Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Shvlr: 03.06.2024 20:58 Спочатку перевірте 2.5В на клокері, вони в ту епоху потребували два живлення- 3,3 та 2,5В.
Це я зразу перевірив, 3,3 та 2,5 є
Shvlr: 03.06.2024 20:58 Ну і виходи/входи клокера, може якийсь пробило (в тому числі йдуть напряму на сокет та пам'ять).
як це перевірити?
Shvlr
Member

Повідомлення

radical: 04.06.2024 07:12
Shvlr: 03.06.2024 20:58 Ну і виходи/входи клокера, може якийсь пробило (в тому числі йдуть напряму на сокет та пам'ять).
як це перевірити?
Тестер на діод, червоний на землю, чорний на пін
600-900 - захисний діод живий
Чорний на живлення, червоний на пін - другий діод живий
Якщо близько нуля, то пробито, якщо щось середнє- треба дивитись далі, можливо така схема
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Shvlr, дуже приємного , що у гілці з'явився фахівець , який знає , що то таке "польовик" і падіння напруги.
Стосовно вашого зауваження можливо ви і праві. Точні цифри я зараз не пам'ятаю лише те, що посадка була серйозна. Зараз перевірити можливості не маю , бо трошки далеченько від дома...(сутація в країні специфічна.)
P.S. До речі можливо на майбутнє підкажете . Маю десь Рімову плату від Атсуса . Сокета там 478.
Не формується Vcore на CPU . Тобто з кнопки плата запускається але постів звичайно нема бо проц не заживлений.
При цьому на ключі верхнього плеча 12V приходить . Таке відчуття , що не читає VID від проц, або шим віддав у кремнієву Валхалу душу.
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 04.06.2024 10:01 Стосовно вашого зауваження можливо ви і праві.
Я просто с таким стикався. Це схоже на тупу копіпасту з SDR, наприклад з 845-го.
Тільки там з 5В - 3,3В = 1,7 і цього цілком достатньо на деталі з несуперськими показниками.

IPE лікується дуже просто - замість двох диодів на 3А ставиться СМД на 20В*20А у DPACK
Замість цього польовика - любий, з області VRM CPU. ТАм буде щось під 10-15 мОм.
Вуаля - готові до рекордів.
ApostolCV: 04.06.2024 10:01 що не читає VID від проц, або шим віддав у кремнієву Валхалу душу.
Або на шім не приходить enable.
Там важлива послідовність подачи напруги, відповідно городять усяке на транзисторах, або щось пристойне на ACPI controller
На IPE - то Winbond, котрий саме й регулює напругу на ОЗП
https://www.alldatasheet.com/datasheet- ... 3304D.html
Сторінка 13. Послідовність подання напруги на АМД С754 - до Core enable там пиляти та пиляти,
для інтелу та різних сокетів - свій набір таких мс.

У любому випадку - даташит на контролер VRM CPU, з цього все починається
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

spoglyadach: 03.06.2024 07:21 А на що краще отих радіаторів клеїти, бажано з можливістю демонтажу при необхідності. Я періодично юзаю двосторонній термоскотч з аліка але розумію що то не всюди варто юзати бо теплопровідність там така собі та й є питання до надійності кріплення
Так на що?
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Також є питаннячко стосовно оцієї приблуди, може хтось має несправний або непотрібний, мені по суті потрібен лише цілий провід від нього
Зображення
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach
Десь валялися, але поза межами доступу на цей проміжок часу(
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Так там чотири провода, хіба звичайний USB кабель з колодкою або звуковий від CDROM не підійде?

https://forums.raspberrypi.com/viewtopic.php?t=40518
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 07.06.2024 11:18 Так там чотири провода, хіба звичайний USB кабель з колодкою або звуковий від CDROM не підійде?

https://forums.raspberrypi.com/viewtopic.php?t=40518
Питання більше не в самому шнурку, а де взяти і чим обжати сам штекер бо мені дістався відірваний. Можна і підпаятись точково голкою, але ж це не на довго буде, хто їх тикав туди-сюди той знає як вони на ізі виймаються з того роз'єму

А посилання цікаве, хоч я і не задрот малинки але вже дивлюсь що вони з цнього роблять, збоченці

Відправлено через 54 секунди:
Mykolay3ack: 07.06.2024 08:49 spoglyadach
Десь валялися, але поза межами доступу на цей проміжок часу(
Мені взагалі не терміново, так на перспективу бо є нормально працюючий постер і все інше, а от шнурок відірвали :-/
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach
Я цю штуку просто ніколи не бачив вживу, тому, можливо, чогось не не розумію.
Там на 4 піни вихід, який підключається до материнської плати?
А з звукового шнурка від сдрома хіба не підходить штекер?
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach
Скоріш всього продана з Striker 2 Extreme(
Думав на Commando таке є, але там розпаяний на платі.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical
Мені має бути встидно але я той шнурок ніколи в руках не тримав, думав йде мова про той конектор що чорний, той точно не лізе. А зараз загуглив то бачу що там інший кінець маленький то може і підійде, треба зробити заміри B-)

Відправлено через 1 хвилину 20 секунд:
Mykolay3ack
Буває, не можливо все пам'ятати :up:
Будем шукать, а може рішення з шнурком від CDROM проканає

