Клуб поціновувачів старого заліза

Куратор теми: mklm
Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

KimRomik: 27.05.2023 19:43 щоб міг на 1080@60 без будь яких лагів навіть на древнє древнючих конфігах?
був в руках недавно нетбук 1015CX (Atom N2600), ради того щоб грало відео плавно я перекопав майже весь Інтернет, і дійшов аж до того, що треба в браузерах вводити такі параметри
Такого вже не буде. 1080 у мене ледве тягнув atom-ION за рахунок апаратного декодеру.
спойлер
atom.jpg
post (2).jpg
offece-trader
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Васильович: 27.05.2023 13:09
offece-trader: 27.05.2023 12:21Может кому будет полезно, сам мучался недавно:
Энтузиасты выпустили утилиту активации Windows XP, так как у многих пользователей есть необходимость в работе с этой ОС
Хм, а я думав, що з середини 2000-х всі давно VL редакції піратять використовують :idea:
Ну вот у меня валяются оригинальный красивые голографические диски ХП, я с них поставил винду потом мучался с активаций и кряками :)
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

Нічого не зробиш із цим, всі онлайн плеери вже давно клепають та оптимізують під сучасні проци та інструкції + навіть стара вбудована графіка Sandy Bridge може у прискорення відео. Тому ніякі оці лахаки не допоможуть, бо сам код плеєра шукає можливостей прискорювати процес тим чого у вашій системі немає. Я нещодавно збирав мамі копутера для перегляду кіно, там розпаяний процесор Celeron із пасивним охолодженням і є вихід HDMI, запускав на ньому ютубчік і було дуже йому важко. А як підкинув GTX 650, одразу почав все нормально грати до 1080p включно.

Відправлено через 3 хвилини 15 секунд:
offece-trader: 27.05.2023 20:22 Ну вот у меня валяются оригинальный красивые голографические диски ХП, я с них поставил винду потом мучался с активаций и кряками :)
Це тепер хіба що на згадку, ХР вже давно не підтримується і всім пофіг на її ліцензійність. Але було б дуже класно, якби хтось випустив браузер під стару ХРюшу, в неї багато поціновувачів. Та й що ставити на якийсь Athlon 2500+ на 462 або Sempron на 754
acidburn
Member

Повідомлення

spoglyadach: 27.05.2023 20:35 Це тепер хіба що на згадку, ХР вже давно не підтримується і всім пофіг на її ліцензійність. Але було б дуже класно, якби хтось випустив браузер під стару ХРюшу, в неї багато поціновувачів. Та й що ставити на якийсь Athlon 2500+ на 462 або Sempron на 754
Немає сенсу, навряд чи хтось буде займатись, цеж не просто один раз скомпілювати - це постійно підтримувати-оновлювати потрібно.
Ну і сайти вимагають все більше ресурсів і пам'яті, а зазвичай ХР стоїть на залізі, яке це все вже не тягне. На сучасних системах ХР не ставиться або немає драйверів - выходить замкнене коло.

Найоптимальніше рішення як я вже говорив це FF 52 ESR, половина сайтів буде глючити, але більшість відкриється. Той же P4 3.4 на ютубі досі якось тягне в 720р з пропуском кадрів, а 480р взагалі нормально.
Pale Moon наприклад остання версія для ХР просто вилітає або нічого не відкриває, є збірки і під зовсім давні проци але від них ще менше толку зараз. Так що не мучте старі компи або натягуйте на них хоча б Win 7-8.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

P4 + HD ATI тянула 1080 шутя, когда последний раз пробовал. Под семеркой, через PaleMoon
спойлер
1080.jpg
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

Для себе я не бачу сенсу в перегляді інета і ютуба на ретроПК. Так, в якості експеримента це цікаво, чи зможе старе залізо переварити весь той хлам що зараз напхали в інтернет сторінки, але не більше.
Основний сенс в тому, щоб зібрати старий комп під стару вінду, поставити старі ігри, можливо програми і зануритись в час коли дерева були більші а ігри робили для заради самої гри, а не лутбоксів :gigi:.
acidburn
Member

Повідомлення

radical: 27.05.2023 22:16 P4 + HD ATI тянула 1080 шутя, когда последний раз пробовал. Под семеркой, через PaleMoon
Ну зрозуміло, на сімці, з апаратним прискоренням Н.264 і видяхой PCI-e 5 покоління, тут і на целероне 1.6 все літатиме (крім самої системи). Яж про суто програмне декодування і ХР.

В цілому не бачу сенсу використовувати таких монстрів чисто для ютубчика. Тоді вже простіше приставку-брелок в HDMI з 20 разів краще енергоефективністю і без шуму.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

На ХР теж можна було, але не через браузер, а кидати посилання на відео у плеер. Це, звичайно, не так зручно, але тягне все відео, яке вміє декодувати карта.
acidburn
Member

Повідомлення

Andrey2005: 27.05.2023 22:31 Для себе я не бачу сенсу в перегляді інета і ютуба на ретроПК. Так, в якості експеримента це цікаво, чи зможе старе залізо переварити весь той хлам що зараз напхали в інтернет сторінки, але не більше.
ага, одночасно написали.) Ну якийсь сенс у браузері є, там просто код активації подивитися, або щось з фтп скачати. Але це все важче стає, як варіант ще ремот десктоп залишається

