Не з'являється зображення

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Вирішив сьогодні нарешті почистити свій ПК. Коли збирав усе назад забув підключити живлення на відеокарту і так і запустив. Коли зрозумів помилку і підключив живлення до відеокарти зображення все одно не з'явилося, монітор пише помилку "Немає сигналу". Чи не пошкодив я відеокарту тим що запустив ПК без підключення живлення? Що я можу зробити?
Монітор - 22MP68VQ-P
Відеокарта - RTX 3060TI GDDR6X MSI VENTUS 2X
Мат. Плата - ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
Fen1xz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Тем что не подключил питание на видяху - ты ещё не спалишь. Проверяй все провода, может ещё чего забыл или недовоткнул. И кстати, были тут уже случаи, питание на ЦП и видео точно правильно подключено? Не перепутано местами ? Видео, озу, цп до конца в разъёмы вставлены ?
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Живлення для ЦП не чіпав, ОЗУ також. Єдине що робив це знімав башту для зміни термопасти і відеокарту для того щоб її почистити, тому наврядчи я міг щось із цього забути під'єднати, або під'єднати неправильно
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

lirikmen
А в разъём PCI-E никакая грязь не попала при демонтаже-монтаже видеокарты? Проверь все контакты.
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Avenger80: 12.08.2024 19:22 lirikmen
А в разъём PCI-E никакая грязь не попала при демонтаже-монтаже видеокарты? Проверь все контакты.
Тільки що додатково продув усе стисненим газом, нажаль результату це не дало

Отправлено спустя 4 минуты 58 секунд:
За допомогою ноута та ТВ перевірив HDMI кабель та монітор - вони працюють. Тому, я підозрюю, щось не так з відеокартою, або ще чимось, що знаходиться у системному блоці
Siferatus
Member

Повідомлення

Предлагаю заного все компоненты переподключить и проверить заработает ли. На крайний случай сбить настройки биос.
Странно что монитор писал "нет изображения" в первом случае. Имею так же асус мать+райзен+2080 и при отключенном питании видео получаю сообщение на экране от пк что надо бы запитать
Aleksandr1973
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

lirikmen
А проц когда снималю башню остался на месте или с башней снялся ? Снимите башню и посмотрите на проц ( ножки целые ) .
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Siferatus: 12.08.2024 19:37 Предлагаю заного все компоненты переподключить и проверить заработает ли. На крайний случай сбить настройки биос.
Странно что монитор писал "нет изображения" в первом случае. Имею так же асус мать+райзен+2080 и при отключенном питании видео получаю сообщение на экране от пк что надо бы запитать
Відеокарту вже не раз дістав-перевірив-підключив. В мене вже був випадок, коли я ніби все підключив, нічого не запрацювало, а коли зробив все теж саме ще раз, то все було ок. Нажаль, в цей раз це не спрацювало і наврядчи, якщо я ще раз дістану відеокарту, щось сильно зміниться. На матплаті є кнопка BIOS FLBK мені її тицяти, або як діди батарейку дістати-засунути?

Отправлено спустя 2 минуты 15 секунд:
Aleksandr1973: 12.08.2024 19:39 lirikmen
А проц когда снималю башню остался на месте или с башней снялся ? Снимите башню и посмотрите на проц ( ножки целые ) .
Проц залишився на місці і потужно там тримається, я не знаю як та конструкція на "щеколде" називається, яка міцно фіксує проц у сокеті

Отправлено спустя 58 секунд:
Також зроблю уточнення що я забув саме підключити 8+8 пін до відеокарти, а не взагалі кабель живлення до корпусу
Hells Angels
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lirikmen: 12.08.2024 19:46Також зроблю уточнення що я забув саме підключити 8+8 пін до відеокарти, а не взагалі кабель живлення до корпусу
да не буде нічого, коли ВК вставлена в слот і без доп. живлення пк запустити.

у проці є відеоядро, на мп HDMI-порт провіряйте чи працює пк так, без ВК
Siferatus
Member

Повідомлення

lirikmen: 12.08.2024 19:45
Siferatus: 12.08.2024 19:37 Предлагаю заного все компоненты переподключить и проверить заработает ли. На крайний случай сбить настройки биос.
Странно что монитор писал "нет изображения" в первом случае. Имею так же асус мать+райзен+2080 и при отключенном питании видео получаю сообщение на экране от пк что надо бы запитать
Відеокарту вже не раз дістав-перевірив-підключив. В мене вже був випадок, коли я ніби все підключив, нічого не запрацювало, а коли зробив все теж саме ще раз, то все було ок. Нажаль, в цей раз це не спрацювало і наврядчи, якщо я ще раз дістану відеокарту, щось сильно зміниться. На матплаті є кнопка BIOS FLBK мені її тицяти, або як діди батарейку дістати-засунути?

