Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
anyname
Member

Повідомлення

radical: 24.05.2023 12:24
Васильович: 24.05.2023 11:53 *сокет FM1 заходить в чат*
*сокет АМ1 здивовано піднімає брову*

Насправді, після того, як контроллер пам'яті (та ще багато що з плати) переїхало до процесора, строк актуальності всіх сокетів значно скоротився. Яке там у наз зараз актуальне покоління core i?
Тоді вже скоріше десктопний 940 під атлон64 fx. Всього лише дві моделі ЦП . А ліпити туди серверні китайці ще не навчились.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Васильович: 24.05.2023 11:53 *сокет FM1 заходить в чат* :D
Йому хоча б була паралельна альтернатива, вибір між двох стільців :)

Відправлено через 10 хвилин 2 секунди:
anyname: 24.05.2023 12:03 Ви трохи порядок подій поплутали. Між появою х2 і коре дуо рік чи більше пройшов. Спочатку х2 не взлетів через неадекватний цінник (бо тоді лідером саме АМД була) , ну а потім його вбив коре дуо.
Єдине, що я поплутав це поява Core 2 Duo у продажу, це був жовтень, тобто вони не через рік з'явились а десь через 4-5 місяців.
Тому я і пишу, що 754 в принципі був провалом і люди що на нього сіли опинились у пастці без легкого відчутного апгрейду, ще й багато хто з AGP під який було мало відеокарт і суттєво дорожче. Сам я не порівнював, хоча було б цікаво, є таке відчуття що грамотно зібраний 478 з P4 HT буде товкти 754 аж бігом. Було б цікаво це перевірити, хоча звісно дуже ліниво :-/
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

spoglyadach,якщо говорити про чисто процессорну міць то A64 3700+ дасть 478-м процам під хвіст.
Проте якщо б на той момент стояло питання зібрати платформу на 754 , чи на 478 з якимось 3,2-3,4 нортвудом , то я б віддав перевагу другому.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Ось вам кілька піків того, що я збирав у ті часи своїм друзям та знайомим, за кадром ще відюха 7950 GTX
Якість фото просто вражає, але вже як є ;)
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

spoglyadach
Вірю, але "середня температура по палаті" всеодно була іншою :)
І дешеві компи гребли вагонами.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach: 24.05.2023 13:09 Сам я не порівнював, хоча було б цікаво, є таке відчуття що грамотно зібраний 478 з P4 HT буде товкти 754 аж бігом. Було б цікаво це перевірити, хоча звісно дуже ліниво :-/
478 P4 HT може позмагатися хіба що с семпроном-754, та й то з димом та пердежем :D
спойлер
sempron.jpg
p4ht@3750 500-3-4-3-5 3850.png
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 24.05.2023 14:09
spoglyadach: 24.05.2023 13:09 Сам я не порівнював, хоча було б цікаво, є таке відчуття що грамотно зібраний 478 з P4 HT буде товкти 754 аж бігом. Було б цікаво це перевірити, хоча звісно дуже ліниво :-/
478 P4 HT може позмагатися хіба що с семпроном-754, та й то з димом та пердежем :D
спойлер
sempron.jpg

p4ht@3750 500-3-4-3-5 3850.png
Оце дякую, оце цікаво ;)
Хоча марк то не дуже показово, бо там є нюанси, але хоча б так. Я взагалі мало ганяв 478, тому цікаво навіть такі тести глянути, ще й сучасні а не огляди тих часів. У тих оглядах є багато суперечливих моментів, починаючи з кваліфікації тестерів і закінчуючи банальним підкупом :laugh:
NecroKitchen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Розбавлю ваше "звичайне" десктопне залізо доволі рідкісною штукою. Знайшов у свій час у "утилізаторів", брудну та не робочу. Трохи магії і майже як нова. Так, капи Panasonic трохи вищі чим ті що були, але краще так чим то нонейм лайно що там було.
спойлер
SIS550_SBC.png
Плата, чип (SoC), BIOS - 2002 року виробництва :super:

Почитати що це таке: https://cpushack.com/SC55x.html

Ну і трохи тестів:
спойлер




anyname
Member

Повідомлення

spoglyadach: 24.05.2023 13:09
Васильович: 24.05.2023 11:53 *сокет FM1 заходить в чат* :D
Йому хоча б була паралельна альтернатива, вибір між двох стільців :)

