Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Tfd
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

spoglyadach: 08.06.2024 18:48 Tfd
Мабуть все ж 2х1Gb бо тоді навряд були модулі по 2Гб, а якщо були то цінник там був такий що скоріш взяли б не 7600GS а 7900GT бо 2Гб тоді всім вистачало
Так а нащо вони коли на платі 4 слоти під DIMM? Там спочатку стояло 2 модуля по 1ГБ PC4200. Потім я придбав ще дві додаткові плахи по 1ГБ але вже PC5300, стало 4ГБ. А ще після того продав дві 4200 і замість них придбав дві 5300 - для симетрії. :) Просто не пам'ятаю якою була конфіга конкретно в момент проходження "Сталкера".

Всі модулі Corsair із серії ValueSelect. Частота роботи була виставлена в 533МГц - вона виявилася оптимальною для FSB 800MHz на тому чіпсеті. В ході експериментів виявлено що 4200-та женеться поганенько, а от 5300 запускалася на 6400 і вище без особливих маніпуляцій з вольтажем і таймінгами.

2GB модулі тоді були в продажу, але дорогувато. В теорії можна було б довести систему до 8 гіг RAM, але сенс хіба полюбуватися. 4 "гектарів" вистачало з головою під якраз свіженьку Windows Vista в незвичній 64-бітній редакції. При тому, основною системою до появи Win7 залишалася все та ж Windows XP в якій і 2ГБ вистачало.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Це він , це він R200 :shuffle:
P.S. Питання тільки для тих хто ретроолдскул та 200+FPS IQ , чому карта не стартовала, а з додатковою PCI 3DVirge видавала "Помилку 10"
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
:gigi:
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 09.06.2024 01:36 Це він , це він R200 :shuffle:
P.S. Питання тільки для тих хто ретроолдскул та 200+FPS IQ , чому карта не стартовала, а з додатковою PCI 3DVirge видавала "Помилку 10"
спойлер
Зображення
Конденсатори утягнули за собою.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, а ви дуже уважні :super:
P.S.Я добрався до заліза....
спойлер
E5800_4GHz_R9100_i865_M01.JPG
На черзі е..ля за Атсусом
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

anyname
Жирно, особливо гейтлон який поїхав на 2.7 бо я його тоді тільки на люмінієвому боксі ганяв, це вже коли апнув на 3700+ поставив бігтайфуна який материнки вигинає :-/

Відправлено через 2 хвилини 14 секунд:
Mykolay3ack
Я як відчував, оце і закупився в липні 2008 року перед самим кризком отим, останнім брав монітор Dell ще за доларів купував, бо тоді ще можна було в баксах розрахуватись хто пам'ятає. А потім так, складно було апгрейди робити хоча як зараз бачимо то криза була так, нічого серйозного і не було про що переживати

Відправлено через 13 хвилин 2 секунди:
Tfd
Якщо зелені плашки 5300 погнались до 6400 це вже доволі крутий результат бо тоді з розгоном було доволі туго, а взагалі корсар навіть той що в радіаторах так собі гнався. Я ось повівся на рекламний огляд овержоперс.сру і купив 6400 від мушкіна, а вони взагалі майже не їхали. Сталкеру особливо на ХР 2Гб було з запасом там наче рекомендовані були 1Гб рами. Пам'ять в ті роки в принципі була дорога, не тільки модулі по 2Гб, мені 2х512 PC3200 звичайних хуніксів на D43 обійшлись щось 80 баксів чи навіть 90

Ось пошукав мінімальні та рекомендовані вимоги:
спойлер
Here are the S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl System Requirements (Minimum)

CPU: Pentium 4/Athlon XP or better
CPU SPEED: 2.0 GHz (Pentium) / 2200+ (Athlon) or better
RAM: 512 MB
VIDEO CARD: 128 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 5700/ATI Radeon 9600
TOTAL VIDEO RAM: 128 MB
PIXEL SHADER: 2.0
VERTEX SHADER: 2.0
3D: Yes
HARDWARE T&L: Yes
DIRECTX VERSION: 9.0
OS: Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4
FREE DISK SPACE: 10 GB
SOUND CARD: Yes
DVD-ROM: Yes

