Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Може хтось знаэ лайхак. Э бл..ка плата Gigabyte GA-8IPE1000-G .
До неї знайшов достатньо рідку прескотіну На G1 степІнгу.
Це падлюка (мамка) якщо стартуєш з FSB<200 ставить CL=2.5 і приймає значення 3 навіть якщо поставити примусово.
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 06.08.2024 16:26 Вивозити і терміново але точно не в гараж
I точно не застарiле комп'ютерне барахло (вибачаюсь перед колегами з цiєi гiлки, але по факту так).
Цим можливо буде потiм розжитись.
Стиралка на орендованій квартирі сильно потрiбнiша Pentium pro
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

ApostolCV: 06.08.2024 16:44 Може хтось знаэ лайхак
я не дуже пойняв, шо вам треба...
треба cl3 а вона ставить 2.5? Можна в спд перешити ддр400 в ддр333 спробувати спдтулом
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

ApostolCV: 06.08.2024 16:44 Може хтось знаэ лайхак. Э бл..ка плата Gigabyte GA-8IPE1000-G .
До неї знайшов достатньо рідку прескотіну На G1 степІнгу.
Це падлюка (мамка) якщо стартуєш з FSB<200 ставить CL=2.5 і приймає значення 3 навіть якщо поставити примусово.
раджу взяти асус p4p800 series. вони дешеві та не мають проблем. бонусом: працюючий pat в синхроні на 200+ FSB

Відправлено через 26 хвилин 25 секунд:
Бумик: 06.08.2024 00:30 Почав розбирати свої старі ПК,тому що у повному складі,у кейсах та з усіма нутрощами, зрозуміло що вони не продадуться.
Поки що один лот,по мірі розборки буду там додавати комплектуючі.Прохання уважно прочитати принцип продажі лотів.Кому цікаво,то ось
viewtopic.php?f=29&t=281744
додав лінк на першу, можливо хтось її читає та зацікавиться.

p.s.: якщо хтось хоче бути куратором топіка - я готовий скласти повноваження. прийшла моя черга захищати Батьківщину
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

mklm: 06.08.2024 21:25 раджу взяти асус p4p800 series. вони дешеві та не мають проблем. бонусом: працюючий pat в синхроні на 200+ FSB
Кращого рішення мабуть не існує, але й там є проблема перегріву яку треба вирішувати, якщо буде на то натхнення :-/
Ну або знайти Abit але їх на 478 у наших широтах майже не купували, а може і не продавали якось не в темі з цього приводу чому їх так мало зустрічається у нас

Відправлено через 7 хвилин 2 секунди:
Shvlr: 06.08.2024 17:01 I точно не застарiле комп'ютерне барахло (вибачаюсь перед колегами з цiєi гiлки, але по факту так).
Цим можливо буде потiм розжитись.
Стиралка на орендованій квартирі сильно потрiбнiша Pentium pro
Ну це ж класика, по суті все що ми тут обговорюємо застаріле барахло, якщо його показати пересічному навіть тому що цікавиться темою ПК він покрутить пальцем біля скроні. Що одному застаріле барахло для іншого скарб і мая прєлєсть яку він так довго шукав, а взагалі ситуація навіть складно прокоментувати, хоча мені це знайомо
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, схоже ви праві стосовно того що там на лінійних стабілізаторів.
Вирвав з опису на контролер
W83301DR-O — ACPI-совместимый контроллер для микропроцессора и других устройств.
компьютерные приложения. Часть предоставляет функции — два контроллера переключателей для генерации
напряжение 5VDL и DL 3,3 В от блока питания ATX; линейный контроллер – STR1 (2.5VDUAL),
и контроллер оконечной нагрузки шины – STR2 (1,25 VDUAL) для высокоскоростной шины типа
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach: 07.08.2024 12:08 Ну або знайти Abit але їх на 478 у наших широтах майже не купували, а може і не продавали якось не в темі з цього приводу чому їх так мало зустрічається у нас
У мене десь була, наче. На два слоти раму.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Це у вас не той Abit я мав на увазі щось накшталт Abit IS7 і більш топові моделі, отам харчувальник хороший і БІОС файний. Але так, краще просто взяти недорого ASUS P4P800 і не морочитись :up:
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 07.08.2024 12:09 Shvlr, схоже ви праві стосовно того що там на лінійних стабілізаторів.
Вирвав з опису на контролер
Да шо його там виривать, бери та дивись
https://sector.biz.ua/docs/schematic_di ... e-diagrams
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach: 07.08.2024 12:35 Це у вас не той Abit я мав на увазі щось накшталт Abit IS7 і більш топові моделі, отам харчувальник хороший і БІОС файний. Але так, краще просто взяти недорого ASUS P4P800 і не морочитись :up:
там якась із Abit IS7, просто там далі ще якийсь індекс, я точно не пам'ятаю модель
https://theretroweb.com/motherboards/?m ... 0&name=is7
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

