Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Heimstra: 13.02.2024 19:23 Вичитав, що попри заявлену в специфікації підтримку 4GB ddr3 max, наче можна поставити 8GB ddr3. Але ОЗУ має бути two rank. Тому власне цікаво чи варто пробувати, яку пам'ять краще взяти і чи запрацює 1600, чи брати 1333?
Доброго, 8Гб вона точно схаває і можливо навіть 12Гб побачить. Можу точно сказати і зробити фото модулів що 100% працюють на ASUS навіть 16Гб (але це виключно на Р45). З того що не маю в наявності але точно має працювати це Crucial Ballistix з жовтими радіаторами не лоу профайл. Брати виключно 1600 або навіть 1866 бо сенсу в 1333 немає взагалі, а норммальні модулі можна буде потім юзати на 1366/1156/1155/1150

Відправлено через 2 хвилини 56 секунд:
Heimstra: 13.02.2024 21:20 Не знаю, в мене 7ка і стоїть пару старих ігор. Для них вистачає. Але, наприклад, в танки інколи захожу там проц і карта на максимальних в SD клієнті видає 60+ fps, а ОЗУ займає 3.7-.3.9 GB. При переході на 10ку, яка жере більше вже буде дефіцит.
P.S. Знайшов у себе в місті Kingston KVR1333D3N9/4G. За дві планки просять 320 грн. За такі гроші можна пробувати я вважаю.
Кінгстони якраз з великою вірогідністю можуть не полетіти, хоча звісно я всі модулі не тестував але в гілках на цю тему часто бачив повідомлення що саме кінгстони і не запрацювали.
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

spoglyadach: 14.02.2024 00:36 Кінгстони якраз з великою вірогідністю можуть не полетіти, хоча звісно я всі модулі не тестував але в гілках на цю тему часто бачив повідомлення що саме кінгстони і не запрацювали.
Пробовал разгонять память ДДР2 четыре кита (каждый 2х2 Гб)
спойлер
6 плашек.jpg
Кингсттон немножко разные киты,одна пара на 1,95 в,а другая на 2,0в.но тем не менее работают и все четыре плашки вместе и показали лучшие результаты.
Кит 2х2 держит частоту 1067 при 2,0@2,1 в.Кит 4х2 держит 1000 .
OCZ частота 1000 заводится и проходит линпак без поднятия напруги.1067 заводится ,но не проходит линпак,нужно напругу подзадирать.
Geil не гонится вообще,даже частоту 1000 не держит при поднятии напруги.
Тайминги не крутил,менялись автоматом .
спойлер
линпак память1000 (Kingston 8 Gb).jpg
линпак память1067 (Kingston 4 Gb).jpg
линпак память 1000 (OCZ 4Gb).jpg
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

ApostolCV: 13.02.2024 15:44 З нетбюрстовою системою зіонів все геть запутано. Починаючи з нестандартої частоти, закінчуючи тим , що на одній й тій платі може не запускатися процесор з тієї ж лінійки 50xx.
P.S. Гігабайти на 775 приємні тим , що деруть все підряд. Як і Абіт.
А от і ніфіга. З гігабайтом зовсім нулі на посткарті, навіть двічі перевіряв, що може, ключі не дорізав. Навіть Core2, який з цим біосом не повинен стартувати, С1 код дає. Pentium 4 нормально стартує.
Ще залишилась Asrock 775i65PE, вона Pentium Extreme 965 Presler підтримує, ну а раптом?
Heimstra
Junior

Повідомлення

spoglyadach: 14.02.2024 00:36 Доброго, 8Гб вона точно схаває і можливо навіть 12Гб побачить. Можу точно сказати і зробити фото модулів що 100% працюють на ASUS навіть 16Гб (але це виключно на Р45). З того що не маю в наявності але точно має працювати це Crucial Ballistix з жовтими радіаторами не лоу профайл. Брати виключно 1600 або навіть 1866 бо сенсу в 1333 немає взагалі, а норммальні модулі можна буде потім юзати на 1366/1156/1155/1150
Чесно кажучи я про це теж думав - взяти 1600. Бо потім можна буде перейти на 1150, а там можна взяти якийсь 1230v3 і ще на років 10 для моїх потреб вистачить. :D Тоді тикніть, якщо можете, яку память краще взяти. Можливо тут хтось продає чи посилання на Алі. Було б добре.

Поки на кінгстонах 1333 дав відбій. Написав ще одному продавцеві має в обід дати інфу, що є в наявності.
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Бумик: 14.02.2024 06:12 Пробовал разгонять память ДДР2 четыре кита (каждый 2х2 Гб)
спойлер
6 плашек.jpg
Кингсттон немножко разные киты,одна пара на 1,95 в,а другая на 2,0в.но тем не менее работают и все четыре плашки вместе и показали лучшие результаты.
Кит 2х2 держит частоту 1067 при 2,0@2,1 в.Кит 4х2 держит 1000 .
OCZ частота 1000 заводится и проходит линпак без поднятия напруги.1067 заводится ,но не проходит линпак,нужно напругу подзадирать.
Geil не гонится вообще,даже частоту 1000 не держит при поднятии напруги.
Тайминги не крутил,менялись автоматом .
спойлер
линпак память1000 (Kingston 8 Gb).jpg
линпак память1067 (Kingston 4 Gb).jpg
линпак память 1000 (OCZ 4Gb).jpg
Ну по-перше кінгстон це величезний рандом чіпів пам'яті бо вони використовували різні, по-друге у вас DDR2 ще й на 2Гб. Вони мають прекрасну сумісність з 775 навідміну від на той момент нової DDR3 яка теж на дуже різних чіпах може бути. Ранній кінгстон DDR3 дуже погано гнався, а пізній взагалі не буде працювати на старих материнках, іноді може не працювати навіть на 1366 та 1156 вже не кажучи про 775. Такшо отак
Heimstra
Junior

Повідомлення

Сумніваюсь, що 16 заведуться на Р43.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Heimstra: 14.02.2024 10:05 Чесно кажучи я про це теж думав - взяти 1600. Бо потім можна буде перейти на 1150, а там можна взяти якийсь 1230v3 і ще на років 10 для моїх потреб вистачить. :D Тоді тикніть, якщо можете, яку память краще взяти. Можливо тут хтось продає чи посилання на Алі. Було б добре.
Я не продаю, бо сам перебрав декілька наборів поки вони стабільно запрацювали 16Гб на 775 сокеті. Треба шукати дві планки по 4Гб Corsair, Crucial або Team, це те що я знаю та перевыряв особисто. Можливо хтось підкаже ще якісь працюючі варіанти ну і також можу сказати які точно НЕ працювали але не впевнений що все знайду в форматі фото бо це треба шерстити архіви за пару років B-)

Відправлено через 4 хвилини 26 секунд:
Ті що точно працюють:
спойлер
Зображення
Зображення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

У мене на 1156 працювало 4 планки корсар по 4ГБ, я так зрозумів, що там ті ж обмеження. Щоправда, одна з них згодом через деякий час здохла, замінів її на якусь 2ГБ випадкову.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Так на 1156 ця болячка теж перекочувала але вже не так виразно, там була краща сумісність і навіть працювали модулі по 8Гб
Heimstra
Junior

Повідомлення

Дякую, зрозумів. Вийшов на ОЛХ ще на пару продавців. Подивлюсь, що запропонують. Кінгстони поки не буду розглядати, але парадокс, що якраз вони у всіх є. :-P

І ще таке питання. Наявність радіаторів обов'язкова? Ддр3 ж наче холодна. Один пообіцяв скинут фото 1600, але без радіаторів. З радіаторами є, але на 2гб плашки. І теж Кінгстон. :D
Востаннє редагувалось 14.02.2024 11:50 користувачем Heimstra, всього редагувалось 1 раз.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

spoglyadach: 14.02.2024 11:41 Так на 1156 ця болячка теж перекочувала але вже не так виразно, там була краща сумісність і навіть працювали модулі по 8Гб
там воно від процу залежало, ті, що простіше, потребували 4ГБ 16-чіпових. А всілякі xeon могли і з 8ГБ працювати.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 14.02.2024 11:49 там воно від процу залежало, ті, що простіше, потребували 4ГБ 16-чіпових. А всілякі xeon могли і з 8ГБ працювати.
Логічно, бо контроллер пам'яті в процесорі знаходиться на всіляких ой3 з цим було максимально погано

Відправлено через 42 секунди:
Так а шо ви мені зробите? B-)
Зображення
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

У меня уже два *кирпичика* TI 200 лежат.За одну на красном текстолите и с красными радиаторами писал тут ранее,а недавно с кучей видюх в неизвестном состоянии попалась на темном,с синими радиаторами.Не повезло,не работает тоже.
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Бумик: 14.02.2024 12:17 а недавно с кучей видюх в неизвестном состоянии попалась на темном,с синими радиаторами.Не повезло,не работает тоже.
А який там охлад на гпу?
Бумик
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецкая область Покровск

Повідомлення

spoglyadach
спойлер
IMG_20240214_161857.jpg
Кстати,нашелся и охлад для красной карты (как раз из 8-ми видюх там получилось одна только рабочая,штук три с артефактами и остальные в ауте.Вот и подошел охлад для красной карты,вроде очень похож на стоковый,ибо на ней стоял черный квадратный).
А на этой карте с синими радиаторами уж подозрительно выглядят все кондеры,у которых на торце высечка ввиде логотипа Мерседеса,вроде как подвспухшие(или они такие и есть или грели карту да перегрели :insane: )
ПыСы Думаю,ану гляну,с какой карты я красный охлад снял.Получается с ЖФ 5200,но это и для нее был неродной охлад.Так как оказалось,в коробке с *кирпичами*у меня лежит такая же карта,но на ней был то ли синего.то ли черного цвета радиатор.*Ушел* на какого-то Радеона 9600,на котором стоково пассивка стояла.
И вот эта сладкая парочка ЖФ 5200 нерабочих.
спойлер
Зображення
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Бумик: 14.02.2024 16:27 А на этой карте с синими радиаторами уж подозрительно выглядят все кондеры,у которых на торце высечка ввиде логотипа Мерседеса,вроде как подвспухшие(или они такие и есть или грели карту да перегрели :insane: )
Якщо буде бажання продати, я б взав як донора охолодження бо в мене така сама інна3д робоча але без охлада рідного. Кондьори трохи припухші і на моїй, це вони такі мають бути я так пойняв по інших фото в інтернетах B-)
Tfd
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

spoglyadach: 14.02.2024 12:10 Так а шо ви мені зробите? B-)
Зображення
Емм, GF2 МХ200 на 32МБ? Так а в чому фішка, щось я не второпав. Те що вона від Abit? :)
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Tfd: 14.02.2024 17:56 Те що вона від Abit? :)
Оффкорсє, ну і в мене такої не було B-)
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

radical: 14.02.2024 09:09 Ще залишилась Asrock 775i65PE, вона Pentium Extreme 965 Presler підтримує, ну а раптом?
Теж не хоче. Старт є, в біос заходить, проц який і кеш пише. Але далі не йде, циклічний перезапуск або чорний екран з курсором. Ставив по-різному, від 18х100, до 12х266.
18х166 теж ставив.
Відповісти