Розгін/відключення стокового розгону на asus b450

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
Razielle
Junior

Повідомлення

Доброї ночі. Сталась трохи неприємність після обнови заліза. Був в мене робочий "старичок" 10 річний, прикупив начинки тимчасово, поки ддр5 ще трохи впаде в ціні (а раптом). Зібрав я це все, включив, поставив вінду 10 і що я бачу? Процом в простої кидає з 3.6 до 4.2, але то таке. Максимум живлення в hwmonitor показало 1.435В. Якось зажирно йому, в простої... Зайшов в біос, а там ліс дрімучий. Напруги і множник то я б певно виставив (скріни б десь знайти), але судячи з небагатьох відео що знайшов по асусу там треба і налаштування буста міняти, тонкощі напруги. Одним словом потрібна допомога експертів. Ніколи не цікавили розгони, та й залізо не таке щоб щось розганяти, мені б хоч цей срач заспокоїти на нормальну напругу...
Поки поставив через режим живлення вінди на 99% але частоти 3.52...
Якби хтось кинувся скрінами чи відео що куди виставити, був ви вдячний.

Залізо:
Ryzen 5 3600Mhz (башня на 4 трубки)
DDR4 16gb 3200Mhz Kingston Fury
MSI GTX1060 6gb Gaming X
Asus TUF Gaming B450M-Pro II

Що треба:
Або зняти бусти щоб було стабільних 3.6ГГц, але в ідеалі було б 3.8ГГц. xmp для оперативки я знайшов і виставив профілем на 3200, думаю чи варто пробувати 3600 чи користі буде мало?
Наперед дякую всім за відповіді/підказки.
goldenvirus
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Немає там нічого дрімучого, відосів в ютубі достатньо, мабуть лінь було шукати...
Вимикаєте PBO і напругу офсетом знижуєте десь до рівня 1.2в під навантаженням...
ОЗУ є смисл ще погнати до 3600 при умові збереження адекватних таймінгів
Razielle
Junior

Повідомлення

Та воно то може й так, але бачив різні відео і заплутався. Одні кажуть треба pbo виключити, інші навпаки включають...
Для прикладу:
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Razielle
в мене проста перша ТУФ гаминг 450 - теж навалівала с коробки 1,45 на проці 2700х, оффестом знижую на - 0,9 і все +- штатно працює (з бустом до 4,2 на ядро, та +-3,8 в багатопотокі, в простоє щось було 2,5 но це вже не пам'ятаю)

В нових біосах не дивився, бо оновлював і зразу ставив перевірений офсет.

Але дивиться від вашого екземпляра 3600 і охолодження
Razielle
Junior

Повідомлення

Та просто я ніби розібрався з офсетом і множником, але не розумію чи виключати pbo i cpb обидва чи щось одне...
PBO auto наче має бути те ж саме що виключене а от core perf boost.
Думав що ніби отак має вийти а далі тестити чи помилки не підуть в occt. Якщо підуть то підняти до 1.2.
Охолодження на 4 трубки, зараз в sinebench температура до 45 максимум.
IMG_20230611_141644.jpg
IMG_20230611_141554.jpg
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Razielle
навіщо вам колупатися з розгіном цього проца, в цих АМД , да і в нових Інтелах розгін це доля ентузіастів, і ще іноді від задач е профіт...

В цих процах вже з заводу все розігнано і підігнано майже як слід, і проц розганяється від залежності температури\напруги і ще деяких додаткових факторів.

Якщо "боязно" за 1,4+ напругу - просто знизьте оффсетом до +-1,35, швидше за все втратите в пару сотень мегагерц турбобусту, в іграх робочих завданнях вплив такого зниження пару відсотків.


Краще, як тут пишуть люди - подивиться на розгін ОЗУ - він даст більше профіту.
allekss
Member

Повідомлення

Перепрошей биос на более свежий. Разгони оперативку с помощью драм калькулятора (но это не обязательно).
Razielle
Junior

Повідомлення

Klon: 11.06.2023 18:26 Razielle
В цих процах вже з заводу все розігнано і підігнано майже як слід, і проц розганяється від залежності температури\напруги і ще деяких додаткових факторів.

Якщо "боязно" за 1,4+ напругу - просто знизьте оффсетом до +-1,35, швидше за все втратите в пару сотень мегагерц турбобусту, в іграх робочих завданнях вплив такого зниження пару відсотків.

