Выбор роутера

Локальные сети и Интернет
Відповісти
Автор
Повідомлення
Makc1968UA
Member
Аватар користувача
Звідки: Донбасс

Повідомлення

Кто не любит "руське" - берём китайское: Redmi AX6. Для решения проблем с иероглифами ставим плагин MIWIFI и наслаждаемся. ;)
Не советую сертифицированные для нас и Европы версии - у них слабый сигнал и соответственно покрытие. Пробовал Redmi AX1800 - шляпа.
TSMatvey
Member

Повідомлення

Щось ситуація не зрозуміла. Для звичайного користувача на 1-2к квартиру до 50 м.кв. із двома ПК і 2 телефонами, рідко торенти, в основному ютубчик і кіно онлайн в 4к
-Китайщина :
1) Д-лінк, Нетус, Тенда, Тотолінк -дешевий китай із шансами на проблеми 99,99%
2) Тп-лінк/Меркусіс - глючний середній китай.
3) Хуавей, Сяомі - теж мутні китайскі комуністи (+у них зазавичай тільки 3 лан порти, що маловато)
-Із того що хвалять
4)Асус - гріється, потрібно шукати сторонні прошивки (і це при немалій ціні бренду)
5) Кінетик - росіяни, теж сумнівно, бо ще накладуть санкції і поріжуть можливості, або будуть шпигувати+ як не крути, але підтримувати ворога нерозумно.
6) Мікротик - складний у налаштуванні і рівень технологій вай-фай(як кажуть) на рівні 2010року, а зараз 2022рік. + що мене особисто дивує - всі хвалять мікротик за якість, але гарантія у нього всього 1 рік. Наприклад у Кінетика/ Асуса - 3 роки, а у Ноктуа/Сісоник - 5 років, що показує впевненість фірми у своєму продуктові.
І того, що залишається прискіпливому юзверу вибрати у 2022 році? Хочеться щоб був ВіФі 6. Поки що пристроїв таких немає, але і роутер береться не на 1 рік.

Є ще невідомий Лінксіс -але про нього у цій темі згадали аж 2 рази за 500 сторінок, тому напевне це якийсь мамонт, який не зрозуміло чи жий, чи ні.
А варіанти замовляти із ебей б/у залізо корпоративного сегменту, яке ще не факт що налаштуєш - теж така собі ідея.
І того за розумну ціну до 2000грн у сусідньому магазині розетці то і вибрати немає чого з ВіФі 6 + 4 лан порти)
Востаннє редагувалось 02.02.2022 11:12 користувачем TSMatvey, всього редагувалось 1 раз.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

TSMatvey
А коли саме у 2010 році по віфі були такі швидкості як на моєму HAP ac3 на який я ще 7у RouterOS не ставив з wave2

Зображення

P.S. у сісоніків і по 12 років є гарантія. Але гарантія показник так собі.
TSMatvey
Member

Повідомлення

Навіть якщо підняти бюджет до 2500, то у HAP ac3 немає ВіФІ 6 нажаль. Хоча є юзб і потрібні лан- порти, ех.
Чому хуавеї та сяомі ставлять тільки по 3 лан порти? Для дому як на мене мало - 2 пк + телевізор + 1 запасний.
Востаннє редагувалось 02.02.2022 11:23 користувачем TSMatvey, всього редагувалось 1 раз.
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

TSMatvey
Хоча мені и 5 портів вже замало :(

Ну я от не знаю що з ціми 300мбіт робити. Якщо трохи підшамати з налаштуваннями - можу 400мбіт вижати. Ну з wave2 може до 600мбіт розкачається.

Хоча всі хто купив зі знайомих віфі6 - не можуть відповісти навіщо їм для ютубу і соцмереж такі швидкості)
Gold_Star
Member
Звідки: на беларусь готовилось нападение?

Повідомлення

Makc1968UA: 28.01.2022 09:08Кто не любит "руське" - берём китайское
Tenda AX3000. 160 МГц, 200 милливатт на 5 ГГц - что ещё нужно для счастья?
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

TSMatvey: 02.02.2022 11:00Меркусіс - глючний середній китай
не наговаривайте, за почти год ни одного глюка
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

TSMatvey: 02.02.2022 11:00Є ще невідомий Лінксіс -але про нього у цій темі згадали аж 2 рази за 500 сторінок, тому напевне це якийсь мамонт, який не зрозуміло чи жий, чи ні.
Линксис/Белкин и НетГир - отличные роутеры, американские конторы. Просто редкие звери на наших просторах. И не дешевые.
Мощное и стабильное железо, идут в ногу с технологиями. Но дорогие, возможности настройки неплохие, но уступают Микротам.
По сути они ближе всего к Кинетикам только на современном железе и без фсбшных зондов.
neo89skynet
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

TSMatvey
Асус на мерлине если только, кинетик с вифи 6 только одна модель у них пока (какие русские и какие санкции бред какой то если честно, отличные роутеры с официальной гарантией в украине и поддержкой), из-за рубежа если то нетгиры хороши но и стоят прилично.
Микротики это больше про маршрутизацию, вифи у них хоть и на с дачу и нет с вифи 6, но рядовому пользователю хватает с головой (нужно понимать какие скоростя вам по вифи надо и зачем), главное что стабильность хорошая, а на счет настройки то давно уже есть мобильное приложение через которое он настраивается в 3 клика или через морду по средствам квиксет. Модели ас2/ас3 отлично себя показывают.
Выбор большой на рынке сегодня по роутерам, но вы с начала определитесь с клиентами и требуемыми скоростями, исходя из этого уже и выберайте вифи роутер, ну или если есть деньги то берите сразу топовую модельку у нитгира с вифи 6е :D
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Gold_Star: 02.02.2022 11:21200 милливатт на 5 ГГц
а вот это обязательно нужно везде упоминать, это же только у них такое преимущество есть :gigi: :lol:
Gold_Star
Member
Звідки: на беларусь готовилось нападение?

