Дивне перезавантаження компа через навантаження процесора в робочих завданнях

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Всім привіт! Зіткнувся з дуже дивною проблемою при великому навантаженні на процесор, а саме рендер через cpu перезавантажує комп'ютер (або інколи зрідка гасне екран гасне і він наче далі працює без реагування на мишу, клавіатуру) Наведу конкретні приклади на яких це стається: на тесті Blender benchmark (рендер через cpu 3d сцени), на рендері зображення через cpu в нейронці Stable Diffusion, Unreal Engine 4 при загрузці певних сцен, і навіть кумедний приклад рендер (компіляція) левелу для Counter Strike 1.6/Half-life - скільки воно там може навантажувати :facepalm:
При тому тести Corona benchmark (рендер через cpu) Superposition Benchmark, OCCT - спокійно проходить. В іграх взагалі проблем не виникало, спокійно грав Contol на ультрах в 4к з DLSS.
Надіюсь хтось стикався з подібним, бо пошук в інеті не дає майже ніяких відповідей.

Моя конфігурація:
I9-11900kf
процесорний кулер Noctua NH-D14
материнка Asrock B560 Pro4
32GB DDR4 3200mhz Kingston Fury Beast
Rtx 3070 gamerock v1
Kingston SSD 500GB
БЖ 750w Chieftec CTG-750C
Windows 10 з усіма обновами
Alex+
Member

Повідомлення

Судячи по тестам, плата слабувата по харчувальнику для 11900к, особливо із знятими лімітами, та легко гріється під сотню і більше та викликала краш системи . Я б спробував обмежити апетит процесора для перевірки.
deserteagle777
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Програма минимум - идем в биос и ограничиваем теплопакет процессора наименьшим доступным значением , если не изменяет память то 253W , а также прошиваем биос до самой актуальной версии .

делаем , тестируем , смотрим . Если не помогает - то меняем доску
Alex+
Member

Повідомлення

250 ват то забагато. Це ж величина pl2 буде, майже максимум для проца.
Десь на 125 треба зафіксувати.
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Alex+: 15.03.2023 00:39 Судячи по тестам, плата слабувата по харчувальнику для 11900к, особливо із знятими лімітами, та легко гріється під сотню і більше та викликала краш системи . Я б спробував обмежити апетит процесора для перевірки.
Так я чув, що вона ріже по бустових частотах, але дивує о ця вибірковість у поведінці. Та й розгон на максимум за 5-10 секунд та перезавантаження одразу шокує. Спробую обмежити
Романчег
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

БЖ 750w Chieftec CTG-750C - предположу, что виновник именно он.
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Романчег: 15.03.2023 20:03 БЖ 750w Chieftec CTG-750C - предположу, что виновник именно он.
Думаєте процесор може віджирати більше за відяху в розгоні? Це звісно було би краще ніж материнка
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

уточните таки чем вы рендерите - процом или видяхой? вы уверены, что это именно проц? так как при перегреве проца плата просто вырубается
Alex+
Member

Повідомлення

MqM: 15.03.2023 20:11Це звісно було би краще ніж материнка
спойлер
Зображення
Єдина плата, яка крашить систему при перегріві врм. Всі інші троттлять
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

KimRomik: 15.03.2023 20:14 уточните таки чем вы рендерите - процом или видяхой? вы уверены, что это именно проц? так как при перегреве проца плата просто вырубается
Саме процесором, бо саме так виставляю в налаштуваннях. Коли саме відяхою рендерю ніяких проблем зовсім. В чому саме проблема я не знаю, тому і звертаюся до знавців.
пс з мого досвіду правда на ноуті, від перегріву процу бувало повне вимкнення і перезавантаження ноута (може завчасно йшло в захист, писало помилки)

Відправлено через 1 хвилину 35 секунд:
Alex+: 15.03.2023 20:32
MqM: 15.03.2023 20:11Це звісно було би краще ніж материнка
спойлер
Зображення
Єдина плата, яка крашить систему при перегріві врм. Всі інші троттлять
О це так мені "пощастило" Таки не варто довіряти збірникам пк :weep: На скріні виходить максимально допустима частота? це ще непогано, якщо урізати до 4.4 Ггц наприклад.
Але там i9-11900K - тобто з графічним ядром, що теж допомагає нагрітися я так думаю
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

MqM
В вашому випадку треба різати частоти, ну і при можливості офсетом, чи як там можна - знижати вольтаж на ядрах.

Це плата максимум під і5, я не знаю, хто в здоровому глузду і для чого туди поставив і9, 11 покоління неадекватно багато жере, навіть як для інтелу :gigi:
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

MqM
короче плата хлам.
VRM калиться "до красна" походу і не тяне тупо.
MqM: 15.03.2023 20:37Таки не варто довіряти збірникам пк
просто коли вибираєте комплектуху собі, то потрібно все деталізовано вивчати.
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Mixx: 15.03.2023 21:18 MqM
В вашому випадку треба різати частоти, ну і при можливості офсетом, чи як там можна - знижати вольтаж на ядрах.

