Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Насправді дуже шкода , що і були системи 2хSlot1 і HT від Інтел , і 2с4т від Інтел.... Тільки писаки софту на це клали широкий і довгий IDE-шлейф.)

P.S. В яку ціну зараз FX5900XT на "чорному ринку"?)
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

geka3250: 25.05.2023 03:13 Доречі, раніше випускали miniPCIE карточки Broadcom Crystal HD - h264 відеодекодери.
У мене такий є. Єдине, як його можна зараз використовувати - грати відео онлайн/локально через плеєр, який може задіяти цей декодер. Їжачок з атомом 1080 з ютубу через potplayer тягнув.
Але ж тут його ніяк використовувати, один лише вільний слот mPCIe, в якому стоїть WIFI, та й проблеми з потплеером.
acidburn: 25.05.2023 00:40 Зрозуміло що C2D не буде, але чи є сенс діставати та пробувати Е5400 якийсь, чи згорить?
Або максимум це Cedar Mill, і є сенс шукати щось накшталт P4 651-661, бо там 65 нм замість 90?
Ця плата має старші ревізії з підтримкою Core2, отже, і цю досить нескладно можна переробити в теорії.
Всього то й треба прошити біос від старшої ревізії (обережно, флешка у гнилобайту зазвичай запаяна) і замкнути/ізолювати декілька контактів на процесорі. Раджу для експериментів E4*00 та 65нм Pentium/Celeron Dual Core
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

acidburn: 25.05.2023 00:40 Але при цьому на самій платі білим по синьому написано Dual Core CPU Support, хто збрехав? Зрозуміло що C2D не буде, але чи є сенс діставати та пробувати Е5400 якийсь, чи згорить?
Або максимум це Cedar Mill, і є сенс шукати щось накшталт P4 651-661, бо там 65 нм замість 90?
Маю одну продібну плату, а також нафаршований Abit який якось помер при перевірці, після спроби оновлення BIOS. Потім вирішив відмити, а вже після просушки було знайдено відгорівшу доріжку і ледь не відправився він на деталі. Але було вирішено спробувати прошити під нього іншу мікруху методом хотсвап. І воно ожило...
Прикольні ці перехідні монстри, але більшість із дуже слабеньким врм, у вашу можна зарядити до 960 включно, але я б зупинився на 915-945 Presler. Саме з 940 я і тестував, можу сказати що добряще прогріває на опенстенді, а у корпусі то я б не ризикував без додаткових радіаторів/охолодження.

Відправлено через 4 хвилини 22 секунди:
acidburn: 25.05.2023 02:12 mklm
А, зрозумів, тобто максимум тут Pentium D 950-960, ну або EE 840, таке звичайно непросто знайти, ну і з TDP 130Вт ще й кулер шукати відповідний. Можливо простіше забити на цю материнку або обмежитися одним ядром.
Я ставив по приколу високий Intel Box з мідним п'ятачком і було норм, точніше було гаряче але норм. Ідеальний варіант невеличку башту на 2-3 теплових трубки від Deepcool, тримає температури на ізі.

Відправлено через 2 хвилини 51 секунду:
ApostolCV: 25.05.2023 07:44 Насправді дуже шкода , що і були системи 2хSlot1 і HT від Інтел , і 2с4т від Інтел.... Тільки писаки софту на це клали широкий і довгий IDE-шлейф.)

P.S. В яку ціну зараз FX5900XT на "чорному ринку"?)
Це були серверні плати під свої задачі, а все інше то вже просто по фану :)
5900ХТ від 400 до 10 000 гривень, в залежності від ступеню поглиблення у ретро-колекційне-спекулятивне середовище.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Друзі, а хтось має практичний досвід із ASUS A7V880?
Ну окрім того що є у парі поверхневих оглядів на плату, та одного результату розгону на хоботі. Плата має KT880 чіпсет, але що там із розгоном і як вона себе поводиться при цьому розгоні.
NecroKitchen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

А що народ, фанати сокета 7 (звичайного, не "супер") та чипсета Intel 430TX є? Бо в мене є одна плата, яку я би залюбки віддав фанату таких речей за невеликий прайс. Плата свого часу придбана через інет ймовірно у "утилізаторів", тобто врятована. Зараз робоча (відремонтована), норм працює. Ось така: https://theretroweb.com/motherboards/s/fic-pt-2007
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

В кладовці на роботі знайшов старий комп, якому років зо 30 - 486-й чи щось типу цього (точно не Пентіум). То саме цікаве, що з явно несправних деталей - лише потекла батарейка на МП. А блок живлення (АТ) - розібрав, подивився - він ок на вид. Увімкнув - повністю справний БЖ. Я вже й забув, що було усього дві лінії живлення: +5 та +12 В.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Vovk_Z,"всього потекла батарейка", і з.їла дорожки, контакти, створила КХ
з. :lol:
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Заголовок повеселив, в той самий час на WinXP стає все важче заходити на звичайні сайти що б скачати елементарні дрова :)

Відправлено через 3 хвилини 51 секунду:
Щось вчора забув повеселити вас новим крінге з олх.

