Статерры в играх построенных на Unreal Engine 4

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А загрузка потоков процессора определяется драйвером видеокарты или менеджером ОС? Просто реально не пойму в чём может быть дело, что раньше в некоторых играх не грузило один поток в сотку, а теперь грузит. Деградация проца так же не проявляется? По тестам типа сайнбенча, цпу-z, корона рендер результаты такие же +/- пара попугаев на уровне погрешности
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH: 14.10.2022 09:29загрузка потоков процессора определяется
Планувальником ОСі на запит виконуваних процесів (драйверів, ігор, софту, тощо)
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho: 14.10.2022 12:11Планувальником ОСі на запит виконуваних процесів (драйверів, ігор, софту, тощо)
за всё время что пользуюсь картой от амд реально каких-то заметных косяков по дровам не замечал
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH: 14.10.2022 12:16за всё время что пользуюсь картой от амд реально каких-то заметных косяков по дровам не замечал
Гаразд, я таки не полінуюсь, напишу вам іще раз ту ж саму істину, яку уже написали. З іншим прикладом, однак
Була у мене зв'язка р7 2700 + 1066 (проц по ядрам був в рівних 4 ГГц, пам'ять 3000с16 з латентністю за аідою щось біля 65 нс). Потім 1066 я змінив на 5700хт (яка вочевидь значно потужніша) і всюди був приріст (із того в що я грав, я не те щоб особливо багато граю), але є така чудова гра SpinTyres, яка має простеньку графіку і взагалі нічого видатного. На 1066 вона ішла добре, рівненько і без проблем, а от на 5700хт я регулярно грав з cinematic experience (в 30 к/с тобто). За всіма моніторингами ресурсів вільних у системи ще величезна кількість, але гра йде погано. Чому? Бо моніторинги не показують купу важливої інформації і лише відносно демонструють рівень задіяності апаратних потужностей. До того ж, є ще відмінності в запитах від драйверів відеокарти до цпу (хоча, ніби-то в рдна цю залежність знизили, але якось мені здається, що все одно в нвідії вони "легші"). І знаєте коли оті 30 к/с у мене змінилися на ~100? Коли я змінив цпу з 2700 на 5900. При чому, навіть якщо взяти і3 8100, то вже не буде тих 30 к/с, хоча рівень завантаженності цпу буде вищий (до речі, як і гпу). Моніторинг вам показує мізерно мало і слугує лише для збору статистики на рівні "швидкодія/енерговитрати". Рівні "утилізації потужностей" вони показують жахливо. До прикладу, вони не показують рівень завантаження фпу, вони не показують рівень завантаження текстурних блоків гпу, вони не показують рівень завантаження блоків растеризації і ще багато чого із того, в чому може виникнути вузьке місце вони не показують. Із цпу моніторинг вам покаже завантаження алу, із графічної карти - контролер пам'яті і шейдерний домен. Все. А це далеко не всі блоки, що беруть участь у формуванні вам картинки на монітор.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho
Короче надо ждать 13900к наверное, а то 7950х какой-то ну дико горячий вышел у амд, хотя проц реально хорош
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH
А ви сподіваєтесь, що 13900к при його характеристиках буде холодніший? :rotate:
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho: 14.10.2022 12:41А ви сподіваєтесь, що 13900к при його характеристиках буде холодніший? :rotate:
Не знаю, реально холодный мой 5960х))) в разгоне на 50% температура проца по зиме выше 60с не поднимается, а ядра 72-73с, если в стоке то там вообще температуры проца на ноктуа д-15 были в аиде 64 даже летом по жаре в районе 40с, ядра в пределах 42-43с и это при 105с допустимых
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

З сучасними процесорами такого не буде, бо, сюрприз-сюрприз, топові і передтопові проци уже з заоду розігнані в соплі. Щодо 7950х - лякають температури, то просто задушіть його лімітами споживання і все. Звісно тоді ви не побачите буста в 5.7, але температури будуть "72-73". Якщо я зараз придушу лімітами 5900х свій, скажімо, до 100 ватт, то теж матиму холодний проц. Хоча "навіть літом у спеку" при навантаженні перехешуванням бази даних в 40 гіг (це повністю під зав'язку навантажений проц) температури були в районі 75. Зараз, коли в приміщенні доволі прохолодно (десь 18 градусів), за споживання в 100-120 ватт температура ледве за 50 перевалює. Знову ж таки, ніхто не заважає вам руками змінити параметр термо-тротлінгу на прийнятний. Так, ви втратите бустові частоти, але температури будуть тими, які ви поставите системі в "таргет". І припиніть уже переносити досвід з використання процесорів середини десятих років на теперішні - все занадто сильно змінилось.

Отправлено спустя 46 минут 48 секунд:
MessiaH
До речі, було у мене ще два цікавих досвіда подібних - один зовсім давно, році в 2008-2009ому, а інший років три тому

Перший - я переходив із атлона х2 5000 і радеона 3870 на квад 9550 і радеон 4870, заради цікавості потестив крайзис в різних комбінаціях. І от якщо за фпсом (тоді, звісно, середній не підрахуєш, просто циферка від фрапсу в куточку екрану і все) все було логічно - першою була пара 9550+4870, потім атлон+4870, а потім на +/- одному рівні ці проци з 3870, то от за відчуттями все було дуже не очікувано. Зрозуміло, що найкомфортнішою була 9550+4870, а от далі, на мій суб'єктивний погляд, приємніше відчувалась 9550+3870, а от комбінації з атлоном були сильно гірше, при чому найбільш дискомфортною була саме пара атлон+4870 - вона давала дуже смикану картинку, дуже неприємну. І це нічим не виправлялось, взагалі. Хоча циферка з фпсом там була не сильно менша за ту, що я бачив на 9550+4870 і десь вполовину більша за ту, що була у зв'язки 9550+3870. Тоді я вперше наочно побачив, що циферка фпсу, то ще далеко не все, що впливає.