Відправлено через 23 хвилини 6 секунд:
NecroKitchen: 24.05.2023 16:10 Розбавлю ваше "звичайне" десктопне залізо доволі рідкісною штукою. Знайшов у свій час у "утилізаторів", брудну та не робочу. Трохи магії і майже як нова. Так, капи Panasonic трохи вищі чим ті що були, але краще так чим то нонейм лайно що там було.
спойлер
SIS550_SBC.png
Плата, чип (SoC), BIOS - 2002 року виробництва :super:

Почитати що це таке: https://cpushack.com/SC55x.html
Ну це супер-потужний девайс для 2002, ось я відкопав індустріальну плату приблизно того ж віку для порівняння
спойлер
94c504ab-4534-478f-a3a0-d7282603c929.jpg
мануал - http://support.elmark.com.pl/advantech/ ... 741man.pdf

Проц STPC Consumer-II на 133 МГц, це фактично аналог 5х86-133, 32 МБ пам'яті напаяно і на ті ж 32 МБ DiskOnChip, такий собі SSD. На жаль, цей SSD вже помер від віку як і всі вони - живих не зустрічав. В іншому робоча система для дума чи дюка3д, заводиться від одного молексу і споживає мінімум без ваших оцих вентиляторів.

Хоча тут немає звуку за винятком спікера, саундбластер можна підключити зовнішньою ISA-ялинкою але тоді втрачається сенс портативності, плюс кажуть є проблеми з DMA 1-5. В цілому сумісність відео для DOS цілком непогана, думаю якось запилю огляд на цю штуку.

Відправлено через 12 хвилин 27 секунд:
UPD: хмм, тільки-но помітив що там по мануалу начебто не потрібно 12 В для самої плати, може спробувати її завести від юсб-зарядки на 5 ампер, тоді точно вийде така міні-приставка до монітора :idea:
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Тему перейменували українською? Лайк і підписка! :-)
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Хто підкаже , що у Pentium D 8xx, 9xx під кришкою.
Бажано с пруфами.
acidburn
Member

Повідомлення

ApostolCV: 28.05.2023 16:25 Хто підкаже , що у Pentium D 8xx, 9xx під кришкою.
Бажано с пруфами.
та нібито з початку було зрозуміло що, два звичайних П4 там

https://www.techpowerup.com/cpu-specs/p ... d-920.c327
https://www.reddit.com/r/buildapc/comme ... d_thought/
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

acidburn, дякую за лінк. Я мав на увазі який термоінтерфейс. По відідраному кристалу у коментарях зрозуміло , що припой. :gigi:
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

ApostolCV
Я щось завжи думав, що термопаста в Інтела з Ivy Bridge почалася :shuffle:
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

ApostolCV: 28.05.2023 19:14 acidburn, дякую за лінк. Я мав на увазі який термоінтерфейс. По відідраному кристалу у коментарях зрозуміло , що припой. :gigi:
Якби там була паста, він би тротлив навіть з Noctua D15 :laugh:

Відправлено через 28 секунд:
Васильович: 28.05.2023 19:20 ApostolCV
Я щось завжи думав, що термопаста в Інтела з Ivy Bridge почалася :shuffle:
Socket 754 та 939 на термопасті, АМ2 вже не пам'ятаю, можливо що теж.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

spoglyadach: 28.05.2023 20:14Socket 754 та 939 на термопасті, АМ2 вже не пам'ятаю, можливо що теж.
То я про Інтел.
АМ2 точно на пасті - сто раз скальпувати проци приходилося людям, як ще в сервісі працював. А то під кришкою пасті приходив гаплик.
radical
Member
Звідки: dp.ua

Повідомлення

Васильович: 28.05.2023 20:16 АМ2 точно на пасті - сто раз скальпувати проци приходилося людям, як ще в сервісі працював. А то під кришкою пасті приходив гаплик.
Цікаво, десь був напівдохлий 6000+, стартує, в біосі все ок (навіть температури високої не показує), а система при завантаженні крашиться.
Е сенс йому трепанацію робить, чи це явно пошкодження самого процу?
spoglyadach
Member
Аватар користувача
Звідки: атуда

Повідомлення

radical: 28.05.2023 21:05 Цікаво, десь був напівдохлий 6000+, стартує, в біосі все ок (навіть температури високої не показує), а система при завантаженні крашиться.
Е сенс йому трепанацію робить, чи це явно пошкодження самого процу?
Дуже сумніваюсь що ці проци на пасті, маю 6000+ та 6400+ і це бляха кип'ятильники :lamer:
ApostolCV
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

radical, щоб перестрахуватися , після того як пройшлися дуже ніжно лезом по герметику , перед тим як знімати кришку нагріти феном до 100+.
Бо відірваний кристал від текстоліту на Прескотах я вже маю .
Хтось з RU-оверів так P4EE на 478 угробив , бо думав , що там жуєчня.) А підлий штеуд не пожалів для проца за 999$ припою. :D
спойлер
oops.jpg
Я людина проста бачу кіп'ятільник (6000+) ставлю косу)
спойлер
6c.jpg
Tfd
Junior
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

offece-trader: 27.05.2023 20:22
Васильович: 27.05.2023 13:09
Хм, а я думав, що з середини 2000-х всі давно VL редакції піратять використовують :idea:
Ну вот у меня валяются оригинальный красивые голографические диски ХП, я с них поставил винду потом мучался с активаций и кряками :)
Так, дякую. У мене є старі ноути і системники з OEM ліцензією на хрюню. Можна VL на них ставити звісно, але ж наскільки приємно мати оригінальні віконця без зайвих кряків. Точніше як. Воно ніби й кряк, а ніби й ні - типу як SLIC підшити в BIOS. :shuffle:
Відповісти