Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mad Dog
Member

Повідомлення

Scoffer: 08.12.2022 14:56 Хоча може мімо ще рятує. Тоді треба ще пристрій для натурного експерименту
Добавив у схему ще один телевізор того ж покоління, але 4к відео з ютубу.
Зображення
бігом вчити матчастину
Давай без гівна мамонта. Там же ще мова про ВіФі 4...

Отправлено спустя 2 минуты 39 секунд:
IvanCh: 08.12.2022 15:09 Mad Dog
ну так радіо модулі на 2.5 та 5 як правило різні. тому така картинка.

треба щоб було 2 юзера саме на одному діапазоні. Наприклад 5ггц один умів ax, а інший ac, чи навіть N.
Я ж писав вище що перевіряв на роутері що вони висять на 5 гГц...
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Mad Dog

можливо у вас антен там багато.

Який у вас роутер. ось тут є таблички https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#wifi6
для 650 мегабіт хватає MIMO 2×2 якщо у вас 4 чи навіть 3 антени то вони мабуть і йдуть на старіші пристрої
Mad Dog
Member

Повідомлення

IvanCh: 08.12.2022 15:39 Який у вас роутер.
Redmi Gaming AX5400 за 100 баксів. )


Продовжив тест.
На роутері взагалі вимкнув 2,4 гГц.
Та сама схема з двома старими телевізорами:
Зображення

Ну і щоб прибрати залежність від провайдеру запустив скачування фільм по локалці:
Зображення

як видно швидкість більша і стабільна.

Думаю це не важливо але зазначу: всі девайси знаходяться у різних кімнатах.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 15:53Redmi Gaming AX5400
ну так там тільки для 5 ггц
5G Wi-Fi 4x4 (IEEE802.11ax 4804Mbps, max)
на ширині каналу 80гц для швидкості біля 600-650 хватає MIMO 2×2. А решта з двох антен йде на інші пристрої.
причому ваш редмі і 160 гц канал уміє. там можливо і 1 антени вистачить
Mad Dog
Member

Повідомлення

ну ок, поганий у мене роутер, і "оті всі новомодні технології" працюють :gigi:
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 10:16Скоро буде Wi-Fi 7, а ватани й досі будуть розповідати, що у совку трава була зеленіша.
Хорошо, что есть дешёвый повод спрыгнуть на "вату", когда нет аргументов...
Mad Dog: 08.12.2022 13:07З віфі 6 скоріше за все була б інша картина.
Точняк! С ВиФи6@5GHz переходило бы на ВиФи5@5GHz, просто у ВиФи6 другие 5GHz. Вы ніпанімаєтє, это - другоє...
NFS-Racer: 08.12.2022 13:10Технозон какую-то чушь натестировал.
А могло быть как-то иначе?)))
IvanCh: 08.12.2022 15:09ну і цілком можливо що тоутер балансує тими ще антенами.
наприклад якщо там 4 антени і для 620 мб йому всистачає 2 то інші 2 він переводить у стандантр поменше.
а якщо треба то робить і 3 до 1.
Антенны ж прибиты гвоздями к радио модулям - куда там они балансируют?

Мы слишком далеко ушли от темы.
Давайте всё таки попробуем понять, почему "ВіФі6 в умовах слабкого сигналу працює таки краще ніж ВіФі5"?
А то я так и не понял, что там Mad Dog пытался показать своими тестами? Тест роутера? Тест входящего канала? Тест клиентов?
Mad Dog
Member

Повідомлення

Noveon: 08.12.2022 16:55 А то я так и не понял, что там Mad Dog пытался показать своими тестами? Тест роутера? Тест входящего канала? Тест клиентов?
А ти не включай дурочка і все зразу стане зрозуміло. то були тести щоб спростувати наступне твердження:
Scoffer: 08.12.2022 11:32 А ще вайвай працює на швидкостях самого повільного пристрою. Тобто якщо у вас там допотопний N ноут щось активно качає з інетику на AX роутері, то в цей же час на новому ноуті з AX буде швидкість завантаження десь в районі сотки не дивлячись на оті всі новомодні технології :rotate:
Noveon: 08.12.2022 16:55 Давайте всё таки попробуем понять, почему "ВіФі6 в умовах слабкого сигналу працює таки краще ніж ВіФі5"?
Як мінімум віфі 6 вміє працювати на 2,4 гГц. Як там з 2,4 гГц у віфі 5? :gigi:
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 17:37то були тести щоб спростувати наступне твердження
А, ok. Спасибо тебе, чтоли...

