TUF GAMING X670E-PLUS WIFI & AMD Ryzen 7 7700X не працює EXPO

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
silverost
Junior

Повідомлення

Процесор AMD Ryzen 7 Raphael 7700X BOX (100-100000591WOF)
Материнська плата Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI
ОЗУ ADATA DDR5 32GB (2x16GB) 5600Mhz XPG Lancer RGB AX5U5600C3616G-DCLARBK
Система охолодження Deepcool AK620 (R-AK620-BKNNMT-G)
Відеокарта Asus TUF GeForce RTX 4070 Ti Gaming OC TUF-RTX4070TI-O12G-GAMING
Блок живлення Asus TUF Gold TUF Gaming 850W Gold (90YE00S2-B0NA00)

Зібрав ПК, встановив останній BIOS 1616. У Біос вибравши будь який профіль розгону ОЗУ EXPO при перезавуску світиться жовтий світлодіод (помилка ОЗУ) зкинув біос у сток все стратує, встановив вінду 10 усі дрова і ПО виробника.
Провів тести 20 хвилин стресс тесту АІДА все добре, ніяких помилок, хоча цп 99С. Потім у precision boost overdrive задав ліміл 90С так само стрес тести проходить. а ось якщо ліміт 80С то при стрес тесті перезавантажується. тобто мабуть невистачає процу напруги або що.
Чому не працюють профілі EXPO? Тех підтримка ASUS нічим не допомогла. Щоя тільки не робив. ОЗУ стоїт у слотах 2 і 4 як і вказано у книжці до мат плати. Вже грішу або на мат плату або на ЦП але як це виявити? чому не працює заводський розгон ОЗУ? Знавці, допоможіть будь ласка.
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

На реддіт погугліть. Там багато подібних коментарів. Спробуйте класичний розгін руками
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

бо це амуде :gigi:
silverost
Junior

Повідомлення

Якби знав як руками розгоняти правильно та саме ddr5 десь читав що різниця є бо проци різні. Доречі не сказав що два комплекти оперативи міняв бо думав це через озу всі комплекти тестувались за оф сайтом асус і повинні підтримувати EXPO. А з примоду "бо це амудэ" дякую температура інтел не влаштовує доступні системи охолодження. Вже намучився з температурами інтела.
Buldozer.
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Надо было просто брать интел. :)
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

спочатку розберитесь з цим (поганий притиск охолоду)
потім беритесь за пам"ять
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

silverost: 27.05.2023 13:48 Провів тести 20 хвилин стресс тесту АІДА все добре, ніяких помилок, хоча цп 99С. Потім у precision boost overdrive задав ліміл 90С так само стрес тести проходить.
silverost: 28.05.2023 00:26 дякую температура інтел не влаштовує доступні системи охолодження. Вже намучився з температурами інтела.
А зараз хіба краще? :lol:
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

aaleksandrenko
Зараз там стоїть повітря трохи вище середнього рівня, не знаю як 99, а 95 градусів 24/7 під навантаженням забезпечено, 150вт від кристалу з такою площею з товстою кришкою відвести це фантастика, навіть якісні 3 секційні водянки страждають на іксах, хоча споживання при рівній продуктивності буде на 50-70% нижче.

silverost
З приводу лімітів по температурам, материнка може давати недостатній вольтаж, тестуйте умовні 70, або залишайтесь на стабільних 90 градусах.

По пам'яті, не всі чіпи з хмп/експо гарантовано працюють на обічяній комбінації частот/таймінгів (більше того, використання хмп при здачі по гарантії може буди приводом до відмови, так як це розгону=на свій страх і ризик) це перше, і друге, що варто пам'ятати, асус часто щось ламають в біосах. Спробуйте якусь з попередніх версій, якщо не допоможе - спробуйте скинути все в сток і вручну задати частоту 5600, залишивши всі таймінги на авто, можливо вольтаж на пам'ять дати як в хмп рекомендують, якщо і так не поїде - шукати ту частоту, а пізніше ті таймінги, які той комплект вивезе.
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Это называется купил амд первой генерации на сокет ам5. Примерно такая же ситуация была с 1000 серией райзенов
Ferix
Member

