Вопрос по реле Zubr D40

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
loner44
Member

Повідомлення

Вообщем поставили в квартиру d40. Только вот после каждого включения э/э реле срабатывает, при этом ни нижний, ни верхний предел не задеваются.
То есть только появляется свет, лампочки в квартире загораются на пол секунды, тухнут, а дальше уже отрабатывает таймер, который на зубре 3 сек минимум.
При этом нижний предел поставил 175, напруга сразу после включения света - 190 и все равно почему-то срабатывает отсекание... Я думал что реле после включения должно чекать напругу на входе, а потом уже отсекать, а оно отсекает в любом случае как только свет появился...
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

loner44
У мене D2 63A. Як тільки подають світло, то реле перевіряє напругу і якщо вона знаходиться в нормі, то запускає таймер(у мене 180с). По завершенні таймера я чую звуковий сигнал і з'являється електрика у розетках
loner44
Member

Повідомлення

maroders2: 20.12.2022 16:50 loner44
У мене D2 63A. Як тільки подають світло, то реле перевіряє напругу і якщо вона знаходиться в нормі, то запускає таймер(у мене 180с). По завершенні таймера я чую звуковий сигнал і з'являється електрика у розетках
Понятно, то есть таймер срабатывает в любом случае. Тогда непонятно, почему свет появляется на долю секунды, а потом уже срабатывает таймер конкретно в моем случае, это норма для него?
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Ну я собі на Zubr D32t взагалі таймер на 60 сек виставив, бо коли перепади напруги то низька, то нормальна, то постійно то вмикається, то вимикається через ці три секунди, що для холодильника дуже шкідливо. Пробував і на 180 сек ставити, але знизив на 60 сек через вказану Вами причину. Що після вмикання електроенергії після планового вимкнення кожен раз відраховується цей таймер. По такому принципу, напевне і працює Зубр. Вимкнення електроенергії напевне вважається аварією і після увімкнення з 0 до 180-230 все рівно відраховується таймер після "аварії". Нуль вольт це як би теж нижче порога, отже напевне аварія. А стосовно нижнього порога на 175 вольт - це вам у квартирі дуже щастить поки що. Зазвичай у нас було в селі 230-240 вольт, часом до 250 вольт. Але останнім часом напруга в районі 170-180 вольт теж стає нормою. Порог початково ставив на 160 вольт, але й він один час клацав туди-сюди, через що то вмикалася подача, то вимикалася. В таких випадках спеціально тимчасово ставив нижній порог нижче 160 вольт до 140 скажімо, але щоб не вмикати в цей час не насос води з колодязя, ні холодильник на стабілізаторі. А потім знову ставив на 160, бо за насос переживаю, щоб мама чи батько не спалили його, коли вмикають, добре що хоч це заглиблений у воду насос, тож цією ж водою в колодязі можливо і від високих струмів під час низької напруги в колодязі охолоджується. Тож виставив собі пороги 159 вольт і 255 вольт і затримку 60 сек, не знаю точно наскільки це правильно. Комп і мій телевізор-монік працюють через безперебійник, який стає працювати від батарей при падінні нижче десь 163 вольт, у батька телевізор працює з мережі напряму і холодильник через маленький стабілізатор.
maroders2
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

loner44
Не думаю що це норма. У себе я такого не помічав... Виходить, якщо прилетить 300в, то зубр дасть їх у мережу на 1с, потім вимкне і буде перевіряти рамки обмеження? Їх для того і купують, щоб спочатку перевіряв а потім вмикав
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

loner44
Не, это не совсем нормальное поведение.
maroders2 правильно говорит: появилось напряжение на вводе - таймер - сработка реле/включение нагрузки.
Может попробовать сбросить настройки, вряд-ли что то изменит.
Или задайте вопрос в сервис, чего гадать, и нам расскажите.

У меня таймер установлен на 3 или 5 минут.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

loner44: 20.12.2022 16:54 Тогда непонятно, почему свет появляется на долю секунды, а потом уже срабатывает таймер конкретно в моем случае, это норма для него?
Ну тут вже не знаю, я в себе ні разу не помічав, щоб світло з'являлося на долі секунди, скажімо якщо лампа в кімнаті увімкнена. Може в момент увімкнення електроенергії відбуваються стрибки напруги в ту чи іншу сторону на мізерні частки секунди, яких ми не помічаємо?
loner44
Member

