Три короткі сигнали під час запуску + нестабільна робота системи.

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Автор
Повідомлення
Deme31us
Junior

Повідомлення

Всім привіт. Навіть не знаю з чого почати) У мене була RX 484 з майже відвалом - без заниження мгц пам'яті та гпу вона радувала мене артефактами та чорними екранами, але на диво пропрацювала в такому режимі щонайменше 1.5 року(але звичайно в щадливому режимі), та і досі нею можна користуватися. Але була біда, котру я приписував саме їй: нестабільний фрейм в іграх, і навіть де фрейм в порядку та є стабільний великий фпс, відчуття що фпс як мінімум в 2 рази менше. Мирився я з цим мирився, і все ж вирішив оновити свою картку на 3060 ті (звичайно з рук)), картка проходила всі тести(проходить і зараз): ОССТ, ФурМарк(знаю що це вже неактуальний тест але все ж), камбустер і т.д. Але з самого першого запуску з нею, комп'ютер радує мене трьома короткими піками, далі саме цікаве, але спершу моя конфігурація:

Aorus b450 elite
R5 2600 (без розгону)
RTX 3060 ti (samsung)
Crucial 16x4 2400 (розгін до 3200)
Chieftec Proton 600w
SSD Kingston SSD UV500 480GB M.2 (система на ньому)
Монітор: іiyama 144 герц.

Так, тепер про те, що почалося, після покупки 3060ті: ну про три короткі сигнали я сказав, далі вся система почала працювати доволі нестабільно, курсор якось неприємно моментами рухається, скролінг сторінок ріже очі, браузером, стімом і подібним в цілому стало некомфортно користуватися, на ютубі ролики бувало не закривалися з повноекранного режиму (були во весь екран браузера), лікувалося тільки згорнути/розгорнути браузер, в іграх фрейм і фпс стабільний, але теж відчуття маленького, якась нестабільність, неприємно було грати. Почав гуглити що за короткі три сигнали: воно мені пише усюди, що це проблема ОЗУ (хоча я вже встиг дуже сильно понервувати через думку, що це все відеокарта, адже все почалося саме з її появи), ну думаю добре, потикаю ОЗУ по слотах, подивлюсь що і як. (але спершу зробив тест ТМ5 з конфігом МТ, жодних помилок) Коротше висовую дві плашки, 3 піки залишаються, потім залишаю одну, піки є, почав по черзі вставляти по одній плашці во всі слоти: дві плашки взагалі не дали старт(пробував в різних слотах), потім я пішов по другому колу і вони вже запускалися у всіх слотах, але завжди коли комп'ютер запускався 3 піки супроводжували його. Коротше знову вставив всі 4 плашки, але поміняв їх місцями, запустив розігнав і був дуже здивований - комп'ютер просто літав, мишка дуже плавна, ютуб працює бездоганно, усюди все плавно і приємно, я так кайфанув (це було вчора), ігри нажаль не перевірив. Сьогодні запускаю знову, і комп'ютер може лише трохи краще працює аніж позавчора, знову мишка якось неприємно рухається, усюди підторможування якісь. Може здатися, що я знайшов проблему, але чомусь мене беруть сумніви, може проблема в материнській платі? Чому вона не давала 4 рази запуститися з однією плашкою, а потім дала, чому пам'ять тримає розгін і проходить тести. Коротше, мені потрібні ваші поради і ваш досвід. Велике дякую за увагу.
Alex+
Member

Повідомлення

4 планки (ще й дворанкові скоріш за все) та з разгоном до 3200 - це занадто важка ноша для вашлго процесора.
Deme31us: 28.03.2023 21:25Коротше висовую дві плашки
треба не просто "висувати", а ще й скинути налаштування біосу (розгін пам'яті). Далі тестувати з двома однаковими плашками у 2 і 4 слотах від сокету на стокових частотах
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Deme31us
4 планки то завжи "важко" прожувати, a тут щей розгон.
скидайте розгон в дефолт і тоді тестуйте
Deme31us
Junior

Повідомлення

Alex+
Я скидував розгін, звичайно, але з 4 плашками, результат в цілому був той самий. Ці чотири плашки стоять в мене вже щонайменше роки три, завжди 3200, але ці проблеми почали вирисовуватися коли почала ломатися моя RX 484(саме в іграх, сама система працювала більш менш нормально), а от настільки жахлива нестабільність саме після того як вставив 3060ті. Я спробую зробити як ви сказали, але мене бентежить той факт, що три короткі піки нікуди не дівалися, навіть якщо вставити тільки одну плашку.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Біос останній?
Alex+
Member

Повідомлення

Deme31us
Можливо, за три роки такої праці контролер пам'яті втомився і захотів на "пенсію"
Deme31us
Junior

Повідомлення

waryag
Так, звичайно.