Повідомлення

7700х в мене просто здох через 2 тижні як купив на гігабайті ) поміняли по гарантії
Нічого не гоніть, юзайте в стоці . Поправлять всі трабли - то вже нормально юзайте.
silverost
Junior

Повідомлення

Mixx: 28.05.2023 03:47 aaleksandrenko
Зараз там стоїть повітря трохи вище середнього рівня

цікаво а яке повітря вищого рівня? може маєте на увазі Noctua NH-D15 ?? так воно на 2 градуси ефективніше
Mixx: 28.05.2023 03:47 aaleksandrenko
не знаю як 99, а 95 градусів 24/7 під навантаженням забезпечено

чотири години гоняв RDR2 на ультрах в середньому 72 град у піку 84 була. А більше 90 не підніметься, андервольт. навантаження на 99 ніяка програма крім синтетичних стрес тестів не дасть а 24/7 їх хто гоняє? для мене це температури нормальні бо порівнюю з i7 7700HQ у ноуті MSI при ундерволті у стрес тесті гріється до 98 град з тротлінгом 15%, якщо у щось грати то 86 максимум, з підставкою звісно, друге що було куплене. А чому для Ryzen 99 град погано? Він же не тротліт зовсім. що мене приємно здивувало.
KimRomik: 28.05.2023 00:34 спочатку розберитесь з цим (поганий притиск охолоду)
потім беритесь за пам"ять
Які є поради з приводу усунення поганого притиску охолоду? я не знаю як його по іншому можна встановити, крім як по інструкції. Скальпувать не варіант, гарантія.

Щось бачу тема все одно переросла у холівар AMD чи Int вибирав базу просто. що меньше жере єнергії те і холодніше, амуде був просто меньш прожерливий.

Два комплекти кінгстона по гарантії обміняли без питань. біоси старі пробував ставити. пробував ставити профіль EXPO і зменьшував частоту на 5200 все інше залишав по профілю. така сама ситуація. не стартує.
Як виявити якщо проблема у процесорі або у мат платі? Я користуюсь пк кожен день вже 3 місяці, бо працюю на ньому. Але жодного разу ніяких багів не було, ні викидів ні перезавантажень, жодного разу кнопкою не перезавантажував бо не висів. якщо проблема справді фізична а не програмна допоможіть порадою як продіагностувати.
Бачу температура кришки і каменя 10 град різниці. Скальпувати не буду, гарантія. Більше лякають стрибка току та потужності. Але я не шарю це нормально чи ні.

Зображення
Зображення
Зображення
manbearboar
Member

Повідомлення

silverost
С таким PPT под воздухом вы его не удержите на 80 градусах, это нормально.
Имеет смысл до 120 - 100Вт ужать.

Планки Адата если не присутствуют в
QVL платы, то как бы оно и не должно.
Раздобыть для теста или обменять на другого производителя.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

Будь-який профіль XMP чи EXPO - це розгін, і не факт, що буде стабільність. В мене на старій Z170 були сині екрани на XMP профілі.

Треба скрін Zentimings щоб побачити який вольтаж материнка виставила, і які таймінги. І чи ввімкнені Memory context restore, power down mode, gear down mode.
silverost
Junior

Повідомлення

manbearboar: 31.05.2023 07:12 silverost

Планки Адата если не присутствуют в
QVL платы, то как бы оно и не должно.
Раздобыть для теста или обменять на другого производителя.
тестил KF560C36BBEK2-32 и KF560C36BBEAK2-32
Зображення
Зображення
Зображення
Piter Cantrope: 31.05.2023 07:27 Треба скрін Zentimings щоб побачити який вольтаж материнка виставила, і які таймінги. І чи ввімкнені Memory context restore, power down mode, gear down mode.
Це скрін на стоку. Вольтаж і таймінгі у EXPO такі самі ставить як на скрінах вище я вже порівнював думаючи що профіль не вірний просто.
Зображення
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

silverost
1V SOC - це доволі мало. Можна 1.2 спробувати, поганого нічого не станеться.
VSOC 1.2, VDDP 1
VDDIO (mem VDD) 1.3, VDDQ 1.2.
Якщо працюватиме то потім поскручувати.
manbearboar
Member