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl Recommended Requirements

CPU: Intel Core 2 Duo E6400/AMD Athlon 64 X2 4200+
RAM: 1 GB
VIDEO CARD: 256 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 7900/ ATI Radeon X1850
TOTAL VIDEO RAM: 256 MB
PIXEL SHADER: 3.0
VERTEX SHADER: 3.0
3D: Yes
HARDWARE T&L: Yes
DIRECTX VERSION: 9.0
OS: Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4
FREE DISK SPACE: 10 GB
SOUND CARD: Yes
DVD-ROM: Yes
Shvlr
Member

Повідомлення

Фіга собі перепис мажорів...
Soltek frn2 + 1Гіг RAM + Athlon XP 200*10 = 2ГГц.
Жираф 6600 АГП з біосом від Спаркала, що давав розгін, та отрубав DVI
Emu 1212 у ролі звуковоі карти.

Сталкер, перший Кризис, Дум3.
Що не пройшов, то проповз.

У 2008, коли на одноядернику вже сидіти в самій Вінді стало неможливо - Феном 2 805 + HD5770 (потім 7870 ОС через 6950) - тоді багато що перепройшов по новій.
anyname
Member

Повідомлення

spoglyadach: 09.06.2024 09:56 anyname
Жирно, особливо гейтлон який поїхав на 2.7 бо я його тоді тільки на люмінієвому боксі ганяв, це вже коли апнув на 3700+ поставив бігтайфуна який материнки вигинає :-/

Відправлено через 2 хвилини 14 секунд:
Mykolay3ack
Я як відчував, оце і закупився в липні 2008 року перед самим кризком отим, останнім брав монітор Dell ще за доларів купував, бо тоді ще можна було в баксах розрахуватись хто пам'ятає. А потім так, складно було апгрейди робити хоча як зараз бачимо то криза була так, нічого серйозного і не було про що переживати

Відправлено через 13 хвилин 2 секунди:
Tfd
Якщо зелені плашки 5300 погнались до 6400 це вже доволі крутий результат бо тоді з розгоном було доволі туго, а взагалі корсар навіть той що в радіаторах так собі гнався. Я ось повівся на рекламний огляд овержоперс.сру і купив 6400 від мушкіна, а вони взагалі майже не їхали. Сталкеру особливо на ХР 2Гб було з запасом там наче рекомендовані були 1Гб рами. Пам'ять в ті роки в принципі була дорога, не тільки модулі по 2Гб, мені 2х512 PC3200 звичайних хуніксів на D43 обійшлись щось 80 баксів чи навіть 90

Ось пошукав мінімальні та рекомендовані вимоги:
спойлер
Here are the S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl System Requirements (Minimum)

CPU: Pentium 4/Athlon XP or better
CPU SPEED: 2.0 GHz (Pentium) / 2200+ (Athlon) or better
RAM: 512 MB
VIDEO CARD: 128 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 5700/ATI Radeon 9600
TOTAL VIDEO RAM: 128 MB
PIXEL SHADER: 2.0
VERTEX SHADER: 2.0
3D: Yes
HARDWARE T&L: Yes
DIRECTX VERSION: 9.0
OS: Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4
FREE DISK SPACE: 10 GB
SOUND CARD: Yes
DVD-ROM: Yes

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl Recommended Requirements

CPU: Intel Core 2 Duo E6400/AMD Athlon 64 X2 4200+
RAM: 1 GB
VIDEO CARD: 256 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 7900/ ATI Radeon X1850
TOTAL VIDEO RAM: 256 MB
PIXEL SHADER: 3.0
VERTEX SHADER: 3.0
3D: Yes
HARDWARE T&L: Yes
DIRECTX VERSION: 9.0
OS: Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4
FREE DISK SPACE: 10 GB
SOUND CARD: Yes
DVD-ROM: Yes
А він у мене на боксовому кулеру й їхав.(це ж їх фішка була , то пень 4 потребували потужного кулера).
А 2Гб пам'яті там де в вимогах 1Гб , відчутно полегшували життя. наприклад в Xenus це прибирало рандомні вилети й вилети при сейвах (сусіда з 1Гб через два дні гри на пам'ять знав усі місця де точно вилетить при спробі зробити сейв).
Shvlr
Member

