Подборка комплектующих. Вопросы/ответы (часть 2)

Общие вопросы по настройке и разгону. А также прочие околокомпьютерные вопросы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Moderator
Moderator

Повідомлення

Эта тема предназначена для вопросов связанных с апгрейдом, выбором комплектующих, подбором систем в целом.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Замечу, эта тема предназначена для "комплексных" вопросов. Для выбора и советов по одиночным комплектующим существуют спец.ветки:
Выбор корпуса и БП
Процессоры
Материнские платы
Оперативная память
Видеокарты

Игнорирование правил конференции наказывается

Флуд, оффтоп и фанатизм будут удаляться с ВЫДАЧЕЙ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЙ!

Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем

Подборка комплектующих. Вопросы/ответы часть 1
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Andikho: 04.02.2023 20:20
oversmoke: 04.02.2023 15:52А я тебе ничего и не советовал
А мені і не потрібно нічого радити.
Ну и проходи мимо. Или ты решил, что я с тобой тут буду дискутировать на 10 страниц и обсуждать то, что ты там насоветовал?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Andikho
Ну да - 11400 уже никому не нужен именно сейчас как новый с нуля, хотя по мощности он нормальный - где-то чуть больше года назад он был актуальный, пока не вышел в массы и не подешевел 12400. Каждый проц хорош в своё время - не более того. Точно также скоро скажут и за 12400 - выйдет 13400, 14400 и всё циклично. :) 5600 и 5600x держатся за счёт демпинга цен на сегодняшний момент - напомните, сколько стоил 5600x в конце прошлого года - около 9 тыс. грн. И это при довоенном курсе доллара.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Avenger80
Так я і не кажу, що він поганий, я кажу, що за його кошт є варіанти краще. Ні більше, ні менше. Тому і виникло питання "навіщо?"
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Andikho
Да, на сегодняшний момент - вы правы на 100% и никто в здравом уме уже не будет с нуля покупать 11400 - смысл нет и логики. Есть 12400 и 5600/5600x. А то что на брелок - так любой проц пойдёт на брелок, если ті конечно не заядлый апгредщик - каждые полгода. :)

