Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

У брата був спектрум, він по звукам с початку касети, де йдуть сінхроімпульси, відрізняв, яка там гра на касеті записана))
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Тут хтось згадав, що 775 почався з Прескотіни.
Тоді питання з зіркою , в кого з сюди заходячих є Галатін під 775?🤔
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Кстаті да, в кого є діліться B-)
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

Sanьka: 02.06.2024 09:25
Десь так і є.
От 370, 478 включно то ретро
сьогодні як раз почав модифікувати мамку на 478. ще залишилось додати кераміки та танталів, ізолювати навколосокетний простір та можна ставити фреонку або навіть стакан для рідкого азоту. хоч і ддр1, але стеля біостара в 315мгц шини має бути пробита. багато часу вбив на g31-m4 - ніц не допомагає.
спойлер
Зображення
Shvlr
Member

Повідомлення

mklm: 03.06.2024 00:25 стеля біостара в 315мгц шини має бути пробита. багато часу вбив на g31-m4 - ніц не допомагає.
pin-mod на шину? Там же Евард?
У Еварда прикол, що софт-меню фактично не виставляє шину, а дає розгін.
Тобто старт на 200, в софт-меню - 233, результат - половина суб-таймінгів від 200МГЦ, стеля - 255.
Робишь перемички на 266, доізжаєшь до 275.

Також на материнках куча приколів зі схемотехніки. Ляпів там до дупи.
У Ga-k8n51gmf - стабілізатор на пам'ять генерує - пилка десь 0,1В.
У k8t8as - Гіпертридінг від АГП живиться, польовик неправильний с заводу, тому вона принципово стабільно не працювала ніколи з чимось, потужнішим за 4МХ440 (((
Поки знайдешь в чому прикол, роки проходять. Зато приємно потім.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

А на що краще отих радіаторів клеїти, бажано з можливістю демонтажу при необхідності. Я періодично юзаю двосторонній термоскотч з аліка але розумію що то не всюди варто юзати бо теплопровідність там така собі та й є питання до надійності кріплення
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

Shvlr: 03.06.2024 06:58
mklm: 03.06.2024 00:25 стеля біостара в 315мгц шини має бути пробита. багато часу вбив на g31-m4 - ніц не допомагає.
pin-mod на шину? Там же Евард?
У Еварда прикол, що софт-меню фактично не виставляє шину, а дає розгін.
Тобто старт на 200, в софт-меню - 233, результат - половина суб-таймінгів від 200МГЦ, стеля - 255.
Робишь перемички на 266, доізжаєшь до 275.

на 478 фізично дві ноги bsel, там ніколи не було 266 fsb. про перемикання таймінгів - це називається strap. біос ami і в ньому нічого немає. можна додати 40/80/120 mV на проц та 100/200/300 mV на чіпсет(!), більше нічого не має
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Я колись на MSI 945GCM478 пробував прошити біос від схожих моделей на 775 сокеті, щоб мати стабільну шину 266 з біоса. Не один толком не підійшов, зате я зрозумів, як шити у MSI запаяну флешку прямо на платі. Той роз'єм на платі він виявився не для програматора, а для чіпляння навісної флешки, з якої і йде пріорітетне завантаження. А далі вже справа техніки.
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Я десь пів року тому бавився з ga-8ipe1000 .
Вже перевірений пень та па 'ять не їхала на 250 шині.
Виявилося , що через деякий час стресс тесту напруга на пам'яти падала до 2.5 В , при тому , що початкова була 2.75
Як результат просто кинув цей непотріб у літню шухляду.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

А що скажете про ABit AB-IS7 та її варіанти?
Shvlr
Member

Повідомлення

mklm: на 478 фізично дві ноги bsel,
То був бюджетний 775, там наче є
Просто з амд трабли- там окрім 200 офіційно шини ніякої немає, інші комбінації reserved
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

radical: 03.06.2024 09:37 Я колись на MSI 945GCM478 пробував прошити біос від схожих моделей на 775 сокеті, щоб мати стабільну шину 266 з біоса. Не один толком не підійшов, зате я зрозумів, як шити у MSI запаяну флешку прямо на платі. Той роз'єм на платі він виявився не для програматора, а для чіпляння навісної флешки, з якої і йде пріорітетне завантаження. А далі вже справа техніки.
ще раз: на 775 задіяний сигнал BSEL2 який фізично відсутній на сокеті 478. тобто взагалі не розведені ці дороги бо нема куди. страп 200 - останній
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

А до чого тут bsel? Ясно, що проц за замовчуванням вище 200 не запуститься, я про робочу 266 шину взагалі.

І, до речі, якщо BSEL2 немає в сокеті, що заважає його подати на клокер десь в іншому місці?
У мене плата на 845 чипсеті має перемички для встановлення сигналів прямо на клокері, і, хоча плата знає лише 100 шину, її можна розігнати під 200(на 200, на жаль, вже не стартує).
mklm
HWBOT OC Team
Звідки: dp

Повідомлення

там хіба що до ніжки клокера підпаюватись, бо нога не розведена. + цпу не розуміє такого страпу. а так - в мене p4p800 стабільно працює на 310, біостар g31 на 315. не бачу взагалі проблеми брати 266
Shvlr
Member

Повідомлення

mklm: 03.06.2024 16:53 там хіба що до ніжки клокера підпаюватись,
Сенс відсуній, бо bsel розводяться в тому числі в чіпсет.
Це точно вже присутнє у 815, про ВХ - не дивився.
ПС. в мене є вказана K8T8-AS S754, на не прошній Віа. Так там точно про розгін можливо забути, бо по всім рекомендаціям, з клокеру 66МГц заводиться на АГП та НТ. Тобто щоб ви не робили, АГП полізе в гору. :-/

Відправлено через 4 хвилини :
ApostolCV: 03.06.2024 09:41 ga-8ipe1000 .
Виявилося , що через деякий час стресс тесту напруга на пам'яти падала до 2.5 В , при тому , що початкова була 2.75
Зараз на такі речі схеми уповзають до інтернету, там коли дивишся, то видно, що то не рокет-сайенс.
Все досить дубове та криве.
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

spoglyadach: 02.06.2024 19:06 Ретро це мотати олівцем касету з якої завантажується твій комп B-)
Або ж гадати,яку б то касетку послухати на ретро або вінтажному мафоні (сорь за невеличкий офтоп,але при згадуванні про касету вирішив показати свою поличку з ними,зараз все запаковано по коробкАх).Але ж це перший ряд,а позаду нього є ще другий з касетами,переважно дешманські *самописки* та *базарні студійки* з 80-90 років.Хто памятає,як комерси на ринку їх продавали,той зрозуміє,про що річ ...По типу в прозорих корпусах - Роне ЕС,Коніка,Басф,Соні та інші.А ле ж плівка вже імпортна переважно в них була.Тільки якої якості,це питання.
спойлер
полка с кассетами.JPG
Shvlr
Member

Повідомлення

ApostolCV: 03.06.2024 09:41 Я десь пів року тому бавився з ga-8ipe1000 .
Вже перевірений пень та па 'ять не їхала на 250 шині.
Виявилося , що через деякий час стресс тесту напруга на пам'яти падала до 2.5 В , при тому , що початкова була 2.75
Як результат просто кинув цей непотріб у літню шухляду.
Вибачте пане, я вам не вірю.)))
Ну тобто чисто математично геть не виходить там 2,7В.
Якщо взяти за розрахунок 7А по Vddr (як вказано для ipe pro з імпульсним стабелем), то на таком струмі на двох паралельних діодах 1n5820 буде падати десь під 0,5В.
Тобто 3,3В - 0,5 то вже 2,8В
Ap15n03H -має типовий опір десь до 0,1 Ом (100 мОм), що на 7 Амперах ще десь під 0,4- 0,7В

Тобто під нормальним навантаженням там повинно бути десь 2,4-2,2В )))

ПС. Ось такаж хрінь була з К8Т8A-S, про котру я згадував вище.
Зажали нормальний польовик
Вкладення
ipe1000 DDR.jpg
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

Shvlr
А Вам не важко під спойлер ховати скріни?
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

О, а підкажіть, хто шарить у схемотехніці.
Є така плата
https://theretroweb.com/motherboards/s/shuttle-av18-1.3
Включається, не стартує, на посткарті нулі, при натисканні на ресет змінюється на С0. Проц ставив мендосіно і копперцел-66, джампер ставив на авто і 66. Проц гріється, основні напруги є, в тому числі і на клокері.
Була купа пухляків, поміняв, біос перешитий у свіжу флешку тої самої версії, що був на наклейці на флешці. Нічого не змінилось.
Ще з підозрілого сильно гріється клокер ICS, за декілька секунд не втримати палець.
Є у мене інша плата, робоча,
https://theretroweb.com/motherboards/s/ ... v4x-cm-oem
на ньому такий самий клокер
теж гріється, але не так сильно, палець можна втримати значно довше
Чи є сенс спробувати махнути клокери на цих платах? Асус мені не шкода, я б його на органи охоче пустив би, якщо б це допомогло.
Shvlr
Member

Повідомлення

Бумик: 03.06.2024 20:12 Shvlr
А Вам не важко під спойлер ховати скріни?
Ну ок,
хоча ніколи не думав, що у 2024р це проблема

Відправлено через 11 хвилин 32 секунди:
radical: 03.06.2024 20:34 Чи є сенс спробувати махнути клокери на цих платах?
Спочатку перевірте 2.5В на клокері, вони в ту епоху потребували два живлення- 3,3 та 2,5В.
При цьому на Слотових материнках, 2,5В були прям досить потужні - під ампер з копійками, а на сокетних - інколи то був небуферизований вихід від VRM контролера ЦП.
На CUBX - 2,5В йдуть напряму с HIP. Ну тоб-то Асус також зажмотив маленький транзистор на 0.5А в корпусі SOT23.
На Aopen MX3S - прям нормальний 1117 стабілізатор.

Ну і виходи/входи клокера, може якийсь пробило (в тому числі йдуть напряму на сокет та пам'ять).
Відповісти