Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach: 23.05.2023 19:09 Про відсотки не скажу, бо 462 прожила на ринку не 1 рік як той самий 754, а суттєво довше і материнок на нфорсах було багато.
Я нагадаю, з чого 462 почався, він почався з 100МГц шини проців і PC100 SDRAM пам'яті. І до нфорсного двохканалу він удосконалювався роками.
А 754 сокет прожив на ринку зовсім не один рік, а значно довше, довше навіть, ніж 939!
Коли з'явився А64 на 754, це був топ. А бюджетні процесори називалися як? Правильно, sempron! А під який сокет вони спочатку були? Під топовий 754? Ні! Вони буди під 462! Це були перемарковані АХР!
А коли з'явився новий топ - 939, семпрони переїхали вже на 754. І 754 ще довго існував паралельно з 939 як бюджетній варіант останнього і помер одночасно з ним. Звісно, були і семпрони-939, але їх і близько не було стільки, як під 754. Під 754 семпрон був самим масовим процесором.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Мені здається , що тут слушно провести порівняння 462-го и 478-го сокетів. І той і той розпочали з SDRAM в одноканалі.
І що цікаво у край короткий термін перейшли до двох каналу.
Так сказати золотий вік АМД коли контролер пам'яті (нажаль одноканальний) переїхав у процессор.
Duron, Celeron, Sempron, Celeron D.... не що інше як відбраковка від не пройшовшовших перевірку якості старших ядер.
Тож, звичайно, вони массові :laugh:
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

ApostolCV: 23.05.2023 20:06 Мені здається , що тут слушно провести порівняння 462-го и 478-го сокетів. І той і той розпочали з SDRAM в одноканалі.
Ніт. 370 vs 462 я б зрозумів ще. А 423 зразу і планувався під рамбус. Хто ж знав... а на SDRAM вони перейшли, тому що рамбус виявилось дуже дорого для пересічного покупця. А 478 це просто продовження 423.
ApostolCV: 23.05.2023 20:06 Duron, Celeron, Sempron, Celeron D.... не що інше як відбраковка від не пройшовшовших перевірку якості старших ядер.
не всі, далеко не всі. Дурони керамічні були спроектовані з 64КБ L2
семпрони 462 торобреди були з повним 256К
так що це просто торгові марки, які не несуть конкретного технічного змісту
от як "pentium", наприклад
Tfd
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

ApostolCV: 23.05.2023 18:35А он якщо вставити 4 двосторонніх модулі RDRAM по 512MB які стоять майже впритик і прогрівають одна одну , то там температури підбігать під 60-70°С. :insane:
Як по мені, температура самих RIMM-ів це ще не найстрашніше. :) При такій конфігурації спробуйте доторкнутися до MOSFET та інших компонентів підсистеми живлення RAM на материнці - отам справжнє пекло. ) Саме тому я і зняв зі своєї D850GB 512МБ плашки і замінив на 256. 2GB з ECC виглядало на ній дуже круто але за надійність цієї "кухні" я відверто вже почав переживати. Хай там яка б ця Intel не була "суха" і попсова, шкода було б втратити подібний артефакт.
спойлер
Зображення
І взагалі, люблю Socket 423, люблю Pentium 4. :rolleyes:
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Tfd, в мене на ASUS P4T-E (яка перейшла у фазу пасивної цегли) мосфети які (судячи по напрузі 1,8В) живили чіпсет прогрівали текстоліт навколо та з зворотнього боку до такої температури , що текстоліт із благородно-золотого перетворився на "мулатний :D
І хоча це по суті косяк Атсус , по факту це входить у допускні межі роботи мосфетів

P.S. Все ще надіюсь знайти топове рішення для системи на Rambus , без болячок нестабільності, із нормальним живленням , без потреби , допайки/модифікації/додаткового охолодження/хардварних модів.