Отправлено спустя 2 минуты 15 секунд:
Aleksandr1973: 12.08.2024 19:39 lirikmen
А проц когда снималю башню остался на месте или с башней снялся ? Снимите башню и посмотрите на проц ( ножки целые ) .
Проц залишився на місці і потужно там тримається, я не знаю як та конструкція на "щеколде" називається, яка міцно фіксує проц у сокеті
Лично сам отключаю питание бп, вынимаю батарейку и зажимаю внопку включения на секунд 15-20. Не раз спасало, когда игрался с озу и после моих кривых ручек ничего не происходило на экране кроме крутящегося кулька :)
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

І не знаю чому не перевірив одразу і не написав це - кулери на відеокарті обертаються. Також тільки що спробував дістати-вставити батарейку - результату не дало
Fen1xz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lirikmen: 12.08.2024 19:46 Проц залишився на місці і потужно там тримається, я не знаю як та конструкція на "щеколде" називається, яка міцно фіксує проц у сокеті
Ну насчёт крепкой фиксации в сокете и вырванных с охладом камней это тема для отдельного разговора :D
lirikmen: Також зроблю уточнення що я забув саме підключити 8+8 пін до відеокарти, а не взагалі кабель живлення до корпусу
А подключено напрямую кабелями от блока или переходниками ? Кабели на одной "ветке" висят или на разных ?
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Hells Angels: 12.08.2024 19:48
lirikmen: 12.08.2024 19:46Також зроблю уточнення що я забув саме підключити 8+8 пін до відеокарти, а не взагалі кабель живлення до корпусу
да не буде нічого, коли ВК вставлена в слот і без доп. живлення пк запустити.

у проці є відеоядро, на мп HDMI-порт провіряйте чи працює пк так, без ВК
Нажаль, мій райзен 5 5600 без відеоядра, тому не маю змоги це перевірити
Siferatus
Member

Повідомлення

lirikmen: 12.08.2024 19:49 І не знаю чому не перевірив одразу і не написав це - кулери на відеокарті обертаються. Також тільки що спробував дістати-вставити батарейку - результату не дало
Тогда следуем простому правилу - оставляем самый минимум периферии, устройств и компонентов для успешного запуска и проверяем: сначала 1 плашку озу, потом поменять местами, потом в другом слоте.
Ну не может комп с неподключенным питанием вк не дать белым тектом на черном фоне сообщение о необходимости запитать видюху.
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Fen1xz: 12.08.2024 19:52 А подключено напрямую кабелями от блока или переходниками ? Кабели на одной "ветке" висят или на разных ?
Стосовно цього не впевнений, бо збирали ПК мені у магазині елмір, в якому я його і замовляв і стягнули все стяжками так, що я до БП взагалі підлізти не можу. Але, як мені здалося, то кабель йде від БП без перехідників
Fen1xz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

По мануалу у вас на мамке есть лед индикаторы рядом с последним слотом ОЗУ, над 24пин питанием.
The Q-LEDs check key components (CPU, DRAM, VGA, and booting devices) during the motherboard booting process. If an error is found, the critical component’s LED stays lit up until the problem is solved.

Что там происходит в момент загрузки ?
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Fen1xz: 12.08.2024 20:01 По мануалу у вас на мамке есть лед индикаторы рядом с последним слотом ОЗУ, над 24пин питанием.
The Q-LEDs check key components (CPU, DRAM, VGA, and booting devices) during the motherboard booting process. If an error is found, the critical component’s LED stays lit up until the problem is solved.

Что там происходит в момент загрузки ?
За порадою людини вище попереставляв ОЗУ і хоча спочатку це нічого не дало, коли я поставив все як було спочатку - зображення з'явилося. Стосовно індикації горить Boot. Тепер в мене з'явилося повідомлення про встановлення біосу.

Велике дякую усім хто приймав участь у вирішенні проблеми :beer:

Отправлено спустя 1 минуту 32 секунды:
І поки ви ще тут підкажіть будь ласка чи потрібно мені щось зробити після сбросу біосу чи можна користуватися стоковим? Бо я ніколи розгоном не займався, тому в біос заходив, аби вибрати ХМР профіль
Siferatus
Member

Повідомлення

lirikmen: 12.08.2024 20:13
Fen1xz: 12.08.2024 20:01 По мануалу у вас на мамке есть лед индикаторы рядом с последним слотом ОЗУ, над 24пин питанием.
The Q-LEDs check key components (CPU, DRAM, VGA, and booting devices) during the motherboard booting process. If an error is found, the critical component’s LED stays lit up until the problem is solved.

Что там происходит в момент загрузки ?
За порадою людини вище попереставляв ОЗУ і хоча спочатку це нічого не дало, коли я поставив все як було спочатку - зображення з'явилося. Стосовно індикації горить Boot. Тепер в мене з'явилося повідомлення про встановлення біосу.

Велике дякую усім хто приймав участь у вирішенні проблеми :beer:

Отправлено спустя 1 минуту 32 секунды:
І поки ви ще тут підкажіть будь ласка чи потрібно мені щось зробити після сбросу біосу чи можна користуватися стоковим? Бо я ніколи розгоном не займався, тому в біос заходив, аби вибрати ХМР профіль
Можно пользоваться и так, но было бы обидно пользоваться памятью в 2400 либо в 2666, если она может больше, потому xmp будет достаточно для обычного пользователя
lirikmen
Junior
Звідки: Харків

Повідомлення

Тобто мені варто вибрати опцію Run Setup? І також підкажіть як закривати тему, якщо її взагалі потрібно закривати
Siferatus
Member

Повідомлення

lirikmen: 12.08.2024 20:19 Тобто мені варто вибрати опцію Run Setup? І також підкажіть як закривати тему, якщо її взагалі потрібно закривати
в выпадающем списке docp профиль выбери. Этого будет достаточно
спойлер
Зображення
Відповісти