Отправлено спустя 18 минут 2 секунды:
А ещё интересный момент разница сейчас в цене процов 11400 и 12400 - около 2300 грн, но в быстродействии там нет такой разницы, там от силы гривен 500, не более... :gigi: Но это так, если оторваться от того, что сейчас 2023г. и сокет 1700. :) И вот теперь - вы собираете комп не на год или два, а просто собираете комп лет так на пять-шесть. Что 11400, что 12400 за это время будут не актуальны. И там DDR 4 и там. В быстродействии практически равны, а стоит на 2000 грн дешевле... :) Но это так, лирика и просто мысли.
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Avenger80
Найбільша проблема 11400 - 10400, бо він практично такий же за швидкодією, але далеко не так кочегарить. Щодо актуальності - жодна масова платформа не залишається актуальною впродовж 5 років. Сендік вижив так довго лише з двох причин - по-перше він був надзвичайно вдалий архітектурно + мав величезний розгінний потенціал і по-друге - консолі, які були збудовані на платформі з калькулятора. Ну це так, лірика і просто думки. :beer:
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Alexandro: 02.02.2023 20:31 Добрий вечір.
Орієнтовно рік назад я вже писав сюди, але з початком війни не склалось.
Хочу зробити апгрейд свого комп'ютера. Оновити процесор, материнську плату, оперативну пам'ять і можливо докупити собі накопичувач M2.
Мета покупки - ігри (на моніторі 28 дюймів, FullHD). Хотілось би спробувати Hogwarts Legacy, Resident Evil 4 Remake, Cyberpunk 2077 та інші новинки. Сталкер 2, наприклад.
Бюджет системи з того, що у мене вийшло (20000-25000 грн).
Розганяти систему не планую, але наскільки розумію, материнська плата автоматично може включати розгін.
Бажаний рівень гучності системи - звичайна.
Не дуже багато шукав, оскільки часу зараз не так багато.
З комплектуючих у мене залижаються блок живлення Vinga 750W (VPS-750G), SSD Kingston SSDNow A400 480GB і відеокарта RX580 MSI GamingX 4Gb. Карта стара, але ближчим часом я планую і її змінити.
Питань є декілька.
1. Яку материнську плату підібрати під мій процесор? Материнки я шукав в основному по відгуках в інтернеті. Можливо, є якісь кращі рішення під i5 12400?
2. Чи є сенс брати накопичувач М2 під ігри? Наприклад, під систему виділити 200 ГБ і ще 800 під ігри.
Цікаво почути думку експертів.
Зарання дякую за відповіді! Всім мирного неба і спокійного вечора!
Мабуть я вже дістав вас всіх) Але все ж хочу обрати оптимальний варіант.
Якщо збиратиму комп'ютер на інтелі, то мабуть таки братиму i5 13500 з материнкою Asus TUF Gaming B660-Plus Wi-Fi D4 і оперативкою Kingston Fury DDR4-3200 32768 MB PC4-25600 (Kit of 2x16384) Beast Black (KF432C16BBK2/32).
Охолодження be quiet! Pure Rock 2 Black. Думаю його з головою вистачить, який би я процесор не підібрав.
Оперативну пам'ять DDR5 мабуть брати не буду, дороге задоволення, тому зупинюсь на DDR4.
Взагалі на форумі багато пишуть про райзени.
Що скажете про AMD Ryzen 5 5600G 3.9 GHz / 16 MB ? Вистачить його для моїх потреб чи є кращі варіанти?
Ну і в теорії, якщо взяти нормальну материнку, в майбутньому можна буде просто поставити потужніший б/у процесор.
Власне, до райзена в мене два питання - яку оптимальну материнську плату взяти і яку пам'ять, щоб система запустилась і працювала стабільно без додаткових маніпуляцій по типу розгонів, живлення і т.д.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexandro: 04.02.2023 22:34AMD Ryzen 5 5600G
Без G!

Відправлено через 56 секунд:
Alexandro: 04.02.2023 22:34Вистачить його для моїх потреб чи є кращі варіанти?
Про набагато кращий варіант на Райзені я вже писав вище.
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

SergN: 04.02.2023 22:38 Про набагато кращий варіант на Райзені я вже писав вище.
Набагато кращий це який?
Процесор на платформі АМ5 + DDR5?
Я не хочу купляти найдешевші комплектуючі. Не вірю в те, що найдешевші варіанти можуть мати хорошу якість.
Який сенс переплачувати за дорогу DDR5, від якої приросту в іграх майже нема?
0063kk
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Alexandro: 04.02.2023 23:26
SergN: 04.02.2023 22:38 Про набагато кращий варіант на Райзені я вже писав вище.
Набагато кращий це який?
Процесор на платформі АМ5 + DDR5?
Я не хочу купляти найдешевші комплектуючі. Не вірю в те, що найдешевші варіанти можуть мати хорошу якість.
Який сенс переплачувати за дорогу DDR5, від якої приросту в іграх майже нема?
Есть прирост, но явно не на 580 рыксе
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