Всё таки, как быть насчёт твоего следующего предыдущего утверждения, с которого и началась уже 3-я страница обсуждения:
???

Отправлено спустя 5 минут 29 секунд:
Mad Dog: 08.12.2022 17:37Як мінімум віфі 6 вміє працювати на 2,4 гГц. Як там з 2,4 гГц у віфі 5?
Як там з 2,4 гГц у віфі 5 у кого/чего? У роутера или у клиентов?
Mad Dog
Member

Повідомлення

Noveon: 08.12.2022 18:41 Всё таки, как быть насчёт твоего следующего предыдущего утверждения, с которого и началась уже 3-я страница обсуждения:
Де почалось обговорення? Жодних аргументів або спростувань не бачу. Ти зразу зазначив, що суб'єктивні висновки та тести любительського рівня тебе не цікавлять.
Мабуть всі роутери віфі 6 підтримують роботу в режимі віфі 5 => тобто вони як мінімум не гірші.
Noveon: 08.12.2022 18:41 Як там з 2,4 гГц у віфі 5 у кого/чего? У роутера или у клиентов?
У стандарта. Роутери та клієнти як правило вміють працювати на інших стандартах.
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 19:20Де почалось обговорення?
о, хоть про "вату" уже не вспоминаешь), повеселил бы ещё разок...
только не удаляй пост, как махровый неудачник
FastStoneEditor1.png
Mad Dog: 08.12.2022 19:20Жодних аргументів або спростувань не бачу.
Какое совпадение!? И я тоже не вижу... бывает же :eek:
Ты высказал очень простое, но фундаментальное утверждение:
Ещё раз сделал тебе с ссылкой. Кстати, если что, то это не сложно:
не благодари
FastStoneEditor2.png
********************************************
Смотрим конкретную ситуацию: ты утверждаешь, что "ВіФі6 в умовах слабкого сигналу працює таки краще ніж ВіФі5", и всё это должно "збільшить площу покриття".
И вот такой лэмарь как я, например, который тоже хочет себе "збільшить площу покриття", читает твой пост, но так как он я [лэмарь] не прогуливал уроки физике в школе (так совпало, звыняй, строго у нас с этим было), то я и прошу хоть какого-то ни было подтверждения: то ли законами физики (можно даже на загранично-буржуйском языке), либо реальными тестами (только уровня SmallNetBuilder, а не гуаноТехнозона).

А то может получится так: человек спросил совета, получил его (причём отрезал как сказал, ни отнять, ни добавить), потратил деньги, а оказалось что кто-то из двух = лошарик бумажный - да, токсичная манера подачи аргументов в более правильном обществе, но уже как хочу/умею/не_ваше_дело.
================================
Mad Dog: 08.12.2022 19:20Роутери та клієнти як правило вміють працювати на інших стандартах.
Тогда к чему был твой вопрос:
Mad Dog:Як там з 2,4 гГц у віфі 5?
зачем удалять посты? это ж прямой путь на помойку через канализацию...
Mad Dog
Member

Повідомлення

Який пост я видали? Що за ватний бред? :gigi:
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 22:25Який пост я видали? Що за ватний бред?
ой, вибач, якщо писатиму українською - який у тебе залишиться привід не відповідати на прості запитання для підтвердження твоїх же затверджень?
Mad Dog
Member

Повідомлення

Noveon: 08.12.2022 22:44 який у тебе залишиться привід не відповідати на прості запитання для підтвердження твоїх же затверджень?
1. ти бидло що не вміє спілкуватись, щей балаболиш про якісь видалені пости;
2. ти тупо маніпулюєш і ставиш умови які ніхто не буде виконувати. Якщо тобі треба якась інформація з того SmallNetBuilder то сам йдеш і там шукаєш; І хай би ще на нормальний ресурс посилався. там у рейтинг аж 9 роутерів (всі віфі 6), а сайт це взагалі дно забите рекламою.
3. ти тупо включив шланга на питанні про 2,4 гГц та ВіФі 5.