Повідомлення

До речі, зібрав собі зараз подібний конфіг
спойлер
Зображення
Зображення
Атлон ХР - не хотілося, тому с754, 2ГГЦ, 2ГБ на АГП материнці.
Нажаль, не прошна Віа, тому розгін відсутній.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Напишу і я свій конфіг, адже грав в Сталкер одразу після виходу.
Q6600 @ 3.6 G0
Asus P5B Deluxe (трохи пізніше змінив на Abit IP35-E)
2 x 1 GB DDR2 533 @ 1066-1100 Spectek (та що гарно гналась на Micron D9 GMH)
Починав проходити на Radeon X1950XT 256 MB, закінчив на 8800 GTX.
Це все на кастомній водичці від ProModz (який згодом був проданий Maj0r’у).
БЖ, здається стояв FSP 500-60GLN, але 8800GTX він не потягнув. Замінив його на монструозний Chieftec 850 DF з двома пропелерами.
Сталкер йшов на максималках, що на першій, що на другій карті в 1600х1200.
Востаннє редагувалось 09.06.2024 12:24 користувачем Ray2000gt, всього редагувалось 2 разів.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

А я в Сталкера не грав, на той час він мені був вже не цікавий.
У 2008 у мене вже був 939, можливо вже навіть х2, не пам'ятаю, коли я зміняв 3000+ на 3800+, але точно купував його новий на фірмі, трей.
Карти тоді міняв FX5600>6600GT>HD3650>HD3850, яка була на той час, не пам'ятаю, останні три були вже куплені з рук.
Досидів на цьому залізі я до АМ3 сокета, так що навіть ддр2 пройшла повз мене у часи актуальності.
Shvlr
Member

Повідомлення

radical: 09.06.2024 12:22 А я в Сталкера не грав, на той час він мені був вже не цікавий.
В той час був вибір, бо ігри були сінглові з мультиком для галочки.
Зараз - все навпаки. Сінгл тепер - то кооп з ботами, геть з іншою механікою.
Пробував на разі Нью Ордер - стер через годину. Бо баланс чисто онлайновий.

А в 10-х було багато чудових та технологічних ігорей.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Shvlr

Відписав такий чістєйший бомж з Emu 1212 панімаю :laugh:
Я в той час купив X-Fi Elite Pro такшо знаю скыко цы карти коштували, ненада тут

Відправлено через 1 хвилину 53 секунди:
Ray2000gt
Оце точно мажор детектед, справжній пЭкА боярін того часу :up:
В мене теж була 1950 XT чи XTX просто не дуже запам'ятав бо вона так шуміла що я потерпів 2-3 тижні і скинув її любителю червоної графіки. Кстаті відомий ентузіаст з цього форуму тих часів, це ще були часи коли вдома відяшки тестували.
Shvlr
Member

Повідомлення

spoglyadach: 09.06.2024 15:54 Shvlr

Відписав такий чістєйший бомж з Emu 1212 панімаю :laugh:
Я в той час купив X-Fi Elite Pro такшо знаю скыко цы карти коштували, ненада тут
250$, наскільки пам`ятаю
Я швидко добиваю конфіг до "оптимального", а далі тільки викидати та брати геть нове.
З АХР було не зрозуміло куди стрибати, 775 сокет був чудненький та недешевий.
Не встигнешь блимнути очима, як 939 змінився на АМ2, тут же на АМ2+, котрий був не дуже сумісний.
ДДР1 - на сміття, АГП карту - аналогічно, БЖ - також, корпус був лайно. Ще мені просто не хотілося.