Відправлено через 10 хвилин 2 секунди:
anyname: 24.05.2023 12:03 Ви трохи порядок подій поплутали. Між появою х2 і коре дуо рік чи більше пройшов. Спочатку х2 не взлетів через неадекватний цінник (бо тоді лідером саме АМД була) , ну а потім його вбив коре дуо.
Єдине, що я поплутав це поява Core 2 Duo у продажу, це був жовтень, тобто вони не через рік з'явились а десь через 4-5 місяців.
Тому я і пишу, що 754 в принципі був провалом і люди що на нього сіли опинились у пастці без легкого відчутного апгрейду, ще й багато хто з AGP під який було мало відеокарт і суттєво дорожче. Сам я не порівнював, хоча було б цікаво, є таке відчуття що грамотно зібраний 478 з P4 HT буде товкти 754 аж бігом. Було б цікаво це перевірити, хоча звісно дуже ліниво :-/
З такої точки зору й 939 був провалом ( бо спочатку х2 неадекватно коштували , а потім їх було не знайти ) й ранні АМ2 також мабуть були повним провалом ( бо спочатку через ддр2 вони відставали від аналогів на 939 , а потім не могли дати бій топам від Інтел ).
478 для 754 не рівня.єдиний Нортвуд що міг би був занадто дорогим (ЕЕ ж там один був?) , а ранні Прескоти жерли стільки , що їх пітальники не видержували в розгоні. також в тогочасному софті НТ був таким собі плюсом ( маю на увазі часи розквіту 478. здається на диску з "Периметром" було написано -гра піддержує НТ ).багатопоток достиг якраз до Коре Дуо.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

NecroKitchen: 24.05.2023 16:10 Розбавлю ваше "звичайне" десктопне залізо доволі рідкісною штукою.
Ще трошки екзотики. Маю таку плату у складі тонкого клієнту. Хто вгадає проц під радіатором, той молодець :)
спойлер
P2210003.jpg
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

NecroKitchen,цікаво, що проци не відбирали по частоті , а просто накидали вольтаж. :laugh:
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

anyname: 24.05.2023 16:34
З такої точки зору й 939 був провалом ( бо спочатку х2 неадекватно коштували , а потім їх було не знайти ) й ранні АМ2 також мабуть були повним провалом ( бо спочатку через ддр2 вони відставали від аналогів на 939 , а потім не могли дати бій топам від Інтел ).
478 для 754 не рівня.єдиний Нортвуд що міг би був занадто дорогим (ЕЕ ж там один був?) , а ранні Прескоти жерли стільки , що їх пітальники не видержували в розгоні. також в тогочасному софті НТ був таким собі плюсом ( маю на увазі часи розквіту 478. здається на диску з "Периметром" було написано -гра піддержує НТ ).багатопоток достиг якраз до Коре Дуо.
Він був провальним за деякими моментами, наприклад з чіпсетами було багато нюансів, було багато сумнівних материнських плат з дивними хворобами, термопаста між кристалом та кришкою. Круті оверклокерські плати часто страждали обмеженим функіоналом, типу малого максимального вольтажу і таке інше, привіт окремим моделям від того ж DFI які не мали тих проблем. Але 462 був вже всьо і потрібно було щось випускати на ринок, бо не було сечі терпіти конкуренцію з 478 сокетом. Тому назвати 939 прям провалом не можу, в нього була своя чимала аудиторія і поціновувачів, та й нарешті завезли PCIe що було теж чудово. Сумніваюсь, що тут хтось скаже, що серія Е6ххх не порвала ринок і не задала нову планку продуктивності. Бо оті Преслери, працювали як обігірвачі, навіть з нормальни охолодженням, та й архітектура вже була стара як світ. Взагалі класні були часи, постійно якийсь розвиток, постійні нові хотєлкі, щось цікаве з точки зору дизайну, а зараз така фігня... ну буває щось прикольне звісно, але жодного вау-ефекту.
NecroKitchen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

radical: 24.05.2023 18:14 Ще трошки екзотики. Маю таку плату у складі тонкого клієнту. Хто вгадає проц під радіатором, той молодець :)
Transmeta Crusoe
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Це та падлюка , шо підстраюється під любу архітектуру?)
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

98SE дуже гарно на ньому бігає. ХР так собі, але можна працювати. Щось типу самого першого Р3 на 400МГц. до 512МБ DDR
Під досом є емуляція бластеру, але це завдяки мосту від VIA.

