Якась фігня з компом при роботі від інвертора 12/220В

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
DimaTT
Junior

Повідомлення

привіт усім.
сгорів в мене німецький інвертор, купив китайській :) бо клята німчура позатирала усе маркування на мікросхемах у старому, нема змоги відремонтувати.. ну добре, приїхав китаєць - не самий дешевий, з нормальними клемами та проводами. старий інвертор був на 600Вт номінал. китаєць на 1500Вт номінал та 3500Вт пікового навантаження. китаєць стабільно видає 230В та 50Гц на виході. без питань працює від нього холодильник, тв, потужний роутер, ноутбук... а ось з домашнім iMac 27" не хоче працювати. на інверторі загорається warning! та починає верещати та блокується. прм всьому тому, старий iMac доньки на 24" працює нормально, не вимикається, монітор не блимає. від старого 600W інвертора, мій iMac 27" працював через китайське дбж. але чайна дбж було доконане вимкненнями електроструму та роботою від батареї в ноль і вже подохло )) є в когось ідеї, що за (тут мало бути погане слово, яке не пропустив автоцензор) така?!
осцилографу дома нема, але мультіметр показує стабільну напругу на виході інвертора. навіть, коли батарея просаджується вже, він впевнено дає 230В на виході. не більш, не менш. наче сінус інвертор, але не знаю. холодильник завів і працював нормально десь близько години (потім світло дали і я вимкнув інвертор).
буду вдячний за якісь коментарі :)) бо я не знаю що то за фігня...
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

ну в китайців те шо написано треба зразу на 3 ділити й більше не навантажувати його, скоріше маку не подобаеться синусоїда, а якщо маку вона не подобаеться то двигуни від ного підключати не дуже гарно (Холодильник, кондиціонер ...)
DimaTT
Junior

Повідомлення

Так трохи меншій мак 24" працює! І не компьютер вимикається, а сам інвертор блокується - от що дивно
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

DimaTT: 02.02.2023 15:45 Так трохи меншій мак 24" працює! І не компьютер вимикається, а сам інвертор блокується - от що дивно
там відрізнчються схеми перетворювача струму в БЖ, більш проста працюе, більш складніша ні
DimaTT
Junior

Повідомлення

Тобто - шляху для вирішення немає? тільки інший інвертор з нормальною сигусоїдою? УПС не допоможе, щоб через нього пропустити живлення від інвертора?
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

упс на це не розрахований, й в більшості апроксимована сінусоїда
Alexsandr
Member

Повідомлення

WaRMacTep: 01.02.2023 22:36 ну в китайців те шо написано треба зразу на 3 ділити й більше не навантажувати його, скоріше маку не подобаеться синусоїда, а якщо маку вона не подобаеться то двигуни від ного підключати не дуже гарно (Холодильник, кондиціонер ...)
Там после БП постоянный ток, а сам БП импульсный, обычно такие переваривают любую форму синусоиды.

Отправлено спустя 5 минут 40 секунд:
DimaTT: 02.02.2023 15:56 Тобто - шляху для вирішення немає? тільки інший інвертор з нормальною сигусоїдою? УПС не допоможе, щоб через нього пропустити живлення від інвертора?
Если дело только в пусковом токе, то поможет. Только старт системы скорее всего хитрый будет. В начале от батареи ИБП потом мак и потом питание на ИБП с инвнртора. Но это только если дело в пиковом старте при запуске.
ИБП бытовые практически никогда не имеют синусоиду и это не мешает Макам работать.

В целом проблема похожа на работу ИБП от БП с APFC. На данном Маке вполне возможно стоит более мощный БП и он уже вгоняет инвертор в перегрузку. По мощности, если бы инвертор выдавал свои киловаты, он бы тянул. Скорее всего проблема в маломощном инверторе и достаточно мощном БП с APFC.
Alex+
Member

Повідомлення

Можна заради науки спробувати підключити компа через доооовгий-довгий (метрів 30-50) подовжувач із тонкого (0.5 - 0.75мм) дроту. Він буде слугувати своєрідним резистором, та дещо знизить стрибок струму. Блок живлення якщо я правильно зрозумів там на 300 ватт усього, тобто тонкий провід з легкістю витримає робоче навантаження
mamayawarlord
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

