Проблеми з MSI Fast Boot

Вопросы по материнским платам, BIOS, UEFI, чипсетам
Відповісти
Автор
Повідомлення
Deathmont
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Зібрав кілька тижнів тому нову систему на матплаті MSI Z170A Gaming M3. Зразу ж оновив біос до А.6. Після установки всіх драйверів і більшості фірмових утиліт на Windows 10 x64 ввімкнув в біосі MSI Fast Boot. Через кілька перезавантажень Комп'ютер став працювати якось ніби гірше, утиліта MSI USB Speed Up перестала завантажуватись, кажучи що не знаходить потрібні API. Я спочатку на це не сильно звернув увагу тим більше, що після перевстановлення кількох утиліт проблема на деякий час зникла.
Справжні проблеми вилізли в цю п'ятницю, коли я купив нову відеокарту MSI GTX1060 Gaming X. Перед встановленням оновив біос матплати на свіжу A.7 версію. При встановленні драйвера NVidia екран згас і по ньому пішли полоси, комп'ютер завис, я зробив 4-5 спроб з різними настройками біоса і ТД, комп інколи зависав, інколи перезавантажувався. В логі Windows писало що система падала по причині помилки 0x00000016. Встановити вдалось лише за кілька годин коли я перезавантажився зі вбудованої відеокарти. Після цього відеокарта працювала нормально.
Але вчора запустивши гру Rome 2: Total War, помітив що вона дуже тормозить. Хоча за день до того все було плавно і добре. GPU-Z показував, що відеокарта завантажена на 10-25%. Навіть завантажувалась гра в 3 рази довше при тому що я її якраз переніс на SSD зі старого вінта. І знову я кілька годин провів змінюючи настройки в грі/вінді/біосі. Допомогло лише вимкнення MSI Fast Boot.
Після вимкнення MSI Fast Boot, система запрацювала стабільніше! Почала стартувати MSI USB Speed Up. Драйвер Nvidia почав встановлюватись нормально!

А тепер питання, якого я маю тестувати продукт MSI замість інженерів MSI? І як донести цю проблему до тих самих інженерів MSI щоб вони її пофіксили?
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Deathmont
Открою "истину" сказав что мы все (потребители) для всех вендоров - тестеры, причём на шикарных для них условиях. Ибо сами платим за возможность тестирования шелезяк :)
Jumper007
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

gehka3
8 биосов за год выпустить это вам не шуточки :nunu:
gehka3
Катярко
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Jumper007
Всего 8 под скай? Слабаки, есть и поболее :gigi:
GRaFkiyv
Member
Аватар користувача
Звідки: столица Единой Руси Украины

Повідомлення

Jumper007:gehka3
8 биосов за год выпустить это вам не шуточки :nunu:
Гигабайт ? не, не слышал. ;)

Добавлено через 1 минуту 2 секунды:
Deathmont

Fast Boot разрабатывался до появления Вин10 с её "мягкими обновлениями" B-)
Просто не используйте гибернации и фастбуты.
Deathmont
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

GRaFkiyv
Ну так навпаки, якщо технологія не нова і обкатана має ж добре працювати :)

Проблема здається все ж на стороні MSI. Виглядає так що не підвантажуються всі UEFI API. Крім того при ввімкненому Fast Boot схоже ігнорується конфігурація пріоритетів відеокарт в Біосі. В конфігурації ОС з'являється окремий пункт GOP в якому я так зрозумів вказано пріоритет GOP пристроїв і першим там йде інтел, змінити неможливо.
DrMOS
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Deathmont
Проблему донесли. :) Опишите пожалуйста полную конфигурацию системы, поговорю с нашими инженерами в чем может быть проблема.
Deathmont
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

DrMOS
Конфігурація в мене в профілі актуальна. Система стоїть Windows 10 Pro x64 з останніми апдейтамми, тобто стоїть і Anniversary update.
DrMOS
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Deathmont:Конфігурація в мене в профілі актуальна. Система стоїть Windows 10 Pro x64 з останніми апдейтамми, тобто стоїть і Anniversary update.
Получил ответ от инженеров. "В данном случае (большое кол-во подключенных накопителей) не рекомендуется использовать опцию Fast Boot, так как она пропускает инициализацию некоторых из них, потому они могут быть не распознаны. Это особенность работы данной функции, и ее лучше отключить." Они проверили конфигурацию с точно таким только одним SSD, мат.платой, версией BIOS, и проблема не обнаружилась.
Відповісти