Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Muttabor
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Varzek: 23.11.2022 13:54 Який комутатор на 1 гігабіт порекомендуєте придбати? Такий варіант цікавий або є кращі? Необхідний він наразі тільки як "подовжувач". Тобто в мене зараз є кабель від провайдера, він буде підключатися до комутатора. А від комутатора інший буде йти до роутера в іншій кімнаті.
Если неуправляемый свич нужен только как удлинитель - можно ограничиться более простым вариантом:

Перехідник мережевий RJ45 UTP6 F/F

https://rozetka.com.ua/ua/327111778/p327111778/
https://rozetka.com.ua/ua/327111796/p327111796/
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Muttabor
Дякую за пораду. Я ж так розумію, що цей перехідник швидкість ніяк не урізає?
Muttabor
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Varzek
Да, на скорость не влияет и в отличии от коммутатора, не требует какого-либо питания.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Varzek: 23.11.2022 13:54 3) Який комутатор на 1 гігабіт порекомендуєте придбати? Такий варіант цікавий або є кращі? Необхідний він наразі тільки як "подовжувач". Тобто в мене зараз є кабель від провайдера, він буде підключатися до комутатора. А від комутатора інший буде йти до роутера в іншій кімнаті.
В мене в свій час був самий дешевий Netis ST3105GS - працював взагалі без жодних проблем.
Спеціально тестував локально (ПК->NAS) швидкість через iperf - було за 900 Мбіт/с.
А зараз працює так само добре в нового власника.
Перейшов з нього лише тому, що треба було більше портів.

Тому вважаю, що за такі "пасивні" девайси нема смислу сильно переплачувати - головне купити в магазині, де нормальну гарантію дадуть :beer:
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Васильович
Я примітив собі три моделі. Zyxel за ті ж гроші 5 років гарантії. Але мені скоріш за все вистачить того адаптера, подивимось.

Ще цікаво почути думки з приводу цих питань:
Varzek: 23.11.2022 13:54 1) Роутер ASUS RT-AX82U можна об'єжнати в Mesh тільки з таким же роутером? Або можна також з любим із серії AX?
2) Є сенс переплачувати за Asus RT-AX86U в порівнянні з Asus RT-AX86S?
Kobzar
Junior
Аватар користувача
Звідки: Ukraine

Повідомлення

big_bang: 14.11.2022 09:00
Bender911: 12.11.2022 12:50 Scoffer
Дуже розпливчаті вимоги окрім "настінний" (завжди вирішував це питання шурупами через кришку чі скріпками, якщо люди бояться гарантію втратити).
Я поки не зустрічав паганих, якщо треба тільки норм швідкість по Wi-Fi і стабільність без перезавантажень.

Вже декілька місяців тестую TP-Link AX10, на стіну кріпиться, працює стабільно, недорогий - купляв за 1,5к грн.
в мене самого такий
дуже задоволений)
Також задоволений правда обійшовся трохи більше 2к грн, по проводу і ВайФай однакові швидкості ~94 м/с (оператор постачає по бумазі 100)
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Може хтось відповісти з приводу Mesh? Чи можуть працювати Asus RT-AX82U + Asus TUF-AX5400 як єдина Mesh система?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Varzek
Скорее всего могут. Обычно роутеры одного производителя работают по такой схеме. А вот если вы будете брать роутер Asus, роутер TP-link и ещё какой-то другой фирмы, то Mesh не выйдет (сборная солянка из роутеров разных фирм).
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Varzek
обидва підтримують AiMesh, тому повинні працювати разом. Якщо сумніваєтесь можна запитати в support Asus
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80
Bender911
Зрозуміло, дякую :beer:
Tesseract
Member

Повідомлення

Varzek: 23.11.2022 19:18Дякую за пораду. Я ж так розумію, що цей перехідник швидкість ніяк не урізає?
Проблеми можуть бути якщо до обладнання провайдера велика відстань (>50м) і сигнал приходить доволі шумний. В такому випадку активний світч буде працювати як підсилювач, а пасивний перехідник навпаки ще більше глушитиме сигнал.
Також від швидкості інтернету залежить. Для гігабіта треба значно кращі умови, ніж для 100 Мбіт.
Olmi
Junior

Повідомлення

Не зовсім вибір роутера, але сподіваюся на допомогу шановного панства, суть питання у тому що стоїть роутер TP-Link TL-WR841N та Абонентський термінал ONU Huawei EchoLife HG8310M, питання в тому як можно під'єднати їх до "банки" нічого не спаливши, проблема в тому що на роутері БП 9V 0.6A, а на терміналі 12V 500mA (я так розумію що це 0.5A (сорі за тупість)), бачу в продажу "підсилювачі" USB і на 9V і на 12V, але пишуть що там 1А і 0.8А відповідно на виході, чи не забагато це для обладнання, у тому сенсі що не хотілося б нічого спалити :( . Перепрошую якщо не в тій темі відписався.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Olmi, це максималка. Особисто я користуюсь УПСом для сигналізації, де 4А з БП(роутер 12В, 1.5А; термінал 12В, 0.5А).
Olmi
Junior

