Після зборки нового пк ssd граються в свою гру

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Happy
Junior

Повідомлення

Доброго дня.

Було два ssd з windows 10, один робочий, другий був як бекап відключений від системи. При встановлені нових комплектуючих були проблеми з встановленням windows 10 на основний ссд(можливо він був по старому "алгоритму", я в цьому не розбираюсь), при запуску системи грузилась вінда з бекапу, а основний ssd взагалі пк не бачив, використавши гугл та зробивши через одне місце встановити систему на основний ssd вдалось, пропрацювавши так 2 дні, сьогодні при включені зловив дроп системи і вибір дій при цьому, перепробував все, перейшовши знову в гугл, спробував через командну строку прописати scan та diskpart, де здивувавшись побачив основним диском бекап вінду, яку по своїй тупості замість того щоб форматнути даний ssd видалив через shift+delete, пригаючи з бубном, вдалось через біос знайти свій основний ssd та при запуску пк система підтянула вінду і на цьому я думав все. Але запустивши пк після обіду система тепер взагалі пішла одразу в біос, там переглянувши налаштування помітив, що основний ssd зник і є в наявності тільки пустий "бекап" ссд, вибравши його і перезапустивши систему, зайшов в біос і при налаштуванні boot системи знову з'явився основний ссд і система знову нормально загрузилась.

Також пробував міняти місцями сата кабелі між ssd, та взагалі нові сата. Підкажіть будь ласка як вийти з ситуації, на даний момент бачу вихід форматнути "бекап" ssd і якщо це можливо клонувати основний ssd на "бекап", а основний після цього форматнути.

P.s. Прикріпляю фото де в налаштування було два ссд, а при запуску пк після обіду був лише бекап ссд.
Вкладення
photo_2023-05-04_14-45-05.jpg
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Happy
У тебе Boot Option #1 вимкнено, спробуй ввімкнути його

А якщо це просто для фото ти його "вимкнув" то ймовірно вимкнено CSM (вгорі там де BIOS Mode воно чомусь сіре, а не біле як UEFI)
Happy
Junior

Повідомлення

WalkMan: 04.05.2023 18:00 Happy
У тебе Boot Option #1 вимкнено, спробуй ввімкнути його

А якщо це просто для фото ти його "вимкнув" то ймовірно вимкнено CSM (вгорі там де BIOS Mode воно чомусь сіре, а не біле як UEFI)
Воно було вимкнене коли в обід я запустив пк, після чого я зайшов сюди як на фото і ввімкнув, перезавантажив пк і там з'явився ссд з віндою, після чого я її залишив, а цей ссд вимкнув і вінда загрузилась.
Happy
Junior

Повідомлення

Доброго дня. З попередньою проблемою вроді розібрався, вилізла інша, локальні диски HDD інколи тормозять в загрузці, а коли це відбувається, чути як всередині працюючого пк щось починає гудіти, ніби як "двигун" запустився, після чого локальні диски з'являються в провіднику.
Alex+
Member

Повідомлення

Happy
Це мабуть тому, що в налаштуваннях живлення вінди увімкнена зупинка дисків в простої. Тоді при звертанні до диску треба час на розкрутку, від цього той звук і затримка
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Happy: 20.05.2023 15:08 Доброго дня. З попередньою проблемою вроді розібрався, вилізла інша, локальні диски HDD інколи тормозять в загрузці, а коли це відбувається, чути як всередині працюючого пк щось починає гудіти, ніби як "двигун" запустився, після чого локальні диски з'являються в провіднику.
Вам треба покропити ПК святою водою.
Що за диски? Мабуть їм вже прийшов гамон.
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

В системному блоці, крім ССД, є ще "звичайні" жорсткі диски. Так як вони мало використовуються - то вони засипають (або самі, або від ОС). Коли ви на них тикаєте - вони прокидаються, і коли розкручуються - дають той самий звук "як ніби щось розкручується".
(Ваш КО).
Alex646
Member

Повідомлення

Vovk_Z: 20.05.2023 16:07 В системному блоці, крім ССД, є ще "звичайні" жорсткі диски. Так як вони мало використовуються - то вони засипають (або самі, або від ОС). Коли ви на них тикаєте - вони прокидаються, і коли розкручуються - дають той самий звук "як ніби щось розкручується".
(Ваш КО).
Happy: 20.05.2023 15:08 Доброго дня. З попередньою проблемою вроді розібрався, вилізла інша, локальні диски HDD інколи тормозять в загрузці, а коли це відбувається, чути як всередині працюючого пк щось починає гудіти, ніби як "двигун" запустився, після чого локальні диски з'являються в провіднику.
Навіть заснувші диски не повинні зникати з провідника. Ніколи.