Відправлено через 2 хвилини 47 секунд:
Alex+
А хоча знаєте, я здається скинув розгін, послухав 3 піки - засмутився і повернув розгін. Треба дійсно скинути розгін і подивитися як працює сама система. Контролер пам'яті на процесорі я так розумію? Думаєте проблема саме в ньому? Знаєте, згадав дещо, коли кулер процесора починає гудіти сильніше з'являється той самий дискомфорт у іграх, а іноді і фрізи. (з температурою все дуже добре, вище 60 градусів не буває майже)
Deme31us
Junior

Повідомлення

Так, скинувши розгін система стала трохи стабільнішою(десь на 50-60%, все ж не так плавно, як після того коли я потикали плашки туди сюди), три короткі сигнали звісно нікуди не ділися. Просте питання, що мені робити далі? Проблема з ОЗУ? З контролером пам'яті? (я зрозумів що це на мамці, а не на проці))) В якому напрямку мені рухатися, що змінювати. Якщо купити ті ж 16гб але двома плашками котрі одразу 3200 мгц, це зробить систему такою ж плавною якою вона була колись? Чи доведеться змінювати мамку? Коротше чекаю ваших порад.
x0taby4
Member
Звідки: Ужгород

Повідомлення

Deme31us
Згідно таблиці на амі 3 короткі проблема зчитування перших 64 кБ озу. Діставайте планки і тестуйте окремо. Для однорангових 2х плашок максимум 3800 МГц, для чотирьох 3400–3466 і це для топової пам'яті і топових мп при максимальному розгоні. Для дворангових буде гірше. Тому 2 по 16 на частотах 3200 і тестуйте попарно.
Alex+
Member

Повідомлення

Deme31us: 29.03.2023 06:16я зрозумів що це на мамці, а не на проці)
В прцесорі він
Deme31us
Junior

Повідомлення

Alex+
А мені гугл сказав що це чіпсет на мамці, тому і заплутався)
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Я майже впевнений, що у вас якийсь із модулів "побитий". Була схожа картина у знайомого, щоправда з ддр3 - там теж перебрали купу варіантів, поки я не помацав плашки озп - одна була відчутно гаряча, її забрали - система стала працювати досконало. Тому усі планки по одній перетестуйте, у найдальшому від процесора слоті. Ну і не зайвим буде візуально подивитися чи не збито якусь смдшку на якійсь із планок. Якщо проблема залишиться, то, скоріш за все, контролер пам'яті уже чудить (він у процесорах знаходиться року з 2010го, а у випадку з амд, мабуть, десь з 2003го).
Alexsandr
Member

Повідомлення

Была когда-то планка памяти, на некоторых компьютерах работала на некоторых нет, зависимость от слотов и производителя ЦП. Пришлось выкинуть, гарантия хоть и была, но СЦ доказывал что мол в их ситуации память рабочая. Но работоспособность в зависимости от угла Меркурия к солнцу или гроз на Юпитере это не очень хорошо.
Deme31us
Junior

Повідомлення

Andikho
Єдине радує, що ніхто з вас навіть не припускає, що проблема в відеокарті, це мене дуже радує, тому що обісрався я знатно)) Завтра спробую по одній плашці без розгону, подивимось як воно буде. З приводу контролера пам'яті, я завжди був впевнений що він у проці, але вирішив погуглити і гугл мене підвів))
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

Макс. частота памяти 2933 МГц у R5 2600 https://www.overclockers.ua/cpu/info/amd/ryzen-5-2600/
поэтому "на частотах 3200" лаги глюки ghj,ktvs
Занижай частоту четырёх модулей до 2933-3000 в биосе (если он SPD памяти "узнал" и понял) и тести в винде 64 бит MemTest64
https://www.techpowerup.com/memtest64/

Разгон памяти это рулетка - пол года работает потом начинается...
еще со времён ДДР1 на 400 глюки - понизил до 333 и всё ОК - в SPD зашиты тайминги "оверклокекрские" которые память тянет ну вот как раз скока гарантии дают 1-3 года, а потом понижай.
Deme31us
Junior