0063kk: 04.02.2023 23:31 Есть прирост, но явно не на 580 рыксе
За місяць-два я хочу взяти 2080ti в свого знайомого і в майбутньому перейти на 30хх серію.
Навряд я побачу якусь різницю в прирості, використовуючи монітор fullHD.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexandro: 04.02.2023 23:26Набагато кращий це який?
Процесор на платформі АМ5 + DDR5?
Так.
Alexandro: 04.02.2023 23:26Я не хочу купляти найдешевші комплектуючі. Не вірю в те, що найдешевші варіанти можуть мати хорошу якість.
Так купуйте дорогі, ніхто ж не забороняє. Навіщо тут радитися? Там ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO або MSI MEG Z790 ACE випустили під 1700 для тих, хто не любить дешево, раджу ;) На АМ5 ще просто не випустили дешевих материнок, тому і боятися там нічого. Факапи/невдачі бувають на дорогих так само.
Alexandro: 04.02.2023 23:26Який сенс переплачувати за дорогу DDR5, від якої приросту в іграх майже нема?
Приріст забезпечує насамперед відяха, а потім процесор. Щоб переплюнути найдешевший 7600 під АМ5 вам треба відразу зайти з ігрового топу для АМ4 - Ryzen 7 5800X3D (цінник лише одного проца від 14кгрн і вже без жодних перспектив апгрейду), або ж збирати на К-процесорах 1700ї платформи і також під ДДР5. Але жоден з них не в вашому бюджеті. Всі решта слабші в іграх, ніж запропонований варіант. Тож ДДР5 просто береться комплектом до АМ5.
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

SergN: 04.02.2023 23:42 Щоб переплюнути найдешевший 7600 під АМ5 вам треба відразу зайти з ігрового топу для АМ4 - Ryzen 7 5800X3D (цінник лише одного проца від 14кгрн і вже без жодних перспектив апгрейду), або ж збирати на К-процесорах 1700ї платформи і також під ДДР5. Але жоден з них не в вашому бюджеті. Всі решта слабші в іграх, ніж запропонований варіант. Тож ДДР5 просто береться комплектом до АМ5.
Що скажете про такий комплект?
AMD Ryzen 5 7600X (9735 грн)
ASUS TUF GAMING B650-PLUS (8581 грн)
ОЗП - дві планки DDR5 16GB 5200 MHz Beast AM5 Black Kingston Fury (KF552C36BBE-16) (6066 грн)
Разом з охолодженням трошки виходить за бюджет в 25к і без М2 (але його можна докупити в майбутньому).
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

Alexandro: 05.02.2023 00:14ОЗП - дві планки DDR5 16GB 5200 MHz Beast AM5 Black Kingston Fury (KF552C36BBE-16) (6066 грн)
Та зрозуміло, що 5200 CL36 краще за найпростіший варіант 4800 з більшими таймінгами. Тут же мова була, щоб показати, що не така страшна вже ДДР5 своєю ціною, як про це говорять. А щодо того, чи можна на цьому економити чи ж обов'язково переплачувати, ось приклад:
спойлер
https://www.guru3d.com/articles_pages/d ... ew,17.html
З цього я б зробив висновок, що переплачувати за трохи швидшу пам'ять ледь не в півтора рази не обов'язково, але якщо фінанси дозволяють, то чому б і ні.

А по материнці я повторюся, що зараз будь-яка з представлених легко впорається з цим 6-ядерником, тож відмовляти від конкретно цього Асуса немає сенсу (ну хіба що постане питання економії грошей, тож не забувайте, що і простіший PRIME за 7 тисяч підійде).
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

Alexandro: 04.02.2023 23:34За місяць-два я хочу взяти 2080ti в свого знайомого і в майбутньому перейти на 30хх серію.
Навряд я побачу якусь різницю в прирості, використовуючи монітор fullHD.
что бы получить кайф от вк нужно что бы монитор мог отобразить качественную детализированную картинку с 28" фшд это бессмысленно
а будет другой монитор аля 2к то все упрется в видяху (даже довольно дорогую) и окажется что там и 5500 с большим запасом хватит
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Alexandro
Вище правильно написали, таф можна замінити на прайм, ви точно нічого не втратите, фішка ам5 в тому, що на ньому ще не вийшли дешеві материнки, а з тих що є - будь яка впорається з будь яким процесором під цей сокет.

По процесору можна теж узяти 7600 без ікс, якщо буде дешевшим, він відстає від старшого десь на кілька %, що буде все одно швидше будь-якого інтела з заблокованим множником, але при цьому значно холодніший.