З твоє логікою так взагалі платити за щось краще ВіФі 4 нема сенсу. :lol:

А тим часом Камбікм на звичайному смартфоні отримав 40 мб/с на відстані одного кілометру від точки доступу:


але ж Камбікм для тебе не авторитет, і взагалі страждають фігнею розвиваючі оті ВіФі6 точки доступа.
Alligator
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 23:53
Noveon: 08.12.2022 22:44 який у тебе залишиться привід не відповідати на прості запитання для підтвердження твоїх же затверджень?
1. ти бидло що не вміє спілкуватись, щей балаболиш про якісь видалені пости;
2. ти тупо маніпулюєш і ставиш умови які ніхто не буде виконувати. Якщо тобі треба якась інформація з того SmallNetBuilder то сам йдеш і там шукаєш; І хай би ще на нормальний ресурс посилався. там у рейтинг аж 9 роутерів (всі віфі 6), а сайт це взагалі дно забите рекламою.
3. ти тупо включив шланга на питанні про 2,4 гГц та ВіФі 5.

З твоє логікою так взагалі платити за щось краще ВіФі 4 нема сенсу. :lol:

А тим часом Камбікм на звичайному смартфоні отримав 40 мб/с на відстані одного кілометру від точки доступу:


але ж Камбікм для тебе не авторитет, і взагалі страждають фігнею розвиваючі оті ВіФі6 точки доступа.
Тести на вулиці до одного місця. У мене є
Wi-Fi точка доступу Ubiquiti LiteBeam M5-23 (LBE-M5-23), там взагалі на 30 км заявлено 150 Мбит/с :gigi:
30 км не заміряв, а ось через річку на кілометр працює шикарно по дефолту, wi-fi 5.
А ось у багатоповерхівці на 5Гц вже потрібно канали шукати, 2.4Гц забить 100500 розумними холодильниками, годинниками, телевізорами, приставками...
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Mad Dog: 08.12.2022 23:531. ти бидло
ok, все-таки злився
Mad Dog
Member

Повідомлення

Alligator: 09.12.2022 00:38 Тести на вулиці до одного місця.
Так для зовнішніх направлених точок то рідні умови )) де їх повинні тестувати? У закритій лабораторії яка фактично не має нічого спільного з реальним світом? )
Alligator: 09.12.2022 00:38 30 км не заміряв, а ось через річку на кілометр працює шикарно по дефолту, wi-fi 5.
З іншого боку теж звичайний смартфон?
Alligator: 09.12.2022 00:38 А ось у багатоповерхівці на 5Гц вже потрібно канали шукати
Ну не все так погано... Якраз завдяки тому, що 5 гГц швидко тухне. Ну он вчора я робив купу примітивних тестів... середні поверхи 25 поверхового будинку, у вікно дивиться така ж багатоповерхівка. Жодних проблем без жодних пошуків каналів. Все з коробки.
Alligator: 09.12.2022 00:38 2.4Гц забить 100500 розумними холодильниками, годинниками, телевізорами, приставками...
І знову таки, для всіх цих речей його з головою вистачає. Проблеми "виникають" коли людина з роутеру за 1 грн хоче отримати щось схоже на гігабіт ))
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Поціновувачі інтернету, ви б викладали скани мереж у своїх багатоповерхівках. Бо зазвичай 2,4 забиті всі канали, а на 5 і каналів набагато більше і юзерів на них в рази меньше. Іноді бавлюся скануванням діапазонів і стандартна картина, тому навіть з коробки 5має шанс бути єдиною мережею навкруги на певному каналі.
Ось прям зараз 10 метрів до 5типоверхівки - штук 15 на 2,4 і 4 на 5кгц. Причому ці чотири розбиті на два рівні каналів.
afhpwnd
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривий Ріг

Повідомлення

Pathfinder
спойлер
Безымянный2.png
80 квартирная 5-ти этажка, крайний подъезд.
Mad Dog
Member

Повідомлення

afhpwnd: 10.12.2022 09:51 Pathfinder
спойлер
Безымянный2.png
80 квартирная 5-ти этажка, крайний подъезд.
Та засраністю на частоті 2,4 нікого не здивуєш. Я ще років з 10 тому, запустивши ВіФі аналізатор на ноуті який поставив на вікно 16 поверху (останній) побачив більше 80 мереж...
а от з 5 гГц і досі нічого подібного немає. ці мережі можна порахувати на пальцях, інколи навіть однієї руки.
Зараз аналізатор бачить 4 мережі: мою і ще три з -85-91 dBm

Зображення
Відповісти