Отправлено спустя 15 минут 20 секунд:
Аццкій пєпєлац
eee701.jpg
це 701 4G модель, насправді. З 4ГБ SSD, напаяним прямо на платі.
Брат впаяв мені туди mPCIE на пусте місце, і трохи покуривши форуми, я туди поставив mSATA SSD аж на 32ГБ. Тепер тут цілих два диска, на першому ХР, на другий я 7 стартер поставив.
Колись був у мене подібній їжачок, але вже на атомі, ютуб він, звісно, з браузера вже не тягнув, але грав через потплеер по посиланню 720p запросто. А тут немає SSE3, старі версії плеєру встановлюються, але не грають, а нові намагаються запустити відео, але вішають намертво девайс.
acidburn
Member

Повідомлення

radical: 24.05.2023 14:09
spoglyadach: 24.05.2023 13:09 Сам я не порівнював, хоча було б цікаво, є таке відчуття що грамотно зібраний 478 з P4 HT буде товкти 754 аж бігом. Було б цікаво це перевірити, хоча звісно дуже ліниво :-/
478 P4 HT може позмагатися хіба що с семпроном-754, та й то з димом та пердежем :D
спойлер
sempron.jpg

p4ht@3750 500-3-4-3-5 3850.png
Ого, навіщо оце ще й гнати, не шкода? У мене так без розгону
спойлер
66666.PNG
Відправлено через 10 хвилин 54 секунди:
А взагалі я зовсім заплутався у цих П4, зараз зібрав на ось цій платі Gigabyte GA-8I865GME-775-RH (rev 1.x), бо дорога як пам'ять
https://theretroweb.com/motherboards/s/ ... gme-775-rh

На вогонсах пишуть, що там максимум "1.x only up to 65nm Pentium 4/D" https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=50665
Тут також двоядерників немає - https://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte ... _1.x).html

Але при цьому на самій платі білим по синьому написано Dual Core CPU Support, хто збрехав? Зрозуміло що C2D не буде, але чи є сенс діставати та пробувати Е5400 якийсь, чи згорить?
Або максимум це Cedar Mill, і є сенс шукати щось накшталт P4 651-661, бо там 65 нм замість 90?
mklm
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: dp

Повідомлення

Dual Core CPU Support - Pentium D
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

8I865GME-775-RH - плата під різні варіанти Пентиумів 4 (у т.ч. з HT), це явно вказано в її описі. Ніякі C2D не згадуються, а отже і Пентиуми на їх кристалах - теж не мають працювати.
E5400, чи будь-який інший - не має згоріти. Просто не запуститься, і все.
acidburn
Member

Повідомлення

mklm
А, зрозумів, тобто максимум тут Pentium D 950-960, ну або EE 840, таке звичайно непросто знайти, ну і з TDP 130Вт ще й кулер шукати відповідний. Можливо простіше забити на цю материнку або обмежитися одним ядром.

Відправлено через 32 хвилини 34 секунди:
мда, ну я повивчав тести для ігор епохи ХР - реально практично немає сенсу від двох ядер, не вміють вони в них
https://images.anandtech.com/graphs/pen ... /11502.png
geka3250
Member
Аватар користувача

Повідомлення

radical: 24.05.2023 21:52це 701 4G модель, насправді. З 4ГБ SSD, напаяним прямо на платі.
Брат впаяв мені туди mPCIE на пусте місце, і трохи покуривши форуми, я туди поставив mSATA SSD аж на 32ГБ. Тепер тут цілих два диска, на першому ХР, на другий я 7 стартер поставив.
Був такий девайс. Нормальна штука налаштовувати мережі під ХР. Маленький, добре від батареї працює.
radical: 24.05.2023 21:52але вже на атомі, ютуб він, звісно, з браузера вже не тягнув
Доречі, раніше випускали miniPCIE карточки Broadcom Crystal HD - h264 відеодекодери. Можна було поставити у нетбук і дивитись відео високої якості. Пам'ятаю старий Core Duo 2.16ghz не тягнув BDRIP на 15гб, а з цією карточкою навантаження на ЦП було всього 0-3%. Ютуб як працював на флеші - теж декодувався апаратно. Тільки з переходом на HTML5 ці карти вже не працюють :(
Відповісти