Лот 1 металоприйомщик - https://www.olx.ua/d/obyavlenie/materin ... bserved_ad
Вже подешевшала, була за 250 :-/
Лот 2 мамін прогріваст - https://www.olx.ua/d/obyavlenie/videoka ... bserved_ad
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach: 27.05.2023 12:34 Заголовок повеселив, в той самий час на WinXP стає все важче заходити на звичайні сайти що б скачати елементарні дрова :)
Якщо це якась важлива система для роботи - то всі дрова для неї давно скачані, і лежать на місці. Якщо не важлива - то драйвера знаходяться і скачуються за допомогою іншого (основного) робочого місця.

Відправлено через 2 хвилини 31 секунду:
ApostolCV: 27.05.2023 12:18 Vovk_Z,"всього потекла батарейка", і з.їла дорожки, контакти, створила КХ
з. :lol:
Я сильно ще не роздивлявся, бо зараз ніколи колупатися в хламі (мабуть, як буде відпустка улітку - тоді), але на перший погляд - там сіль вилізла лише біля самої батареї. Можливо, навіть, майже нічого не з'їло.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Vovk_Z: 27.05.2023 13:00 Якщо це якась важлива система для роботи - то всі дрова для неї давно скачані, і лежать на місці. Якщо не важлива - то драйвера знаходяться і скачуються за допомогою іншого (основного) робочого місця.
Я не про це, а про те що ХР це система на якій вже не працює інтернет, а драйвери то просто для прикладу було :-/
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

offece-trader: 27.05.2023 12:21Может кому будет полезно, сам мучался недавно:
Энтузиасты выпустили утилиту активации Windows XP, так как у многих пользователей есть необходимость в работе с этой ОС
Хм, а я думав, що з середини 2000-х всі давно VL редакції піратять використовують :idea:
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Васильович: 27.05.2023 13:09 Хм, а я думав, що з середини 2000-х всі давно VL редакції піратять використовують
Ну я пару раз активував через телефон ХР/7, де була наліпка з серійником на корпусі, нічого складного. Зараз, звичайно, простіше VL поставити.
spoglyadach: 27.05.2023 13:03 Я не про це, а про те що ХР це система на якій вже не працює інтернет, а драйвери то просто для прикладу було
У мене як раз є цікава машинка, асус еее 701, племінниця відрила в своїх запасах. Просила поставити якийсь браузер та офіс, щоб можна було текст набивати.
Робоча посилена батарея. Розширив пам'ять до 2ГБ, замінив адаптер на N, перешив біос з розгоном, поставив SSD. На рідному 4ГБ диску рідна-таки ХР, на SSD поставив сімку, 8.1 лайт дуже туди красиво стає, але, на жаль, немає драйвера на відео, на сімку стає від ХР.
Браузер пробував PaleMoon, FF115. Відео онлайн йде через VLC, якщо парсер ютуба докинути. Але за замовчуванням шпарить 720р, проц не витягує, зменшити хоча б до 480, але не знайшов в налаштуваннях.
acidburn
Member

Повідомлення

spoglyadach: 27.05.2023 13:03
Vovk_Z: 27.05.2023 13:00 Якщо це якась важлива система для роботи - то всі дрова для неї давно скачані, і лежать на місці. Якщо не важлива - то драйвера знаходяться і скачуються за допомогою іншого (основного) робочого місця.
Я не про це, а про те що ХР це система на якій вже не працює інтернет, а драйвери то просто для прикладу було :-/
Нє, ну інтернет-то працює, просто приблизно половина сайтів не відкривається, і це на FF 52.9. Хоча навіть на Win95 якось ще можна відкривати сайти без SSL і качати з фтп за допомогою Retrozilla.
Тому для ХР-драйверів простіше юзать SDI, особливо якщо часто різне залізо змінюється. Там іноді знаходяться такі дрова, які на сайтах дуже довго шукати, якщо взагалі знайдеш.

Відправлено через 6 хвилин 36 секунд:
Vovk_Z: 27.05.2023 10:59 В кладовці на роботі знайшов старий комп, якому років зо 30 - 486-й чи щось типу цього (точно не Пентіум). То саме цікаве, що з явно несправних деталей - лише потекла батарейка на МП. А блок живлення (АТ) - розібрав, подивився - він ок на вид. Увімкнув - повністю справний БЖ. Я вже й забув, що було усього дві лінії живлення: +5 та +12 В.
А як же -12 та -5 .) І взагалі на цих БП просідають параметри з часом, хоча загалом усе працює. У мого 386 на лінії 12В реально десь 11, а замість 5 вже 5.5, і це ще терпимо.
Але батарейку терміново тре випаювати, так.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 27.05.2023 14:33 У мене як раз є цікава машинка, асус еее 701, племінниця відрила в своїх запасах. Просила поставити якийсь браузер та офіс, щоб можна було текст набивати.
Робоча посилена батарея. Розширив пам'ять до 2ГБ, замінив адаптер на N, перешив біос з розгоном, поставив SSD. На рідному 4ГБ диску рідна-таки ХР, на SSD поставив сімку, 8.1 лайт дуже туди красиво стає, але, на жаль, немає драйвера на відео, на сімку стає від ХР.
Браузер пробував PaleMoon, FF115. Відео онлайн йде через VLC, якщо парсер ютуба докинути. Але за замовчуванням шпарить 720р, проц не витягує, зменшити хоча б до 480, але не знайшов в налаштуваннях.
Я теж маю таку, але в мене своя, куплена щось типу у 2007 або 2008 році, тільки в мене здається 900 серії. Теж зроблений апгрейд до 2Гб пам'яті та звісно ж на SSD, але бляха туди тільки Win XP і ставити, на інших вона так собі працює, немає багато важливих драйверів та софту. Здається по енергозбереженню чи ще щось, вже не пам'ятаю, була там і Win 7 і 10, але файно він шуршить тільки на рідному образі.
Розгон там якось по моїх відчуттях до одного місця, потрібен кеш та більш швидка пам'ять, хоча б двоканал :-/
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

radical: 27.05.2023 14:33де була наліпка з серійником на корпусі
Насправді, навіть в такому сценарії було б швидше ввести валідний серійник, але використати активатор.
Кінцевий результат всеодно буде абсолютно однаковим :dontknow:
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

900 це теж на целероні, але з більшим екраном?
Вони просто потім на атомах йшли, в мене був 1001H з одноядерним атомом, там уже і відео швидше було, і драйвер був під 8.1 лайт, яка на ньому літала так же, як і ХР.
А в цьому celeron Dothan/i910GML, пам'ять DDR2 працює на 100 шині синхронно з процем.

Отправлено спустя 1 минуту 27 секунд:
Васильович
Ну там я людям віддавав назад техніку і бажанно було, щоб там стояла та сама вінда, з яким воно було куплене. Це вже досить давно було))
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 27.05.2023 18:54 900 це теж на целероні, але з більшим екраном?
Вони просто потім на атомах йшли, в мене був 1001H з одноядерним атомом, там уже і відео швидше було, і драйвер був під 8.1 лайт, яка на ньому літала так же, як і ХР.
А в цьому celeron Dothan/i910GML, пам'ять DDR2 працює на 100 шині синхронно з процем.
Мій на Атомі, 1000H з 10 діагоналлю, ух я на ньому Diablo 2 ганяв у поїздках, підключав мишу дезадер і маленький килимок QCK брав з собою :laugh:
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

раз мова зайшла про Атоми, то хочу спитати у вас чи шукали ви рішення, як можна прискорити роботу Ютуба на них? щоб міг на 1080@60 без будь яких лагів навіть на древнє древнючих конфігах?
був в руках недавно нетбук 1015CX (Atom N2600), ради того щоб грало відео плавно я перекопав майже весь Інтернет, і дійшов аж до того, що треба в браузерах вводити такі параметри (на кшталт --disable-features=D3D11VideoDecoder, #ignore-gpu-blocklist enabled і т.д.), але щось не їде
можливо в нових браузерах ця опція не працює, треба спробувати старіші

Отправлено спустя 2 минуты 56 секунд:
якщо цікаво, ось посилання
https://blogs.opera.com/desktop/2021/10 ... er-update/
Відповісти