І того , топ 423+ SDRAM - OK;
423 + RDRAM (середній функціонал) - ОК;
478+ RDRAM ( повний спектр оверклокінгу) - в пошуку
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

На роботі був 423+ SDRAM (щось типу 1,5...1,7ГГц) і в іграх він з великим тріском програвав домашньому Pentium III 733+ розгон. Відяшки були +- однакові.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Andrey2005,якби ви сказали що він програвав якомусь Туалерону/Туалатину256 то я б зрозумів, але P3 733+ (нехай 900)...
"Хочется верить , но верится с трудом" (с) :rolleyes:
image004.gif
P.S. Для об'єктивного дослідження треба знати , що то була за плата , що за пам'ять , дрова.
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

Це було мабуть 15-20 років назад, пруфи не дам. Я сам був здивований, бо і швидкість запуску і фпс були набагато вищі на р3.
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach: 23.05.2023 19:09 Звісно, бо контроллер пам'яті був у чипсетах, а ось на 939 він перебрався у процесор.
Ніт. Наскільки я пам'ятаю - процесори буди майже однакові, з контролером пам'яті - в процесорі.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Vovk_Z: 23.05.2023 22:53 процесори буди майже однакові, з контролером пам'яті - в процесорі.
навіть не майже однакові, а часом і повністю однакові.
Те ж саме ядро Venice використовувалось як у 754, так і у 939. На 754 просто не був задіяний один канал, але зате процесор мав на 200МГц більшу частоту при одному рейтингу, що додавало швидкості.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 23.05.2023 19:42 Я нагадаю, з чого 462 почався, він почався з 100МГц шини проців і PC100 SDRAM пам'яті. І до нфорсного двохканалу він удосконалювався роками.
А 754 сокет прожив на ринку зовсім не один рік, а значно довше, довше навіть, ніж 939!
Коли з'явився А64 на 754, це був топ. А бюджетні процесори називалися як? Правильно, sempron! А під який сокет вони спочатку були? Під топовий 754? Ні! Вони буди під 462! Це були перемарковані АХР!
А коли з'явився новий топ - 939, семпрони переїхали вже на 754. І 754 ще довго існував паралельно з 939 як бюджетній варіант останнього і помер одночасно з ним. Звісно, були і семпрони-939, але їх і близько не було стільки, як під 754. Під 754 семпрон був самим масовим процесором.
Маю на увазі не термін життя у користувачів, а саме маркетингово-продажне існування платформи, ну добре, можливо він протягнув 1,5-2 роки, я тоді якраз працював у сфері продажу заліза. Брали 754 в основному у офіси, популярною була типова збірка Семпрон 2500 з ультра-бюджет материнкою і одна плашка 256-512, під 939 часто брали так само з Семпроном та дві плашки на 256Мб. Ігромани брали в основному Pentium D, а пізніше Athlon 64 3200+ ну і оверклоцкери брали 3000+ як це зробив і я :laugh:
Атлони на 754 якщо пару штук продавалось, то це було добре, бо більшість збірок то зазвичай офіс був, а 939 помер акурат під вихід АМ2, в принципі це він і був тільки з DDR2. Але помер він від виходу Core 2 Duo, вони просто ховали АМ2 без поминок та прощальних процесій, це був перший серйозний пук-срєньк від АМД
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Все одно, по факту "провальний" 754 сокет прожив довше, ніж "легендарний" 939.