Так можна звільнити кошти на комплект пам'яті 32гб експо 6000цл36, що дасть ще трохи приросту в порівнянні з 5200 і трохи кращу апгрейдопригодність у майбутньому. Те, що зараз для ігор вистачає будь-якого комплекту ддр5, не значить, що вимоги до пам'яті не збільшаться, коли вийде умовний зен6, легко порівняти з ддр4, хто взяв у 2016-2017 комплект з частотами 3000+ спокійно досидів до ддр5 на ньому, ті ж хто хапав найдешевші 2133-2666 вже давно отримали ботлнек і фрізи з заміною комплекту на більш швидкий, або платформи вцілому.
Alexandro
Junior
Звідки: Львів

Повідомлення

Alexandro: 05.02.2023 00:14 AMD Ryzen 5 7600X
А чи вистачить для цього процесора системи охолодження be quiet! Pure Rock 2 Black (BK007)? Там TDP 150W.
Можливо варто взяти щось потужніше, наприклад, Deepcool AK400 ZERO DARK?

Отправлено спустя 20 минут 34 секунды:
Або, наприклад, Deepcool AK400 ZERO DARK PLUS
Chester_pl
Member
Звідки: Полтава

Повідомлення

Доброго времени господа.

начал подбиратсь себе сборку. но понял что сильно отстал и уже банально не могу вкурить многое

из всего что смог подобрать это ссд - сасмсунг 990про ( личное предпочтение)

ПК будет использоватсья в основном для работы. но это 2 браузера в каджом по 30-40 вкладок постонно( некоторые достаточно тяжолые, иногда вылазит ошибка "не достаточно памяти" ). плюс офисные приложения. не часто графические редакторы.

посоветуйте мать+проц+память так что бы раскрыть потенциал ссд, но при это не набрать самых дорогих комплектующих. к матери требовние - возможность устаноки двух м2
видик есть рх580 на 8 гб - играть в принипе не собираюсь, думаю хватит.

по воможности что бы это все влезло не в очень большйо корпус.

спасибо
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

Chester_pl: 05.02.2023 10:30 Доброго времени господа.

начал подбиратсь себе сборку. но понял что сильно отстал и уже банально не могу вкурить многое

из всего что смог подобрать это ссд - сасмсунг 990про ( личное предпочтение)

ПК будет использоватсья в основном для работы. но это 2 браузера в каджом по 30-40 вкладок постонно( некоторые достаточно тяжолые, иногда вылазит ошибка "не достаточно памяти" ). плюс офисные приложения. не часто графические редакторы.

посоветуйте мать+проц+память так что бы раскрыть потенциал ссд, но при это не набрать самых дорогих комплектующих. к матери требовние - возможность устаноки двух м2
видик есть рх580 на 8 гб - играть в принипе не собираюсь, думаю хватит.

по воможности что бы это все влезло не в очень большйо корпус.

спасибо
990pro не вариант брать сейчас ... с ними проблемы быстрого износа, + разницы в приложениях вы с 980 pro не ощутите вообще ... вы сумму не указали в которую вам подобрать железо и что есть в наличии. На любой современной материнке есть 2 слота М2...
er[socrates]
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Chester_pl: 05.02.2023 10:30 посоветуйте мать+проц+память так что бы раскрыть потенциал ссд, но при это не набрать самых дорогих комплектующих. к матери требовние - возможность устаноки двух м2
видик есть рх580 на 8 гб - играть в принипе не собираюсь, думаю хватит.
i5-12600 + 32гб озу
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

Alexandro: 05.02.2023 09:42Або, наприклад, Deepcool AK400 ZERO DARK PLUS
Я би цей взяв, теж хочу придбати. Вибираю як раз між Pure Rock 2 Black і ZERO DARK PLUS. Проте в мене процессор менш потужний і TDP в нього менше, але вже півтора роки на ньому стоїть франкенштейн із радіатора pccooler і натягнутого на нього кулера pure wings 2 :D
Востаннє редагувалось 05.02.2023 11:07 користувачем Dremjke, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти