CROSSHAIR IV FORMULA + 32Gb

Обсуждение оперативной памяти
Відповісти
Автор
Повідомлення
harmonic
Junior
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Доброго часу доби. Моя система описана в профілі. Останнім часом, стикнувся з недостатньо кілкістю RAM під час роботи з відеоефектами, судячи по графіку використання. Задумався про додаткову пам’ять. Взяв у знайомого 2 по 2 планки пам’яті і все чудово запрацювало й система побачила та змогла використати 20 Гб. А тепер маю питання, чи є можливим не знінюючи плату додати ще 16 Гб. Хто це пробував на подібній системі? Які ризики того, що система не забажає запускатися з 32 ГБ. Нажаль не маю де ще взяти 2х8 планки щоб перевірити реально в роботі з 32. Не хотілося б поки змінювати профільну систему, по суті не вистачає покищо лишень ОЗУ. Відповідно до специфікації : https://www.asus.com/ru/Motherboards/CR ... fications/" target="_blank - плата підтримує 16. Але ж контролер пам’яті в процесорі, а в серверних камінцях такого обмеження не було. Що порадите? Ризикнути чи чекати на AMD Zen?
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

Раз мать понимает 8гб планки, и ваш проц поддерживает 32+гб, то думаю вполне можно. У меня интел сокет 1366, там тоже по спекам ограничение 24гб (6шт по 4Гб) а с серверным ксеоном легко держит 48Гб (6шт. по 8Гб).
harmonic
Junior
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Моя конфігурація:
CPU: AMD Phenom X6 1100T@4.0GHz
MB: Asus Crosshair IV Formula
Шукав, чи пробував це хтось за кордоном. Пишуть що працює на 990FX чіпсеті, з цип процом. Але там малися якісь помилки в роботі пам’яті при швидкості 1600. На 1333 нібито все ок. Ось джерело: http://www.overclockers.com/forums/show ... D-x6-1100t" target="_blank
Тому цікавить реальний досвід роботи з такими об’ємами, на подібній конфігурації. 4х8 Зараз коштують від 4к до 5к. Не хотілося б викидати кошти на вітер. :rolleyes:
thunder_blade
Member
Аватар користувача
Звідки: Cherkassy

Повідомлення

harmonic
ну дак фены х6 до 24гб понимают ;)
harmonic
Junior
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Ось ще цікавий опис:
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc ... 19&LanID=0" target="_blank
Ось сам опис:
? Dual-channel DDR3 memory architecture
? 4 x 240-pin DDR3 DIMM socket support up to 32GB*
? Support DDR3 up to 1333/1066 DDR3 SDRAM
? *(Due to the DRAM maximum size is 2GB at present, the memory maximum size we have tested is 8GB)
? *(Due to AMD CPU spec limitation, please refer to Memory QVL for more information)
Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32-bit OS.
For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation
І це на більш старому чіпсеті.

Добавлено через 13 минут 23 секунды:
Ще одна цікава річ:
I can testify that my friends 790xt-ud4p can take 32gb ram, it was slow stuff(1333) but it worked, it can even take ES 16gb modeules(double high bests) for 64gb, BUT you MUST set perfect timings and that stuff wouldnt oc by even 5mhz without errors..... those modules where ECC or FB or something like that tho.....not even supported by the board according to the book....
Im betting the OP can get 32gb ram working without to much effort....but im also betting it could hamper his OC a bit or at least ram oc.... should be fun tho.....

Thuban CPU's Both memory controllers are 72 bit (64bit for data transfer + 8 bit for error correction). That is why those ECC modules ran flawlessly. I think ECC memories do not only rely on the board but the BIOS and socket also. I wanted to know this since I bought this CPU, you made it confirmed.
Ось джерело: http://www.overclock.net/t/1225451/can- ... -gb-sticks" target="_blank
sensey
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Малин

Повідомлення

Andrey2005:Раз мать понимает 8гб планки, и ваш проц поддерживает 32+гб, то думаю вполне можно. У меня интел сокет 1366, там тоже по спекам ограничение 24гб (6шт по 4Гб) а с серверным ксеоном легко держит 48Гб (6шт. по 8Гб).
Колись пробував на сабертулзі 990FX першоїревізії розмістити 4х8Гб не завелось ніяк. Навіть чарівна кнопка MemOk не допомогла. Таж память на 1366 завелась без проблем. Правда в мене був Феном IIX6.
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

sensey
А вообще 8гб планки работали? Я не силен в АМД, но к примеру 1156 сокет держит 16Гб, но 2х8 нельзя поставить, потому что он 8гб планки не поддерживает.
sensey
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Малин

Повідомлення

Дві планкиgj 8Гб тримає без проблем. А чотири не хоче/не може. :dontknow:
Востаннє редагувалось 13.03.2016 16:18 користувачем sensey, всього редагувалось 1 раз.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Автор, думаю, вам просто надо протестить, найдите человека с нужной памятью, заплатите ему за тест\пересылки.
Обьяву дайте на барахолке, поспрашивайте в своем городе, возможно у сервисников есть память для теста.

п.с.- печально конечно, нормальная платформа и уперлось в память, понимаю вас, т.к. самому пришлось сменить железо из-за такой проблемы.
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

у меня есть 8 гб планки, но автора в проверенных нет и я в другом городе.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Andrey2005
ну это как договоритесь, я бы отсылал за стоимость плашек, чтобы не возникло проблем, если человек испариться, вернуть деньги всегда можно.
Scoffer
Member
Аватар користувача

Повідомлення

harmonic
Phenom II не підтримує більше 16 Гб. Ні 32, ні 24. А те, що 20 завелось - то так зорі зійшлись, унікальний випадок.

В мене був феном ІІ х6 і 4 однакові планки по 8ГБ, що перекочували в профільний. Вся оператива бачилась як встановлена, але використовувати можна було лише 16ГБ. При встановлені в ту ж систему FX нормально працювали всі 32ГБ.
harmonic
Junior
Звідки: Черкаси

Повідомлення

Дуже шкода, спробую знайти і спробувати ще 2 по 8. Не думав, що саме ОЗУ змусить думати про апгрейд системи...
Відповісти