Car Outlet)
  • 2 x 12V/10A DC 5521 (5.5mm Outlets)
Чи буде достатньо просто взяти один з адаптерів, на зразок цього
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 23578.html
або https://www.aliexpress.com/item/1005003386906415.html + будь-який DC 5.5x2.1mm Male to Male adapter
? Чи там щось хитріше є?
Я запитав підтримку, ось відповідь, але я думаю й іншої відповіді годі було очікувати:
Unfortunately, we cannot recommend to use any other power supplies which are different than original one. Using different power supplies can cause some issues (e.g. improper shutdowns which can cause even dataloss). With your NAS server you should use Adapter 65W_2.
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

fuelen
зарядна станція має стандартні 120вт виходу, так будь-де, покажіть шо на адаптері написано, бо окрім 65Вт я не бачу нічого на сайті їх, може там 24В наприклад.
Другий провід точно ні, бо вам треба "тато" скоріш за все.
fuelen
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

j3s0n
На адаптері написано DC output 12V 5.41A 65W
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

fuelen
так тоді вам просто достатньо взяти перший провід.
Andrii_s
Junior

Повідомлення

Пані та панове, доброго дня.

Маю намір зібрати NAS для роботи з 3д графікою та базового бекапу. Був би вдячний за вашу думку/ пораду, оскільки доволі далекий від цієї теми.

Потреба виникла після облаштування невеликої рендер ферми. Якщо у процесі рендерингу вибиває моя робоча станція ( на якій зберігаються текстури та інші необхідні файли), то весь процес на рендер нодах потрібно починати заново. Відповідно необхідне місце для файлів, яке весь час буде в мережі.

З того, що вичитав у інтернеті, для стабільної роботи потрібна мат. плата з підтримкою ECC пам'яті і я готовий переплатити задля відсутності крашів у останню годину перед здачею проекту. :pray:
На даний момент вибрав дані комплектуючі:

Мат. плата:
ASUS Pro WS W680-ACE

Процесор:
Intel Core i5-12500/ Intel Core i5-13500

Оперативка:
2x PATRIOT 8 GB DDR5 4800 MHz (PSD58G480041)

Блок живлення:
be quiet! Pure Power 11 FM (BN317)

Система планується на TrueNAS. Всі задіяні в роботі диски є NVME. HDD тільки для бекапу.

Все це добро буде стояти у серверній стійці разом з рендер нодами.
Також, не знаю чи це важливо, для забезпечення високої швидкості між робочою станцією та NAS планую придбати 40 гігабітні мережеві карти типу Mellanox ConnectX-3 CX314A MCX314A-BCBT 2-Port 40Gb QSFP+ (на Ebay вони доволі дешеві) та відповідний свіч.

Дякую.
j3s0n
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andrii_s
НЕ побачив питання, якось багато тексту.
Не зрозумів нашо TrueNAS і знущання з ZFS, а також відкрию секрет - ЕСС пам'ять потрібна насправді всьому, будь-якій файловій системі, але ж всі чогось вирішили, що тільки ZFS.
Andrii_s: 19.03.2023 23:44плата з підтримкою ECC пам'яті і я готовий переплатити задля відсутності крашів у останню годину перед здачею проекту.
Ну тоді треба було зрозуміти, що ддр5 сама по собі вся з виправленням помилок і ніяка плата з підтримкою ЕСС не потрібна, а ще не потрібна тому що вище написав.
Denvys5
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Andrii_s: 19.03.2023 23:44для стабільної роботи потрібна мат. плата з підтримкою ECC пам'яті і я готовий переплатити
... А в результаті, матплата з підтримкою, навіть цпу з підтримкою, але сама пам'ять udimm non-ECC :shuffle:
Відповісти