Повідомлення

Noveon: 02.02.2022 13:17
Gold_Star: 02.02.2022 11:21200 милливатт на 5 ГГц
а вот это обязательно нужно везде упоминать, это же только у них такое преимущество есть :gigi: :lol:
Фанаты кынэтика не знают как перевести dbm в ватты? Сочувствую.
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Gold_Star: 02.02.2022 20:47Фанаты кынэтика не знают как перевести dbm в ватты? Сочувствую.
Не угадал.
Сейчас объясню: необразованные школьники не в курсе, что 100mW (20dBm) для 2.4GHz и 200mW (23dBm) для 5GHz - это ограничение ЗАКОНОМ.
Или в колхозе нету школ уже?
Gold_Star
Member
Звідки: на беларусь готовилось нападение?

Повідомлення

Noveon: 02.02.2022 21:03Или в колхозе нету школ уже?
Возвращаясь с вашего же колхоза в тему роутеров – что ещё посоветуете за условные $60 с набором Wi-Fi 6 1K-QAM/160MHz/23dBm? Любое устройство от тех же китайцев за те же деньги обязательно будет иметь что-то отличное среди трёх предложенных опций. Про оверпрайс и «фирму́» вообще молчу.
neo89skynet
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Можно хоть 1W накрутить и облучать пролетающих мимо птиц :gigi: но к сожалению на портативных клиентах такую мощность не накрутишь... ;)
Serg2112
Member
Аватар користувача

Повідомлення

TSMatvey: 02.02.2022 11:00 5) Кінетик - росіяни, теж сумнівно, бо ще накладуть санкції і поріжуть можливості, або будуть шпигувати+ як не крути, але підтримувати ворога нерозумно.
В 99,99% помогает поставить возле роутера чеснок, святую воду, подкову на дверь повесить и т.п. :horror:
TSMatvey
Member

Повідомлення

Serg2112: 02.02.2022 21:55
TSMatvey: 02.02.2022 11:00 5) Кінетик - росіяни, теж сумнівно, бо ще накладуть санкції і поріжуть можливості, або будуть шпигувати+ як не крути, але підтримувати ворога нерозумно.
В 99,99% помогает поставить возле роутера чеснок, святую воду, подкову на дверь повесить и т.п. :horror:
я ставлюсь до цього відносно спокійно, але і вконтактик в один момент відключили. через всякі впн можна туди ходити, але уже з гемороєм.
1)Тому дивлюсь або на сяомі китайської версії, або хуавей(в деяких ніби підсилювачів на 2.4ГГц немає).
2)Думав уже взяти асусь-55, але на нього немає мерлін прошивки.
3)Дивився на Лінксіс - там до 2,5тис немає ВіФі 6.
4)Дивився на МікроТік %№3, але кажуть, що це не для примітивного-домашнього користувача, яким я являюсь. У мене потреби мінімальні, але хочеться щоб віфі ловив якомога далі, бо мій теперішній тотолінк за 300грн на балкон не добиває нормально.
Хоча чесно кажучи, хотів би взяти Кінетик спідстер. Залізо там середнє, немає віфі 6, але подобається зовнішній вигляд, як звучить назва і безпроблемність в роботі(по відгукам), просто у нього є меш і в майбутньому це може пригодитись.
Уже якщо викинути ВіФі6, то мабуть брати Лінксіс.
Я стільки годин витратив на перегляд форумів, що простіше вже заробити лишню 1000грн і взяти щось за 3,5тис, чого мені точно вистачить із головою на наступні 5-7 років)))
Noveon
Member
Аватар користувача
Звідки: Кропивницький

Повідомлення

Gold_Star: 02.02.2022 21:20что ещё посоветуете за условные $60 с набором Wi-Fi 6 1K-QAM/160MHz/23dBm?
опять эти 23dBm... дачтожтысядешьбудешьделать?...
остаётся только послать в школу - доучивать основы арифметики
23dBm почти у всех роутеров, поставляющихся в Украину - поэтому НЕЛЬЗЯ указывать это как преимущество или исключительность.
TSMatvey: 02.02.2022 22:16і взяти щось за 3,5тис, чого мені точно вистачить із головою на наступні 5-7 років)))
на 5-7 лет может и хватить, но для "добивания на балкон" всё равно не хватит, инфа = 146%
Serg2112: 02.02.2022 21:55В 99,99% помогает поставить возле роутера чеснок, святую воду, подкову на дверь повесить и т.п.

это они ещё не знают, кто владелец Киевстара...
mumu
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

шо за бункер чи актова зала, що роутер до балкона не добиває? або в якій дупі роутер розміщений, і за шо його так мучити? :gigi:
Gold_Star
Member
Звідки: на беларусь готовилось нападение?

Повідомлення

Noveon: 02.02.2022 22:2223dBm почти у всех роутеров
Это «почти у всех» 20 dBm на пятёрку стоит, особенно у Редмиков, у которых зато 4х4 MU-MIMO и есть поддержка собственного мэша, но нету 160 МГц. Так что садись, Вася, двойка тебе.

Отправлено спустя 1 минуту 45 секунд:
mumu: 02.02.2022 22:27або в якій дупі роутер розміщений
Не раз видел уникумов, у которых роутер прямо на акустической колонке стоял, отчего еле 20 мбит из сотки кое как выжималось. :gigi:
neo89skynet
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

TSMatvey: 02.02.2022 22:16взяти щось за 3,5тис
Keenetic Giga (KN-1011) - 3,5-3,7к грн, вифи6, k/v/r, 4 года гарантии, поддержка... :beer:
Відповісти