Повідомлення

Вопрос у меня не по таймеру, он отрабатывает, вопрос почему после появления электричества в доме, реле его пропускает на пол секунды где то, а потом уже срабатывает таймер, вот это не совсем понимаю. То есть после каждого очередного включения света все электроприборы включаются, отключаются, затем опять включаются, вне зависимости каое напряжение в сети и какой таймер.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

maroders2: 20.12.2022 16:59 Виходить, якщо прилетить 300в, то зубр дасть їх у мережу на 1с, потім вимкне і буде перевіряти рамки обмеження?
Почитайте інструкцію, там офіційно написано саме для конкретної моделі час в частках секунди, через який спрацьовує захист у разі перевищення верхньої межі напруги і навпаки зниження менше нижчої межі. Як правило, для високої напруги це 0,04 сек (але буває також 0,01-0,03 сек), а от для низької напруги може бути аж до 1,2 сек. Тобто 300 вольт буде подаватися протягом 0,04 сек і треба сподіватися, що за цей час вони нічого не спалять. :( А якщо низька напруга, то перегрів в моторах вона за секунду не повинна встигнути викликати, тому тут допустимий більший час спрацьовування захисту. Можливо у випадку loner44 стрибок не вгору, а вниз, тому Зубр і подає напругу на 1 сек, а потім вимикає.
loner44
Member

Повідомлення

Еще такой момент, электрик поставил реле в квартире, прокинув провод со щитка в подьезде в квартиру и провод с квартиры в щиток обратно. Не знаю, нормально ли это, но иначе сказал нужно искать вход, а проводка старая и вообще найти его типа не раздолбав стены, будет проблематично...
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

loner44: 20.12.2022 17:16 Еще такой момент, электрик поставил реле в квартире, прокинув провод со щитка в подьезде в квартиру и провод с квартиры в щиток обратно. Не знаю, нормально ли это, но иначе сказал нужно искать вход, а проводка старая и вообще найти его типа не раздолбав стены, будет проблематично...
Не правильно конечно, ну а как по-другому если не искать вводной провод, а их может быть несколько.
А щиток не на замке? не рискнули там его ставить?
Главное чтоб он там в щитке правильно поподключал нулевые провода.
Antonio Salvagi
Junior

Повідомлення

У меня 40-х и один 40t сходили с ума. Симптомы-после какого-то аварийного срабатывания, реле начинали жить своей жизнью и спонтанно срабатывать, туша на секунду электрику.Меняли по гарантии оба. Сейчас стоит d63t уже третий год и адекватно отрабатывает (в последний месяц часто) . Не знаю какая между ними схематически разница, но видимо есть.
loner44
Member

Повідомлення

taxi911: 20.12.2022 17:24
А щиток не на замке? не рискнули там его ставить?
Именно.
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Таке поведінка - схожа на брак.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

loner44
Вам и без вопросов должно быть ясно что это брак.
При подаче напряжения, сначала измеряется, если в пределах нормы то спустя указанную задержку подаёт питание.
Все другие сценарии неправильные, и реле нуждаются в замене или ремонте.
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

loner44, а що у Вас журнал аварій показує в такому випадку. Типу якщо енергокомпанія подала електрику, Zubr пропустив через себе, а через секунду аварійно вимкнув. Якщо натиснути центральну кнопку, то показує останнє значення напруги при аварії. Там буде якась така напруга, що виходить за межі встановлених нижньої та верхньої межі?
loner44
Member

Повідомлення

Kassatka: 21.12.2022 04:20 loner44, а що у Вас журнал аварій показує в такому випадку. Типу якщо енергокомпанія подала електрику, Zubr пропустив через себе, а через секунду аварійно вимкнув. Якщо натиснути центральну кнопку, то показує останнє значення напруги при аварії. Там буде якась така напруга, що виходить за межі встановлених нижньої та верхньої межі?
В том то и дело что там как были значения с завода, так и остались, новых не появлялось.
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Там може бути скачок або скоріше просадка напруги, вже після підключення реле, в цей час якраз у всіх вмикаються прилади.
Потрібно реле зняти і протестувати в іншій мережі або просто підключити провід і з вилкою та заживити від розетки, якщо подивитись аналогічно значить скинути налаштування на базові, якщо не допомогло пробувати міняти по гарантії
Evergod
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Якщо реле ігнорує таймер затримки, не важливо на скільки то це гівно, а не реле. Нормальна поведінка: Вмикають світло - запуск таймера - перевірка напруги - включення реле.
Вчора до речі прилетіло 260-270 впродовж 20 хвилин, потім вимкнули зовсім (реле нормально відпрацювало digitop )
loner44
Member

Повідомлення

Вообщем поставил нижний предел на самый минимум - 120в (хоть напруга после подачи света всегда 180-190, но может как тут писали, кратковременные скачки), сейчас после включения света лампочки не мигали по квартире, таймер прошел, потом уже загорелись, нужно наблядать дальше короче, потому что нижний 120в тоже не вариант, сейчас холодильник больше месяца уже вырублен, но весной придется включать полюбому и ставить предел на 190 минимум.
Востаннє редагувалось 21.12.2022 10:48 користувачем loner44, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти