Плата Asus TUF Z690 D4 видає запах "пайки"

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

SERGBILL: 03.08.2024 11:46может кому-то это и тяжело, но можно постараться не пить его
Если кто не знает то через кожу вещества тоже в организм проникают и в газообразном виде тоже через легкие и слизистые. И мало того что проникают еще и оказывают воздействие согласно своим свойствам.

Отправлено спустя 4 минуты 3 секунды:
SERGBILL: 03.08.2024 11:46более щадящим воздействием на полимерные поверхности, ценой, если сравнивать с аптечным.
Я привел пример выше как он щадит полимерные поверхности. Этиловый у меня так ни разу не выделывался. :gigi:
SERGBILL: 03.08.2024 11:46 отсутствием воды,
Для тех кто с первого раза не понял написанное, есть вода или нет определяется химической чистотой купленного реактива.
SERGBILL
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

S: 03.08.2024 12:47 И мало того что проникают еще и оказывают воздействие согласно своим свойствам.
по воздействию на организм разница примерно вдвое, это критично?
S: 03.08.2024 12:47 Я привел пример выше как он щадит полимерные поверхности. Этиловый у меня так ни разу не выделывался. :gigi:
аналогично, изопропанол не растворяет то, что может растворить этанол. например матовое покрытие некоторых мониторов.
S: 03.08.2024 12:47 Для тех кто с первого раза не понял написанное, есть вода или нет определяется химической чистотой купленного реактива.
где купить 100% этанол?
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

SERGBILL: 03.08.2024 12:54 по воздействию на организм разница примерно вдвое, это критично?
Одурманивающее действие изопропанола превосходит этанол почти в 10 раз, токсичность выше в 3,5 раза. Сильное опьянение наступает, если выпить раствор с содержанием 15 мл спирта, а летальная доза для взрослого человека составляет около 240 мл.
Так что часто контактировать совсем неполезно.
SERGBILL: 03.08.2024 12:54 аналогично, изопропанол не растворяет то, что может растворить этанол. например матовое покрытие некоторых мониторов.
где аналогично если хуже
SERGBILL: 03.08.2024 12:54где купить 100% этанол?
Выше ссылка и не 100% а 99.9%. Что бы было 100% надо его абсолютировать, а потом правильно хранить поскольку у подобных жидкостей высокая гигроскопичность.
Shvlr
Member

Повідомлення

x0taby4: 03.08.2024 07:40 І ні з заводу плата не покривається чимось типу флюса, інакше на SPPM плата прилипне до трафарету, це міфи. В ідеалі потрібно взагалі знежирювати. Не просто так на виробництві в завантажувач плат плати ставляться в спеціальних рукавичках.
OSP - Organic solderability preservative, частiше всього на водянiй основi.
За
- дешево
Проти
- все iнше

усiлякi HASL та ENIG - то тепер щось на багатому)

ПС. Плати i зараз миють, коли важливий поверхневий опiр, наприклад, при високих напругах.
SERGBILL
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

S: 03.08.2024 13:56
SERGBILL: 03.08.2024 12:54 по воздействию на организм разница примерно вдвое, это критично?
Одурманивающее действие изопропанола превосходит этанол почти в 10 раз, токсичность выше в 3,5 раза. Сильное опьянение наступает, если выпить раствор с содержанием 15 мл спирта, а летальная доза для взрослого человека составляет около 240 мл.
Так что часто контактировать совсем неполезно.
SERGBILL: 03.08.2024 12:54 аналогично, изопропанол не растворяет то, что может растворить этанол. например матовое покрытие некоторых мониторов.
где аналогично если хуже
SERGBILL: 03.08.2024 12:54где купить 100% этанол?
Выше ссылка и не 100% а 99.9%. Что бы было 100% надо его абсолютировать, а потом правильно хранить поскольку у подобных жидкостей высокая гигроскопичность.
ок. в 3.5 раза токсичность выше, это еще не критично, совсем даже. абсолютизированный хранить правильно кто-то будет, что б ним мыть что-то в мастерской или дома? по поводу растворения, вышеуказанные мною покрытия, растворимые этанолом, изопропанолом нерастворимы. ну в общем я могу согласиться, что для бытовых целей они примерно одинаковы.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Ого тут заруба про спирти :rolleyes:
Поділюсь практичним досвідом.
Зараз приймаю учать в одному проєкті, паяю з нуля плати, там є певна кількість СМД, які паяються на паяльну пасту, інше паяється звичайним припоєм з каніфольним флюсом всередині. Відмивається це потім в УЗ-ванні. Так от, в ізопропанолі відмивається швидше і без слідів, ніж в звичайному аптечному сприті. Але обидва не ідеально відмивають саме каніфоль підгорівшу. Наступного разу спробую розчини 50/50 ізопропанола + бензин калоша, кажуть що така суміш відмиває все повністю.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

GreenMile: 04.08.2024 12:26 Ого тут заруба про спирти :rolleyes:
Поділюсь практичним досвідом.
Зараз приймаю учать в одному проєкті, паяю з нуля плати, там є певна кількість СМД, які паяються на паяльну пасту, інше паяється звичайним припоєм з каніфольним флюсом всередині. Відмивається це потім в УЗ-ванні. Так от, в ізопропанолі відмивається швидше і без слідів, ніж в звичайному аптечному сприті. Але обидва не ідеально відмивають саме каніфоль підгорівшу. Наступного разу спробую розчини 50/50 ізопропанола + бензин калоша, кажуть що така суміш відмиває все повністю.
Спиртоканіфоль це дурь. Давно вже є той же флюкс пен чи флюси ерса, чи локтайт в шприцах. Давним давно є припої вже з флюсом який не потрібно відмивати.
Мити в уз ванні неало, але теж рішення. Ми мали машинку що мила струменем в першому відсіку вігоном, промивала дистилятом в другому, відстоювала в дистиляті в третьому і сушила в четвертому, цикл автоматичний мили 30 плат 20х20 на один відсік одночасно, встигай ставити і знімати тримачі :D :beer:

Відправлено через 58 секунд:
Shvlr: 03.08.2024 14:45
x0taby4: 03.08.2024 07:40 І ні з заводу плата не покривається чимось типу флюса, інакше на SPPM плата прилипне до трафарету, це міфи. В ідеалі потрібно взагалі знежирювати. Не просто так на виробництві в завантажувач плат плати ставляться в спеціальних рукавичках.
OSP - Organic solderability preservative, частiше всього на водянiй основi.
За
- дешево
Проти
- все iнше

усiлякi HASL та ENIG - то тепер щось на багатому)

ПС. Плати i зараз миють, коли важливий поверхневий опiр, наприклад, при високих напругах.
То швидше не дешево чи ні, а що вимагає специфікація продукту. :beer:
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

GreenMile: 04.08.2024 12:26ак от, в ізопропанолі відмивається швидше і без слідів, ніж в звичайному аптечному сприті.
У меня от изопропанола такие же ощущения - что он более агрессивен если брать 99.9%. Но справедливости ради не берите аптечный, а купите литр по ссылке выше и потом сравнивайте.

Отправлено спустя 1 минуту 19 секунд:
x0taby4: 05.08.2024 07:40Спиртоканіфоль це дурь.
Дурь не дурь но дешево, безопасно, работает и просто приготовить в домашних условиях.

Отправлено спустя 1 минуту 13 секунд:
Зубная щетка. :)

Отправлено спустя 5 минут 57 секунд:
SERGBILL: 03.08.2024 12:54 аналогично, изопропанол не растворяет то, что может растворить этанол. например матовое покрытие некоторых мониторов.
Мониторы спиртом вообще тереть не рекомендуется используйте воду и мыльный раствор.

Отправлено спустя 59 секунд:
SERGBILL: 03.08.2024 11:46более щадящим воздействием на полимерные поверхности
SERGBILL: 03.08.2024 23:15ышеуказанные мною покрытия, растворимые этанолом, изопропанолом нерастворимы.
Не соглашусь изопропанол был в какой концентрации?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

x0taby4: 05.08.2024 07:40 Спиртоканіфоль це дурь. Давно вже є той же флюкс пен чи флюси ерса, чи локтайт в шприцах. Давним давно є припої вже з флюсом який не потрібно відмивати.
Де ви побачили спиртоканіфоль? Використовується припій_вже_з_флюсом, але той флюс у припої (SW26) на каніфольній основі. Припій cynel.
x0taby4: 05.08.2024 07:40Мити в уз ванні неало, але теж рішення. Ми мали машинку що мила струменем в першому відсіку вігоном, промивала дистилятом в другому, відстоювала в дистиляті в третьому і сушила в четвертому, цикл автоматичний мили 30 плат 20х20 на один відсік одночасно, встигай ставити і знімати тримачі :D :beer:
Мити у ванні набагато краще і швидше, ніж руками щіточкою. Нє, я б з радістю мив на промисловому обладнанні, але в квартирі в мене такого нема нажаль :D

Відправлено через 10 хвилин 32 секунди:
S: 05.08.2024 08:59
Зубная щетка. :)
Дякую, щіткою я мив ще років 25 тому, але ванну я придбав після того, як замахався мити щіткою. Воно можна щіткою помити, коли ви щось ремонтуєте і там треба змити в кількох місцях флюс, а коли у вас конвеєр і плати виходять сотнями, то, по-перше, це дуже багато часу витрачається на миття, по-друге, дуже великий розхід спирту, по-третє, всі руки липкі потім ще й дихаєте цією гидотою. А в ванну зразу партію закинув і через 15 хв дістав відмите.

Відправлено через 1 хвилину 23 секунди:
S: 05.08.2024 08:59
GreenMile: 04.08.2024 12:26ак от, в ізопропанолі відмивається швидше і без слідів, ніж в звичайному аптечному сприті.
У меня от изопропанола такие же ощущения - что он более агрессивен если брать 99.9%. Но справедливости ради не берите аптечный, а купите литр по ссылке выше и потом сравнивайте.
Як закінчиться ізопропанол куплю літр етанолу 99%, побачимо.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

S: 05.08.2024 08:59
GreenMile: 04.08.2024 12:26ак от, в ізопропанолі відмивається швидше і без слідів, ніж в звичайному аптечному сприті.
У меня от изопропанола такие же ощущения - что он более агрессивен если брать 99.9%. Но справедливости ради не берите аптечный, а купите литр по ссылке выше и потом сравнивайте.
Звітую, купив я по тому посиланню абсолютизований етанол 5л і протестив. Акцентую увагу, що це особисто моя думка і практичний досвід, яким я ділюся, а не для срачів абощо.
Ось результат 15хв миття в УЗ-ванні, смд напаяні на BGA-пасту Mechanic NS83, клеми - звичайним припоєм з вмістом флюсу "Cynel".
спойлер
alcohol.jpg
Шо маємо, мої особисті висновки.
- Абсолютизований етанол: погано розчиняє основу паяльної пасти і посередньо розчиняє залишки флюсу з припою (нагадаю, всередині припою флюс на каніфольній основі). Розводів після себе майже не лишає, але все одно трохи залишає "молочний наліт" по платі, на фото його видно, якщо придивитись. Сохне довше, ніж ІПС.
- Ізопропіловий спирт: гарно, фактично повністю, розчиняє залишки паяльної пасти, але погано розчиняє залишки флюсу з припою, їх набагато більше, ніж після етанолу. Розводи і наліт на платі майже відсутній. Сохне швидше, ніж етанол.
Оті залишки нальоту після обох спиртів зчищаються зубною щіткою на суху, але цього хотілось уникнути, бо не всюди можна дістати і це додатковий час.
- Суміш 50/50 ІПС + бензин калоша: відмиває все на 100% без розводів і будь-яких залишків, плати виходять ідеально чисті без нальоту і розводів, як нова копійка. Але страшенно смердить сама суміш і плати після обробки, також плати лишаються після дещо липкими, треба додатково мити.
Пробував після 15хв миття в суміші просто замочувати плати в етанолі на 10-15хв, в принципі, для миття нормально, смердять менше і майже не липнуть, в ІПС замочувати не пробував, але, думаю, що результат буде аналогічний.
Є в мене ще "очищувач для BGA" маленький флакончик, по запаху наче як на ацетоні, так от після нього плата теж якась липка лишається.

Отже, особисто для себе не побачив жодної причини брати етанол замість ІПС, в цілому по сукупності параметрів останній кращий і ще й дешевше коштує зазвичай.
S
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

GreenMile: 08.09.2024 13:23Звітую, купив я по тому посиланню абсолютизований етанол 5л
Там еще вопрос что вы купили, что бы спирт был безводным или абсолютизированным или 100% нужно в него безводного медного купороса насыпать для поглощения влаги поскольку он очень гигроскопичен. Но в целом я об этом и говорил что изопропиловый по моим ощущениям более агрессивен хотя вроде как должно быть наоборот.

Отправлено спустя 12 минут 9 секунд:
GreenMile: 08.09.2024 13:23Суміш 50/50 ІПС
Это классика для отмывки, можно вместо бензина петролейный эфир 40-70 С брать но он очень летучий и пары взрывоопасны. Подобную смесь применяют для отмывки оптики только пропорции другие.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

S: 08.09.2024 20:01
GreenMile: 08.09.2024 13:23Звітую, купив я по тому посиланню абсолютизований етанол 5л
Там еще вопрос что вы купили, что бы спирт был безводным или абсолютизированным или 100% нужно в него безводного медного купороса насыпать для поглощения влаги поскольку он очень гигроскопичен. Но в целом я об этом и говорил что изопропиловый по моим ощущениям более агрессивен хотя вроде как должно быть наоборот.
Купив те, шо ви порадили, от прямо по тому посиланню і замовив. Ви ж там вище писали "купіть і спробуйте", ну, купив і спробував, результат написав. Про купорос там нічого не було, до речі. Зайнятись ото нема чим, реально, ще купити купорс и додавати в спирт, наступним етапом буде - вигнати самому? :D
Питання в тому, що етанол для миття плат гірший ніж ІПС, та і все, хіба що смердить не так огидно ))
Відповісти