Відправлено через 1 хвилину 6 секунд:
P.S: таке є цікаве питаннячко до спільноти, хто грав у STALKER SOC коли він тільки вийшов, на якому конфігу грали?
acidburn
Member

Повідомлення

spoglyadach: 08.06.2024 14:10 Відправлено через 1 хвилину 6 секунд:
P.S: таке є цікаве питаннячко до спільноти, хто грав у STALKER SOC коли він тільки вийшов, на якому конфігу грали?
Ще стояв далеко не новий комп з Р4 2.8, гіг пам'яті і 6600 AGP, в принципі тягнуло.
Але вже тоді мало грав і багато переїжджав і реально пройшов вперше на ноуті: Cинкпад Т40, Р-М 1.6, 512МБ і ATI 9000. На статиці r1 і 1024x768 цілком грабельно, та й взагалі думаю більшість тоді так і проходило, динамічні тіні стали нормою лише в ЧН-ЗП.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

B-) в мене тоді вийшло дуже файно оновитись на 8800 GTS 512 завдяки гарантії на 7900 GTX яку я брав з рук щось за 200 баксів здається
Правда процесор був 3700+ з розгоном то далеко не все літало як треба, але грати було прям комфортно, материнка A8N-E + 2x1Gb OCZ Platinum (дав знайомий до наступного апгрейда)
Tfd
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

spoglyadach: 08.06.2024 14:10 P.S: таке є цікаве питаннячко до спільноти, хто грав у STALKER SOC коли він тільки вийшов, на якому конфігу грали?
Знаменитий "ждалкер"! ) Довго на нього чекав і на реліз придбав ліцензійний DVD. То перша куплена мною ліцензійна гра. Зустрів на такому конфізі:

Pentium 4 641 (3.20GHz)/ASUS P5WD2 (Intel 955X)/2 чи 4GB DDRII-533 Dual/2x250GB HDD in Matrix RAID/GF 7600GS 256MB (128-bit GDDR2)/SB X-Fi x3m Gamer Fatality/19" Samsung 971P (1280x1024, PVA TFT-LCD), SVEN BF-21 (2x20W). Інше для геймінг експіріенсу напевно не важливо. :)

Бігало в принципі непогано, вистачало всього окрім відеокарти. Але все одно на покращеній графіці та середньо-високих налаштуваннях реалістичності і FPS вистачило щоб отримати дуже позитивні емоції від проходження гри і занурення в ту атмосферу. Особливо варто відзначити хорошу глибину чорного кольору монітора і більш-менш адекватну акустику що давало яскраві враження під час подорожей всілякими підземними лабораторіями, на нічних рейдах і т.д. :)
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Грав в ті часи тільки "поклик Прип'яті".
ASUS P5Q Pro + E8400 3.6GHz + HD4890 + озп Kingston 4x2gb hyperX
в профілі є еволюція заліза
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Tfd
Мабуть все ж 2х1Gb бо тоді навряд були модулі по 2Гб, а якщо були то цінник там був такий що скоріш взяли б не 7600GS а 7900GT бо 2Гб тоді всім вистачало
У нас у конторі де я працював 7600GS брали в основному до 945 чіпсета і до них Pentium D ну і пара плашок по 1Гб це прям було дуже популярно. Я своєму клієнту приблизно у ті часи якраз збирав під сталкера P4D 940+945+2Gb+7900GS (ASUS TOP розігнану), типу зекономили трохи на материнці але взяли нормальну відеомапу, так він на цьому конфігу ще й МЕТРО проходив, бо я далі його комп обслуговував софтварно бо ми майже сусіди були. Хоча як показала історія економія трохи боком вилізла бо на так собі P965 навіть останні квади допиляли, але ж то вже коли було і хто міг про це знати B-)

Відправлено через 4 хвилини 4 секунди:
Mykolay3ack
Жирно, але це вже трошки згодом було, я в ці часи вже апнувся на Maximus Formula X38 + Е8200 (дурник) + 4Gb Mushkin (дурник 2.0) + 8800 GTS і там вся коробка стилізована під сталкура та й сама гра ліцензійна йшла в комплекті з матроною :up:
anyname
Member

Повідомлення

ТЧ атлон64 1.8@2.7 2Гб 7800gt золотий семпл гейнварда.
Потім грейд на 8800gts512mb.
Після того як у LPEC три повільних ядра АМД знущалися над двома швидкими Інтелу, перейшов на Q8400 й 8Гб пам'яті (й воно мабуть ніде не знадобилося).
А як туди ще й печь470 встановив :insane:
95-103градуси в залежності від технологічності гри.відвал чіпу як раз до релізу Паскаля.
ale4316
Member

Повідомлення

Sempron 3000+, geforce 7300, пам'ятаю що деталізація була не дуже. Потім апгрейд до Athlon 5000+ geforce 9600 і гра заграла новими фарбами та роздільною здатністю, і тоді я сказав "яка гарна картинка".
Mykolay3ack
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

spoglyadach: 08.06.2024 18:48 Mykolay3ack
Жирно, але це вже трошки згодом було.
Служив строкову службу в цей період, ну й всесвітня економічна криза не сприяла оновленню заліза у 2008 році.
Відповісти