Повідомлення

silverost: 31.05.2023 11:16 Це скрін на стоку. Вольтаж і таймінгі у EXPO такі самі ставить як на скрінах вище я вже порівнював думаючи що профіль не вірний просто.
Профиль EXPO не содержит вольтажей, только тайминги.
silverost
Junior

Повідомлення

Piter Cantrope: 31.05.2023 12:12 silverost
1V SOC - це доволі мало. Можна 1.2 спробувати, поганого нічого не станеться.
VSOC 1.2, VDDP 1
VDDIO (mem VDD) 1.3, VDDQ 1.2.
Якщо працюватиме то потім поскручувати.
VDDIO (mem VDD) 1.3 який саме з цих двох параметрів?
Зображення
або
Зображення
Доречі, частина напруг до меморі тут вказана бо я вибрав єкспо, потім вимкнув, бо не знав що вибрати.
А VSOC 1.2 це мабуть те що вищє і називається CPU SOC Voltage
Average PC enjoyer
Junior

Повідомлення

Розумію біль автора, і в мене дуже схожа проблема, з дуже схожим конфігом ПК.
Мій конфіг:
Мат. плата - Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI
Проц. - AMD Ryzen 9 Raphael 7900X
Оперативка - Kingston FURY 32 GB (2x16GB) DDR5 6000 MHz FURY Beast RGB (KF560C36BBEAK2-32)
Відяха - Palit GeForce RTX 4070 Ti GamingPro OC

Одразу після збірки увімкнув expo, підрубив стрес тест на Аїді, і буквально ч-з 2-3 хв. тест крашнувся. Але тоді я не надав цьому великого значення, так як на всіляких ютубчиках побачив що Аіда ще не дуже вміє працювати з expo, (пруфів не буде, бо вже починаю сам у собі сумніватись, м.б. щось не правильно інтерпрував, бо ₚуснявий ЮТ не дивлюсь, а в англійській я поки 50/50), і підзабив болт, тому що всі інші тести показали себе на ура, і благополучно так прожив місяць. У 99% використовую пк для роботи з адобе АЕ, а тут на днях вирішив пограти в God of War. На ультрах запускається, і літає, але якогось дідька гра крашиться з завидною регулярністю. При тому довжина ігрової сессії може коливатись від декількох секунд, до +- години, і вилітає у абсолютно рандомних місцях, з помилкою про "unknown error". Пообновлював всі дрова, перерив редіт, ₚусняві форуми, але причину так і не виявив. І тут от чомусь одразу згадав про краші в Аіді. Можливо притягую за вуха, і ці дві проблеми між собою не пов'язані, але без експо аіда не крашиться, все стабільно, температура проца не більше 80, відяхи не більше 60.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

silverost
DRAM VDD i DRAM VDDQ хай будуть як є, 1.25 цілком досить для 5600. Тим паче що це материнка сама стільки поставила. Ну в разі чого докинути трохи, можна 1.3 поставити, нічого не буде.
CPU SOC Voltage на 1.2. Можна й більше, але на 5600 досить має бути 1.2. Взагалі багато потрібно тільки коли пробувати більше 6200. Якщо до 6000 включно, то 1.2-1.25 VSOC має бути з головою.
CPU VDDIO / MC 1.3. MC тут означає memory controler, власне контролер пам'яті в проці (який знаходиться не на тому чиплеті де ядра, а на IO чиплеті).
VDDP Voltage поставити рівно 1.

Оцей SPB HUB VDDIO не чіпати, хай буде авто. Все інше теж.

Average PC enjoyer
Скрін/фото вольтажів в BIOS. Може теж треба додати VSOC чи CPU VDDIO.
silverost
Junior

Повідомлення

Piter Cantrope: 03.06.2023 15:17 DRAM VDD i DRAM VDDQ хай будуть як є, 1.25 цілком досить для 5600. Тим паче що це материнка сама стільки поставила. Ну в разі чого докинути трохи, можна 1.3 поставити, нічого не буде.
Дякую за допомогу. З проблемою розібрався. Повертав по гарантії на перевірку процессор та материнську плату. З платою все ОК на офіційному сервісі ASUS написали заключення.
А от процессор замінили по гарантії на НОВИЙ Ryzen 7 7700x. І заводські пресети EXPO запрацювали.
Відповісти