А блін, в них же в цій лінійці геніальний неймінг вже й забув. Оті що з 4 слотами пам'яті та активним охолодженням мав наувазі, лише пару разів мені траплялись але щось я довго думав чи купувати собі таку. Там ще були на чорному текстоліті, самі топові але мабуть не з лінійки IS7 не полізу зараз уточнювати

Відправлено через 47 секунд:
Відправив і згадав, топова лінійка IC7 в них називається, вони були з чорною маскою
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, велике дякую.
Якщо чесно дивлюся я на схему, паралельно на фото ділянки з плати ...гуглю назви деталей , і єдине бажання зробити боляче тому , хто проектував цей колхоз.
Що за брєд ....живити. пам'ять від польовика , який живиться з двох різщних лінії , які приходять через різні діоди шотки , одна з яких приходить з понижаючого регулятора з 5v який приходить з мосфетах 5В дуал.. :lamer: :mad:
спойлер
Screenshot_2024-08-07-14-31-29-757-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
Screenshot_2024-08-07-14-31-53-464-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Бл#@ь де моя рушниця згоняю я до інженерів гіги.
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach: 07.08.2024 13:37 А блін, в них же в цій лінійці геніальний неймінг вже й забув. Оті що з 4 слотами пам'яті та активним охолодженням мав наувазі, лише пару разів мені траплялись але щось я довго думав чи купувати собі таку. Там ще були на чорному текстоліті, самі топові але мабуть не з лінійки IS7 не полізу зараз уточнювати

Відправлено через 47 секунд:
Відправив і згадав, топова лінійка IC7 в них називається, вони були з чорною маскою
Маю пару
Перша is7 друга is7-e2
Також мав колись ic7 (чипсет 875) з відвалом сокета(
Дійсно гарні плати візуально)
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 07.08.2024 14:40 Бл#@ь де моя рушниця згоняю я до інженерів гіги.
Така фігня у всіх. Це воно, коли зібране на чорному-чорному текстоліті, з "дизайнерськими" радіаторами - то вигляда круто.
А коли дивишся в схему - хочеться вбивати.

На справді, це частина розсипного ACPI контролеру.

3vdual - то чергове живлення всього, що не вміє в 5В в черговому режимі, тобто з малим споживанням.
Vcc3 - основна рельса 3,3В з БЖ.
Тобто там тупа логічна схема 2_"АБО" (2_І в реалізації, але "АБО" - по логікі ACPI)
Коли ми в дежурці, то з 3vdual потроху сосемо для Suspend to Ram (якщо він активований)
Коли в S0 (активний режим) то стараємося тягнути від Vcc3, оскільки 3vdual включено через 4 резистори по 4,7Ома параллельно.
В обох випадках - польвик достабілізовує напругу до потрібної

Плюси
- не потрібно активних елементів на переключення рельс
- не потрібен контролер для цього
- тепло розподіляється між польовиком та діодами
Мінуси
- якщо лажонутись з польовиком та діодами, то на всій конструкції буде падати більше, чім потрібно - отримаємо, типу 2,3В на пам'яті, замість 2,5. Да і то в якщо всі слоти забити та запустити тест пам'яті.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr,от у мене падає до 2,45 в мемтест . І це при двох плашках по 512Mb.
Однак схоже питання може бути у котнтролері ACPI бо він формує шим , бо вхідна напруга на польовику Q123- константа. А от в якийсь момент певно з появою нагрузки від мем теста вона падає з 2,6В на 2,45В. Дивно :-/
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 07.08.2024 15:33 Shvlr,от у мене падає до 2,45 в мемтест . І це при двох плашках по 512Mb.
Однак схоже питання може бути у котнтролері ACPI бо він формує шим , бо вхідна напруга на польовику Q123- константа. А от в якийсь момент певно з появою нагрузки від мем теста вона падає з 2,6В на 2,45В. Дивно :-/
Нє, нє, нє, Девід Блейн.
Ніякого шим, бо то є лінійний стабілізатор.
Шим там тільки якщо стабілізатор "заводиться", або коли він вибирая ліміти регулювання (якщо польвик повністю відкритий, а напруга менша за очікувану)
Якщо під навантаженням на "залізці" (стоці) польовика менше, ніж десь 2.9 вольт, то міняти діоди на цікавіші
Якщо більше, то міняти польовик на щось з 10-15мОм спротивом каналу у відкритому стані, бажано лоджик левел (з малою напругою відкривання)