Alex+
Ага. Через конденсатор в 1Ф
Alex+
Member

Повідомлення

mamayawarlord
спробувати звісно можна, але під навантаженням може просісти дуже
DimaTT
Junior

Повідомлення

Ну, інвертор не самий потужний, але біля 1,2 кВт видає. Електрочайник не тягне та кава машину, але двометровий двокамерний холодильник Самсунг - запросто. Фєн на 2,7кВт тягне на першій швидкості. Блін, ватметра дома немає :))
Alex+
Member

Повідомлення

DimaTT
У імпульсних БЖ сплеск при запуску може бути з десяток квт. Цей сплеск долі секунди, але деякі інвертори\дбж, в залежності від того як налаштований у них захист, встигають зреагувати та впасти в помилку. Звісно, якщо там за напругою, частотою, формою сигналу та ем перешкодами все в нормі.
Іншого пояснення такій поведінці немає. З цього місця також ростуть ноги у відомій усім проблемі роботи дбж з apfc бж.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

DimaTT: 05.02.2023 17:18 Ну, інвертор не самий потужний, але біля 1,2 кВт видає. Електрочайник не тягне та кава машину, але двометровий двокамерний холодильник Самсунг - запросто. Фєн на 2,7кВт тягне на першій швидкості. Блін, ватметра дома немає :))
У меня лампы моргают при подключении обычного ИБП. Можете представить потребляемый ток, киловатт с 10 наверное в импульсе. От 3кВт бойлера так не моргает.
DimaTT
Junior

Повідомлення

зрозумів. усім дякую
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Выкрутить яркость на минимум (или какой-то профиль включить в стиле энергосбережения) на этап пуска. Потом, если сработает, добавить яркости и работать как обычно.
Alex+
Member

Повідомлення

acm_fan
Це не допоможе. Сплеск майже не залежить від навантаження. Навіть якщо просто пустий БП підключити, то буде сплеск від зарядки банок на вході.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Теория это прекрасно, но факты могут идти с ней вразрез. Пусть человек пробует, это несложно.
Продолжая тему про заряд конденсаторов, можно пытаться подряд включать 2-3 раза, пока не "заведётся".
Alex+
Member

Повідомлення

Та хай пробує, я ж не проти. А включати підряд не вийде бо треба перезапускати інвертор для виходу з помилки
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

DimaTT: 01.02.2023 06:49 привіт усім.
сгорів в мене німецький інвертор, купив китайській :) бо клята німчура позатирала усе маркування на мікросхемах у старому, нема змоги відремонтувати.. ну добре, приїхав китаєць - не самий дешевий, з нормальними клемами та проводами. старий інвертор був на 600Вт номінал. китаєць на 1500Вт номінал та 3500Вт пікового навантаження. китаєць стабільно видає 230В та 50Гц на виході. без питань працює від нього холодильник, тв, потужний роутер, ноутбук... а ось з домашнім iMac 27" не хоче працювати. на інверторі загорається warning! та починає верещати та блокується. прм всьому тому, старий iMac доньки на 24" працює нормально, не вимикається, монітор не блимає. від старого 600W інвертора, мій iMac 27" працював через китайське дбж. але чайна дбж було доконане вимкненнями електроструму та роботою від батареї в ноль і вже подохло )) є в когось ідеї, що за (тут мало бути погане слово, яке не пропустив автоцензор) така?!
осцилографу дома нема, але мультіметр показує стабільну напругу на виході інвертора. навіть, коли батарея просаджується вже, він впевнено дає 230В на виході. не більш, не менш. наче сінус інвертор, але не знаю. холодильник завів і працював нормально десь близько години (потім світло дали і я вимкнув інвертор).
буду вдячний за якісь коментарі :)) бо я не знаю що то за фігня...
це просто інвертор який не тягне свої 1500вт.
а судячи по споживанню мака, там и 800вт немає. Холодильник то не показник, він споживает, 70-150вт . (бо він інверторний у Вас.)
Якщо зможете таки запустить мак, далі він буде працювать, у цього китайця, не хватає потужності зарядити ємності в БП маку. а вон тим можуть в імпульсі при старту і 1квт. хавонуть.
Відповісти