А потім їм на зміну прийшов АМ2, але я б не назвав його провальним. Якщо враховувати ціни на процесори, то він коштував своїх грошей. Перевага Core2 була далеко не кратна, та й ціни на core2 кусалися. Десь приблизна формула на не топових моделях по продуктивності була Core2 = Athlon64 X2 такої самої частоти + 200Мгц
Провалом були перші феноми, хіба що.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Ну мені видніше, бо я можу судити по факту продажів, перший час ще щось купували під АМ2. Потім якщо на десяток проданих кор 2 приходився 1 атлон, то вже вважайте було добре. Архітектурно, Intel зробили прорив, а AMD просто пересадили старий 939 на DDR2, за таких умов це можна продавати тільки фанатам брендів, а це не найрозумніші люди.
Навесні AMD викатила свій X2 3800+ за більше ніж 350 баксів, а влітку з'являється Е6300 який коштує дешевше 200, має кращу архітектуру, вдвічі більше кешу і краще розганяється :)
Ну так, був ще 4600+ з аналогічним об'ємом кешу, тільки подивіться скільки він коштував :eek:
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Я вже згадував, що в мене був 939 А64 3000+ свого часу. Коли вже АМ2 повним ходом міняв 939, мені пощастило знайти х2 3800+ 939 (у нас були в продажу х2 трей процесори з якихось складських залишків 3600+, 3800+ та 4200+), причому ціна була хіба що трохи вища за відповідні моделі АМ2. І той самий 3800+ х2 коштував мені щось до ста баксів, я точно пам'ятаю, що 3000+ мені значно дорожче перед тим обійшовся, плата+проц тоді на 300 потягнули. А брату я трохи згодом зібрав комп з найдешевшим двохядерником 3600+ і Asus M2N-E, який потім проапгрейдив до 10ГБ пам'яті і фенома II x4 920. Цей комп і досі у нього в майстерні працює. Так що на перспективу AMD виявився більш вигідним.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 24.05.2023 10:04 Я вже згадував, що в мене був 939 А64 3000+ свого часу. Коли вже АМ2 повним ходом міняв 939, мені пощастило знайти х2 3800+ 939 (у нас були в продажу х2 трей процесори з якихось складських залишків 3600+, 3800+ та 4200+), причому ціна була хіба що трохи вища за відповідні моделі АМ2. І той самий 3800+ х2 коштував мені щось до ста баксів, я точно пам'ятаю, що 3000+ мені значно дорожче перед тим обійшовся, плата+проц тоді на 300 потягнули. А брату я трохи згодом зібрав комп з найдешевшим двохядерником 3600+ і Asus M2N-E, який потім проапгрейдив до 10ГБ пам'яті і фенома II x4 920. Цей комп і досі у нього в майстерні працює. Так що на перспективу AMD виявився більш вигідним.
Аналогічно було і в мене, тільки я взяв зі складу 3700+ tray, теж по дуже привабливій ціні. Враховуючи відсутність нормальної підтримки двоядерності, то була непогана інвестиція. І він мені гарно крутив мої іграшки та й навіть робочі задачі, але пізніше перебрався на Core 2 Duo. Бо вже почали завозити утилізацію двох ядер і на одному було все важче сидіти + робота з графікою потребувала більшого.
ASUS M2N-E це імба, якщо не помирала то взалюбки приймала на борт навіть те, що взагалі ніхто не очікував, але ж це все одно копроміс, бо цй самий Феном був значно слабкішим за конкурентів Intel ;)
Q9450 + 8Gb DDR2 1066Mhz це було краще що в мене було до архітектури Core i на 1155
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