Ну і впевнитись, що подвоювач напруги у W83301 працює - на 9 піні CHRPMP повинно бути 2* 5Vstb (10В, хоча в реалі буде 8-9)
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, такс тут Або я щось не розумію "або лижі"...
Бо це мосф P3035LD (Channel Logic Level Enhancement Mode Field Effect Transistor)
Звичайно, це скоріше питання до схемотехніки ...Допустимо що цей мосф. працює в режимі стабілізатора (без шим ,тобто його відкрили до певного рівня а там любіть собі мозги... Знову ж де резюк , що має його закрити ? :spy:

З діодами точно нюанс бо я тоді заміряв на стоці десь 2.7В.
Сам ACPI контролер поміряю вдома.
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 07.08.2024 17:00 Shvlr, такс тут Або я щось не розумію "або лижі"...
Звичайно, це скоріше питання до схемотехніки ...Допустимо що цей мосф. працює в режимі стабілізатора (без шим ,тобто його відкрили до певного рівня а там любіть собі мозги... Знову ж де резюк , що має його закрити ? :spy:
ДА немає там ніякого резюка, бо він не потрібен. Унутрях контролера ховається Операційний Підсилювач, котрий і драйвить цей мосфет
Десь так (кусок видраний з АМ3+ схеми, але це нічого не міняє)
спойлер
В червоному прямокутнику - те що заховано в контролер, тільки в інтегральному виконанні
Зображення
ПС. на 1,8V біля неінвертуючого входу ОП - не звертайте уваги, то у Гігабайта було миттеве запамарочення. При таких номіналах резисторів в поділювачі з 2,5В - там рівно 1,1 В
З діодами точно нюанс бо я тоді заміряв на стоці десь 2.7В.
Напруга на пам'ять ну точно не може бути вища цього рівня, а на польовику випаде десь 5Ампер *40мОм = 0,2В
Ось і отримаєте в кращому випадку 2,5В
5 Ампер, бо два діода по 3 Ампери в параллель, десь 80% від максимального навантаження
40 мОм - в даташиті на польовик, коли він повністю відкритий
З 10мОм польовиком та 5-7 амперними діодами можливо отримати нормальні 2,7-2,8В, щоб не лімітувати пам'ять по частоті.

Відправлено через 24 хвилини 39 секунд:
При цьому, чим класні ці контролери від winbond
- в них напругу на пам'ять можливо виставити до старта системи (якщо розробник не повний опецько)
Там резисторами задається стартова комбінація ще до моменту виставлення напруги біосом, тобто ніякого колдстартбаг на пам'ять
- коли розробники мп лізуть своїми граблями в регулювання напруги - хочеться вбивати
Вони лізуть зазвичай в зворотній зв'язок та в результаті підсилюють всі шуми схеми
100 мВ пульсацій на пам'ять - ну це ще вам поталанило
Вінбонд робить це акуратно, тому якщо отримуєш 30, то всього одне питання чого так дофіга :)
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, дякую. Іжу для мозку отримав. Треба буде все ще оглянути, проміряти.
1. Стосовно заміни елементів ідея зрозуміла. Знайти мосфет покраще не проблема . Маю непогані перемарки з Китаю які досить хороші , але для VRM вони слабуваті , при цьому в них низький поріг відкриття.Однак питання як воно працювало з заводу . Чи може Діоди чи щось інше "підковбашує". Чи нюанси з фідбеком.
2. Стосовно діодів ви погарячкувалися SR32 - 3A *2 =6A :gigi: 2
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 07.08.2024 17:50 Однак питання як воно працювало з заводу
Як могло, тому в ревiзii 4 поставили STD1703LT4 (50мОм) замiсть AP15N03H (80мОм) в третiй :gigi:
2. Стосовно діодів ви погарячкувалися SR32 - 3A *2 =6A :gigi: 2
Дiоди паралельно включати заборонено нерекомендується можливо з дерейтингом по струму вiдсоткiв в 30
Бiльш горячий буде мати менше падiння напруги, через нього буде текти бiльше струму (чим через сусiднiй) i так, поки не згорить.

До тогож, в тi часи резистори були не точнi, тому 3,3В задирали часто до 3.5.
Розраховуємо опорнi резистори так, щоб в разi коли один улетить при виробництвi в мiнус а другий в плюс, щоб не отримати менше 3 вольт, щоб МП навiть не стартонула.
А 3,6В замiсть 3,3 замiтять тiльки естети.
Це зараз SMD такi, що в 1% вкладаються при номiнальних +/-10%, тому виставити напругу в БЖ при масовому виробництвi не проблема


PS. До речi, якщо один з них гавкнувся вiд цього самого терморозгону, то на другому буде падати быльше напруги, чим на двох паралельних.
Якщо бiда-бiда вже з "полутора планками", то саме мiг обiрватись один з дiодiв.
Але те що бiда-бiда з повним набором пам'ятi - тут чисто арифметично по розрахунках
Відповісти