Повідомлення

Барбарис: 27.11.2022 19:14 Olmi, це максималка. Особисто я користуюсь УПСом для сигналізації, де 4А з БП(роутер 12В, 1.5А; термінал 12В, 0.5А).
Дякую, я вже думаю про те що треба купувати генератор і не заморочуватися з цим напів-DIY підходом
dimus8210
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Olmi: 28.11.2022 00:26
Барбарис: 27.11.2022 19:14 Olmi, це максималка. Особисто я користуюсь УПСом для сигналізації, де 4А з БП(роутер 12В, 1.5А; термінал 12В, 0.5А).
Дякую, я вже думаю про те що треба купувати генератор і не заморочуватися з цим напів-DIY підходом
також як і Барбарис користюсь ббж від відеоспостереження, роутер на 12в, onu на 5в довелось підключити через понижуючий dc-dc перетворювач, працює стабільно, вистачає на 7-8годин від акума на 7Аг, тимбільше що генератор годинами гоняти із-за роутера і onu якось економічно не обгрунтовано, і паливо дороге, і моторесурс не вічний
Olmi
Junior

Повідомлення

dimus8210: 28.11.2022 00:51
Olmi: 28.11.2022 00:26
Дякую, я вже думаю про те що треба купувати генератор і не заморочуватися з цим напів-DIY підходом
також як і Барбарис користюсь ббж від відеоспостереження, роутер на 12в, onu на 5в довелось підключити через понижуючий dc-dc перетворювач, працює стабільно, вистачає на 7-8годин від акума на 7Аг, тимбільше що генератор годинами гоняти із-за роутера і onu якось економічно не обгрунтовано, і паливо дороге, і моторесурс не вічний
Генератор для компьютера+роутер+опалення, для роботи і пережити зиму :gigi:
dimus8210
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Olmi: 28.11.2022 01:11
dimus8210: 28.11.2022 00:51

також як і Барбарис користюсь ббж від відеоспостереження, роутер на 12в, onu на 5в довелось підключити через понижуючий dc-dc перетворювач, працює стабільно, вистачає на 7-8годин від акума на 7Аг, тимбільше що генератор годинами гоняти із-за роутера і onu якось економічно не обгрунтовано, і паливо дороге, і моторесурс не вічний
Генератор для компьютера+роутер+опалення, для роботи і пережити зиму :gigi:
Хоч і не по темі теми) Генератор безперечно потрібен, я мешкаю в приватному будинку, генератор використовуємо для роботи холодильників, накачати води в гідроакумулятор, зарядити акумулятори, працює 2-3-4години, потім перерва і в цей проміжок від окремих безперебійників працює інтернет і опалення, також в ночі нема сенсу ганяти генератор якщо акуми заряджені. І більшість "ширпотребних" генераторів не рекомендується експлуатувати більше 4годин без зупинки, хіба що придбати якийсь генератор розрахований на без зупинну роботу і мати безлім по паливу
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

dimus8210, аналогічно.

Olmi, моторесурс генератора обмежений. Дизель живе довше бензинового, а газовий чи комбінований ще довше. Проте для газового бажано окреме місце для безпеки. Ціна такого рішення зараз висока та й розбирають миттєво.
MSI-PC User
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Muttabor: 24.11.2022 01:10на скорость не влияет и в отличии от коммутатора
Дома использую неуправляемый коммутатор TP-Link LS1005G, скорость не режет.
Tesseract: 27.11.2022 10:48активний світч буде працювати як підсилювач, а пасивний перехідник навпаки ще більше глушитиме сигнал
Верно. Поэтому если есть нужда в коммутаторе, то только со своим питанием и тогда он будет играть роль усилителя сигнала при передаче на большое расстояние от базового роутера. Управляемый или нет - без разницы.
Olmi
Junior

Повідомлення

Барбарис: 28.11.2022 04:56 dimus8210, аналогічно.

Olmi, моторесурс генератора обмежений. Дизель живе довше бензинового, а газовий чи комбінований ще довше. Проте для газового бажано окреме місце для безпеки. Ціна такого рішення зараз висока та й розбирають миттєво.
Питання роботи стає занадто гостро, сподівався щось знайти тисяч до 40ка, в ідеалі якийсь KS 3000GE, там і бензин і газ, але їх немає в продажу, взагалі те що є майже не гуглиться, сиджу вже котрий день голову ламаю що можна взяти, з такими відключеннями потрібно щоб він працював десь годин по 7-8, п'ять днів на тиждень, а інші умови - хто знає що буде завтра. Це до того що моторесурс там обмежений, якщо він мені дасть час протягнути до більш стабільних часів - цього мені достатньо, на роки експлуатації я не розраховую.
Відповісти