ПС. Зараз в мене майже подібний конфіг (по відсталості. Саме свіже - відік РХ588) з .... X-Fi titanium HD. Саме так, за ті самі 250$
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

spoglyadach: 09.06.2024 15:54
Ray2000gt
Оце точно мажор детектед, справжній пЭкА боярін того часу :up:
Так, сильно хворів тоді залізяччям.
spoglyadach: 09.06.2024 15:54 В мене теж була 1950 XT чи XTX просто не дуже запам'ятав бо вона так шуміла що я потерпів 2-3 тижні і скинув її любителю червоної графіки.
1950ХТ мала 256МБ GDDR3 і конструкцію турбіни ще з часів X850 XT.
1950XTX мала 512МБ GDDR4, і, головне, дуже красиву турбіну з червоним напівпрозорим кожухом. Доволі важко їх сплутати. :shuffle: Хотів собі таку, але по грошах воно того не вартувало. Тому піднапружився і взяв б/в 8800 GTX.
P.S. Доречі, згадалась історія, повʼязана з 1950. Купував її новою, на заміну 800 Pro. Купив, приніс додому (а точніше в гуртожиток), включив, все ок. Одразу вирішив ставити на неї ProModz GPU v2, який вже був в контурі, ще з старої карти. Поставив дуже обережно, пломбу, звісно зняв лезом, щоб не пошкодити. Включаю і … нічого більше. І так і сяк - зображення відсутнє. Розібрав, подивився ще раз, ніяких сколів. Поставив назад турбіну. Карта не працює. Наступного дня поніс в магазин. Карту обміняли, не помʼятаю вже, чи одразу, чи через кілька днів. Але скінчилась та історія добре. На другу 1950 боявся ставити ВБ, але через пару днів поставив і все чудово працювало.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr,доброго дня. Добрався до плати (ASUS P4T-E)
Як і казав відсутня живлення проца , з підключеним SPEAKER-ом плата видає характерний звук "машини швидкої допомоги" .
За відсутності проца спікер "мовчить".
На платі шим контролер ADP3165. Схоже по бордам , що це перемарк від ADP3363 обо ОЕМ заказ , але в даташиті від драйверів (ADP3417) які роспаяні є схема підключення до шим контроллера саме ADP3163 . Виглядає так:
спойлер
ADP3417connect.jpg
По замірам:
  • Живлення Vcc -12V поступає, також поступає Vref -3V.
  • Як показує схема пін PWRGD / EN не використовуэться .
  • Vids - стають у вірне положення згідно таблиці( тобто конект з процем э):
спойлер
ADP3163_VIDs.jpg
З дивного : згідно схеми Pin9 - FB через резистор на 1кОм маэ підтягуватись до Vcore. По моїм замірам воно дзвониться на Vcore як 0 Ом.
acidburn
Member

Повідомлення

radical: 09.06.2024 12:22 А я в Сталкера не грав, на той час він мені був вже не цікавий.і.
Так, я ще з якоюсь зацікавленістю ганяв у 2002 році білд 1114 на Radeon 7500, але до 2007 постарів і тодішні ігри та залізо ну вже не такі цікаві.

І це якраз до теми - а що рахувати за ретро. Сталкер з накрученими модами і зараз виглядає досить пристойно. А комп тих часів, типу Q6600 цілком потягне 10 вінду і браузер якщо пам'яті і ссд додати, а з 8800 GTS - і в останню ГТА побігати зможе. А це 17 років минуло, між іншим.
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 09.06.2024 17:54
  • Як показує схема пін PWRGD / EN не використовуэться .
Ги,то є асус)))
ApostolCV: 09.06.2024 17:54
  • Vids - стають у вірне положення згідно таблиці( тобто конект з процем э):
Це значить, що є 1,2В, котрі живлять VID
Надалі, на Q1 (до піну 7 - компенсація частотноі характеристики підсилювача. Ліпити туди транзистор - типове рішення, коли відсутній enable у чистому вигляді) -то є дозвіл на роботу контролера.
На його базі/затворі повинна бути земля для роботи, та "1" - для заборони.
Якщо пін 7 дзвониться "цікаво", то зняти транзистор. По вимірам саме напруги, там повинно бути в 3 рази меньше, чим на Референсі (пін 19)
З дивного : згідно схеми Pin9 - FB через резистор на 1кОм маэ підтягуватись до Vcore. По моїм замірам воно дзвониться на Vcore як 0 Ом.
В цій схемі - ні на що не вплива (окрім частотноі компенсаціі), Напруга задаться VID