Загалом, це дуже погана прикмета. Може дохнути контроллер дисків, а це южний міст або проц (не знаю, який у вас конфіг). Може бути і бп.
В ідеалі варто встановити ос на ссд для бекапу, який наче як не зникав, і поюзати кілька днів.
Alex+
Member

Повідомлення

Alex646
чогось мені думається, що то він так написав про папки на дисках, які не одразу з'являються поки диск не розкрутився.
Happy
Junior

Повідомлення

Так, дякую всім за пояснення, я вчора догуглився і дійсно, в налаштуваннях стояло кожні 20хв віндовс "будив" диски, змінив опцію на 0 і проблема зникла. Залишилось тільки одна "проблема", якщо це так можна назвати, на старому конфізі коли я виключав пк, вінда виключалась і комп разом з нею, зараз на новому конфізі, так само вінда виключається, але комп йде ніби в два заходи, спочатку "клац" робить такий як на попередньому конфізі виключався, але пк ще працює декілька секунд і після нього вже повністю система виключається. Старий конфіг був на 6700к+1080 ті, блок живлення Chieftec A-90 GDP-750C, теперішній конфіг 5700х + 3070 msi
anyname
Member

Повідомлення

Happy: 21.05.2023 08:55 Так, дякую всім за пояснення, я вчора догуглився і дійсно, в налаштуваннях стояло кожні 20хв віндовс "будив" диски, змінив опцію на 0 і проблема зникла. Залишилось тільки одна "проблема", якщо це так можна назвати, на старому конфізі коли я виключав пк, вінда виключалась і комп разом з нею, зараз на новому конфізі, так само вінда виключається, але комп йде ніби в два заходи, спочатку "клац" робить такий як на попередньому конфізі виключався, але пк ще працює декілька секунд і після нього вже повністю система виключається. Старий конфіг був на 6700к+1080 ті, блок живлення Chieftec A-90 GDP-750C, теперішній конфіг 5700х + 3070 msi
Можливо отой клац церез те що жорсткі диски виключаючись на парковку стають.
Happy
Junior

Повідомлення

anyname: 21.05.2023 10:10
Happy: 21.05.2023 08:55 Так, дякую всім за пояснення, я вчора догуглився і дійсно, в налаштуваннях стояло кожні 20хв віндовс "будив" диски, змінив опцію на 0 і проблема зникла. Залишилось тільки одна "проблема", якщо це так можна назвати, на старому конфізі коли я виключав пк, вінда виключалась і комп разом з нею, зараз на новому конфізі, так само вінда виключається, але комп йде ніби в два заходи, спочатку "клац" робить такий як на попередньому конфізі виключався, але пк ще працює декілька секунд і після нього вже повністю система виключається. Старий конфіг був на 6700к+1080 ті, блок живлення Chieftec A-90 GDP-750C, теперішній конфіг 5700х + 3070 msi
Можливо отой клац церез те що жорсткі диски виключаючись на парковку стають.
З цим потрібно щось робити?
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Шум з системного блоку кілька "лишніх" секунд - це варіант нормальної роботи. Проблема - якщо це 30 секунд, чи зовсім не вимикається.
anyname
Member

Повідомлення

Happy: 22.05.2023 12:58
anyname: 21.05.2023 10:10
Можливо отой клац церез те що жорсткі диски виключаючись на парковку стають.
З цим потрібно щось робити?
З коректним відключенням нічого не нудно робити. Якщо є бажання , можете для тестового включення виключення відчепити всі hdd (sata кабелі) , і якщо без них отого клац не буде то підчепити їх обратно й далі не перейматися.
Відповісти