Це плата максимум під і5, я не знаю, хто в здоровому глузду і для чого туди поставив і9, 11 покоління неадекватно багато жере, навіть як для інтелу :gigi:
Багато можна виграти на зменшенні вольтажу?
пс такий здоровий глузд в деяких працівників Комп'ютерного Всесвіту :weep: На фірмі виходило дорожче (як ціна компа так і збірки), тому прийшлося туди звернутися :-/
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

MqM
Зазвичай вольтаж на процах встановлений з великим запасом, в середньому по лікарні можна при стокових частотах зрізати від чверті до третини споживання (тобто з умовних 200вт до 150-130), зазвичай при зниженні частот можна виграти ледь не в 2 рази, але це все за умови, що материнка не обмежує проц в споживанні, вам треба подивитись, до яких частот, при якому вольтажі материнка бустить проц, знизити на пару сот мгц частоти до умовних 4.2 по всім ядрам а далі офсетом, або через ручне керування по 0.025в знижувати вольтаж починаючи з того значення, що ви побачити, доки не втратите стабільність, 10хв в аїдівському тесту між кожним кроком буде достатньо, як втратите стабільність - повертаєтесь на крок-півтори назад, тестуєте вже хочаб з пів години, якщо стабільно - пробуєте навантажити вашими робочими завданнями. В результаті мусить вийти щось накшталт 4.2 по всім ядрам, вольтаж умовні 1.05в (цифри взяті зі стелі), все робиться шляхом довгого підбору волтьтажу, для такої материнки без цього ніяк.
FANAT7
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Сборщикам пк стоит доверять лишь тогда, когда ты сам хоть немного разбираешься и понимаешь, что тебе ставят и за какую цену.

Вот эта сборка - это пример дешмана тысяч за 40. Тут сэкономлено на всем, кроме процессора. И мат. плата одна из самых дешевых и ненадежных.

А вообще, каким образом дешманский Б чипсет оказался в сборке с 11900к? Суть не в том, чтобы гнать до упора процессор, а в том, что платы на z-чипсете рассчитаны на нагрузку и могут с ней работать.

Я более чем уверен что комп рубает именно материнка, потому как дешманская плата просто не вывозит турбобуст восьмиядерника.
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Mixx: 16.03.2023 13:49 MqM
Зазвичай вольтаж на процах встановлений з великим запасом, в середньому по лікарні можна при стокових частотах зрізати від чверті до третини споживання (тобто з умовних 200вт до 150-130), зазвичай при зниженні частот можна виграти ледь не в 2 рази, але це все за умови, що материнка не обмежує проц в споживанні, вам треба подивитись, до яких частот, при якому вольтажі материнка бустить проц, знизити на пару сот мгц частоти до умовних 4.2 по всім ядрам а далі офсетом, або через ручне керування по 0.025в знижувати вольтаж починаючи з того значення, що ви побачити, доки не втратите стабільність, 10хв в аїдівському тесту між кожним кроком буде достатньо, як втратите стабільність - повертаєтесь на крок-півтори назад, тестуєте вже хочаб з пів години, якщо стабільно - пробуєте навантажити вашими робочими завданнями. В результаті мусить вийти щось накшталт 4.2 по всім ядрам, вольтаж умовні 1.05в (цифри взяті зі стелі), все робиться шляхом довгого підбору волтьтажу, для такої материнки без цього ніяк.
Дякую, буду з цим гратися, надіюсь вийде підігнати.

Відправлено через 6 хвилин 43 секунди:
FANAT7: 16.03.2023 14:23 Сборщикам пк стоит доверять лишь тогда, когда ты сам хоть немного разбираешься и понимаешь, что тебе ставят и за какую цену.

Вот эта сборка - это пример дешмана тысяч за 40. Тут сэкономлено на всем, кроме процессора. И мат. плата одна из самых дешевых и ненадежных.

А вообще, каким образом дешманский Б чипсет оказался в сборке с 11900к? Суть не в том, чтобы гнать до упора процессор, а в том, что платы на z-чипсете рассчитаны на нагрузку и могут с ней работать.

Я более чем уверен что комп рубает именно материнка, потому как дешманская плата просто не вывозит турбобуст восьмиядерника.
Раніше щодо материнок настільки не заморочувався, думав буде лише порізано в бусті. Та й з такими гарчими процами і споживанням справ не було, то ж не міг уявити, що зараз буває так кепсько

Що справді на всьому? Був б радий, якби поділилися цінами де за 40к можна зібрати з усього нового таку ж. Ну так материнка по остаточному принципу майже виходила. Ну наче і i7 сюди теж не піде тоді, а вже зі слабшим процом не було би сенсу взагалі в купівлі. Так я чув за z чіпсет, надіявся, що не так критично, ну так брак досвіду
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

MqM: 16.03.2023 21:55 ...Ну наче і i7 сюди теж не піде тоді, а вже зі слабшим процом не було би сенсу взагалі в купівлі...
Скоріше за все i7-11700 МП витягла б. Та якщо зараз обирати між заміною ЦП чи МП, то краще вже дошку міняти.
GIGABYTE Z590 AORUS MASTER https://www.newegg.com/p/N82E1681314526 ... klink=true
MqM
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

shatun: 16.03.2023 22:54
MqM: 16.03.2023 21:55 ...Ну наче і i7 сюди теж не піде тоді, а вже зі слабшим процом не було би сенсу взагалі в купівлі...
Скоріше за все i7-11700 МП витягла б. Та якщо зараз обирати між заміною ЦП чи МП, то краще вже дошку міняти.
GIGABYTE Z590 AORUS MASTER https://www.newegg.com/p/N82E1681314526 ... klink=true
Вичитав, що наче хтось налаштував під i7-11700, надіюсь, що i9 не надто далеко. Дякую за пораду
Відповісти