Що б я робив.
Перевірити резистор 5мОм, скоріш всього то просто кусок печатноі доріжки.
Напруга повинна приходити на верхні польовики та на драйвери, на 12 та 13 пінах - однакова напруга, близька до 12В
Знайти та зняти Q1, щоб контроллер запускався примусово
Якщо нічого не буде горіти, то розбиратись з Q1.
Якщо пихнуть якісь польовики, то дивитись драйвер та сам польовик.

Відправлено через 1 годину 13 секунд:
До речи
спойлер
Зображення
https://media.szcomponents.com/Datashee ... R-REEL.pdf
Там дуже цікавий q2 та стабілітрон на 6,8В Z1, котрі живлять драйвери ADP3416
Вони відрізняються від 3417 тільки живленням "до 7 в", замість до "12В".
Відповідно схема може мати вказані Q2 та Z1. Типа зробили на першій ревізіі під 3416, потім замінили на 3417.
Тобто живлення на драйвери може йти досить цікаво.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Ray2000gt
Точно, я щось забув вже ці тонкощі і головне що в мене десь є в колекції 1950XTX а всеодно не згадав. В мене була саме XT з білим кожухом на 256 та й XTX не пам'ятаю що б тоді хтось продавав. Вони і зараз не сказати що взагалі спливають десь, бачив всього пару разів за весь час колекціонування і один з цих разів купив.
В той час було простіше з сервісами, мою 7900 GTX забрали по гарантії хоча я її десь за пів року до цього обслужив і замінив рідну сіру термопасту на якусь Zalman здається вже точно не пригадую але іншого кольору і навіть без коробки здавав бо купував без коробки. Це зараз десь якась царапка на бекплейті і тобі кажуть - так ти майнєр сука, відмовити в гарантії :laugh:

Відправлено через 10 хвилин 23 секунди:
Shvlr
Я теж довго на 462 сидів, спочатку грошів не дуже було на апгрейди то тільки охолодження міняв бо зібрали мені з дуже придурошним кулером в якому стояло дві крутилки на 5-6к обертів. Якийсь акорпівський клон термалтейка дуорб, верхній вентилятор втулка а нижній шарикопідшипник (дічайший брєд).
Проци не свапав бо була база Soltel SL-75KAV тільки докинув пам'яті до 512Мб а потім і 768Мб ну і відяху намагався поміняти на 9600 але щось не склалось, знайомий продав мені а потім в нього через це якісь проблеми були то помінялись назад. Може в баті з компа стягнув вночі а той потім не зміг запустити нідфорспід B-)
Але вже трохи накопичив грошів і зібрав собі гейтлон 3000+ на A8N-E + 2x512Mb + 6800GS + FSP Blue Storm який доречі відвалився через деякий час, так собі були БЖ бо в мого одного клієнта теж помер цей блок. Корпус в мене залишався від першого компа, якийсь трешаковий нонейм на ньому було прийняте рішення трохи зекономити
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach
В мене FSP Everest 80Plus 700w проробив років десять, поки power_ok почав глючити
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Mykolay3ack
Це вже інша більш дорога лінійка і там була інша схемотехніка вони реально добре працювали на дистанції. Правда я нікому вже не збирав на них компів і не радив брати, але була пара знайомих хто самі купили і в принципі не пам'ятаю скарг на них. Я вже тоді на Enermax пересів :up:
Відповісти