Повідомлення

AssayMAS
Я вже повністю скинув розгін до 2400. Система стала стабільніша, але відсотків на 50-60, все ж є трохи підторможувань і такої плавності як після того коли я потикав плашки туди сюди немає. Мені ось написали, що можливо одна з плашок вже дала дуба, або це контролер пам'яті від такого навантаження втомився. Завтра буду тестити по 1 плашці, подивлюся яка буде поведінка.
Deme31us
Junior

Повідомлення

Andikho
Вчора якось не було часу займатися цим, зараз от сів, але почав одразу з двох плашок. І щось дивне відбувається(прикладаю скрін). Зображення. Чомусь система резервує 4.1 гігабайти і дає мені лише 3.9, це взагалі адекватно? Сама система наче відчувається більш адекватною, більш плавною, зараз ще зайду в КС перевірю(вона безбожно лагає з 200+ фпс).

Відправлено через 1 годину 44 хвилини 23 секунди:
Пограв в кс, вау, я такої адекватно плавної картинки не бачив вже роки 2... Все ще бувають статери або відчуття маленького фпс, але 90% геймплею доволі приємні. Все ще не можу второпати, у мене зараз 4 гб, а інша планка просто дубу дала, або в мене 8 і система зішла з розуму і зарезервувала собі 4.
Deme31us
Junior

Повідомлення

Покористувавшись всю ніч комп'ютером, знову запустив кс - все знову лагає безбожно :( Схоже на той самий ефект, як коли я потикав плашки туди сюди, все не лагає до якогось момента. Спробую вставити інші дві плашки замість цих... Просто якщо і з ними буде подібне, то здається мені, що проблема далеко не в пам'яті.
AssayMAS
Member
Звідки: ][аркiв

Повідомлення

Deme31us
может быть уникальная ситуация что BIOS матери не понимает прочитанные тайминги ОЗУ из SPD.
по этому сходи на сайт изготовителя матери и посмотри на наличие последнего биоса.
Если ОС Win 7 то во время игры с лимитом кадров или игры с маленькой нагрузкой на ГПУ есть вероятность что видеокарта впадает в спящий режим, потом просыпается что даёт периодически лаг в пару сек. Следится за ГПУ msi afterburn. Следи за "стабильностью" частотой ГПУ и частотой Памяти и температурой. У мну карта АМД древняя лагать начинает только с 60 градусов - может у тя тоже карта начинает ч определённой температуры или частоты (от автобуста). Если температура и вентилятор поддаётся настройке то выставь вентиль в msi afterburn на 100% c какой то температуры и опрос вентиля на ско=рость сделай раз в 20-30сек. Что бы или выло или нет.
Может у тя в САТА порт матери включен винт с бэдами - а сата на прерывании и когда не может прочитать или долго читает то лаг бывает... на всю сристему.
Ставь msi afterburn и попробуй чуток на 5-10% замедлить видеокарту. У мну так агонию gtx460se v2 на пару месяцев оттянуло (как раз собрать денег на новую).
Deme31us
Junior

Повідомлення

AssayMAS
Вставив інші 2 плашки, тепер все як треба 7.9, а не 3.9. Знову ж таки, система поки що літає. В мене він. 10, відеокарта не гріється поки що навіть вище 50 градусів під час навантаження, бо граю останнім часом тільки в кс, я все 100 разів мониторив через афтербьорнер, температури, частоти все в нормі. Тим паче, якби проблема була в відеокарті, яким чином вставляння плашок пам'яті туди сюди стабілізували б систему? Біос в мене останній, регулярно моніторю і оновлюю. Також з моєю минулою відеокартою було насправді теж саме, тільки я згадав, що давно скинув оперативну пам'ять на 2400 зі старою відеокартою і майже не грав(а коли грав в ту ж кс, все так само неприємно працювало, а сама вінда працювала +- норм), тому мені здавалося що система більш менш адекватно працювала і проблема в старій карті, а коли нещодавно купив нову відеокарту, одразу розігнав пам'ять і пошло поїхало. Ну і ці 3 короткі піки, котрі сигналізують про несправність оперативної пам'яті, коротше кажучи, поки що все вказує саме на це. Зараз буду тестити ці 2 плашки, подивимось як воно буде.
Відповісти