Друга ситуація була формально не зі мною, але я свідок. У мого друга був і5 2400 і гтх660, якими він нормально грався в гта5 і от в якийсь момент він свою 660у змінив на 1066. Все чудово, фпс явно виріс, але якось дивно все виглядало і от тоді я вперше побачив на власні очі, що в такі моменти коїться в бенчі гта5 у частині з літачком - лічильник показує 80+, а по факту на екрані кадрів 10 максимум і все переміщення відбувається величезними уривками. І виправилось це лише увімкненням вертикальної синхронізації (та і то, ідеально не стало, просто це було хоча би не слайд-шоу). А на гтх660 все йшло плавно, хоч і фпс там був сильно нижчий (менше 40ка, якщо мені не зраджує пам'ять).
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho
та меня ещё смущает что одни и те же игры раньше не долбили тот же самый проц одним потоком в сотку, а теперь долбят. БЫли обновы винды 11 с того момента много, ну и конечно обновы дров тоже. Причём такая дичь именно в играх на UE4, в других всё нормально
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH: 14.10.2022 14:13 Andikho
та меня ещё смущает что одни и те же игры раньше не долбили тот же самый проц одним потоком в сотку, а теперь долбят. БЫли обновы винды 11 с того момента много, ну и конечно обновы дров тоже. Причём такая дичь именно в играх на UE4, в других всё нормально
Раніше - це коли? З 2080? Там дві причини, обидві вам уже описали - інший механізм запиту від драйверів у АМД + потужніша карта, яка "просить" більше часу від процесора (тому один потік повністю зайнятий, бо дроу коли висять в один потік). :beer:
Просто у вас натурально алу-блок проца не встигає виконати всі запити, тому ви і бачите 100%. Я готовий побитися об заклад, що в інших іграх у вас теж висить 100% на одному потоці, просто, як вам казали вже раніше, моніторинг не покаже завантаженність фпу-блока. Як варіант, можете покрутити налуштавання деталізації/дальності відмалювання (це якраз цпу-інтенсивні параметри) - якщо фпс/показники споживання зміняться - вина на цпу.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho: 18.10.2022 11:30Раніше - це коли? З 2080?
Нет, на одной и той же карте, на 6900хт ранее долбежа в один поток не было
Andikho: 18.10.2022 11:30 Я готовий побитися об заклад, що в інших іграх у вас теж висить 100% на одному потоці, просто, як вам казали вже раніше, моніторинг не покаже завантаженність фпу-блока.
Нет на других движках такого нет, только некоторые на UE4, к примеру в дх12 этого нет, но могут быть статеры, а на дх11 есть, но статеров может не быть и наоборот в других играх, а может быть так что та The Ascent, Tiny Tina Wonderlands, Back4 Blood идут просто великолепно
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH: 18.10.2022 13:12Нет, на одной и той же карте
Спробуйте попередні драйвери, якщо не критично для інших задач
MessiaH: 18.10.2022 13:12Нет на других движках такого нет
Ви просто не бачите, бо немає моніторинга завантаженності фпу-блоків, немає моніторинга завантаженності вибірника інструкцій і тд і тп.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho: 18.10.2022 15:25Ви просто не бачите, бо немає моніторинга завантаженності фпу-блоків, немає моніторинга завантаженності вибірника інструкцій і тд і тп.
возможно и так, я говорю то что вижу по мониторингу потоков в мси аб по ядрам именно.
Andikho: 18.10.2022 15:25Спробуйте попередні драйвери, якщо не критично для інших задач
а я на сайте амд не вижу архива драйверов что-то
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH: 18.10.2022 15:36а я на сайте амд не вижу архива драйверов что-то
https://www.amd.com/en/support/previous ... rx-6900-xt
Прошу
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho
cпасибо, но как ты их там нашёл???
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

MessiaH
Ну, заходиш з завантаження драйверів, вибираєш залізо, тобі дають список, під різні ОС, під ним посилання Previous versions
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho
я даже сразу и не заметил, поисковая система несколько дурковато сделана на амд, у нвидии в этом плане получше сайт оформлен и попроще искать, но к дровам амд у меня претензий нет. Столько лет всегда слышал о каких-то проблемах с ними, что они корявые, глюкавые и всё такое. Оказалось мифом это всё
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

MessiaH: 19.10.2022 13:13Оказалось мифом это всё
И тут владельцы рыкс 4**5** напряглись :D
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Prescott: 19.10.2022 14:13И тут владельцы рыкс 4**5** напряглись :D
а что была на 4000 и 5000 сериях?
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

MessiaH: 19.10.2022 16:29а что была на 4000 и 5000 сериях?
Я про рх 470/480/590 и их производные. Там поговаривают местами творилась лютая дичь.
Відповісти