spoglyadach: 23.05.2023 18:06щось типу 754 у АМД, якесь недороблене і мертвонароджене
*сокет FM1 заходить в чат* :D
anyname
Member

Повідомлення

spoglyadach: 24.05.2023 09:43 Ну мені видніше, бо я можу судити по факту продажів, перший час ще щось купували під АМ2. Потім якщо на десяток проданих кор 2 приходився 1 атлон, то вже вважайте було добре. Архітектурно, Intel зробили прорив, а AMD просто пересадили старий 939 на DDR2, за таких умов це можна продавати тільки фанатам брендів, а це не найрозумніші люди.
Навесні AMD викатила свій X2 3800+ за більше ніж 350 баксів, а влітку з'являється Е6300 який коштує дешевше 200, має кращу архітектуру, вдвічі більше кешу і краще розганяється :)
Ну так, був ще 4600+ з аналогічним об'ємом кешу, тільки подивіться скільки він коштував :eek:
Ви трохи порядок подій поплутали. Між появою х2 і коре дуо рік чи більше пройшов. Спочатку х2 не взлетів через неадекватний цінник (бо тоді лідером саме АМД була) , ну а потім його вбив коре дуо.
ну й АМ2 і не довжен був бути проривом.його розробили задля переходу на ддр2 й пересаджування усієї актуальної лінійки ЦП на один сокет. Бо за часів 754 і 939 фактично по наявності в магазинах Семпрони опинилися на одному роз'ємі , а Атлони (які покупали) на іншому. тобто апгрейд шляхом заміни самого ЦП фактично був неможливий . бо в іграх двоканальна пам'ять давала значно більше аніж +200МГц частоти з коробки , які елементарно компенсувалися розгоном по шині , й частотний потенціал був рівним ( а множниками тоді лише мажори гоняли , бо й fx й ЕЕ коштували в районі кілобаксу).
Висновок - спочивання на лаврах +5% в наступному поколінню призводить до атрофії мізків. Й тоді "Империя наносит ответный удар" . спочатку КореДуо , тепер вдарив Райзен .(теоретично черга Інтелу отомщать). доречі все по Д.Лукасу сині й зелені гуртом б'ють червоних.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Васильович: 24.05.2023 11:53 *сокет FM1 заходить в чат*
*сокет АМ1 здивовано піднімає брову*

Насправді, після того, як контроллер пам'яті (та ще багато що з плати) переїхало до процесора, строк актуальності всіх сокетів значно скоротився. Яке там у наз зараз актуальне покоління core i?
anyname
Member

Повідомлення

radical: 23.05.2023 18:58
spoglyadach: 23.05.2023 18:44 Ну дивіться, двоканал з'явився на 462 сокеті і там він був навіть на бюджетних платах.
Але це була функція плати, а не процесора. І двохканал був лише на топових нфорсах та останньму чипсеті VIA під 462. А це який відсоток від загальної кількості платформ на сокет А тоді? Нен кажучи вже про реальну вигоду від цього "двохканалу"
754 це був просто адаптований "для народу" сокет 940 для серверів та потужних робочих станцій. І ніякого двохканалу там не було, не зважаючи навіть на двохпроцесорні робочі станції.
spoglyadach: 23.05.2023 18:44 А він давав нормальний профіт продуктивності системи, особливо коли в тебе одне ядро.
Коли у мене з'явився 939 сокет, я, переплативши відносно 754, дуже втішався, що від двохканалу буде якийсь зиск. А потім ознайомився з тестами... Щось було з 10% переваги максимум у вибіркових тестах, в реальних застосунках щось типу 1-2% на грані статпохибки. А насправді А64 3000+ 754 був помітно швидший за A64 3000 939, тому що мав на 200МГц більшу частоту!
Ну це ви загнули.754 над 939 з тим же рейтингом залізно мав перевагу лише в архіваторах і кодуванні відео (але ж там його хоронив любий целерон) , й то без розгону (а святий розгон тоді процвітав) . В іграшках двох канал був значно краще (особливо по показникам які тоді ще міряти не здогадалися. 1% й 0.1%).в шутерах фпс падав при різких розворотах. Тестували в якомусь видавництві вплив одно , двох каналу й кешу. От більший кеш міг зарулити проти двох каналу , а самі лише +200МГц ні.
.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

radical: 24.05.2023 12:24*сокет АМ1 здивовано піднімає брову*
Точно, цей сокет ще дивніший був для мене :insane:

А от 754 в "глибинці", де я працював в ті часи в комп'ютерній фірмі, був ДУЖЕ популярним.
Організації, приватні особи - в кого обмежений бюджет, всі брали 754.
Багатші вже на Інтел дивилися, але 939 взагалі був рідкісним гостем в мене.
Відповісти