Краще, як тут пишуть люди - подивиться на розгін ОЗУ - він даст більше профіту.
Так отож, мене більше напрягають напруги в простої поза 1.4В, розгін то воно на*рін не треба, там приріст 5% в кращому випадку.
За оперативку натомість читав що 30-50% місцями якщо замість 3200 виставити 3600.
Штука в тому що я тіки що пробував зняти бусти обидва, дав в вінді 100% енергоживлення і знов він вилітає в 4.2ГГц і 1.42В в простої...
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Razielle: 11.06.2023 18:49 і знов він вилітає в 4.2ГГц і 1.42В в простої...
дивиться в тестах, бо то можуть бути коротки стрибки , можна вивести графік в HWiNFO. В мене іноді теж проскакує 1,4 хоча в біосі стоїть примірно 1,35, і воно не вліяє на проц\температуру.
Razielle
Junior

Повідомлення

Klon
Скачав, поставив 100% живлення, на виході по графіку: 1.35-1.42В і тримає 4.2ГГц в простої при виключених PBO i CPB :lol:
Значить тільки офсетом в мінус?
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Razielle
можливо щось вже наклацали, скидайте біос в дефолт - потім хмп профіль пам'яті і офсет в -

Далі дивіться самі, тк процесори 2600\2700 це Зен+, а 3600 це Зен2 з чутка іншими технологіями
Razielle
Junior

Повідомлення

Та знаю що трохи інші. Справа в тому що я в біосі нічого не міг наклацати, виставив відразу xmp. Сьогодні виключив підсвітку на платі, заодно pbo i cpb (disabled замість авто) але всеодно буститься. Ех, лишу на 99% енергоживлення і хай товчеться, мороки більше ніж користі. Всім дякую за підказки.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Razielle: 11.06.2023 03:56Максимум живлення в hwmonitor показало 1.435В. Якось зажирно йому, в простої
Якщо нічого не плутаю, то для однопоточного навантаження це нормально і безпечно - система додає напруги, щоб отримати максимальний буст, якщо дозволяє температура.
Для багатопока повинно бути нижче.

Відправлено через 1 хвилину 41 секунду:
Razielle: 11.06.2023 03:56xmp для оперативки я знайшов і виставив профілем на 3200, думаю чи варто пробувати 3600 чи користі буде мало?
Вам у тему "розгін пам'яті". Спочатку дізнаєтесь, які чіпи стоять, потім можна визначитись з їх можливостями.
Razielle
Junior

Повідомлення

waryag
Буст на всіх ядрах 4.2, щось явно не те, єдине що допомогло це знизити енергоживлення.
За пам'ять розібратись легше з розгоном, там приблизно зрозуміло і є купа відгуків на мою оперативку по таймінгах (тільки чіпи глянути). Просто хотілось довести до пуття проц але й буст на 4.2 мені не потрібен, думав там простіше виставити (на мсі і асрок бачив купу відео то там як 2 пальці об асфальт), а виходить що навіть вимкнути буст не вийшло))
Виходить дарма башню на 130Вт брав, температура вище 45 не піднімається ніяк при 3.52 звідки й бажання було виставити хоча б 3.8 (золоту середину)
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Razielle

Ви б почали з настройки РВО+СО (можна просто СО в мінус).
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Вариант просто поставить 4.2ghz@1.2v не рассматривается?
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Grava: 11.06.2023 22:13Вариант просто поставить 4.2ghz@1.2v не рассматривается?
Зачем?
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

waryag
Самый простой вариант, судя по тому как тс разбирается в настройке биоса.
Razielle
Junior

Повідомлення

Ну так що значить розбираюсь. Він такий же ж простий як і інші. Поставити 4.2ггц і 1.2в, можна тим же ж чином поставити 4ггц. Питання було що додатково треба змінити, оскільки в різних відео по-різному pbo то включають, то виключають, а в моєму випадку навіть з виключеним замість стокових 3.6 він всеодно буститься в хлам. Бажання було знизити напругу а не бустити 4.2. Зараз наприклад я навіть не знаю від чого відштовхуватись в офсеті, бо всі плюсують а тут виходить що треба в мінус. Ок, питання тоді таке, якщо виставити офсетом мінус і йому буде замало напруги, він пару разів пердне і запустить біос з попередніми значеннями?
Razielle
Junior

Повідомлення

Всім дякую, розібрався. Просто не хотів експериментувати "наосліп". Виставив 3.8ГГц при 1.125В, occt без помилок. Температура 61 максимум і по шуму майже непомітно.
Залишилось частоту 3600 вліпити і буде то шо треба.
Відповісти